Nostalgia-TV
TV-päivä 27.8.2001

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Kahden kerroksen väkeä

10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset YLE24
11.05 Uutisikkuna
11.35 FST: Pussel
11.55 FST: Min egen stad
12.10 Oslon filharmonikot Pohjois-Norjassa
13.00 Tv-uutiset YLE24
13.05 Prisma: Vesi nousee – hukkuuko tulevaisuus?
14.05 Rikas, rakas, köyhä, varas
15.00 Tv-uutiset YLE24
15.05 Digiavaus
16.05 Lumisen virran mies
16.50 Jazz1
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Basaari
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Pussel
18.05 FST: Snoken och Skarpen
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Ykköskatsomo Special
18.55 Maailmanmenoa: Los Angelesissa svengaa
19.05 Karita Mattila – Lauluja merelle
20.00 MOT
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.20 Kotikatsomo: Raid
22.00 Tervo & Päivärinta
22.55 Tv-uutiset
23.05 Digitaalisoinnit
00.05 Jazz1
00.15 Koulu-tv:n yönäytös: Sarja Siiveniskuja
01.45 Koulu-tv:n yönäytös: Mistä ruoka tulee?

02.30 Uutisikkuna

YLE TV2

05.55 Uutisikkuna
09.15 Virityskuva
14.05 Tänään otsikoissa
15.10 Jumalanpalvelus: Viittomakielinen messu
16.10 Päivä prinsessana
16.35 Karvinen
16.55 Pikkukarhun tarinoita
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Lounais-, Keski- ja Pohjois-Suomen uutiset
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kesäsää
18.20 Kotimaa.Nyt
18.35 FST: Puutarhassa
19.05 FST: Katharsis
19.35 FST: Digitaldags
20.00 FST: TV-nytt
20.15 FST: Närbild
20.20 FST: Sally
20.50 FST: Hösten med FST
21.00 FST: Sportmagasinet
21.25 FST: 360 grader
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu YLE24
22.00 FST: Kvällsnytt
22.05 FST: gogo-special
22.35 FST: Dokumentti: Pagodeja ja propagandaa
23.20 FST: Vrouw Maria ja merenpohjan aarteet

23.50 Ei lähetystä

MTV3

05.30 Ostoskanava
06.00 Huomenta Suomi
09.05 Motor Forum

09.30 Ostoskanava
10.30 GSM Päiväshow: Juonnettu chat ja mobiilipelejä
15.00 Ostoskanava
16.00 Jyrki Live
17.00 Viiden uutiset
17.05 Jyrki Jatkuu
17.30 Hotelli
17.55 Ruututoimitus
18.00 Onnenpyörä
18.30 Kymppitonni
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Käytäväpeliä
21.00 Yhdeksän uutiset
21.15 Tulosruutu
21.20 Alien — ylösnousemus (K)
23.25 Päivän pari
23.35 Harkittu murha

00.25 Ostoskanava
00.55 GSM Yöshow: Juonnettu Chat

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
07.00 Voittamattomat ritarit
07.25 Calimero
07.50 Puuha-Pete

08.00 Ostosruutu
09.15 4deitti
15.00 Ostosruutu
16.10 Lontoo liekeissä
17.05 Saint Tropez
18.00 Kaikki rakastavat Raymondia
18.30 Pikku riiviöt
19.00 Saari
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Huomisen sää
20.30 70’s Show
21.00 Isänmaan toivot
21.30 Paritellen
22.05 Siskoni on noita
23.05 Myöhäisuutiset
23.10 Urheilu-uutiset
23.15 Saari
00.15 4D: Vakoilupeli

01.10 Ostosruutu
01.40 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
11.35 Pussel
11.55 Min egen stad

12.10 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 Pussel
18.05 Snoken och Skarpen
18.15 TV-nytt
18.35 Puutarhassa
19.05 Katharsis
19.35 Digitaldags
20.00 TV-nyt
20.15 Närbild
20.20 Sally
20.50 Hösten med FST
21.00 Sportmagasinet
21.25 360 grader
21.50 Hösten med FST
22.00 Kvällsnytt
22.05 gogo-special
22.35 Dokumentti: Pagodeja ja propagandaa
23.20 Vrouw Maria ja merenpohjan aarteet

23.50 Textnytt

Subtv

06.00 Pelichat
11.00 Sub chat
18.30 Late Night with Conan O’Brien (u)
19.15 Tuubi
19.30 Joogamatto
20.00 Selviytyjät (u)
20.50 Hypnotic (u)
21.00 X-Men
21.30 Will & Grace
21.55 Tuubi
22.00 Buffy, vampyyrintappaja
22.50 Late Night with Conan O’Brien
23.30 Cream

00.20 Sub yöchat

Urheilukanava

15.00 Ei lähetystä
17.00 Urheilustudio
17.30 Sports Desk
18.00 Urheilustudio
18.25 Illan ottelu: HJK-Tampere United, Tampere
20.30 Urheilustudio
21.30 Sports Desk

22.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
14.05 Euronews
15.00 Tv-uutiset YLE24
15.05 Digiavaus
16.00 Tv-uutiset YLE24
16.05 Tänään otsikoissa YLE24
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Uutisikkuna
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen sää
18.20 Lounais-Suomen uutiset, Varsinais-Suomen ja Satakunnan uutisaiheet näkyvät koko maassa paitsi Keski- ja Pohjois-Suomessa. Teknisiä lisätietoja Teksti-tv:n sivuilla 606 ja 607
18.30 Kotimaa.Nyt

18.45 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.00 Painija Julma sankarilaulu
16.25 Animaatioklubi
16.50 Dvorákia kuudesta yhdeksään
17.50 Keitä olemme – mistä tulemme?
18.45 Juha Jyrkänkoski, kelloseppä ja sahansoittaja
19.00 Digitaalisoinnit
20.00 TV-Arkisto esittää: Tauno Palo – kohtauksia elämän näyttämöltä
21.00 Prisma
21.30 Tutkittu juttu: Teknokoti
22.00 Digitaalinen maailma: Kybersota
22.30 King Kong

00.10 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja
11.00 Musta pippuri
11.30 Kun olit yössä
13.00 Boksi
13.15 MoonTV -spesiaalit: Ankkarock
14.15 Pelirumpu
15.30 MoonTV -spesiaalit: Gameboy Advanced
16.00 Chilli Factor
16.30 Never Trust a Hippie
17.30 Top 6 -musiikkivideot/Taisto (HTVn kaapelissa)(uusi ohjelma)
18.00 Crasher (uusi ohjelma)
18.30 Movie File
19.00 Nousu
19.30 Musta pippuri
20.00 Purkka
20.45 URL
21.00 DJ Esko goes Siberia
21.30 REC
22.00 Videoraati
22.45 Word!
23.30 Pornostara
00.00 Uusintoja

ATV

04.00 Viikonlopun tiutiloinnit jatkuu
18.30 Luupin vaihto; Ajankohtaisaiheita, säätiedotus
01.00 Aikuisviihdettä: Salier – Inside Gabriel osa 1


© Nostalgia-TV Productions