Nostalgia-TV
TV-päivä 27.4.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Tohtori Finlay

10.05 Uutisikkuna
10.10 FST: Avaruuskansiot
10.20 FST: Kaava 5 & 6
10.30 FST: Zon5: Station T
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.45 A-talk
12.30 Kolme kaveria
12.45 Kolme kaveria
13.00 Tv-uutiset
13.05 Veteraanien vuosipäivä

14.45 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Diagnoosi: Murha
15.50 Basaari: Mundo
16.00 Prisma-studio
16.30 Tähtäimessä maraton
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Aktivismi Euroopassa: Asukkaat sotajalalla
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Buu-klubben: Muumilaakson tarinoita
18.15 FST: Tv-nytt
18.30 Uutisotsikot
18.31 Pisara
18.35 Veteraanien vuosipäivä
18.55 Kyläsairaala
19.45 Kotisatama
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-zoom
21.30 Dirty Pretty Things (K15)
23.05 Tv-uutiset
23.15 Kulttuuriuutiset
23.20 FST: Kvällsnytt
23.25 Tähdet kertovat
00.10 Euronews

00.20 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 YleX Aamu
10.00 Revolveri
11.00 Sudoku
12.00 Tellus-tietovisa
13.10 Onnen päivät
13.35 Tohtori Ben Casey
14.30 Silminnäkijä: Nokian kuori murtuu
15.00 Jumppa: Kuntopiiri
15.30 Elämäni eläimet: Steve ja Trude USA:ssa
16.00 Superfarmi
16.28 Vitsivitsi
16.29 6teen
16.50 Juri suoraan avaruudesta
16.55 Postimies Pate
17.25 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys

18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kevätsää
18.20 Jääkiekon MM-kilpailut
21.50 Tv-uutiset
21.55 Jääkiekon MM-kilpailut
23.00 Anteeksi, väärä numero
00.25 Musiikki-tv

01.10 Tellus-tietovisa
02.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.20 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Hollyoaks

09.40 Voittopotin Ristikko
10.10 Emmerdale
10.40 Viihdeuutiset

10.50 Ostoskanava
12.40 Voittopotti
13.30 Nero
14.25 Sisko ja sen sisko
14.50 Voittopotti
15.20 MTV3.doc: Nancy ja Ronald Regan – sodassa ja rakkaudessa
16.15 Ruokala

16.30 Voittopotti
17.00 Kauniit ja rohkeat
17.30 Emmerdale
18.00 Sillä siisti
18.30 Joka kodin asuntomarkkinat
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Olet mitä syöt
20.00 Suurin pudottaja: erikoispainos
21.00 Ilman johtolankaa
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu

22.30 Black River
00.10 Reba
00.40 Viihdeuutiset

00.50 Voittopotti
01.50 Se Oikea

Nelonen

07.00 W.i.t.c.h.
07.25 Lazy Town
07.50 Pirpanat
08.00 Tyttökulla
08.30 Jeopardy

09.00 Rahasampo
10.00 Ostosruutu
11.15 Taitopeli: Finaali
13.00 Ostosruutu
14.10 Buusteri
14.40 Anastasia

15.35 Rahasampo
16.05 Buusteri
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Jeopardy
19.00 Nuorennusleikkaus
19.30 Nelosen uutiset
19.45 Nelosen sää
19.50 IS Urheilu-uutiset
20.00 Häntä pystyyn
20.30 Pelkkää lihaa
21.00 Bean – äärimmäinen katastrofielokuva
22.50 Nelosen uutiset ja sää
23.00 IS Urheilu-uutiset
23.10 Keno ja Ässä-arpa
23.15 Taisteluplaneetta Galactica
00.15 Cowboy Bebop – palkkionmetsästäjät

02.25 Ostosruutu
02.55 247avec.fi

YLE FST5

04.00 Textnytt
06.00 X3M: God morgon med A-laget
10.00 Textnytt
10.10 Avaruuskansiot
10.20 Kaava 5 & 6
10.30 Zon5: Station T

11.00 Textnytt
17.14 Kortnytt
17.15 Zon5: Station T
17.45 BUU-klubben: Muumilaakson tarinoita
18.15 TV-nytt
18.30 Obs.
19.00 Citykokki
19.30 Seportaasi: TED ja KAJ
20.00 TV-nytt
20.20 Sportnytt
20.25 Hei tuotetaan leffa!
20.45 Cleo
21.15 Foo Fighters
22.35 Fantasiakuvittaja John Howe
23.31 Oddasat
23.45 Jälkivääntö

00.30 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
07.00 Kasper
07.25 Boblins
07.35 Animaaniset

08.00 Subbari
09.00 Peliputki: Word Puzzle
09.35 Tuhkimotarina
10.25 Yllätyshäät

11.10 Matkakassa
12.10 Päiväkahvit
15.45 Late Night with Conan O’Brien
16.30 E! Entertainment: Unelmana tähteys
17.00 E! Entertainment: Suoraan Hollywoodista
18.00 Tuhkimotarina
18.50 Viihdeuutiset
19.00 Pokerimestari 2006
19.30 Kolmas kivi auringosta
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Äijät
21.30 Lunta tupaan
22.05 Dom Joly: Turvat tukkoon!
22.40 Ne pienet erot
23.10 Late Night with Conan O’Brien
00.00 Rysän päällä
00.45 Rysän päällä
01.35 Planet Rock: Alice Cooper

02.00 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Ravi-tv: Mikkelin ravit
09.30 Ostoskanava
09.45 Sulkapallon Finnish International Championships, osa 2
11.10 Urheilukanavan viikonlopun esittely
11.15 Svoli-kuntojumppa: Hyvinvointia niskalle ja selälle
11.45 Ravi-tv: Pelivihjeet, lounasravit 2007
12.00 Lounasravit (suora)

13.20 Ostoskanava
13.50 Hiihdon MM-mitalistit: yhdistetyn joukkuekilpailu, Ramsau 1999
13.55 Veikkausliigaa. Haka-Inter

15.45 Ostoskanava
16.00 Hiihdon MM-mitalistit: Hilkka Riihivuori
16.05 Jääkiekon MM-kisat. USA-Itävalta (suora)
16.45 Urheilusähkeet (suora)
16.50 Jääkiekon MM-kisat. USA-Itävalta (suora)
17.35 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Pelistudio ja Casino-arvan lisäarvonnan voittajat (suora)
18.25 Audi Golf Sport Open -sisägolfkilpailu
19.25 Hiihdon MM-mitalistit: Virpi Kuitunen
19.30 Rally Action
20.25 Urheilukanavan viikonlopun esittely
20.30 Fitness Expo 2006 – classic bodybuilding
21.00 Seamaster Sailing
21.30 Ravi-tv: Kuopion ravit
22.00 Golfin PGA Tour 2007, Zurich Classic of New Orleans
23.00 Ostoskanava
23.15 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
23.20 Hiihdon MM-mitalistit: Pirjo Manninen
23.25 Yleisurheilun maailma
23.55 Hiihdon MM-mitalistit: Kari Härkönen

00.00 Ei lähetystä

YLE Extra

06:30 Testikuva
08:00 Testikuva
15:55 Extra: Avajaiset
16:00 Jääkiekon MM-kilpailu
18:50 Extra: Pop-paneeli
19:20 Muuvi 2006: Ehdokkaat

20:25 Testikuva
23:30 Testikuva

YLE Teema

04.00 Teematieto
12.30 Kolme kaveria
12.45 Kolme kaveria
13.00 Ohjelmakirjasto: Molto piacere 1-6
16.25 TV-arkisto: Sivakkavaara 2/2
16.25 Kylän tiet
17.00 Aaveita suviyössä
17.30 Värien valtakunta
18.00 Rembrandt
19.00 Geldof Afrikassa
19.30 Kinoklubi
20.00 Monty Pythonin lentävä sirkus
20.30 Ammatti: Sarjakuvapiirtäjä
21.00 Mariseva joukko
21.30 Berlin Alexanderplatz
22.30 Kulttuuriuutiset
22.35 Ateljee: Finisterre

23.35 Teematieto

JIM

06.00 Taitopelit
09.00 Ostosruutu
10.00 Taitopelit
11.00 Taitopeli: Finaali
13.00 Taitopelit
15.05 Ostosruutu
16.05 Kalassa
16.35 Kohti grillikautta
17.00 Keittiöremontti. Moderni keittiö
17.30 Tee-se-itse-mies
18.00 Elämäsi seikkailumatka
18.30 Kirpparilöydöt
19.00 Julkisivu uusiksi
19.30 Rakenna aita
20.00 Vaaralliset eläimet
20.30 Hollywoodin parhaat stuntit
21.00 JIM D Rikos: Hyväksi käytetty (K15)
22.00 Deadwood (K15)
23.00 Stand Up: Mario Cantone
00.40 Maailman parhaat stuntit

01.35 Ostosruutu
02.35 247avec.fi
03.00 Taitopelit


© Nostalgia-TV Productions