Nostalgia-TV
TV-päivä 15.5.2011

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Avara luonto: Itä-Afrikan hautavajoama
09.00 Tv-uutiset
09.05 Ei kenenkään lapsi
09.40 Seniori työssä
09.55 Tv-uutiset
10.00 Jumalanpalvelus
11.00 Tv-uutiset
11.05 Viikko viitottuna
11.15 Kahden kerroksen väkeä
12.05 Babel Special
12.35 Prisma: Rottavitsaus
13.25 Pakeneva maa
13.45 Puutarhan lumoissa: Christinen kanssa
14.15 Puutarhaunelmia
14.45 Kätilöt
15.15 Gilmoren tytöt
16.00 Historiaa: Aleksandria
16.55 Viittomakieliset uutiset
17.00 Tv-uutiset
17.10 Yellowstonen vuosi
18.00 Kuuden tv-uutiset ja sää
18.10 Urheiluruutu
18.15 Tohtori Kiminkinen
18.45 Antiikkia, antiikkia
19.15 Luontohetki: Sardinian villilampaat
19.45 Arto Nyberg
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.10 Maestro
22.10 Varg Veum: Kuolemaan asti sinun (K15)
23.35 Anna Pihl (K13)

00.20 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Uutisikkuna
07.45 Unna Junná
08.00 PIKKU KAKKONEN
08.02 Ruusulaakson Roosa
08.15 Mainio Manu
08.41 Ariol
08.45 Taikaplaneetta
09.00 GALAXI
09.01 Pertti ja Purtti
09.15 Poinzi
09.30 Tallitytöt
09.40 Futaajat
09.54 Otetaan uusiks’
10.00 Peppi Pitkätossu
10.30 Summeri
10.45 Tanssiakatemia
11.10 Summeri
11.30 Sydänmailla
12.15 Delfiinityttö
13.55 Dokumenttiprojekti: Katso minuun pienehen
15.15 Yleisurheilua: maastojuoksun SM-kilpailut
16.45 Jääkiekon MM
18.25 Tv-uutiset
18.30 Urheiluruutu
18.34 Jääkiekon MM
20.00 Kesäillan valssi
20.50 Tarinateltta
21.00 Jääkiekon MM
22.05 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.10 Jääkiekon MM
00.20 Pasila
00.50 Kova laki (K13)

01.30 Uutisikkuna

MTV3

06.00 Voittovisa
07.15 Ostoskanava
07.45 Chuggington
08.00 Ystävien kylä
08.15 Superpahisten liiga
08.45 Skidi vastaan Katti
09.10 Batman – pelottomat
09.40 T.i.l.a.
10.10 Ihana piha
10.40 Jokakoti.fi
11.10 Ekonominen gastronomia
12.30 Taiteilijaelämää Salmelassa
13.00 Salatut elämät
13.30 Salatut elämät
14.00 Kaikkea sitä näkee
14.05 Peloton Punatakki
15.50 Afrikan omistajat
16.50 Perhesiteet
17.50 National Geographic esittää: Maa – tulinen planeetta
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Tulosruutu
19.30 MM2011: Leijona-extra
20.00 Idols
21.00 Helppo elämä (K13)
22.00 Kymmenen uutiset
22.15 Viikon sää
22.25 Tulosruutu
22.35 Viimeinen analyysi (K15)

01.00 Ostoskanava
01.15 Voittovisa
02.15 Se Oikea

Nelonen

05.40 Ostosruutu
05.45 Ostosruutu
06.30 Ostosruutu
06.35 Ostosruutu
07.35 Ostosruutu
07.40 Reikä seinässä
08.10 Unitupa
08.40 Eläintarhojen elämää
09.10 Eläintarhojen elämää
09.40 Valio-kotiruoka
09.45 Niki viinitilojen keittiöissä
10.15 Eden
10.45 Huvila & huussi
11.45 Frasier
12.15 Frasier
12.45 Frasier
13.15 Frasier
13.45 Täydelliset naiset
14.45 Greyn anatomia (K13)
15.45 Reikä seinässä
16.15 Reikä seinässä
16.45 Stage
18.45 Nelosen uutiset
18.55 Nelosen sää
19.00 Neljät häät
20.00 Hauskat kotivideot
20.57 Keno
21.00 Naiset
23.20 Nelosen uutiset
23.30 Nelosen sää
23.35 Virta (K15)
00.35 Kenraali Pancho & Pojat Pohjoiskalotilla
01.05 FlashForward

02.05 Ostosruutu
02.20 Älypää-TV

YLE FST5

04.00 Textnytt
10.00 BUU-klubben: Atte ja Palomies Sam
10.30 Unna Junná

10.45 Textnytt
15.50 Miksi näin?
16.15 Veljesten keittiössä
16.45 Kirjakausi
17.15 Strömsö
17.55 TV-nytt
18.00 BUU-klubben: Atte ja Palomies Sam
18.30 Sohvaperunasta kisakuntoon
19.00 Hylkykuume
19.30 TV-nytt
19.40 Sportnytt
19.49 5 minuuttia
19.55 Närbild
20.25 Ranskalainen visiitti
20.30 Kielletyt tunteet
21.00 Onnea onkimassa
21.25 Offside
23.05 Magnus ja Petski
23.35 Kolmas valtiovalta

00.05 Textnytt

Sub

06.00 SubChat
06.30 Ostos-tv
09.30 Simpsonit
10.00 Paratiisi
10.30 Paratiisi
11.00 Paratiisi
11.30 Paratiisi
12.00 Tunteet pelissä
13.00 Martina & Esko: Isku Kolumbiaan
13.30 Ratula
14.00 Suomen kaamein kämppä
15.00 American Idol
16.25 American Idol
17.20 Jamie Oliverin Amerikan herkut
18.25 Howien jekut
19.25 Pelastajat
19.55 Myytinmurtajat
21.00 Herrasmiesliiga
23.10 Afganistan
23.40 Seksiseikkailijat
00.40 Gavin & Stacey
01.15 Num3rot

02.10 SubChat

YLE Teema

04.00 Teematieto
08.20 Tyhmiä kysymyksiä musiikista
08.50 La Paloma
10.20 Francon aika – näin sen koimme
11.30 Kino: Tuhannen vuoden rukoukset
12.50 Mister President
13.45 Tv-arkisto: Pajatso-ooppera
13.45 Pajatso
14.53 Neljä kuukautta Pajatsoa
15.20 80-luku: Minä olen muistanut
16.10 Historia: Ensimmäiset australialaiset
17.05 Historia: Siirtolaisesta miljonääriksi
18.00 Kino Klassikko: Hyökkäys Jäämerellä
19.40 Siddharta
21.20 Ranskalainen kylä (K13)
22.10 Testi Mogadishuun (K15)

00.00 Teematieto

Liv

06.00 Älypää-TV
07.00 Ostosruutu
07.05 Ostosruutu
07.50 Ostosruutu
07.55 Ostosruutu
08.55 Ostosruutu
09.00 Sisustustoimisto Steven & Chris
09.30 Hyvästit sotkulle
10.00 Livingetc sisustaa
10.30 Pikakurssi kodinostoon
11.00 New Yorkin kukkakeisari
11.30 Kodikkaasti vuokralla
12.00 Sarahin talo
12.30 Sisustustoimisto Steven & Chris
13.00 Yhteinen taloprojekti
13.30 Komea aussipuutarhuri
14.00 Citypuutarhuri
14.30 Unelmamökki
15.00 Sillä silmällä
16.00 Luksusmuotia kaikille
17.00 Vanessa ja pikkuväki
17.30 Neulontakerho
18.00 Koiran temppukoulu
18.30 Ihmisen paras ystävä
19.00 Kauneusklinikka
19.30 Kauneusklinikka
20.00 Liv & Learn: Tyyli ja kauneus
20.05 Neljät häät Britanniassa
21.05 Sisustusmatkalla Minnan kanssa
21.35 Eden
22.05 Ankara isäntäperhe
23.05 Ilme nuoremmaksi – Australia
00.05 Parempaa avioseksiä kiitos!
01.05 Sillä silmällä

02.05 Ostosruutu
02.20 Älypää-TV

JIM

04.20 Sali
04.50 Ostosruutu
05.05 Älypää kuvavisa
06.00 Älypää kuvavisa
06.25 Ostosruutu
07.25 Ostosruutu
08.25 Navigare
08.55 Eräkuksa
09.25 Koukussa kalastukseen
09.55 Vaarallisilla vesillä
10.55 Vaarallinen ranta
11.25 Fifth Gear
11.55 Vankilapako
13.00 Haaveiden koti
14.00 Street Customs
15.00 Madhouse
16.00 Uhkarohkeat metsurit
17.00 Jim D Historia: Muinaiset keksinnöt
18.00 Maailman oudoimmat ruoat
19.00 Kokin vapaapäivä
19.30 Kuuluisat kuppilat
20.00 Valio-kotiruoka
20.05 Anthony Bourdain maailmalla
21.00 Jim D Henkilökuva: Princess Diana
22.00 Jim Sarja: Suojelijat
23.00 MotoGP: Le Mans, Ranska
00.00 Törmäyshetket (K15)
01.00 Jim D Rikos: Gangsteripomot
02.00 Epätavalliset epäillyt (K15)
03.05 Tulli

03.35 Ostosruutu
03.50 Älypää kuvavisa

TV5

06.00 Yöikkuna
10.00 Ostos-TV
12.00 Maksutta maailman ympäri
13.00 Remonttipainajainen
14.00 Erämaan poikamies
15.00 SOS Länsirannikko
16.00 71 astetta pohjoiseen
17.00 Pallon viemää
17.30 Ruuvit löysällä
18.10 Valkohammas (K3)
20.20 Jutellaan teiniseksistä
20.55 5D: Nainen järvessä (K13)
22.00 Täyskäännös
23.00 Pikku-Britannia
23.45 Hitch – Lemmentohtori (K3)
01.50 Aarteenmetsästäjä (K11)
02.45 Todella upeeta (K11)

03.25 Yöikkuna

The Voice

06.00 Heräämö Live
10.00 Me Rakastamme Musiikkia
12.00 Parasta Suomesta
13.00 Me Rakastamme Musiikkia
15.00 Deja-Voice
15.30 The Voicen Uutuudet
16.00 Me Rakastamme Musiikkia
17.00 Latauslista
18.00 Me Rakastamme Musiikkia
19.00 Heräämö Best Of
20.00 Killer Karaoke
21.00 Me Rakastamme Musiikkia
23.00 Deja-Voice
23.30 Voicen Uutuudet
00.00 Me Rakastamme Musiikkia

AVA

06.00 Aamun AVAus
10.15 Martha Stewart Show
11.05 Martha Stewart Show
11.55 Martha Stewart Living: Green Living
12.45 Hetivalmis remontti
13.35 Tina Nordströmin pohjoiset herkut
14.00 Matkakertomuksia
14.30 Luonnon oma apteekki
15.00 Viherpeukalot
15.30 Ranskalaiset puutarhat
15.45 Ranskalaiset puutarhat
16.00 Grand Designs
17.00 Muodinluojat
18.00 Videofashion News
18.30 Peili
19.00 45 minuuttia
20.00 Sukujuuria etsimässä
21.00 Tori ja Dean
22.00 Selvänäkijä John Edward
23.00 Kasvun paikka
00.00 Steven & Chris

00.50 Yön AVA

SuomiTV

06.00 Ei lähetystä
17.00 IRR-TV: Sunnuntaikatsaus
17.30 IRR-TV: Pulssi
18.00 Muuttolinnun matka
19.05 Eläimet inspiraationa
19.25 Rakastetut tähdet – Elmer Bernstein
19.30 Kymppitonni
20.00 Planeettamme ilmiöt
21.00 Koodi X
22.00 Uhka menneisyydestä (K13)
23.00 Poliisipartio
23.30 Kari Tapion muistoksi
23.45 Kingit kotivideot

00.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions