Nostalgia-TV
TV-päivä 6.1.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Maitovalaat ajan virrassa
09.00 Tv-uutiset
09.05 Elämä käsissä
09.55 Tv-uutiset
10.00 Jumalanpalvelus
11.00 Tv-uutiset
11.05 Avaruusseikkailu
12.35 Viimeinen työpäivä
12.55 Enemmän kuin lemmikki
13.05 Uudenvuoden konsertti Wienistä
14.05 Prisma: Vuori, joka tuhosi Titanicin
14.55 Tässä ja nyt
15.10 Ruotsin kuningasperhe vuosi 2005
16.10 Kotikatu
16.55 Viittomakieliset uutiset
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: TV-nytt
17.15 Holby Cityn sairaala
18.15 Antiikkia, antiikkia
18.45 Kansallismaisemat: Oulankajoki
18.55 Avara luonto: Planeettamme Maa
19.45 Monk
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Itse Valtiaat
21.30 Läpiveto
22.00 Vävypoika oon
22.30 Frasier
22.50 Komisario Winter
23.50 Euronews

00.00 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Mikämikä-tvpeli
08.00 PIKKU KAKKOSEN AAMU
08.01 Himpulat
08.21 Eppu ja Nuppu
08.25 Pipsa Possu
08.30 Katinkontti
09.00 GALAXI
09.01 Kuustamuuttajat
09.15 Operaatio Hurrikaani
09.30 Hetkinen
10.00 Maailmojen kirja
10.30 Tartu Mikkiin
11.20 Virtuaalitaikuri
11.45 Peliuutiset
12.15 Muuttohaukantie
12.45 FST: Ensirakkaus
14.15 FST: Ponpon
14.45 Hiihdon maailmancup
15.35 Yhdistetyn maailmancup
16.15 V75 Ravit
16.45 Hiihdon maailmancup
18.00 Tv-uutiset
18.10 Urheiluruutu
18.15 Estradilla: Paula Koivuniemi
20.00 Vexi Salmi – rahvaan Ruuneperi
20.50 Siska
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Mosku – lajinsa viimeinen
00.15 Koirakikka

01.55 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Se Oikea
06.45 Ostoskanava
07.45 Sinisen talon nalle
08.15 Teini-ikäiset Mutantti Ninja Kilpikonnat
08.40 Transformers Cybertron
09.05 Staraoke-laulupeli
09.20 Pieni merenneito
09.45 Disneyn klassikkopiirretyt
10.00 Maantiekiitäjä
10.30 Lumilautailua: Frontside 3
11.00 Lumilautailua: Heikki Sorsa Projekt
11.30 Freestylehiihto
11.50 Pientä pintaremonttia
12.20 The Best of Golden League
12.50 Alppihiihtoa: Maailman Cup
13.20 Alppihiihtoa: Maailman Cup
14.20 Alppihiihtoa: Maailman Cup
15.20 Pilanpäiten
15.30 Katti
17.00 Simpsonit
17.30 Simpsont
18.00 MTV3.doc: Viimeiset cowboyt
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Viihteen 50
19.30 Mäkihyppyä: Maailman Cup
20.00 Parempi myöhään
21.00 Wonder Boys
22.00 Kymmenen Uutiset
22.10 Wonder Boys
23.25 Tulosruutu
23.35 Langalla
00.45 Enkelten kaupunki

01.10 Voittopotti
02.10 Se Oikea

Nelonen

06.00 Talk Deitti
07.10 Ostosruutu
09.00 Sporttipalat
09.30 Hiutale
10.00 Urheiluaamu ja SM-liigaennakko
11.00 Start!
11.30 Rotta
13.15 Vaaleanpunainen pantteri
13.20 Vaaleanpunainen pantteri
13.30 Voittaja 2006 koiranäyttely
14.30 Retro
15.00 Pop-ikoni: The Crash ja Hay and Stone
15.30 Sairaskertomuksia
16.00 Siskoni on noita
17.00 Ota tai jätä – kulissien takana
17.15 Tie kotiin
19.00 Biography: Nigella Lawson
20.00 Nelosen uutiset ja sää
20.10 IS Urheilu-uutiset
20.15 SM-liiga: Kaikki maalit
20.30 NCIS Rikostutkijat
21.30 It’s All About Love – viimeiset päivät
23.35 Nelosen uutiset ja sää
23.45 IS Urheilu-uutiset
23.55 Veikkauksen pelit
00.00 Graham Norton
00.55 Lemmen pelimiehet (K15)

02.45 Ostosruutu
03.45 Talk Deitti

YLE FST5

04.00 Textnytt
12.45 Ensirakkaus
14.15 Ponpon

14.45 Textnytt
17.05 TV-nytt
17.15 Etiopian ylämaa
18.10 Tärningen
18.15 TV-nytt
18.25 Sportnytt
18.30 Zon5: Parhaat ystävykset
18.55 Norjaa ristiin rastiin
19.00 Rhapsody in rock 2006
20.00 TV-nytt: Tv-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Seportaasi: Äänimaisemia
20.50 Love and war
21.05 Niin kuin taivaassa

23.10 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
10.50 Peliputki: Tank Wars
11.50 Peliputki: Word Puzzle
12.50 E! Entertainment: Lapsitähtien kasvukivut
13.15 E! Entertainment: Suoraan Hollywoodista
14.00 Iron chef
14.45 Tehtävä: Maa
15.30 Mad TV
16.15 Teräsmieheni
17.05 Ihmemies MacGyver
18.00 Jokainen vieras on laulun arvoinen
18.30 Vaimoni on prinsessa
19.00 American Idol
20.00 Suhde koetuksella
21.00 Bodies
22.05 Viettelysten saari
22.55 Twin Peaks
00.35 World Poker Tour
02.10 Porno Valley
02.35 Shock Movie Massacre

03.00 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Ostoskanava
09.30 Ravi-tv: Turun ravit
10.00 Urheilukanavan viikonlopun esittely
10.05 Espanjan jalkapallon La Liga: Barcelona – Zaragoza (suora)
12.05 Urheilukanavan viikonlopun esittely
12.10 Korisliiga: LrNMKY – Componenta (suora)
14.10 Telinevoimistelun MM-kisat:Miehet ja naiset telinefinaalit 1
15.10 Ampumahiihdon maailmancup: miesten pikamatka
16.40 SLU – Hyvä Seura
16.50 Kamppi – makasiiniohjelma #1
17.05 ALS – Aleksi Litovaara Snowboarding 2/10
17.30 Red Bull Air Race: Englanti: Red Bull Air Race: Englanti
18.00 Jääkiekon Mestis: KooVee – K-Vantaa
20.30 Moottoriurheilu: F-cupin Savonlinnan osakilpailu
21.00 Moottoriurheilua: Rally Action
22.00 Härkärodeo: Pueblon osakilpailu

23.00 Ostoskanava
23.30 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
09.55 Tv-uutiset
10.00 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Euronews
13.10 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Euronews
15.10 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 Urheiluruutu
18.15 Viittomakieliset uutiset
18.20 Uutisikkuna
19.00 Jalkapallon FA-Cup
21.10 Ajankohtainen kakkonen
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu

22.15 Uutisikkuna
23.00 Euronews
23.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
11.05 Helmut Kohl
11.50 András Schiff soittaa
12.05 Timantinhiontaa
13.00 Karavaani elämään
14.25 Carmen
17.05 Taivaan takana
18.05 Sirkuskoulussa
18.30 Toiveena lapsi
19.00 Kolmas ulottuvuus: Calypsoa Dirty Jimissä
20.00 Teemalauantai: Fanny ja Alexander 1-4
20.00 Fanny ja Alexander
21.31 Fanny ja Alexander
22.46 Fanny ja Alexander
23.43 Fanny ja Alexander

01.05 Teematieto


© Nostalgia-TV Productions