Nostalgia-TV
TV-päivä 5.1.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Aikamatka sisäoppilaitokseen
08.54 Ihmeelliset eläimet
09.00 Tv-uutiset
09.05 Elämä käsissä
09.55 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.40 Laivanvarustaja, arkkitehti ja ooppera
15.00 Tv-uutiset
15.05 Diagnoosi: Murha
15.50 Tekijöiden kertomaa: Erkki Tiihonen
16.00 Fidel Castron tie valtaan
16.55 Kello
17.00 Tv-uutiset
17.05 Luontohetki: Vedenalaiset kodit
17.34 Ihmeelliset eläimet
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Kolmoset
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Uutisotsikot
18.31 Pisara
18.40 Vanha suola janottaa
19.10 Sydämen asialla
20.00 Kolea talo
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-zoom
21.30 Kaukana taivaasta
23.15 Sydän kierroksella
23.45 Sydän kierroksella
00.15 Sydän kierroksella
00.45 Sydän kierroksella
01.15 Sydän kierroksella
01.45 Sydän kierroksella
02.15 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 Sudoku + Pelikukkaro
07.30 Revolveri
08.30 Pikku Kakkosen Joulu
09.05 H.C.Andersenin satu
09.30 Aladdinin seikkailut
09.45 Loranga, Masariini ja Dartanjang
10.00 Wintteri
10.15 Geenikoodi
10.35 Wintteri
10.55 Virtuaalitaikuri
11.25 Valentin
12.45 Eläimellistä menoa
12.55 Jumppa: Tunnin jumppa
13.55 Hiihdon maailmancup
15.35 Onnen päivät
16.00 Wintteri
16.10 Geenikoodi
16.35 Wintteri
16.55 Postimies Pate
17.25 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen talvisää
18.15 Provinssi
18.30 Riskirajoilla: Sisua viidakossa
19.30 Kalamiehen paratiisit
19.55 Olen. Ajattelenko?
20.00 Pohjantähden alla: Piispaa kyydissä
20.30 Juniorit. Kuusi erää
21.00 Tartu Mikkiin
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Jääkiekon nuorten MM 2007
23.30 Antaa palaa!
00.00 Robinson Crusoe Marsissa
01.35 Musiikki-tv
02.20 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
09.00 Ostoskanava
09.10 Enid Blytonin Arvoitus-sarja
10.00 Emmerdale
10.30 Ostoskanava
12.30 Viihdelounas
14.15 Sisko ja sen sisko
14.40 Voittopotti
15.10 E! Entertainment: Hollywoodin tositarinat
16.05 Voittopotti
16.50 Kauniit ja rohkeat
17.20 Emmerdale
17.50 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.00 Sillä siisti
18.30 Joka kodin asuntomarkkinat
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Hämmentäjien kuningas
20.00 Pikku julmurit
21.00 Donna Paukku
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Paratiisin vangit
00.20 Reba
00.50 Voittopotti
01.50 Se Oikea

Nelonen

06.00 Talk Deitti
08.00 Perhe on pahin
08.30 Perhe on pahin
09.00 Rahasampo
10.00 Ostosruutu
11.15 TaitoPelit
12.30 VoittoLämäri
13.30 Ostosruutu
14.40 Pelimiesten pelimies
15.35 Rahasampo
16.05 Rikkaat ja kuuluisat
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Pulmuset
19.00 Siipat vaihtoon
20.00 Nelosen uutiset ja sää
20.10 IS Urheilu-uutiset
20.15 Esihistoriallinen puisto
21.15 Rollerball
23.15 Nelosen uutiset ja sää
23.25 IS Urheilu-uutiset
23.35 Keno ja Ässä-arpa
23.40 Kynnys tuntemattomaan
00.35 Intohimon kahleet
02.20 Ostosruutu
02.50 Talk Deitti

YLE FST5

04.00 Textnytt
17.14 Kortnytt
17.15 Zon5: Parhaat ystävykset
17.40 Spirello: Kuningas Pantteri
17.45 BUU-klubben: Kolmoset
18.15 TV-nytt
18.30 Laatokan rannoilla
19.00 Eläköön puutalokaupungit!
19.30 Lähetyssaarnaaja Teheranista
20.00 TV-nytt: Tv-nytt
20.15 Piirka ja ystävät
20.40 Coldplay
21.40 Viidakkofilmi
23.25 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
09.35 Tuhkimotarina
10.25 Amorin apulainen
11.10 Rahalinko
12.10 E! Entertainment: 101 salaista nautintoa
12.55 Peliputki: Word Puzzle
13.25 Peliputki: Drop
13.55 Peliputki: Tank Wars
14.30 Astu laivaan!
15.20 Anopin otteessa
15.45 Late Night with Conan O’Brien
16.30 E! Entertainment: Unelmana tähteys
17.00 E! Entertainment: Suoraan Hollywoodista
18.00 Tuhkimotarin
19.00 Vegasin kasinolla
19.30 Kolmas kivi auringosta
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Jokainen vieras on laulun arvoinen
21.30 Lunta tupaan
22.00 Kaksi tuoppia, kiitos!
22.30 Yöperho
23.05 Late Night with Conan O’Brien
23.55 C.S.I. Miami
00.45 Rysän päällä
01.35 Seksigurut
02.15 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Ravi-tv: Kouvolan ravit
09.30 Italian jalkapalloliiga Serie A:
11.40 Lentopalloliiga: Pieksämäki – Ploki
13.45 Wihuri-palkinnot ja Hyvä Seura -päivät 2006
14.10 Telinevoimistelun MM-kisat: 6-ottelu (m) ja 4-ottelu (n)
15.10 Ampumahiihdon maailmancup: naisten pikamatka
16.40 Kamppi – makasiiniohjelma #1
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Jääkiekkostudio (suora)
18.15 Mestis: KooVee – K-Vantaa, ennakkotunnelmat (suora)
18.25 Jääkiekon Mestis: KooVee – K-Vantaa (suora)
20.55 Purjehdus: Seamaster Sailing
21.25 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.30 Ravi-tv: Turun ravit
22.00 Red Bull Air Race: Budapest: Red Bull Air Race: Budapest
22.30 Seikkailu-urheilu: The Raid World Cup 2006 finaali, Kanada 2
23.00 Ostoskanava
23.30 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 Sää
18.15 Viittomakieliset uutiset
18.20 Uutisikkuna
19.00 Euronews
19.10 Sää
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Euronews
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Taru-TV
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 A-zoom
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.15 Oddasat
23.30 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.05 TV-arkisto: A la Laila
17.00 Rapoportien kolme elämää
18.05 Sirkuskoulussa
18.30 Toiveena lapsi
19.00 Prisma: Elämä ennen syntymää
20.00 Monty Pythonin lentävä sirkus
20.30 Akseli Ensemble: Ranta
22.20 Mahabharata
23.15 Mahabharata
00.10 Teematieto


© Nostalgia-TV Productions