Nostalgia-TV
TV-päivä 4.1.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Aikamatka sisäoppilaitokseen
08.54 Ihmeelliset eläimet
09.00 Tv-uutiset
09.05 Elämä käsissä

09.55 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.05 Aarrelaivan etsintä
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
15.50 Tekijöiden kertomaa: Aarne Tanninen
16.00 Autotehtaiden taistelu
17.00 Tv-uutiset
17.05 Tosi tarina: Vain muutaman gramman tähden
17.34 Ihmeelliset eläimet
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Linuksen leimaukset
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Uutisotsikot
18.31 Ihmiskunnan aarteita
18.45 Suuri torjuntavoitto
19.45 Kotikatu
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 Metropolitan-gaala
22.35 Viimeinen ateria
23.35 Euronews

23.45 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 Sudoku + Pelikukkaro
07.30 Revolveri
08.30 Pikku Kakkosen Joulu
09.05 H.C.Andersenin satu
09.30 Aladdinin seikkailut
09.45 Loranga, Masariini ja Dartanjang
10.00 Wintteri
10.15 Geenikoodi
10.35 Wintteri
10.55 Virtuaalitaikuri
11.25 Lapset laulavat lapsille
12.25 Se on siinä
13.00 Tohtori Ben Casey
13.50 High School Musical
15.30 Jako kahteen
16.00 Wintteri
16.10 Geenikoodi
16.35 Wintteri
16.55 Karhuset
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen talvisää
18.15 Kamera kiertää
18.30 Muuttohaukantie
19.00 Mamma Mia
19.30 Kettu
20.35 Eläimellistä menoa
21.00 Kestääkö kantti!
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Rikostarinoita Suomesta
22.35 Silminnäkijä: Lasten luokkayhteiskunta
23.05 Hädän hetkellä
23.45 Musiikki-tv

00.30 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Se Oikea
08.55 Ostoskanava
09.05 Enid Blytonin Arvoitus-sarja
10.00 Emmerdale

10.30 Ostoskanava
12.30 Viihdelounas
14.25 Mäkihyppyä: Maailman Cup
15.50 Olympiahengessä 100 vuotta
15.55 Mäkihyppyä: Maailman Cup
16.50 Emmerdale
17.20 Kauniit ja rohkeat
17.50 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.00 Maku vie Italiaan
18.30 Viinin viemää – Jaska makujen maisemissa
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Hämmentäjien kuningas
20.00 Idols
21.00 House
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Alppihiihtoa: Maailman Cup
23.15 Alien – kahdeksas matkustaja

01.25 Ostoskanava
01.45 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Talk Deitti
08.00 Tyttökullat
08.30 Perhe on pahin

09.00 Rahasampo
10.00 Ostosruutu
11.15 TaitoPelit
12.30 VoittoLämäri
13.30 Ostosruutu
14.40 Roolihuijaus
15.35 Rahasampo
16.05 Rikkaat ja kuuluisat
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Pulmuset
19.00 Victoria’s Secret Fashion Show
20.00 Nelosen uutiset
20.20 Nelosen sää
20.25 IS Urheilu-uutiset
20.30 Vaaleanpunainen pantteri olympialaisissa
21.00 Tsunamin jälkeen
22.00 Alias
23.00 Nelosen uutiset ja sää
23.10 IS Urheilu-uutiset
23.15 SM-liiga: Kaikki maalit
23.30 Keno ja Ässä-arpa
23.35 Törkytorstai: South Park
00.05 Törkytorstai: Kung Faux

00.35 Yöpeli
01.05 Ostosruutu
01.35 Talk Deitti

YLE FST5

04.00 Textnytt
17.14 Kortnytt
17.15 Ulos!
17.45 BUU-klubben: Linuksen leimaukset
18.15 TV-nytt
18.30 TV ja minä
19.15 Tiibet Espanjassa
19.30 Uteliv: Huuhkajain paratiisissa
19.55 Norjaa ristiin rastiin
20.00 TV-nytt
20.15 Hornblowerin seikkailut
21.00 Dokumentti: Venäläinen Alaska
22.20 Jumalan puolella

23.10 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
09.35 Tuhkimotarina
10.25 Teräsmieheni

11.10 Rahalinko
12.10 E! Entertainment: Hollywoodin tositarinat
12.55 E! Entertainment: 7 kuolemansyntiä

13.20 Peliputki: Word Puzzle
13.55 Peliputki: Drop
14.30 Astu laivaan!
15.20 Anopin otteessa
15.45 Late Night with Conan O’Brien
16.30 E! Entertainment: Lapsitähtien kasvukivut
17.00 E! Entertainment: 101 salaista nautintoa
18.00 Tuhkimotarina
19.00 Mieheni on palkkionmetsästäjä
19.30 Kolmas kivi auringosta
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Idols Extra
21.30 Will & Grace
22.00 24
22.50 Late Night with Conan O’Brien
23.40 Seksigurut
00.20 C.S.I. Miami

01.05 Sub chat

Urheilukanava

09.00 V5-ravit Vermo
10.35 Jääkiekon Mestis: Jokipojat – SaPKo
13.05 Jalkapallon Bundesliiga: Arminia Bielefeld-FC Schalke 04
15.00 Wihuri-palkinnot ja Hyvä Seura -päivät 2006
15.25 Telinevoimistelun MM-kisat: Miehet ja naiset joukkuekilpailu
16.25 Fitness Expo 2006 – Combat sports
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio (suora)
17.10 Jalkapallostudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Lentopalloliiga: Pieksämäki – Ploki, ennakko (suora)
18.25 Lentopalloliiga: Pieksämäki – Ploki (suora)
20.30 Seikkailu-urheilu: The Raid World Cup 2006 finaali, Kanada 1
21.00 Red Bull Air Race: Istanbul: Red Bull Air Race: Istanbul
21.30 Ravi-tv: Kouvolan ravit
22.00 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
22.05 Härkärodeo: Tulsan osakilpailu

23.05 Ostoskanava
23.35 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 Sää
18.15 Viittomakieliset uutiset
19.00 Euronews
19.10 Sää
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Euronews
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu

22.15 Uutisikkuna
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.15 Oddasat

23.30 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
12.50 Tristan ja Isolde
17.00 Historia: Syntiset kaupungit
17.50 K-reppu: Draaman palasia
18.05 Sirkuskoulussa
18.30 Toiveena lapsi
19.00 Prisma: Elämä ennen syntymää
20.00 Tiedetorstai
20.00 Tutkittu juttu: Pakolaisen pelko
20.30 Lähikuvassa: Sirpa Jalkanen
21.00 Taivaan takana
21.52 Lääkärikilta: Hyvä kuolema
22.20 Prisma: Vuori, joka tuhosi Titanicin
23.10 Uskonto ja politiikka

00.00 Teematieto


© Nostalgia-TV Productions