Nostalgia-TV
TV-päivä 3.1.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Aikamatka sisäoppilaitokseen
08.54 Ihmeelliset eläimet
09.00 Tv-uutiset
09.05 Elämä käsissä

09.55 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.10 Iirottelua
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
15.50 Tekijöiden kertomaa: Lasse Vihonen
16.00 Aurinkoa ja noidantulia
17.00 Tv-uutiset
17.05 Luontohetki: Vedenalaiset kodit
17.34 Ihmeelliset eläimet
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Uutisotsikot
18.35 Luontohetki: Me mangustit
19.00 Historiaa: Dietrich Bonhoeffer
20.00 Kolea talo
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.05 Vikinglotto
21.10 Krakataun räjähdys
22.40 Sydän kierroksella
23.10 Sydän kierroksella
23.40 Sydän kierroksella
00.10 Euronews

00.20 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 Sudoku + Pelikukkaro
07.30 Revolveri
08.30 Pikku Kakkosen Joulu
09.05 H.C.Andersenin satu
09.30 Aladdinin seikkailut
09.45 Loranga, Masariini ja Dartanjang
10.00 Wintteri
10.10 Geenikoodi
10.35 Wintteri
10.55 Virtuaalitaikuri
11.25 Hiihdon maailmancup
12.50 Hiihdon maailmancup
14.40 Kireitä siimoja
15.10 Ajankohtainen kakkonen
16.00 Wintteri
16.10 Geenikoodi
16.35 Wintteri
16.55 Kimmo Kuu
17.15 Pingu
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen talvisää
18.15 Yhdistetyn maailmancup
19.15 Enkelin kosketus
20.00 Jako kahteen
20.30 Raivopäät ratissa
21.00 Maalaiskomedia: Turvetta ja timantteja
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Inhimillinen tekijä
22.55 Lapsityrannit
23.40 Musiikki-tv
00.25 FST: Käsipalloa

01.50 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
08.55 Ostoskanava
09.05 Enid Blytonin Arvoitus-sarja
10.00 Emmerdale

10.30 Ostoskanava
12.30 Viihdelounas
14.15 Yhä vedossa
14.40 Voittopotti
15.10 Doc Martin
16.05 Mäkihyppyä: Maailman Cup
16.50 Emmerdale
17.20 Kauniit ja rohkeat
17.50 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.00 Kaikki haluavat tyyliä
18.30 T.i.l.a.
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Hämmentäjien kuningas
20.00 Mestari talossa
21.00 C.S.I.
21.55 Vikinglotto ja Keskiviikko-Jokeri
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Myytinmurtajat
23.35 Uprising – kapina natseja vastaan

00.35 Ostoskanava
00.55 Se Oikea

Nelonen

06.00 Talk Deitti
08.00 Tyttökullat
08.30 Perhe on pahin
09.00 Rahasampo

10.00 Ostosruutu
11.15 TaitoPelit
12.30 VoittoLämäri
13.30 Ostosruutu
14.40 Roolihuijaus
15.35 Rahasampo
16.05 Rikkaat ja kuuluisat
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Melkein täydellinen
19.00 Nuorennusleikkaus
19.30 Inno
20.00 Nelosen uutiset
20.20 Nelosen sää
20.25 IS Urheilu-uutiset
20.30 Team Ahma
21.00 Greyn anatomia
22.00 Deadwood
23.05 Nelosen uutiset ja sää
23.15 IS Urheilu-uutiset
23.25 Veikkauksen pelit
23.30 Keikkaelämää

00.30 Yöpeli
01.00 Ostosruutu
01.30 Talk Deitti

YLE FST5

04.00 Textnytt
17.14 Kortnytt
17.15 Zon5: Salaperäisen saaren aikapoikasankarit
17.45 Buu-klubben
18.15 Tv-nytt
18.30 Käsipalloa
20.00 Tv-nytt
20.15 Suola
20.45 Laivakokin matkassa
21.15 Laatokan rannoilla
21.45 Dokumentti: Rauhan hinta

23.30 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
09.35 Tuhkimotarina
10.25 Yllätyshäät

11.10 Rahalinko
12.10 E! Entertainment: Roolinvaihto
12.55 E! Entertainment: 10 tapaa selviytyä

13.20 Peliputki: Word Puzzle
13.55 Peliputki: Drop
14.30 Astu laivaan!
15.20 Anopin otteessa
15.45 Late Night with Conan O’Brien
16.30 E! Entertainment: 7 kuolemansyntiä
17.00 E! Entertainment: Hollywoodin tositarinat
18.00 Tuhkimotarina
19.00 Criss Angel – tajunnanräjäyttäjä
19.30 Kolmas kivi auringosta
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Rounders
23.15 Late Night with Conan O’Brien
00.05 Aikahyppy
00.55 Duckman

01.20 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Ravi-tv: Tampereen ravit
09.30 Lentopalloliiga: VaLePa – Loimu
11.35 Italian jalkapalloliiga Serie A: Catania – Sampdoria
13.45 Salibandyliiga: Trackers – Oilers
15.55 Fitness Expo 2006 – Penkkipäivä
16.25 Superbike: Ranska, huippuhetket
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio (suora)
17.10 Jääkiekkostudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Moottoriurheilua: Rally Action
18.55 Urheilusähkeet
19.00 Red Bull Air Race: Berliini: Red Bull Air Race: Berliini
19.30 V5-ravit Vermo (suora)
21.05 Nyrkkeilyä: Muhammad Alin tyttären, Laila Alin MM-ottelu
21.30 Nyrkkeilyä: Raskaan sarjan MM-ottelu Klitschko-Brock
22.25 Veikkauksen keskiviikkoarvontojen numerot
22.30 Seikkailu-urheilu: The Raid World Cup 2006, Ranska
23.00 Jääkiekkostudio

23.15 Ostoskanava
23.45 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Ajankohtainen kakkonen
18.00 Tv-uutiset
18.10 Sää
18.15 Viittomakieliset uutiset
19.00 Euronews
19.10 Sää
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Euronews
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.05 Vikinglotto
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu

22.15 Uutisikkuna
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.15 Oddasat

23.30 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.15 Orfeus ja Eurydike
17.00 Historia: Syntiset kaupungit
17.50 K-reppu: Elokuvaäänen mestari
18.05 Sirkuskoulussa
18.30 Toiveena lapsi
19.00 Akseli Ensemble: Osittain julkista
20.40 Rembrandt
21.35 Kino Kauko: Pitkä matka
23.20 Huojuva talo

00.25 Teematieto


© Nostalgia-TV Productions