Nostalgia-TV
TV-päivä 1.12.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Kiehtova maailma: Villi Eurooppa
09.00 Tv-uutiset
09.05 Kirppis
10.00 Tv-uutiset
10.05 Lauantaiseura
10.45 Itse valtiaat
11.00 Tv-uutiset
11.05 Priima
11.50 Kotisatama
12.30 Basaari: Mundo
12.40 Basaari: Yhden tähden tarina
13.00 Tv-uutiset
13.05 Viittomakieliset uutiset
13.10 Muistikuvaputki: Lapset
14.05 Ilona Rauhala
14.35 Serranon perhe
16.00 Holby Cityn sairaala
17.00 Tv-uutiset
17.10 Pisara
17.15 Kotikatu
18.00 Kuuden Tv-uutiset ja sää
18.10 Urheiluruutu
18.15 Antiikkia, antiikkia
18.45 Ilmamatka Euroopan rannikoille
18.55 Avara luonto: Harmaakarhun kotivuorella
19.45 Monk
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Itse valtiaat
21.30 Läpiveto
22.00 Uutisvuoto
22.30 Medea
23.25 Extras – Tahtoo tähdeksi kanssa
23.55 Hallituksen mies
01.40 Euronews

01.50 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Mikämikä-tvpeli
05.00 Sudoku
06.00 Tellus-tietovisa
07.45 PIKKU KAKKOSEN AAMU
07.46 Poko
08.11 Napero
08.18 Runoja ja roskia
08.21 Velhokoira Merlin
08.35 Topeliuksen tarinoita
08.51 Joulukalenteri
09.00 GALAXI
09.01 Tohtori Koira
09.16 Operaatio Hurrikaani
09.32 Hetkinen
10.00 Rukan maailmancup: Yhdistetyn mäki
11.00 Peliuutiset
11.30 Rukan maailmancup: Sprinttihiihdot
13.20 Grunden bois – uudet kuviot
13.50 Rukan maailmancup: Yhdistetyn hiihto
14.50 Tartu Mikkiin
15.40 Pitkän Jussin majatalo
16.15 Perheen puolesta
16.45 V75 Ravit
17.10 Rukan maailmancup: Mäki HS142
18.50 Tv-uutiset
19.00 Urheiluruutu
19.05 Kakkosen talvisää
19.10 Sirkus
20.00 Kätevä emäntä
20.30 Fakta homma
20.45 Kummeli Retro
20.50 Kettu
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Jopet-show
22.30 Rio Bravo
00.45 Maria, Maria

01.15 OK – oikea kysymys tv-peli
02.00 Tellus-tietovisa
03.00 Sudoku

MTV3

06.00 Se Oikea
06.05 Ostoskanava
07.05 MM-ralli: Wales
07.20 Kattolaiset
07.40 Pokémon
08.10 Timon ja Pumba
08.35 Pilipalipilotit
09.05 Disneyn klassikkopiirretyt
09.20 Staraoke-laulupeli
09.35 Kids Top20
10.00 Hei me leivotaan!
10.30 Mitä tänään syötäisiin?
10.35 Ympäristöpointti
10.45 Lumilyhty-joulukalenteri

10.50 Ostoskanava
11.20 Pilanpäiten
11.30 Tilt.tv
12.00 Salatut elämät
12.30 Salatut elämät
13.00 Salatut elämät
13.30 Top Gear
14.35 Andre
16.25 Simpsonit
16.55 Joulukalenteri
17.25 Unelma-asunnot
18.30 MM-ralli: Wales
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Viihteen 50
19.30 Tupla tai kuitti
20.00 Huuma
21.00 Selviytyjät
22.00 Kymmenen Uutiset
22.10 Tulosruutu
22.20 Lotto, Lauantai-Jokeri ja Keno
22.25 Casino Royale
00.55 Langalla

02.10 Voittopotti Late Night
03.10 Se Oikea

Nelonen

06.00 247avec.fi
06.10 Ostosruutu
08.00 Järjen jättiläiset
09.00 Sporttitähdet
09.30 Sporttipalat
10.00 Urheiluaamu ja SM-liigaennakko
11.00 Start!
11.30 Navigare
12.00 Hiutale
12.30 Kung Faux
13.00 Pop-ikoni
13.30 Biography: Calvin Klein
14.30 Ota tai jätä
15.25 Ota tai jätä -katsojapeli
15.30 Lapset vai ura?
16.35 Pähkähullut panttivangit
18.30 Huippumalli haussa
19.30 Nelosen uutiset ja sää
19.40 IS Urheilu-uutiset
20.00 NCIS Rikostutkijat
21.00 Minä ja Morrison
22.50 Nelosen uutiset ja sää
23.00 IS Urheilu-uutiset
23.10 Veikkauksen pelit
23.15 Criminal Minds – FBI-tutkijat
00.20 Taivaaseen ja takaisin

02.05 Ostosruutu
03.05 247avec.fi

YLE FST5

04.00 Textnytt
15.00 Obs.
16.20 Myrskyluodon Maija
17.45 Joulukalenteri: Tonttukoulu
18.15 TV-nytt
18.25 Sportnytt
18.30 Joulu Valhallassa
18.55 Lähtölaskenta
18.56 Futz
19.00 Nauravat kullanruskeat silmät
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Matka Pakistaniin
20.50 Aikaa elokuvalle
21.20 Eversti Redl
23.35 Liveä Abbey Roadilta

00.25 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
09.00 Kysy tähdiltä
09.30 Brunssi
11.25 Peliputki: Drop
11.55 Peliputki: Word Puzzle
12.25 Kuvapeli
13.25 Otaku
14.25 E! Entertainment: Suoraan Hollywoodista
15.15 Ota tai jätä!
15.40 Reba
16.10 Ihmemies MacGyver
17.05 Mad TV
17.55 Lumilyhty-joulukalenteri
18.10 The Joulukalenteri
18.30 Pelastajat
19.00 Janice ja mallioppilas
19.55 Makuhetki Jokisen keittiössä
20.00 OC:n täydelliset naiset
21.00 Hotel Babylon
22.00 Big Brother
23.00 Not Born To Rock
23.30 Professional Poker Tour
01.05 Pokeri
01.20 Salaiset kansiot
02.10 The Joulukalenteri

02.30 Pokeri
03.00 Peliyö

Urheilukanava

08.00 Purjehduksen Volvo Ocean Race
08.30 Ostoskanava
09.00 Ravi-tv: Kaustisen ravit
09.30 Ostoskanava
09.45 SLU – hyvää seuraa
10.00 Viikonlopun esittely
10.05 Suunnistuksen Virkiä-Jukola 2007
11.40 Viikonlopun esittely
11.45 Autourheilun Formula 3 -sarjaa
12.30 Viikon golfhetki
12.35 Jääkiekon Mestistä
15.10 Viikonlopun esittely
15.15 Fitness Expo 2007
15.50 Offseason
16.25 Jalkapallon Bundesliigaa
18.25 Esteratsastusta
19.30 Viikonlopun esittely
19.35 Rally Action
20.40 Sveitsin jääkiekkoliigaa
23.10 Veikkauksen pelien numerot
23.15 Autourheilun Formula 3 -sarjaa

00.00 Ei lähetystä

YLE Extra

04:00 Mielensäästäjä
08:00 Testikuva
09:00 Mielensäästäjä
10:00 Testikuva
11:00 Mielensäästäjä
12:00 Testikuva
13:00 Mielensäästäjä
14:00 Testikuva
14:40 Ampumahiihdon maailmancup
16:20 Testikuva
17:00 Mielensäästäjä
17:55 Extra Largen kertauskurssi
19:55 Extran joulukalenteri
20:00 Extra LIVE: Pipefest 2007
20:30 Extra LIVE: Pipefest 2007
21:00 Extra LIVE: Pipefest 2007
21:30 Extra LIVE: Pipefest 2007
22:00 Extra LIVE: Fat Beat Sound System

23:00 Mielensäästäjä

YLE Teema

04.00 Teematieto
08.10 opettaja.tv
09.00 Koulupalvelu
13.05 Uusi Kino: Punainen
13.20 Uusi Kino: Winterlong – Pitkä talvi
13.40 Spartacus
15.50 Kolmas ulottuvuus: Positiivinen
17.35 Historia: Historian kurjimmat työpaikat
18.25 Tanssia kameralle
18.30 Moskovan valot ja varjot
19.00 Saatana saapuu Moskovaan
19.53 Tanssia kameralle
20.00 Teemalauantai: Unen salat
20.00 Unen salat
20.59 Tahraton mieli
22.45 TV-arkisto: Helmiä Muistikuvaputkesta
22.45 Käytöskukka: Turhamaisuus
22.50 Nunnu
22.55 Sirkus Papukaija
23.57 TV-arkisto: Eveliina ja serkut
00.05 Kirjamaa: Ruotsiko onnela?

00.50 Teematieto

JIM

06.00 Taitopeli.com
09.00 Ostosruutu
10.00 Taitopeli.com
15.15 Ostosruutu
16.15 Rakennusunelmia
16.40 Sisusta pikkurahalla
17.05 Rakenna aita
17.30 Koukussa kalastukseen
18.00 Paratiisisaaret
18.30 Kämppä maailmalta
19.30 Kakkutehdas
20.00 Haamutiimi
21.00 Jim D Historia: Vuosisadan seksiä (K15)
22.00 Hälytysajossa (K15)
22.30 Rikospaikkatutkijat (K15)
23.00 Gene Simmonsin sukukalleudet
23.30 Hurjat poliisivideot (K15)
00.30 Ostosruutu
01.30 Taitopeli.com


© Nostalgia-TV Productions