Nostalgia-TV
TV-päivä 1.12.2006

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Elämä käsissä

10.05 Uutisikkuna
10.10 FST: Avaruuskansiot
10.20 FST: X-tra Special: Tupakka
10.30 FST: Zon5: Station T
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.30 Nu är det jul igen!
12.45 Lasst uns froh und munter sein!
13.00 Tv-uutiset

13.05 Uutisikkuna
13.30 Pykäliä ja purtavaa
14.00 Taito-tv: Digikuva haltuun
14.15 A-plus
14.35 Atlas
15.00 Tv-uutiset
15.05 Diagnoosi: Murha
16.00 Prisma Studio
16.30 Filosofisia pohdiskeluja
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Luovaa terapiaa: parantava musiikki
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Joulukalenteri: Bärtilin joulu
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Uutisotsikot
18.31 Pisara
18.40 Ihmiskunnan aarteita
18.55 Sydämen asialla
19.45 Kotisatama
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.30 Shirley Valentine
23.15 Tv-uutiset
23.25 Kulttuuriuutiset
23.30 FST: Kvällsnytt
23.35 Tähtihetki
23.45 Euronews

23.55 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 YLEKaX
10.00 Revolveri
11.00 Sudoku + Pelikukkaro
12.20 Onnen päivät
12.50 Tänään otsikoissa
13.45 Silminnäkijä: Kuoleman kylväjät
14.15 Ihana Elisa
15.05 Jumppa: Gymstick – pilates jumppa
15.35 Elämäni eläimet
16.00 Puhetta pojista
16.25 Delta State
16.55 Postimies Pate
17.25 Pikku Kakkonen
17.40 Joulukalenteri
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen talvisää
18.20 Provinssi
18.35 Riskirajoilla: Helikopterin salat
19.00 Rallin MM-sarja: Wales
19.30 Kalamiehen paratiisit
19.55 Olen. Ajattelenko?
20.00 Pressiklubi
20.30 Juniorit. Kuusi erää
21.00 Tartu Mikkiin
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Kova laki: Oikeuden ratkaisu
22.50 Antaa palaa!
23.20 Aisapari
00.50 Musiikki-tv

01.35 Tellus-tietovisa
02.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.20 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Lumilyhty-joulukalenteri

09.15 Voittopotti
10.15 Ostoskanava
12.15 Viihdelounas
13.30 Jouluposti
14.00 Teini-ikäiset Mutantti Ninja Kilpikonnat
14.25 Sisko ja sen sisko

14.50 Voittopotti
15.20 E! Entertainment: Hollywoodin tositarinat
16.15 Ruokala

16.30 Voittopotti
16.55 Lumilyhty-joulukalenteri
17.00 Emmerdale
17.30 Kauniit ja rohkeat
18.00 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.15 Viihdeuutiset
18.30 Joka kodin asuntomarkkinat
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Sillä siisti
20.00 Kurjat kuppilat
21.00 Num3rot
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Kissaihmiset
00.35 Reba
01.05 Viihdeuutiset

01.20 Voittopotti
02.20 Se Oikea

Nelonen

06.00 Talk Deitti
06.30 Joulupukin Lahjaposti
07.00 W.i.t.c.h.
07.25 Lazy Town
07.55 Pikku väkeä
08.05 Perhe on pahin
08.35 Hoidon tarpeessa

09.00 Rahasampo
10.00 Ostosruutu
11.15 VoittoLämäri
12.00 Joulupukin Lahjaposti
13.00 Ostosruutu
14.10 Buusteri
14.40 Rouva Presidentti

15.35 Rahasampo
16.05 Buusteri
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Pulmuset
19.00 Vaimot vaihtoon
20.00 Nelosen uutiset ja sää
20.13 IS Urheilu-uutiset
20.15 Hauskat kotivideot
20.58 Keno
21.00 Rush Hour 2
22.50 Nelosen uutiset ja sää
23.00 IS Urheilu-uutiset
23.10 Kynnys tuntemattomaan
00.10 Mistä sitä tietää…
00.15 Terminator – tuhoaja

02.25 Ostosruutu
02.55 Talk Deitti

YLE FST5

04.00 Textnytt
10.10 Avaruuskansiot
10.20 X-tra Special: Tupakka
10.30 Zon5: Station T

11.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.16 Zon5: Paffabriken
17.45 Joulukalenteri: Bärtilin joulu
18.15 TV-nytt
18.30 Obs.
19.00 Eläköön puutalokaupungit!
19.30 Kuuba – idän ja lännen välissä
20.00 TV-nytt
20.20 Jools Holland show
21.15 Piemonten tarinoita: Makeiskuningas
21.30 Shirley Valentine
23.30 Kvällsnytt

23.35 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
07.00 Tiny Toons
07.25 Tomi Traktori
07.35 Scooby-Doo

08.00 Subin aamushow
09.10 Ihmeiden aika
10.00 Pelastakaa julkut

10.45 Rahalinko
11.45 E! Entertainment: Hollywoodin tositarinat
13.15 E! Entertainment: Mikä moka!

13.40 Peliputki: Word Puzzle
14.10 Jouluposti
14.40 Peliputki: Tank Wars
15.30 Peliputki: Word Puzzle
16.15 Late Night with Conan O`Brien
17.00 E! Entertainment: 101 himotuinta vartaloa
18.00 E! Entertainment: Suoraan Hollywoodista
19.00 Big Brother Extra
19.30 Simpsonit
20.00 Lunta tupaan
20.30 Kaksi miestä ja blondi
21.00 Big Brother -finaali
22.30 Late Night with Conan O’Brien
23.20 Miami Vice
00.10 RAW
01.00 SmackDown!

01.50 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Ravi-tv: Lahden ravit
09.30 Korisliiga: Kouvot – Pyrintö
11.35 Lentopalloliiga: MuurLe – Kiisto

13.40 Urheilun iltapäivä (chat)
15.00 Urheilukanavan viikonlopun esittely
15.05 Urheilun iltapäivä (chat)
16.25 Superbike: Ranska, huippuhetket
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Jääkiekkostudio (suora)
18.15 Mestis: Jukurit – Salamat, ennakkotunnelmat (suora)
18.25 Jääkiekon Mestis: Jukurit – Salamat (suora)
20.55 Purjehdus: Seamaster Sailing
21.25 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.30 Ravi-tv: Kaustisen ravit
22.05 Golf: Euroopan kiertue 2006, Blue Chip New Zealand Open

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 A-plus
10.30 Atlas
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Ampumahiihdon maailmancup
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Prisma Studio
17.40 A-plus
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Tänään otsikoissa
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 Liikenteessä
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.05 Kulttuurikalenteri
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
21.55 Liikenteessä
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 A-studio
00.00 Uutispäivä

00.35 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
12.30 Nu är det jul igen!
12.45 Lasst uns froh und munter sein!

13.00 Teematieto
15.35 Minun televisioni: Iltakoulu
17.00 Tutkittu juttu: Tähtiharrastus – tiedettä?
17.30 Lääkärikilta: Kulkutautien kuningas
18.00 Paul Kleen hiljaisuus
19.00 Kadonneet kansat
19.25 Kulttuuriuutiset
19.30 Kinoklubi
20.00 Monty Pythonin lentävä sirkus
20.30 Sylvania Waters
21.00 Blues: Piano Blues
22.30 Ateljee: Kadonneen kirjailijan jäljillä
00.05 Mariseva joukko

00.35 Teematieto


© Nostalgia-TV Productions