Nostalgia-TV
TV-päivä 1.12.2005

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Sydämen asialla

10.05 Uutisikkuna
10.15 Uutismixi
10.25 Koulu-tv: Mediakompassi

10.40 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.05 Etälukio: Yhteiskuntaoppi: Demokratia ja vallankäyttö
12.35 Uutismixi

12.45 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Ulkolinja: Musta surma, valkoinen lääke
14.00 A-talk
14.45 Taito-tv: Kansantanssi
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
15.50 Kansallismaisemat: Tammerkoski
16.00 Vierivät kivet
16.30 Eduskunnan kyselytunti
17.30 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Joulukalenteri
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Ben Furman
19.15 Kuningaskuluttaja
19.45 Kotikatu
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 A-plus
21.30 Atlas
21.55 Kosmos: Sanat haussa
22.15 Kulttuuridokumentti: Siperialainen unelma
23.15 Tv-uutiset
23.25 Kulttuuriuutiset
23.30 FST: Kvällsnytt
23.35 Jos vuoteeni voisi kertoa
01.25 Euronews

01.35 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Tellus-tietovisa
06.30 YlekaX
10.00 Tellus-tietovisa
12.55 Tänään otsikoissa
13.50 Tohtori Ben Casey
14.40 Suomi puhuu
15.20 Se on siinä
15.55 Haloo!
15.56 Popklubi
16.25 Uutismixi
16.35 Jeesus ja Josefine
16.55 Vekarat!
17.20 Pikku kakkonen
17.45 Joulukalenteri
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen talvisää
18.20 Kotimaan kasvot
18.35 Tinan keittiössä
19.05 Nuori nainen Berliinissä
19.30 Kettu
20.30 Onnen päivät
20.53 Ohukainen ja Paksukainen: Parhaat palat
21.00 Leikin varjolla
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Poliisi-tv
22.35 Silminnäkijä: Turha
23.05 Hädän hetkellä

23.50 Tellus-tietovisa
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Se Oikea
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu

09.30 Älypeli
10.30 Ostoskanava
12.40 Hokipeli
13.15 Lumisota
13.50 Transformers Energon
14.15 Väiski Vemmelsääri

14.25 Boxi
14.55 Futurama
15.25 Vielä kerran
16.20 Ruokala

16.30 Älypeli
16.55 Lumilyhty-joulukalenteri
17.00 Emmerdale
17.30 Kauniit ja rohkeat
18.00 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.15 Viihdeuutiset
18.30 Liemessä
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Joey
20.30 Miehen puolikkaat
21.00 Everwood
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 MTV3.doc: MacIntyre: Laiton eläinkauppa
23.30 Yövuoro
01.25 Viihdeuutiset

01.40 Ostoskanava
02.15 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 4deitti
07.00 Beyblade
07.25 Halinallet
07.50 Tuomas-veturi
08.00 Buusteri

08.30 Soittis
09.30 Ostosruutu
10.45 4deitti
12.35 Ostosruutu
13.45 Soittis
14.40 Miehiä ja vaimoja
15.10 Charlien enkelit
16.05 Buusteri
16.40 Päivien viemää
17.25 Nelosen uutiset ja sää
17.30 Tyttökullat
18.00 Onnellinen perhe
18.30 Pulmuset
19.00 Nelosen hiihtosää
19.05 Hurja remontti
20.00 Kahdeksan uutiset
20.20 Nelosen sää
20.27 Keno ja Ässä-arpa
20.30 Viimeinen ranta
20.55 SM-liiga: Illan peli
21.00 Tuomas & Juuso Experience
22.00 Alias
23.00 Myöhäisuutiset ja sää
23.05 IS Urheilu-uutiset
23.15 Nelosen hiihtosää
23.20 Törkytorstai: Jackass
23.50 Törkytorstai: Roskasakki
00.20 Play

00.50 Ostosruutu
01.20 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.15 Bumerang
17.16 Pohjoismainen videolista
17.45 Joulukalenteri
18.15 TV-nytt
18.35 Pelotta aidsia vastaan
19.30 Närbild
20.00 TV-nytt
20.20 Soolo
20.50 Tähtikokit
21.15 Murhakomissio

22.15 Textnytt
23.30 Kvällsnytt
23.35 Textnytt

Subtv

06.00 Deittichat
09.30 Ihmeiden aika
10.15 Teräsmieheni

11.00 Popguru
12.00 Peliputki: Drop 3
12.45 Peliputki: Caterpillar Shift
13.30 Peliputki: Rap-stara
14.15 Peliputki: Drop 3
15.15 Popguru
16.15 Late Night with Conan O’Brien
17.00 E! Entertainment: Pikkurahalla
17.30 E! Entertainment: Kauneuden kulisseissa
18.00 E! Entertainment: Paljastuksia
18.55 Sims – pelattava mainos
19.00 Big Brother Extra
19.30 Simpsonit
20.00 Frendit
20.30 Kolmas kivi auringosta
21.00 Big Brother -finaali
22.30 Veronica Mars
23.20 Late Night with Conan O’Brien
00.05 Sims – pelattava mainos
00.10 Jonny Zero
01.00 Hullu maailma
01.25 SmackDown!

02.15 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Golf: Euroopan kiertue 2006, USB Hong Kong Open (suora)
11.00 V5-ravit Vermo
12.25 Derby -mobiilipeli
12.50 Kohti Torinoa: hiihtäjä Mirja Hietamies
12.55 Urheilukanavan viikonlopun esittely

13.00 Urheilun iltapäivä (chat)
15.00 Derby -mobiilipeli
15.55 Urheilusähkeet (suora)
16.00 Derby -mobiilipeli
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio (suora)
17.40 Jääkiekkostudio (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 World Powerlifting Organization 2005 -semifinaali
18.55 Urheilusähkeet (suora)
19.00 Golf: European Senior Tour, Bovis Lend Lease European
19.50 Ampumahiihdon maailmancup: Naisten viesti
21.25 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.30 Ravi-tv: Lahden ravit
22.05 Golf: Euroopan kiertue 2006, USB Hong Kong Open

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 A-talk
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Kotimaan kasvot
16.20 Uutismixi
16.30 Eduskunnan kyselytunti
17.30 MOT
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Tänään otsikoissa
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 Atlas
00.00 Uutispäivä

00.35 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.00 Kouluportti
16.00 YLE Foorumi: Sukupolvien vuoropuhelu
16.30 Tiedettä, ei taikuutta!
17.00 Etälukio: Lakitieto
17.30 Prisma Studio
18.00 IX kansainvälinen Sibelius-viulukilpailu
21.15 Prisma: Aikakone
21.55 Kulttuuriuutiset
22.10 Kino Into: Malesian merirosvot
23.50 Tähtäimessä maraton

00.20 Teematieto

MTV3+

06.05 Drop 3
08.35 Astronautti 3
09.30 Älypeli
10.30 Katapultti 2
12.00 Kolmas linja
12.15 Kauniit ja rohkeat
12.35 Kolmas linja
13.05 Kielletty rakkaus
13.25 Kolmas linja
13.55 Emmerdale
14.20 Kolmas linja
14.45 Drop 3
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Katapultti 2
20.05 Drop 3
22.05 Astronautti
00.00 Katapultti 2
01.30 Polttopallo

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
06.00 Mobiilipeli: King of the Hill
07.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
12.00 Mobiilipeli: King of the Hill
14.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
16.00 Mobiilipeli: Hedelmäpeli
17.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
18.00 Ostosruutu
20.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
22.00 Ostosruutu
23.00 Mobiilipeli: King of the Hill
01.00 Mobiilipeli: Blockate


© Nostalgia-TV Productions