Nostalgia-TV
TV-päivä 1.12.2004

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Gilmoren tytöt
10.10 Koulu-tv: Pohjoismaisia säveltäjiä

10.30 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 FST: Entrada española
11.45 FST: Mötesplats jorden

12.00 Uutisikkuna
12.30 Koulu-tv: Eurooppalaisia lapsia
12.45 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Es español
13.20 Kielimatka Kiinaan
13.45 Lähikuvia Kiinasta
14.00 Paikan kertomaa: Helsingin Koulumuseo
14.10 Valotuksia
15.00 Tv-uutiset
15.05 Pekka ja Pätkä Suezilla
16.15 Suuret Suomalaiset: Jean Sibelius
16.45 Kansalaisen ABC: Haasteena ryhmä
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Prisma Studio

17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Joulukalenteri: Plåstretin Piraatti-TV
18.15 FST: TV-nytt
18.30 FST: Närbild
18.35 Uutisotsikot
18.36 Luontohetki: Eläinten kieli
19.05 Ulkolinja: Kun naisilla on huntu
20.00 Suuret Suomalaiset: C. G. E. Mannerheim
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 A-talk
21.55 Ohikulkija
22.55 Linda Green
23.25 Tv-uutiset
23.35 Kulttuuriuutiset
23.40 FST: Kvällsnytt
23.45 YLE Teema: Verkkoyhteys
00.10 Euronews

00.20 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Muistatko missä? tv-peli
06.30 Mikämikä-tvpeli
10.00 Traffic-tvpeli
13.10 Tänään otsikoissa
14.05 Näkemiin vaan, muru!
15.05 Ajankohtainen kakkonen
15.55 Haloo!
15.56 Pelottaako?
16.20 Pään sisällä
16.25 Musadokkari: Hiekkaa kamerassa
16.55 Kahden kerroksen karhut
17.20 Pikku Kakkonen
17.40 Joulukalenteri
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen talvisää
18.20 Suomi puhuu
19.00 VoiceOut!
19.35 Vaihda elämä!
20.00 Laura kesäleirillä
20.25 Mr Bean
20.35 Sabrina, teininoita
21.00 Tie Eedeniin
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Dokumenttiprojekti: Kone vastaan Kasparov
23.30 Dokumenttiprojekti: Häviö tai kuolema

00.30 Mikämikä-tvpeli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi 15 vuotta
09.35 Tunteita ja tuoksuja

10.20 Ostoskanava
12.25 Koulussa
13.00 STOP
14.15 MAALI!
14.30 Paljon pelissä
15.30 He-Man
16.00 Rakkaat siskot
16.55 Sähkeuutiset
17.00 Pilanpäiten

17.10 Paljon pelissä tänään
17.25 Emmerdale
17.55 Jonna: Paljon tarjolla
18.00 Lumilyhty-joulukalenteri
18.05 Kauniit ja rohkeat
18.30 Kauniit ja rohkeat
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 45minuuttia
21.00 C.S.I.
21.55 Vikinglotto
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Oikeus ja kohtuus
23.25 Boomtown
00.20 Tilt.tv

00.50 Pulssi
02.20 MTV3 Deitti

Nelonen

06.00 4deitti
07.00 Digimon
07.25 Pikku väkeä
07.30 Manu ja Matti
07.45 Tweenies
08.05 Buusteri
08.30 Päivien viemää

09.15 Soittis
10.15 Ostosruutu
11.30 4deitti
13.30 Ostosruutu
14.40 Viiden juttu
15.30 Buusteri
16.00 Soittis
16.40 Päivien viemää
17.25 Nelosen uutiset ja sää
17.30 Dr. Phil
18.30 Shoppailumatkalla
19.00 Jamien keittiössä
19.30 Inno
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Maailman sää
20.28 Keno
20.30 Sillä silmällä
21.30 Kunniavelka
23.55 Myöhäisuutiset
00.00 IS Urheilu-uutiset
00.10 Vikinglotto ja V5
00.15 Ehdonalaiset

01.15 Ostosruutu
01.45 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
11.30 Entrada española
11.45 Mötesplats jorden

12.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.16 Idrottsbiten
17.30 D-dax: Balettipojat
17.45 Joulukalenteri: Plåstretin Piraatti-TV
18.15 TV-nytt
18.30 Närbild
18.35 Kath & Kim
19.00 Lukupiiri
19.25 Eläinten tahtiin
19.30 Solarplexus
20.00 TV-nytt
20.20 Bettina S.
20.55 Soolo: Kristinn Sigmundsson
21.25 360 grader
21.50 Lilja 4-real

22.50 Textnytt
23.40 Kvällsnytt
23.45 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
07.00 Aamunavaus
08.00 Suoraa huutoa
08.25 Late Night with Conan O’Brien
09.10 Beverly Hills, 90210
09.55 Taka-ajatuksia
10.20 Melrose Place

11.05 Peliputki: Katapultti 2
13.00 Parantola
14.35 Peliputki: Monsteri
15.30 Tonttukuoro
16.30 Sessions
16.45 DragonBall Z
17.10 Ritari Ässä
18.00 Tyylintekijät
18.30 Kauneussalonki
19.00 Frendit
19.30 Nikki
20.00 Suoraa huutoa!
20.25 Sub-sähkeet
20.30 Pulttibois
21.00 Korvikkeet
23.10 Sessions
23.25 Late Night with Conan O’Brien
00.15 Star Trek, uusi sukupolvi
01.05 DragonBall Z
01.30 ROCsport.TV

02.00 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Ostoskanava
10.00 Urheilustudio ja Veikkauksen arvontatulokset
10.30 Ravi-tv: Tampereen ravit
11.00 Salibandyliiga: SPV-Happee
13.30 Urheilun iltapäivä: Paralympiakomitean info (suora)
14.30 SLU – Reilu peli: tanssiurheilu

14.40 Urheilun iltapäivä (chat)
15.30 Ostoskanava
16.00 Urheilun iltapäivä (chat)
17.30 Pelistudio (suora)
18.00 NBA Action -makasiini
18.35 Ensimmäinen kerta Vermon raveissa (suora)
19.30 V5-ravit Vermo (suora)
20.25 Urheilu-uutiset Vermon ravien lomassa (suora)
20.30 V5-ravit Vermo (suora)
21.00 Urheilijakokkikoulu: Hannu Jortikka
21.30 Urheilustudio ja Veikkauksen arvontatulokset (suora)
22.00 Olympiamitalistit
22.05 Lumilyhty-joulukalenteri
22.10 Golf: European Tour Volvo China Open -kooste
23.05 Urheilun maailma

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 Ajankohtainen kakkonen
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Press Review

12.15 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Tv-uutiset
14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Ajankohtainen kakkonen
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 HARDtalk
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 HARDtalk
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 360 grader
00.00 Tv-uutiset
00.05 Uutispäivä

00.40 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Supisuomea
16.30 Espanja nyt
16.55 Tempo: Disco
17.00 Käytännön fysiikka
17.30 Etälukio: Terveystieto
17.55 Lapset puhuvat
18.00 Cap des Pins
18.50 Avaruuskansiot
19.00 Kielimatka Kiinaan
19.25 Quadretto
19.30 Työelämä muutoksessa
20.00 Tutkittu juttu: Myrskyn merkit
20.30 Pieni iso lapsi: Isä, äiti ja lapsi -kolmio
20.55 Jazz1
21.00 Kolmas ulottuvuus: Puhvelitarina
22.00 Minun televisioni – katsojan valinta
22.55 Lähikuvia Kiinasta
23.10 Lähikuvia Kiinasta
23.25 Kulttuuriuutiset

23.30 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
07.00 SM-liiga Hockey Night+ (m)
07.20 SM-liiga Hockey Night+ (m)
07.40 SM-liiga Hockey Night+ (m)

08.00 Ei lähetystä
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Ei lähetystä
20.00 HN+ Klassikko: JYP-SaiPa -98 (m)
22.00 Hokipeli
22.45 SM-liiga Hockey Night+ (m)
22.55 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä
21.30 UCL Classic-ottelu
23.30 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions