Nostalgia-TV
TV-päivä 1.12.2003

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Wycliffe
10.10 Koulu-tv: Eläimellistä elämää

10.35 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Yle Teema: Avoin foorumi
11.35 FST: Sotalapsen tarina

12.00 Uutisikkuna
12.30 Koulu-tv: Kirjeitä Balkanilta
13.00 Tv-uutiset
13.05 Sunnuntaivekkari
13.45 Maailmannäyttämöllä
14.15 Lauantaiseura
15.00 Tv-uutiset
15.05 Minä vakooja
15.55 Sata sanaa: Sankari
16.00 A-studio
16.30 Kuningaskuluttaja
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Basaari
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: BUU-klubben: Joulukalenteri
18.05 FST: Tärningen
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Uutisvuoto
19.10 Ben Furman
20.00 Maa jonka saimme
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.20 Kotikatsomo: Kirje isältä
22.05 Päivärinta
23.00 Tv-uutiset
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Kirjojen Suomi
23.45 Kirjallisuuden klassikoita
00.15 Etälukioyö: Käytännön fysiikka

02.10 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Mikämikä-tvpeli
12.20 1. adventtisunnuntain messu
13.20 Tänään otsikoissa
14.20 Pallo hallussa
14.50 Pisara
14.55 Saanko luvan
15.50 Sankarimme Kale
16.15 Hetkinen
16.45 VilliMikki
16.55 Katto Kassinen
17.20 Pikku kakkonen
17.45 Joulukalenteri
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen talvisää
18.20 Kotimaan kasvot
18.35 FST: Solarplexus
19.05 FST: Tinan keittiössä
19.35 FST: Artur
20.00 FST: TV-nytt
20.15 FST: Närbild
20.20 FST: Bettina S.
21.00 FST: Sportmagasinet
21.25 FST: 360 grader
21.50 Tv-uutiset
22.00 FST: Kvällsnytt
22.05 FST: Kaikkien aikojen aarteet: Konsulinnan kuusenlatva
22.10 FST: gogo
22.40 FST: John M. Coetzee

00.00 Mikämikä-tvpeli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Puhuva Pää -chat
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu
09.30 Hyvien tekojen joulukalenteri
09.40 Tunteita ja tuoksuja

10.20 Ostoskanava
12.30 MTV3 Chat
14.25 Ring-a-Ling
15.25 Sinisen talon nalle
15.55 Hyvien tekojen joulukalenteri
16.05 Ally McBeal
17.00 Viiden uutiset
17.05 Lööpin takana

17.25 Ring-a-Ling
17.35 Kauniit ja rohkeat
18.00 Emmerdale
18.30 Lumilyhty-joulukalenteri
18.35 Bonus
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Uutiset ja sää
20.05 Kuumia aaltoja
20.30 Speden parhaat
21.00 Yhdeksän uutiset
21.10 Tulosruutu
21.15 Syksy New Yorkissa
23.15 The McCoys Show
23.45 Roswell

00.35 EuroJahti-mobiilivisa
01.05 Puhuva joulupukki
02.10 MTV3 Chat

Nelonen

04.00 Ei lähetystä
07.00 Dan Dare
07.25 Puuha-Pete
07.35 Tuomas-veturi
07.45 Haamuetsivät
08.10 Buusteri
08.35 Päivien viemää

09.20 Ostosruutu
10.35 Tähti lapselle-hyväntekeväisyyschat
11.30 4deitti
13.30 Ostosruutu
14.40 UEFA Champions League -viikkomakasiini
15.10 Up North
16.10 Buusteri
16.40 Dream Team
17.10 Päivien viemää
18.00 Vastanaineet
18.30 Kreikkalainen naimakauppa
19.00 Poliisikoira Rex
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Nelosen sääviikko ja Keno
20.30 80’s Show
21.00 The Osbournes
21.30 Irtiottoja
22.40 Agentit
23.40 Myöhäisuutiset
23.45 Urheilu-uutiset
23.50 Bad Girls
00.55 4Pop

01.25 Ostosruutu
01.55 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
11.35 Sotalapsen tarina
12.00 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 BUU-klubben: Joulukalenteri
18.05 Tärningen
18.15 TV-nytt
18.35 Solarplexus
19.05 Tinan keittiössä
19.35 Artur
20.00 TV-nytt
20.15 Närbild
20.20 Bettina S.
21.00 Sportmagasinet
21.25 360 grader
21.50 1000 km paikannimiä
22.00 Kvällsnytt
22.05 Kaikkien aikojen aarteet: Konsulinnan kuusenlatva
22.10 gogo
22.40 John M. Coetzee

00.00 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
11.00 Late Night with Conan O’Brien
11.45 Saturday Night Live
12.30 Egos & Icons

13.15 Peliputki: Water War 2
14.30 Peliputki: Polttopallo
15.45 Idän soturit
16.35 Taikasoturit
17.00 Idols Extra
17.30 Sessions
18.00 Feng Shui
18.30 Kamera käy
19.00 Kaksi kaveria, tyttö ja pizzapaikka
19.30 Amerikan tyhmimmät rikolliset
20.00 Frendit
20.25 R.E.M: Bad Day
20.30 ROCsport.TV
21.00 Cream
22.00 Vetelehtijät
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.45 Sessions
00.15 Beavis ja Butt-head

00.40 Rela
01.40 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Putti-mobiilipeli
11.00 ChatSähkeet
11.05 Urheiluchat
17.00 Pelistudio
17.40 SM-liiga Hockey Night Highlight (u/MTV3+)
17.55 Pelistudio
18.00 Nuoret Leijonat
18.10 SM-Koris: Pyrbasket-Vilpas, ennakkotunnelmat
18.20 SM-Koris: Pyrbasket-Vilpas
20.30 Maailman erikoisimmat urheilulajit
21.00 Olympiamakasiini: Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.10 Dekki.TV
21.45 Futbol Mundial -jalkapallomakasiini
22.15 Ravi-tv: Turun ravit

22.45 Urheiluchat
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutisviikko
10.00 Tv-uutiset
10.10 Lauantaiseura
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.08 Press Review

12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.10 Tänään otsikoissa
14.00 Tv-uutiset

14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.10 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Hardtalk
17.40 Iltapala
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Sää
18.30 Basaari
19.00 Tv-uutiset
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.10 Hardtalk
21.40 SVT uutiset
21.50 Pohjois-Suomen uutiset
22.00 Tv-uutiset
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Tv-oddasat
23.35 A-studio
00.00 Tv-uutiset
00.05 Uutispäivä

00.40 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 English Zone
16.25 Tempo: Twist
16.30 Puheenvuoroja kasvatuksesta
17.00 Tiedefoorumi: Maaseudun murros
17.30 Puhutaan tieteestä: Maaseutu muutoksessa
18.00 Carita pintada
18.45 Bon voyage!
19.00 Töissä maan tavalla: Ranskassa
19.30 Kirjojen Suomi
20.00 Teatron: Hetkessä tarinaksi
20.30 Opinportti
20.55 Jazzklassikko
21.00 Tiededokumentti: AZT – lupaus elämästä
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Tv-arkisto: Pohjoinen Guernica
22.40 Prisma Studio

23.10 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
12.00 Huomenta Suomi
14.00 Hyvien tekojen joulukalenteri
14.05 Ei lähetystä
14.30 Tv-kortin salaustesti
15.00 Ruletti
17.00 Ei lähetystä
22.30 Talousuutiset
22.40 SM-liiga Hockey Night

22.50 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions