Nostalgia-TV
TV-päivä 1.12.2001

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset YLE24
08.05 Haastattelijana Mirja Pyykkö
09.00 Tv-uutiset YLE24
09.05 Lauantaivekkari
10.00 Tv-uutiset YLE24
10.05 Lauantaiseura
10.45 Itse valtiaat
11.00 Tv-uutiset YLE24
11.05 Taito-tv Taitavat kädet: Singerin kuviot
11.20 Tuhat vuotta, sata kirjaa
11.30 Prisma Studio
12.00 Opinportti
12.30 Käytännön fysiikka
13.00 Kohtalokkaat taistelut
13.50 Maailmanmenoa: Olkiukkojen juhlaa
14.00 Toisten-TV
16.00 Sohva
16.05 Klaani
16.30 Tiikeri
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Närbild Svenskfinland
17.30 FST: BUU-klubbenin joulukalenteri
18.00 FST: Pohjoismainen videolista
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Ykköskatsomo
18.45 Avara luonto: Sudet palaavat
19.40 Yorkshiren etsivät
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Itse valtiaat
21.30 Uutisvuoto
22.05 Frasier
22.30 Tehdas
23.25 Kino Kaurismäki: Pidä huivista kiinni, Tatjana!
00.25 Euronews

00.35 Uutisikkuna

YLE TV2

07.55 Virityskuva
08.00 Joulukalenteri
08.05 Teletapit
08.30 SanoNYT
09.00 Veturi
09.35 Tonttu Toljanteri: Möröt piiloon
09.50 Ralle Ryökäle: Rallen syntymäpäivä
10.00 Kotimaa.Nyt -Remix
10.45 Se on siinä
11.20 Peliuutiset
11.50 Hot Sport
12.15 Tavaratalon joulu
12.45 FST: Ali Farka Touree
13.45 FST: Mieli ja ruumis
14.40 Painonnostomaaottelu Suomi-Puola
15.25 Mäkihypyn maailmancup
16.40 Jalkapallon MM 2002: Arvonta
16.45 V75 ravit
17.15 Joulukalenteri
17.20 Mies ja kaksi vaimoa
18.00 Tv-uutiset
18.10 Pinky
18.35 Imiti Ikula – Memoryn tarina
19.05 Estradilla: Seniorilaulaja 2001
20.20 Poliisikamera – käy!
20.50 Siska
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu YLE24
22.05 Bela Donna
23.50 Sopimus

01.25 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Ostoskanava
07.30 Huomenta Suomi
09.30 Junior: Korallifisut
10.00 Rakettijengi
10.30 Pokémon
11.00 Flipper
11.50 Tilt!
12.20 Jyrki Countdown
12.50 Kultainen avain
13.00 Kultainen avain
13.10 Me terveydentekijät Kuopiosta
13.35 Ikuinen rakkaus
13.50 Manhattan
15.35 Alppihiihtoa
16.05 Salatut elämät
16.35 Salatut elämät
17.00 Viiden uutiset
17.05 Salatut elämät
17.30 Miss Miljoona
18.05 Napakymppi
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Kuutamolla
19.55 Maailman hauskimmat
20.00 BumtsiBum!
20.50 Sinitaivas-konsertin tunnelmapaloja
21.00 Lotto ja Jokeri
21.05 Käytäväpeliä
22.00 Kymmenen uutiset
22.10 Tulosruutu
22.30 LauantaiAction: Kovaotteiset miehet II (K)
00.35 Motown Live

01.20 Ostoskanava
02.50 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
07.50 Ostosruutu
10.40 Turun linnan Tonttu-ukon joulutarinat
10.50 Pepsi Chart
11.20 Digimon
11.45 Addams Family
12.10 UEFA Champions League -viikkomakasiini
13.10 NHL Power Week
13.40 AXN
14.05 Pikku riiviöt
14.30 Kultsi kutistin kakarat
15.20 Kuuma piiri
16.15 Kahelit kaahari
18.00 Kuuden uutiset
18.05 Matkamies
18.30 Saari
19.00 Ystävämme Charlie
20.00 Kahdeksan uutiset
20.10 Urheilu-uutiset
20.15 Brittipaikka: Oliver Twist
21.15 Top Gun – Lentäjistä parhaat
23.15 Myöhäisuutiset
23.20 Urheilu-uutiset
23.25 Murha sinisissä
01.15 Saari

01.45 SaariChat

YLE FST

04.00 Textnytt
12.45 Ali Farka Touree
13.40 Kropp och själ

14.40 Textnytt
17.05 Närbild Svenskfinland
17.30 BUU-klubbenin joulukalenteri
18.00 Pohjoismainen videolista
18.15 TV-nytt
18.30 Protestoikaa enemmän
19.00 Alaston kokki
19.30 Falkenswärdin mööpelit
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Randström & Co
21.00 Silmä

22.50 Textnytt

Subtv

06.00 Sub Mobile Games
10.00 Sub chat
14.30 Jyrki+
16.30 Deadly Games
17.20 Tosielämää New Orleans
17.45 Paljastuksia
18.10 Tilt!
18.35 Monty Pythonin lentävä sirkus
19.05 SubKultti: Kuuden miljoonan dollarin mies
20.00 SubSuosikki: Ritari Ässä
20.50 Sessions
21.00 Saturday Night Live
21.50 Smackdown (K)
22.40 Ufoa!
23.05 Pelkkää roskaa
23.35 SexTV (K)
00.00 Alaston Amerikka (K)
00.30 Alaston Amerikka (K)

01.00 Chat Show!
03.00 Deittichat

Urheilukanava

18.00 UK Football Show. Uusinta eilisestä
18.30 Illan ottelukooste: Salibandyliiga. Happee-Loviisa. Kooste Jyväskylässä eilen pelatusta ottelusta
19.30 Lentis Special: Power Cup 2001. Kooste maailman suurimmasta junioriturnauksesta Tampereella. Uusinta maanantailta
20.00 Lentis Special: Beach Volley. SM-turnauksen parhaat palat ja kesätunnelmat Hangosta. Uusinta maanantailta
20.30 Salibandymakasiini
21.30 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset YLE24
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset YLE24
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset YLE24
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset YLE24
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset YLE24
13.10 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset YLE24
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset YLE24
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 Uutisikkuna
19.00 Tv-uutiset YLE24
19.05 Viittomakieliset uutise
t
19.10 Uutisikkuna
19.15 Lauantaiseura
19.55 Uutisikkuna
20.00 Tv-uutiset YLE24
20.05 Kulttuuriuutiset

20.17 Uutisikkuna
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Valopilkku

21.45 Uutisikkuna
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu YLE24
22.05 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
18.10 Joulukalenteri: Winterreise
18.15 Aleksis K
18.45 Todellinen magia
19.00 Emerald city gp – viimeinen veto
19.10 Animaatioklubi
19.40 Nimetön
20.10 Pro arte utili: Shakkiruutu
20.30 Pori Jazz Files: Latin Jazz
21.20 Nuori, vapaa, naimaton
22.05 Prisma Studio

22.35 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, mielipiteet ja uusintoja
09.45 Pelirumpu
11.00 Kun olit yössä
12.30 REC
13.00 Ysipallomestarit: ammattilaissarja
13.30 Musta pippuri
14.00 Dresscode
14.30 Boksi
14.45 Damage
15.00 Movie File
15.30 Videoraati
16.15 URL
16.30 Radalla
17.00 Kasari
17.30 Peliuutiset
17.45 Player
18.15 PC-luola
18.45 Crasher
19.15 Purkka
20.00 Nousu
20.30 Gillette World Sports Special
21.00 Ysipallomestarit: julkkissarja
21.30 Pitkänmatkalaiset
22.00 Never Trust a Hippie
23.00 Pornostara
23.30 Movie File
00.00 Lataamo
00.30 Uusintoja

ATV

05.00 Viikonlopun vitaalinen piurinta, Beats and Styles, säätiedotus
00.00 Helsingin alueellinen pääuutislähetys
01.00 Aikuisviihdettä: Love Tour osa 3


© Nostalgia-TV Productions