Nostalgia-TV
TV-päivä 1.12.2000

TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 FST: Duggan
10.05 FST: Kalle, Kålle och en Kille
10.15 FST: Mitt i Media
10.25 FST: Världens religioner

10.40 Uutisikkuna
11.10 Euronews
11.30 Kapusta Master 2
12.00 Ylen avoin yliopisto: Sammon sirpaleet
12.30 Ylen avoin yliopisto: Suomalaisia kuvia
13.00 Tv-uutiset
13.05 A plus
13.25 Tosi tarina: Aurinko laskee lakeudella
13.55 Valopilkku
14.25 Kulttuuridokumentti: Totuus Yoko Onosta
15.15 Lätkää vai likkaa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Tohtori Becker
17.35 Kukkaisvoimaa
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Joulukalenteri & Viirun ja Pesosen joulupuuhat
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Euroopan liput liehuvat
18.50 Lähitarina: Ulmaset
19.15 Kultajukka ja kumppanit
19.45 Maailman ympäri
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.30 VIII kansainvälinen Jean Sibelius -viulukilpailu
23.00 Tv-uutiset
23.10 FST: Kvällsnytt
23.15 Sinun tähtesi: Elizabeth Taylorin seurassa
00.40 Euronews

00.50 Uutisikkuna

TV2

05.55 Uutisikkuna
09.15 Virityskuva
12.20 Santa Fen sankari
14.10 Ahmed Ahne
14.35 Akuutti
15.05 Tänään otsikoissa
16.00 Hyvän olon aakkoset
16.15 Makupalat
16.40 Matkakassi Barbadoksella
16.50 Pikku tarinat
16.55 Kaukametsän pakolaiset
17.20 Huvitutti
17.45 Joulukalenteri
17.50 Lounais-, Keski- ja Pohjois-Suomen uutiset
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen talvisää
18.20 Kotimaa.Nyt
18.35 FST: Kanal 2
19.00 Pisara
19.05 Matkapassi: Mikronesia
20.00 Senni ja Savon sulttaani
21.05 Kysymyksiä ja vastauksia
21.15 Videotreffit
22.00 Mankeli
22.30 Euroopan vuoksi: Beate Uhse – seksikaupan veteraani
23.00 Rakastaa ja kuolla L.A:ssa
23.45 Petoksen merkki

01.15 Ei lähetystä

MTV3

05.25 Virityskuva
05.30 Ostoskanava
06.00 Huomenta Suomi
09.05 Naisten makasiini
09.30 Tunteita ja tuoksuja

10.15 Ostoskanava
11.00 MTV3 WEB
11.10 Kauniit ja rohkeat
11.35 Salatut elämät
12.00 Lounasuutiset
12.10 Naisten makasiini
12.35 Hermunen
13.15 Dynastia
14.05 Rakettijengi
14.30 Marienhof
15.00 Kolmen uutiset
15.05 Jyrki
16.30 Onnenpyörä
17.00 Viiden uutiset
17.05 Emmerdale
17.55 Ruututoimitus
18.00 Netti-Kymppitonni
18.30 Kauniit ja rohkeat
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Napakymppi
20.55 Uutiset ja sää
21.00 Alppihiihtoa: Eurooppa Cup
22.00 Kymmenen uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Joonas Hytönen Show
23.30 MTV Europe Music Awards 2000
01.00 Päivän pari

01.10 Ostoskanava
01.25 Virityskuva

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
06.55 Virityskuva
07.00 MiB – Men in Black
07.25 Addams Family
07.50 Puuha-Pete
08.00 Turun linnan Tonttu-ukon joulutarinat
08.10 Voitto kotiin!
08.40 Breikki

09.10 Ostosruutu
10.25 www.nelonen.fi/uutiset
13.35 Ostosruutu
14.45 Breikki
15.10 Saint-Tropez
16.10 Sairaalaelämää
17.10 Sunset Beach
18.00 Kuuden uutiset
18.05 Kellarin kunkku
18.30 Voitto kotiin!
19.00 Haluatko miljonääriksi?
19.30 Iskuryhmä
20.00 Kahdeksan uutiset
20.10 Huomisen sää
20.15 Talousuutiset
20.20 20.20
20.30 Ammu vaan!
21.00 Yön väreet (K)
23.35 Myöhäisuutiset
23.40 Urheilu-uutiset
23.45 Varokaa klovnia
00.40 Vartija

01.35 Ostosruutu
02.00 Ei lähetystä

TVTV!

06.00 TVTV WEB
11.00 TVTV! Chat
15.30 Late Night with Conan O’Brien (u)
16.30 Jyrki
18.00 Ensi-ilta
18.25 FAX – viihdeuutiset
18.30 Fashion TV
19.00 Simpsonit
19.30 Ystäväni avaruudesta
20.00 Villi Pohjola
20.55 FAX – viihdeuutiset
21.00 Safiiri ja Teräs
21.30 Safiiri ja Teräs
21.55 FAX – viihdeuutiset
22.00 Helicops – Tehtävä taivaalla
22.55 FAX – viihdeuutiset
23.00 Late Night with Conan O’Brien

00.00 CHAT SHOW!
03.00 TVTV WEB

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja
10.30 Pelirumpu
12.15 Boksi
12.30 Kun olit yössä
14.00 Gillette World Sports Special
14.30 Peliuutiset
14.45 Konsoliplaneetta
15.00 MoonTV-spesiaalit. Screen Ibizalla osa 2 (uusi ohjelma)
16.00 REC
16.30 Chilli Factor
17.00 MoonTV-spesiaalit. Playstation2 julkaisuspesiaali
17.30 Top 6 -musiikkivideot (uusi ohjelma)
18.00 Movie File
18.30 Word! (uusi ohjelma)
19.15 Videoraati (uusi ohjelma)
20.00 Never Trust A Hippie (uusi ohjelma)
21.00 Play (uusi ohjelma)
21.30 REC
22.00 Mustapippuri (uusi ohjelma)
22.30 Pornostara (uusi ohjelma)
23.00 666 sekuntia
23.45 URL
00.00 Verstas (uusi ohjelma)
00.30 Lataamo
01.00 Movie File
01.30 Pornostara
02.00 Yöohjelmaa

ATV

05.00 Ajankohtaisaiheita, päivänpiirros, säätiedotus
17.30 Sijoitus – Invest 2000
18.00 Miss DragQueen 2000
18.30 Ajankohtaisaiheita, päivänpiirros, säätiedotus
01.00 Aikuisviihdettä: Cum lovers 3


© Nostalgia-TV Productions