Nostalgia-TV
TV-päivä 1.11.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Elämää Ballykissangelissa
10.05 Viihdekonkarit
10.30 Tosi tarina: Äitinsä poika
11.00 Tv-uutiset
11.05 Sydämen asialla
12.00 Tänään otsikoissa
13.00 Tv-uutiset
13.05 A-studio
13.40 A-plus
14.00 Elohopealapset
14.30 Tohtorit
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
15.55 Sanakirja
16.00 Parhaat ystävykset
17.00 Tv-uutiset
17.08 Sydämen asialla
18.00 Kuuden Tv-uutiset ja sää
18.30 Priima
19.15 Kuningaskuluttaja
19.45 Kotikatu
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.05 A-talk
21.50 Vapaan naisen tunnustuksia
22.50 Tv-uutiset
22.55 Clarence Streetin lääkäriasema
23.45 Tehdäänpä uutiset
00.05 Euronews

00.15 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Mikämikä-tvpeli
05.00 Sudoku
06.00 Piilosana
07.00 Mikämikä-tvpeli
08.00 Tellus-tietovisa
08.50 Onnen päivät
09.15 Uudenmaan uutiset
09.25 Kaakkois-Suomen uutiset
09.35 Lounais-Suomen uutiset
09.45 Hämeen uutiset
09.55 Keski-Suomen uutiset
10.05 Itä-Suomen uutiset
10.15 Pohjanmaan uutiset
10.25 Pohjois-Suomen uutiset
10.35 Mistralin tuulet
11.00 Kuumat vartaat
11.25 Mr Bean
11.40 Meren salaisuudet
12.30 Oikea kysymys
13.00 Notre Damen varjossa
14.30 Suomi express
15.10 Akuutti
15.50 Derrick
16.50 Eläimellistä menoa
17.00 Kaapo
17.25 Pikku Kakkonen
18.00 Oikea kysymys
18.25 Mistralin tuulet
18.50 Tv-uutiset
19.00 Alueellinen uutislähetys
19.10 Urheiluruutu
19.15 Kakkosen syyssää
19.20 Kotimaan kasvot
19.30 Ulkosuomalaisen tarina
20.00 Kettu
21.00 Mansikkapaikka
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Poliisi-tv
22.35 Silminnäkijä Special: Julmat koiratappelut
23.35 Da Vincin murhatutkimukset

00.20 OK – oikea kysymys tv-peli
02.00 Tellus-tietovisa
03.00 Sudoku

MTV3

06.00 Se Oikea
06.15 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Mitä tänään syötäisiin?
09.15 Hollyoaks

09.45 Ristikko
10.30 Emmerdale
11.00 Viihdeuutiset

11.10 Ostoskanava
13.20 Perhefoorumi
14.25 Tossun alla
14.50 TOP5-visailu
15.20 Ally McBeal
16.15 Ruokala

16.30 TOP5-visailu
17.00 Kauniit ja rohkeat
17.25 Mitä tänään syötäisiin?
17.30 Emmerdale
18.00 Maku vie Italiaan
18.30 Köyhät ritarit
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Leijonan kita
21.00 House
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Kenon arvontatulos
22.31 Kodinpuolustaja
23.30 Ilman johtolankaa
00.30 The Haunting – paholaistalo
02.40 Viihdeuutiset

02.50 Ostoskanava
02.55 NikoLan yömyssy
03.55 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 247avec.fi
07.00 Disney esittää: Kim Possible
07.25 Disney esittää: Lilo & Stitch
07.50 Pirpanat
08.00 Perhe on pahin
08.30 Pulmuset
09.00 Inno

09.30 Rahasampo
10.30 Ostosruutu
11.45 247avec.fi
12.55 Pähkinä
13.25 Ostosruutu
14.35 Melkein sukua
15.05 Rahasampo
15.35 Anastasi
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Kellarin kunkku
19.00 Krisse Road Show
19.30 Nelosen uutiset
19.45 Nelosen sää
19.50 IS Urheilu-uutiset
20.00 Ota tai jätä
20.55 Ota tai jätä -katsojapeli
21.00 Lost
22.00 Dexter
23.05 Nelosen uutiset ja sää
23.15 IS Urheilu-uutiset
23.35 South Park
00.05 Häiritsevä tekijä
00.35 Viva La Bam
01.05 Pop-ikoni
01.35 Näin tehtiin elokuva Sekaisin suhteessa

01.50 Yöpeli
02.20 Ostosruutu
02.55 Taitopeli.com

YLE FST5

04.00 Textnytt
06.00 X3M: God morgon med A-laget
10.00 Pussel
10.00 Veta
10.20 Koulu-tv: Sukellus
10.30 Sienimetsässä
10.40 Finland

10.55 Textnytt
16.45 Melitan vieraana
17.14 Kortnytt
17.15 Zon5: Park
17.45 BUU-klubben: Oppåner å hitådit
18.15 TV-nytt
18.30 Zon5: Station T
19.00 Matka Pakistaniin
19.30 Globaali ympäristöhistoria
20.00 TV-nytt
20.20 Sportnytt
20.24 5 minuuttia
20.30 Saltön
21.30 Seportaasi: Väkivalta minimiin
22.00 Neon
22.30 Spotlight
23.00 Kvällsnytt
23.05 Oddasat
23.20 Tieteen koukerot

23.50 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
07.00 Tiny Toons
07.25 Boblins
07.35 Animaaniset

08.00 Kahvia & keksejä
09.40 Tuhkimotarina
10.30 Voita ja auta
11.30 Ruutumania
12.30 Päiväkahvit
13.50 Ruutumania
14.20 Subbari
15.05 Tilt.tv
15.30 Late Night with Conan O’Brien
16.20 E! Entertainment: Kauheimmat Hollywood-murhat
18.00 Tuhkimotarina
18.50 Viihdeuutiset
19.00 Big Brother Extra
19.30 Miehen puolikkaat
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Sinkkuelämää
21.30 Sinkkuelämää
22.00 Big Brother
23.00 C.S.I. Miami
23.55 Scanbox: Leffatrivia
00.00 Late Night with Conan O’Brien
00.55 Herkkusia.tv
01.55 Viimeiseen mieheen

02.45 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Raviurheilua
10.35 Viikonlopun esittely

10.40 Ostoskanava
11.10 SLU – hyvää seuraa
11.25 Ostoskanava
11.40 Salibandyliigaa
13.50 Ostoskanava
14.20 Jalkapallon Espanjan liigaa
16.10 Ostoskanava
16.25 Fitness Expo 2007
16.55 Urheilusähkeet
17.00 Pelistudio, Casino- ja Ässä-arvan lisäarvonnan voittajat
17.10 Jalkapallostudio
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet
17.55 Urheilusähkeet
18.00 Lentopalloliigaa
18.25 Lentopalloliigaa
20.30 SLU – hyvää seuraa
20.45 Jalkapallostudio
21.00 Hardcore – Bodybuilding & Fitness
21.30 Lahden ravit
22.00 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
22.05 Moottoriurheilun ilta
23.35 Profiilipelaaja
23.40 Veikkausliigan huippuhetket
23.55 Viikonlopun esittely

00.00 Ei lähetystä

YLE Extra

04:00 Mielensäästäjä
06:30 YleX extrana
10:00 Testikuva
11:00 Mielensäästäjä
12:00 Testikuva
13:00 Mielensäästäjä
14:00 YleX extrana
18:00 Testikuva
18:30 Extra large
20:00 Extra LIVE: Ruisrock
20:45 Arkistokamaa: Montreal 1976
21:00 Musiikki-tv
22:00 Extra LIVE: Zen Café
23:20 Extra large

00:50 Mielensäästäjä

YLE Teema

04.00 Teematieto
10.15 opettaja.tv: Eilisvisio
10.35 Teematieto
11.15 Uutismixi
11.25 Teematieto
15.00 opettaja.tv
15.46 Uutismixi
16.00 Kirjamaa: Oulu
16.40 Kootut askeleet: Sanna Kekäläinen
16.50 Tanssia kameralle
17.00 70-luvun sekahaku
17.48 Tanssia kameralle
18.00 Talo Espanjassa
18.30 Kapusta Master 1
19.00 Elävä arkisto: Kitarapoppia englanniksi
19.30 Veitsen terällä: Sydämen läppäleikkaus
20.00 Tulevaisuuspaja: tulevaisuus on toisin
20.30 Kokoa, tehoa, koneita
21.00 Tiededok: Tutkija koekaniinina
21.50 Kino Helmi: Talvi Polumglassa
23.35 Elävä arkisto: Disco

23.55 Teematieto

JIM

06.00 Taitopeli.com
09.00 Ostosruutu
10.00 Taitopeli.com
12.00 Taitopeli: Finaali
14.00 Taitopeli.com
14.50 Ostosruutu
15.50 Monster Jam
16.20 Koiralle koppi
16.45 Reppureissu
17.10 Lattian laittoa
17.35 Remonttiryhmä
18.00 Koukussa kalastukseen
18.30 Vapaata riistaa
19.00 Kunnon arvio
19.30 Hukkaneliöt käyttöön
20.00 Rikolliset lähikuvassa
21.00 JIM D Historia: Tuhannen ja yhden yön tarinat
22.00 Suurimmat stuntit
22.30 Suurimmat stuntit
23.00 Nerokkaat rikolliset (K15)
23.30 JIM D: Maailman kalleimmat vempaimet

00.30 Ostosruutu
01.30 Taitopeli.com


© Nostalgia-TV Productions