Nostalgia-TV
TV-päivä 1.11.2006

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Elämä käsissä

10.05 Uutisikkuna
10.15 Koulu-tv: Avoin tarina
10.40 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 FST: Sinfoniaorkesteri
11.40 FST: Musiikkituokio
11.45 FST: Musiikkituokio
11.50 FST: Kaava 5 & 6: Keittiön kemiaa
12.00 FST: Bon voyage – Hyvää matkaa!
12.30 Koulu-tv: Ekolokero
13.00 Tv-uutiset

13.05 Uutisikkuna
13.35 Ranskalaisia paloja
13.50 Alright? Alright!
14.10 K-rappu
15.00 Tv-uutiset
15.05 Silmät hämärässä
16.20 Kirjailija Salman Rushdien haastattelu
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Prisma Studio
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Uutisotsikot
18.35 Sata sanaa: Marraskuu
18.40 Luontohetki: Me mangustit
19.05 Armenialaisten kansanmurha
20.00 Suomalaiset sävelet
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.05 Vikinglotto
21.10 A-talk
21.55 Ulkolinja: Lentoturman viimeinen uhri
22.50 Tv-uutiset
23.00 Kulttuuriuutiset
23.05 FST: Kvällsnytt
23.10 Epäilyksen polttopiste
00.05 Euronews

00.15 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 YLEKaX
10.00 Revolveri
11.00 Sudoku + Pelikukkaro
12.35 Tänään otsikoissa
13.30 Akuutti 06: Akuutti
14.10 Tohtori Ben Casey
15.00 Ajankohtainen kakkonen
15.35 Kotimaan kasvot
15.50 Eläimellistä menoa
16.00 Superfarmi
16.30 Tallijengi
16.55 Kimmo Kuu
17.15 Pingu
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen syyssää
18.20 Suomi express
18.50 Pomo hukassa!
19.30 Eläinten tahtiin
19.35 Hiki
20.00 Tää ei jää tähän!
20.30 Lentokenttä
21.00 Mooseksen perintö
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Inhimillinen tekijä
22.55 Dokumenttiprojekti: Pitkä lyhyt matka
23.35 Jalkapallon Mestareiden liiga
00.05 Musiikki-tv
00.50 Yle Live: The Ark

01.35 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.20 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Voittopotti
10.10 Ostoskanava
12.10 MTV3 Chat
13.00 Drop 3
13.30 Word Puzzle
14.00 Pellekaija Pum Pelastuspartio
14.15 Pellekaija Pum Pelastuspartio
14.30 Yhä vedossa

14.55 Voittopotti
15.25 L.A. Law
16.20 Ruokala

16.35 Voittopotti
17.00 Emmerdale
17.30 Kauniit ja rohkeat
18.00 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.15 Viihdeuutiset
18.30 T.i.l.a.
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 45minuuttia
21.00 C.S.I
21.55 Vikinglotto ja Keskiviikko-Jokeri
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Ruben
23.00 Myytinmurtajat
00.05 Poliisipäällikkö Mannion
01.00 Viihdeuutiset

01.15 Ostoskanava
01.45 Se Oikea

Nelonen

06.00 Talk Deitti
07.00 Disney esittää: Jake Long – amerikkalainen lohikäärme
07.25 Disney esittää: 101 dalmatialaista
07.50 Koalaveljekset
08.05 Hoidon tarpeessa
08.35 Kaikki on suhteellista

09.00 Rahasampo
10.00 Ostosruutu
11.15 Talk
12.00 PikaVoitto
12.30 VoittoPotku
13.00 Ostosruutu
14.10 Buusteri
14.40 Kuka pelkää puntaria?

15.35 Rahasampo
16.05 Buusteri
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Melkein täydellinen
19.00 Bella
19.30 Inno
20.00 Kahdeksan uutiset
20.20 Nelosen sää
20.25 IS Urheilu-uutiset
20.27 Keno ja Ässä-arpa
20.30 Alex & miehet
21.00 Greyn anatomia
22.00 Rooma: Triumfi
23.05 Myöhäisuutiset ja sää
23.15 IS Urheilu-uutiset
23.25 Veikkauksen pelit
23.30 Keikkaelämää

00.30 Yöpeli
01.00 Ostosruutu
01.30 Talk Deitti

YLE FST5

04.00 Textnytt
11.30 Sinfoniaorkesteri
11.40 Musiikkituokio
11.45 Musiikkituokio
11.50 Kaava 5 & 6: Keittiön kemiaa
12.00 Bon voyage – Hyvää matkaa!

12.15 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.16 Zon5: Samassa veneessä
17.35 Zon5:: Fritjof Fumlesen
17.45 BUU-klubben
18.15 TV-nytt
18.30 Bettina S.
19.05 Bettina S.
19.15 Livenä: Blur
19.30 Tieteen koukerot
20.00 TV-nytt
20.20 Melitan mukana: Peter Währborg
20.50 Tina kiertää Ruotsia
21.20 Spotlight: Sairas, harhainen ja aseistettu
21.50 Dokumentti: Merete Mazzarellan neljä näytöstä
23.05 Kvällsnytt

23.10 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
07.00 Tiny Toons
07.25 Tomi Traktori
07.35 Scooby-Doo

08.00 Subin aamushow
09.10 Ihmeiden aika
10.00 Yllätyshäät

10.45 Rahalinko
11.45 E! Entertainment: Tähtien bisnekset
12.10 E! Entertainment: Spesiaalit

12.55 Peliputki: Word Puzzle
13.35 Peliputki: Drop
14.20 Peliputki: Tank Wars
15.05 Peliputki: Sudoku
15.50 Hollywood Stars
16.15 Late Night with Conan O`Brien
17.00 E! Entertainment: Hyvältä näyttää
18.00 E! Entertainment: Haluan julkkikseksi
19.00 Big Brother Extra
19.30 Simpsonit
20.00 Barbershop
22.00 Big Brother
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.50 Tilt.tv
00.15 Karen Sisco
01.00 Aikahyppy

01.50 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Ravi-tv: Tampereen ravit
09.30 Golf:Euroopan kiertue 2006, Volvo Masters
10.50 Italian jalkapalloliiga Serie A: Cagliari – Sampdoria
13.00 Urheilun iltapäivä: Täällä Pasila ja SLU (suora)

13.30 Urheilun iltapäivä (chat)
14.25 SLU – Hyvä Seura
14.35 Urheilun iltapäivä (chat)
15.30 Tietovisa: Urheilumania
16.30 Golfmakasiini
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio (suora)
17.10 Jääkiekkostudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Golf: Euroopan kiertue Volvo Masters -kooste
18.55 Urheilusähkeet
19.00 Fitness Expo 2006 – Fitness SM
19.30 V5-ravit Vermo (suora)
21.05 Veneilyä: Navigare osa 21
21.30 Red Bull Air Race: USA: Red Bull Air Race: USA
22.00 Moottoriurheilua: Rally Action
22.55 Veikkauksen Kenon, Mitalipelin ja Vikingloton numerot

23.00 Ostoskanava
23.30 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 Ajankohtainen kakkonen
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Ajankohtainen kakkonen
17.45 Kotimaan kasvot
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Tänään otsikoissa
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 Kansalaistalkoot
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.05 Vikinglotto
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
21.55 Kansalaistalkoot
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 Suomi express
00.00 Uutispäivä

00.30 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
10.15 Koulu-tv: Avoin tarina
10.40 Teematieto
12.30 Koulu-tv: Ekolokero
12.45 Teematieto
13.00 Ohjelmakirjasto: Ammattilainen
14.55 Teematieto
16.00 Mediakompassin ilmiöt
16.15 Taito-tv: Digikuva haltuun
16.30 Eurooppa rakentaa
17.00 T-Klubi
18.00 Extra en français
18.25 Etälukio: Kulttuuri-identiteetti
19.00 Pykäliä ja purtavaa
19.30 Duuniblues
20.00 Mona Lisan matkat
20.55 Kulttuuriuutiset
21.00 Kino Kauko: Sankari
22.35 Lapsuuteni
23.20 Pietarin myytti
23.45 Aleksis K

00.15 Teematieto


© Nostalgia-TV Productions