Nostalgia-TV
TV-päivä 1.11.2005

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Sydämen asialla

10.05 Uutisikkuna
10.15 Koulu-tv: Ekolokero
10.30 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Jumalanpalvelus

12.05 Uutisikkuna
12.30 Pique-nique 1
12.45 Es español 3
13.00 Tv-uutiset
13.05 Arto Nyberg
13.50 Pisara

13.55 Uutisikkuna
14.10 Ykkösdokumentti: Yhden hengen perhe
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
15.55 Ykköskatsomo
16.10 A-piste
16.30 MOT
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Vierivät kivet
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.40 Uutisvuoto
19.10 Voimala
20.00 Tosi tarina: Liian pienet
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 FST: Spotlight
21.30 FST: Seportaasi: Viimeinen sukupolvi
22.00 FST: Virussota
22.50 FST: Kolmenkymmenen kylän kaupunki
23.00 Tv-uutiset
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 FST: Kvällsnytt
23.20 FST: Piirka ja naapurit
23.50 Euronews

00.00 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Tellus-tietovisa
06.30 YlekaX
10.00 Tellus-tietovisa
12.50 Pallo hallussa
13.20 Tänään otsikoissa
14.15 Vääpeli Mynkhausen
15.25 Pohjantähden alla: Hyvä tehdas?
15.55 Haloo!
15.56 Farmi
16.30 Ei se ole koalan syy
16.55 Pupu Pitkäkorva
17.20 Pikku kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen syyssää
18.20 Akuutti
19.00 Matkapassi: Monenkirjava Meksiko
19.50 Eläimellistä menoa
20.00 Kummeli
20.30 Elämäni eläimet
21.00 Ajankohtainen kakkonen
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Inhimillinen tekijä
22.55 Euroopan vuoksi: Daniellan tarina
23.25 Rallin MM-sarja
00.25 Olen. Ajattelenko?

00.30 Tellus-tietovisa
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu

09.30 Älypeli
10.30 Ostoskanava
12.40 Koulussa
13.15 Hokipeli
13.45 Drop 3
14.10 Lassen maailma
14.35 Boxi
15.05 Veljemme on nero
15.30 Käytäväpeliä
16.25 Ruokala

16.35 Älypeli
17.00 Emmerdale
17.30 Kauniit ja rohkeat
18.00 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.15 Viihdeuutiset
18.30 Avec Sara
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Firma
20.30 Olet mitä syöt
21.00 Muodon vuoksi
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Mullan alla
23.30 V
00.25 Will & Grace
00.50 Viihdeuutiset

01.05 Ostoskanava
01.40 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 4deitti
07.00 Disney esittää: Kaapo
07.25 Disney esittää: 101 dalmatialaista
07.50 Pikku väkeä
08.00 Buusteri

08.30 Soittis
09.30 Ostosruutu
10.45 4deitti
12.35 Ostosruutu
13.45 Soittis
14.40 Nanny
15.10 Sue Thomas, FBI
16.05 Buusteri
16.40 Päivien viemää
17.25 Nelosen uutiset ja sää
17.30 Huippumalli haussa
18.10 Nuorennusleikkaus
18.40 Muotidiili
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Nelosen sää
20.22 Keno ja Ässä-arpa
20.25 Team Ahma
20.55 SM-liiga: Illan peli
21.00 Kylmäverisesti sinun
22.05 4D: Leukemian armoilla – Chloen tarina
23.10 Myöhäisuutiset ja sää
23.15 IS Urheilu-uutiset
23.25 Carnivàle
00.35 Koeajo.tv

01.05 Ostosruutu
01.35 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.15 Bumerang
17.16 Sicsac
17.45 BUU-klubben
18.15 TV-nytt
18.35 Melitan mukana: Hans Anonse
19.05 Jox
19.30 Korpimaiden kesyttömät
20.00 TV-nytt
20.20 Strömsö
21.00 Spotlight
21.30 Seportaasi: Viimeinen sukupolvi
22.00 Virussota
22.50 Kolmenkymmenen kylän kaupunki
23.00 Muistiinpanoja Kiinasta
23.15 Kvällsnytt
23.20 Piirka ja naapurit

23.50 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
09.30 Ihmeiden aika
10.15 Dweezil & Lisa
10.35 Nikki

11.00 Popguru
12.00 Reba
12.25 Melrose Place

13.10 Peliputki: Caterpillar Shift
13.30 Peliputki: Rantalentis
14.15 Peliputki: Drop 3
15.15 Popguru
16.15 Late Night with Conan O’Brien
17.00 E! Entertainment: Tähtityyli
17.30 E! Entertainment: Meikkikoulu
18.00 E! Entertainment: Kuuluisuuden kirous
19.00 Big Brother Extra
19.30 Simpsonit
20.00 Will & Grace
20.30 Kolmas kivi auringosta
21.00 Missy Elliott – tähdentekijä
21.55 Laura Bono: Non Credo Nei Miracoli
22.00 Big Brother
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.50 Salaiset kansiot
00.40 Dark Angel
01.25 Raw
03.40 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Derby -mobiilipeli
10.30 Ravi-tv: Jyväskylän ravit
11.00 Urheilun iltapäivä (chat)
11.55 Derby -mobiilipeli
12.05 Urheilukanavan viikon esittely
12.10 Urheilun iltapäivä (chat)
13.00 Derby -mobiilipeli
13.30 Urheilun iltapäivä (chat)
14.45 Derby -mobiilipeli
15.00 Urheilun iltapäivä (chat)
15.55 Urheilusähkeet (suora)
16.00 Urheilun iltapäivä (chat)
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio (suora)

17.40 Derby -mobiilipeli
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Golfmakasiini
18.25 Navigare
18.55 Urheilusähkeet (suora)
19.00 SLU – Reilu peli: Potkunyrkkeily
19.10 Teivon ravit (suora)
19.30 TV-Urheilulääkäri
20.00 Tennis Masters Series: Madrid
21.15 SLU – Reilu peli: Potkunyrkkeily
21.25 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.30 Ravi-tv: Tampereen ravit
22.00 Jalkapallon Espanjan liiga: avoin ottelupari

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 A-piste

10.30 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Basaari: Mundo
17.20 Basaari: Kehtolaulu
17.40 A-piste
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Tänään otsikoissa
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 MOT
00.00 Uutispäivä

00.35 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.00 Kouluportti
15.45 Teematieto
16.00 YLE Foorumi: Multimediaa
16.30 Arjen esineet
17.00 Kansa koulussa
17.30 Taidetta koteihin
18.00 Médico de familia
19.00 Taito-tv: Työ ja tunteet
19.15 Mediakompassi
19.30 Arjen historia: Suomi puhtaaksi.
20.00 Tutkittu juttu: Urheilijan psyyke
20.30 Sairaanhoitajat
21.00 Historia: Ensimmäinen maailmansota
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Kino Kauko: 13 ja risat
23.30 Tohtori Zhivagon tarina

00.25 Teematieto

MTV3+

06.05 Drop 3
08.35 Astronautti 3
09.30 Älypeli
10.30 Katapultti 2
12.00 Kolmas linja
12.15 Kauniit ja rohkeat
12.35 Kolmas linja
13.05 Kielletty rakkaus
13.25 Kolmas linja
13.55 Emmerdale
14.20 Kolmas linja
14.45 Drop 3
16.00 Soittarilista
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Ei lähetystä

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
06.00 Mobiilipeli: King of the Hill
07.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
12.00 Mobiilipeli: King of the Hill
14.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
16.00 Mobiilipeli: Hedelmäpeli
17.00 Mobiilipeli: King of the Hill
18.00 Ostosruutu
20.00 Mobiilipeli: King of the Hill
00.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
01.00 Mobiilipeli: King of the Hill


© Nostalgia-TV Productions