Nostalgia-TV
TV-päivä 1.11.2001

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 2000 eekkeriä taivasta
10.10 Koulu-tv: Uutisjuttu
10.30 Muzzy in Gondoland
10.35 Muzzy in Gondoland
10.40 Songmachine
11.00 Tv-uutiset YLE24
11.05 Opinportti
11.35 Etälukio
12.10 Koulu-tv: Uutisjuttu

12.25 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset YLE24
13.05 Laki & Oikeus
13.30 Vierivät kivet
14.05 Kulttuurikompassi – yhteistyön A ja Å
14.20 Kielten maailma
14.30 Pique-nique 3
15.00 Tv-uutiset YLE24
15.05 Ulkolinja: Afganistan opettaa
16.00 Koulu-tv: Uutisjuttu
16.15 Angela Anakonda
16.25 Kelvoton velho
16.50 Väiski Vemmelsääri
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 A-studion Atlas
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Oppåner å hitådit
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Lähikuvassa luonto
18.45 Luontohetki: Intian villikoirat
19.15 Kuningaskuluttaja
19.45 Kotikatu
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 A plus
21.30 Kulttuuriuutiset
21.40 Itse asiassa kuultuna: Doris Laine
22.40 Kirja A & Ö
23.30 Tv-uutiset
23.40 FST: Kvällsnytt
23.45 Uusi Kino: Giant steps
23.50 Uusi Kino: Tuntematon merimies
00.45 Euronews

00.55 Uutisikkuna

YLE TV2

05.55 Uutisikkuna
09.15 Ei lähetystä
12.35 Virityskuva
12.40 YLE Teeman ohjelmistoa
13.30 Tänään otsikoissa
14.35 Erätulilla
15.00 Ympäristöuutiset
15.10 Virginialainen
16.25 Pallo Hallussa
16.55 Babar
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Lounais-, Keski-Pohjois- Suomen uutiset
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen syyssää
18.20 Kotimaa.Nyt
18.35 Kansakunnan lisämuisti Rautatehtaan varjossa
19.05 Vanha kettu
20.05 Telinevoimistelun MM-kilpailut
21.00 Tuttu Juttu Show
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu YLE24
22.05 Poliisi-tv
22.35 Silminnäkijä: Eläinten alamaailma
23.05 Rallin MM-sarja: Australian ralli
23.30 Seitsemän päivää

00.15 Ei lähetystä

MTV3

05.00 Ostoskanava
06.00 Huomenta Suomi
09.05 Tunteita ja tuoksuja
09.50 Kauniit ja rohkeat

10.15 Ostoskanava
11.30 Junior: Lapitch ja taikasaappaat
12.00 45minuuttia
12.50 Urheilukanavan ikkuna
14.00 Junior: Twipsy
14.25 Kippari-Kalle
14.30 Eläinten pelastuspartio
14.55 Luontopysäkki
15.00 Jyrki
16.25 Hotelli Seger
16.55 Ruututoimitus
17.00 Viiden uutiset
17.05 Marienhof
17.30 Kauniit ja rohkeat
18.00 Speden Spelit
18.30 Emmerdale
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Kokkisota
21.00 Teho-osasto
22.00 Kymmenen uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 SM-liiga Hockey Night
22.45 Ensi-ilta
23.10 South Park
23.40 Darkman III: Kuole, Darkman, kuole (K)

01.10 Ostoskanava
02.10 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
07.00 Kahjokkaat
07.25 Jätti-robotti ja Punapää
07.50 Puuha-Pete
08.00 Voitto kotiin!
08.30 Giljotiini

08.55 Ostosruutu
10.10 4deitti
12.05 Ostosruutu
13.15 UEFA Champions League
15.20 Elämä käsissä
16.15 Saint Tropez
17.10 Sunset Beach
18.00 Kellarin kunkku
18.30 Dream Team
19.30 Giljotiini
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Huomisen sää
20.30 Eron lait
21.30 Siveyspoliisi
22.25 Myöhäisuutiset
22.30 Urheilu-uutiset
22.35 Taistelupari: Dempsey & Makepeace
23.30 Rikosraportti

23.55 Ostosruutu
00.25 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 Oppåner å hitådit
18.15 TV-nytt
18.35 Minttu
19.00 Egil ja Barbara
19.05 Ballykissangelin pappi
19.55 Käsin tehty
20.00 TV-nytt
20.15 Närbild
20.20 Pohjoismainen videolista
21.00 Labyrintti
21.50 360 grader

22.17 Textnytt
23.40 Kvällsnytt
23.45 Textnytt

Subtv

06.00 Pelichat
11.00 Sub chat
18.00 Late Night with Conan O’Brien (u)
18.45 Tuubi
19.00 Cybernet (u)
19.30 Joogamatto (u)
20.00 Villi Pohjola
20.50 Free Hypnotic
21.00 Futurama
21.30 2gether
21.55 Tuubi
22.00 Total Recall
22.50 Late Night with Conan O’Brien
23.35 n3tv

00.00 Sub yöchat

Urheilukanava

17.30 Urheilustudio
18.00 Koripallon SM-sarja. Honka-EBT. Naisten koripallo-ottelun uusintakooste
19.00 Peukaloruuvi. Uusinta
19.30 ROCsport.TV. Uusinta
20.00 Volvo Ocean Race
21.30 Urheilustudio

22.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset YLE24
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset YLE24
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset YLE24
13.10 Uutisikkuna
14.00 Tv-uutiset YLE24
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset YLE24
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset YLE24
16.05 Tänään otsikoissa YLE24
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous

17.10 Uutisikkuna
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen sää
18.20 Lounais-Suomen uutiset
18.30 Kotimaa.Nyt

18.45 Uutisikkuna
19.00 Tv-uutiset YLE24
19.05 Uutisikkuna
19.15 A-talk
20.00 Tv-uutiset YLE24
20.05 SVT uutiset

20.14 Uutisikkuna
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.15 A-studion Atlas

21.45 Uutisikkuna
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu YLE24
22.05 Uutisikkuna
23.00 Tv-uutiset ja sää
23.15 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
18.00 Ympäristöteema
19.00 Etälukio: Kansainväliset suhteet
19.30 Yrityksenä Euroopassa
20.00 Pori Jazz Files: Funky Stuff
20.45 Viikon kertoja: Arto Seppälä
21.00 Luonnonihmeet. Kilimanjaro
21.50 Kolmas ulottuvuus

22.40 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja
14.45 Peliuutiset (uusi ohjelma)
15.00 MoonTV -spesiaalit: Samin napakymppimatka
15.15 Boksi (uusi ohjelma)
15.30 Lataamo (uusi ohjelma)
16.00 REC (uusi ohjelma)
16.30 Purkka (uusi ohjelma)
17.15 Extreme duudsonit (uusi ohjelma)
17.30 Top 6 -musiikkivideot/Taisto (HTVn verkossa)(uusi ohjelma)
18.00 Play (uusi ohjelma)
18.30 PC -luola (uusi ohjelma)
19.00 Crasher (uusi ohjelma)
19.30 Ysipallomestarit: Julkkissarja (uusi ohjelma)
20.00 Purkissa (uusi ohjelma)
20.30 Pitkänmatkalaiset (uusi ohjelma)
20.45 Damage(uusi ohjelma)
21.00 Movie File (uusi ohjelma)
21.30 Nousu (uusi ohjelma)
22.00 Dresscode (uusi ohjelma)
22.30 Radalla (uusi ohjelma)
23.00 666 sekuntia (uusi ohjelma)
23.45 REC (uusi ohjelma)
00.15 Uusintoja

ATV

04.00 Ajankohtaisaiheita, säätiedotus
18.00 OMAKOTI messut
18.30 Luupin vaihto; Ajankohtaisaiheita, säätiedotus
01.00 Aikuisviihdettä: WCA special osa 2


© Nostalgia-TV Productions