Nostalgia-TV
TV-päivä 1.10.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Elämää Ballykissangelissa
10.05 Viihdekonkarit
10.30 Tutkimusmatkailijat: Martti Rautanen
11.00 Tv-uutiset
11.05 Sydämen asialla
12.00 Tänään otsikoissa
13.00 Tv-uutiset
13.05 Lauantaiseura
13.45 Arto Nyberg
14.30 Tohtorit
15.00 Tv-uutiset
15.05 Diagnoosi: Murha
15.50 Pisara
15.55 Sanakirja
16.00 A-zoom
16.30 Kuningaskuluttaja
17.00 Tv-uutiset
17.08 Sydämen asialla
18.00 Kuuden Tv-uutiset ja sää
18.30 Uutisvuoto
19.00 Live Earth: Sivuniq
19.15 Prisma: Luomisoppi vastaan Darwin
20.00 MOT
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kotikatsomo: Kultainen noutaja
21.45 Härkää sarvista
22.35 Tv-uutiset
22.40 Priima
23.25 Räätälöityjä lääkkeitä
23.55 Euronews

00.05 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Mikämikä-tvpeli
05.00 Sudoku
06.00 Piilosana
07.00 Mikämikä-tvpeli
08.00 Tellus-tietovisa
10.00 Sudoku
11.00 OK – oikea kysymys tv-peli
12.00 Hetkinen
12.30 Oikea kysymys
13.00 Vihreät niityt: Säveltäjä Toivo Kärki
13.55 Eläinten tahtiin
14.00 Se on siinä
14.30 Kamera kiertää
14.50 Riskirajoilla: Hämähäkkivoimaa
15.45 Steve ja ääriolojen eläimet
16.15 McLeodin tyttäret
17.00 Utelias Vili
17.25 Pikku Kakkonen
18.00 Jalkapallon Veikkausliiga
19.00 Tv-uutiset
19.03 Alueellinen uutislähetys
19.10 Jalkapallon Veikkausliiga
20.10 Kotimaan kasvot
20.20 Yrttikoulu
20.25 Vaaralliset kuskit
20.55 Comedy Inc.
21.20 Hullu juttu
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Robin Hood
22.50 Hädän hetkellä
23.35 Pomo hukassa!

00.15 OK – oikea kysymys tv-peli
02.00 Tellus-tietovisa
03.00 Sudoku

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Hollyoaks

09.40 Ruudukko
10.30 Emmerdale
11.00 Viihdeuutiset

11.10 Ostoskanava
13.20 GP2: Sprinttikisa
14.25 Viitoset

14.50 TOP5-visailu
15.20 L.A. Law
16.15 Ruokala

16.30 TOP5-visailu
17.00 Kauniit ja rohkeat
17.25 Mitä tänään syötäisiin?
17.30 Emmerdale
18.00 Talous tasapainoon
18.30 Elixir
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Sydänjää
20.56 Kenon arvontatulos
21.00 Yhdeksän Uutiset
21.10 Tulosruutu
21.15 Akvaariorakkaus
23.31 Will & Grace
00.00 Verkossa
00.30 Viihdeuutiset

00.40 Ostoskanava
00.45 Kysy tähdiltä
01.45 MTV3 Chat

Nelonen

04.00 Taitopeli.com
07.00 Lohikäärmeen merkki
07.25 Sabrina
07.50 Pirpanat
08.00 Perhe on pahin
08.30 Pulmuset

09.00 Rahasampo
10.00 Ostosruutu
11.15 247avec.fi
13.25 Ostosruutu
14.35 Kaikki on suhteellista
15.05 Rahasampo
15.35 Hope Island
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 70’s Show
19.00 SOHO: Äidit & tyttäret
19.30 Nelosen uutiset
19.45 Nelosen sää
19.50 IS Urheilu-uutiset
20.00 Ruma Betty
21.00 Täydelliset naiset
22.00 Runeberginkatu
22.30 Lovespring International
23.00 Nelosen uutiset ja sää
23.10 IS Urheilu-uutiset
23.20 Kylmä rinki
00.30 Navigare

01.00 Yöpeli
01.30 Ostosruutu
02.00 Taitopeli.com

YLE FST5

04.00 Textnytt
06.00 X3M: God morgon med A-laget
10.00 Pussel
10.00 Veta
10.20 opettaja.tv: Pohjolan tulokkaat
10.30 Koulu-tv: Matikkapartio
10.40 Elämäntaito

11.10 Textnytt
16.23 World of Warcraft – pelimaailman lumo
16.44 Närbild
17.14 Kortnytt
17.15 Zon5: Paffabriken
17.45 BUU-klubben: Pussel
18.15 TV-nytt
18.30 Zon5: Veran kera
19.00 Liikkeellä luonnossa
19.30 Ratatosk
20.00 TV-nytt
20.20 Sportnytt
20.25 Strömsö
20.54 5 minuuttia
21.00 Bettina S
21.45 Dokumentti: Haastattelu
22.40 Kvällsnytt
22.45 Oddasat

23.00 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
07.00 Tiny Toons
07.25 Tomi Traktori
07.35 Animaaniset

08.00 Kahvia & keksejä
09.40 Tuhkimotarina
10.30 Astu laivaan!
11.00 Astu laivaan!

11.30 Päiväkahvit
13.00 Matkakassa
14.00 Subject
14.30 Subbari
15.40 Late Night with Conan O’Brien
16.30 E! Entertainment: Julkkis-stailaus
17.00 E! Entertainment: Kuuluisuuden kirous
18.00 Tuhkimotarina
18.50 Viihdeuutiset
19.00 Big Brother Extra
19.30 Mutsin kyydissä
20.00 Frendit
20.30 Kovan onnen kundi
21.00 Num3rot
21.50 Pala juustoa, tilkka viiniä
22.00 Big Brother
23.00 Uhan alla
23.50 Late Night with Conan O’Brien
00.45 Me, Myself & I
01.15 Lomakuumetta

02.05 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Yleisurheilun maailma
09.30 Ostoskanava
10.00 Golfia
11.00 Ostoskanava
11.15 Lentopalloliigaa
13.20 Ostoskanava
13.50 Urheilukanavan viikon esittely
13.55 Urheilun iltapäivä

14.25 Ostoskanava
14.40 Salibandyliigaa
16.55 Urheilusähkeet
17.00 Pelistudio, Casino- ja Ässä-arvan lisäarvonnan voittajat
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet
17.55 Urheilusähkeet
18.00 Golfia
19.00 Jalkapallon naisten MM-kilpailut
20.45 Profiilipelaaja
20.50 SLU – Hyvää seuraa
21.05 Urheilukanavan viikon esittely
21.10 Veikkausliigan huippuhetket
21.25 Kouvolan ravit
21.55 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
22.00 Golfia
23.00 Golfia

00.00 Ei lähetystä

YLE Extra

Ohjelmatietoja ei valitettavasti ole saatavilla.

YLE Teema

04.00 Teematieto
10.15 opettaja.tv: Olipa kerran elämä
10.40 Teematieto
11.15 opettaja-tv: Ekolokero
11.30 opettaja.tv: Svea Linnén jäljillä

11.45 Teematieto
12.00 Ohjelmakirjasto: Afrikan lapset 1-5
13.10 Teematieto
15.00 opettaja.tv: 15
16.00 Venäjää matkailijoille
16.15 Bajo el cielo de Madrid (Madridin taivaan alla)
16.30 Pietari underground
17.00 Amerikan sisällissota
17.50 Mestarin siveltimestä
18.00 opettaja.tv: Katsaus tulevaan
18.00 opettaja.tv: 18
19.00 Francon aika – näin sen koimme (Cuéntame cómo pasó)
20.10 Talo Espanjassa
20.40 Elävä arkisto: Punk
21.00 Näin se tehtiin: Moottoritie on kuuma
21.30 Kosketuksessa: Pelle Miljoona & 1980
22.30 Kino Into: Tähtikaaren taa
00.05 Henry Rollins Show

00.30 Teematieto

JIM

06.00 Taitopeli.com
09.00 Ostosruutu
10.00 Taitopeli.com
12.00 Taitopeli: Finaali
14.00 Taitopeli.com
15.20 Ostosruutu
16.20 Viinitila Afrikassa
16.45 Matkalla Intiassa
17.10 Anthony Bourdain maailmalla
18.00 Paratiisisaaret
18.30 Kiinteistökauppaa maailmalla
19.00 Remppapartio
19.30 Kylpyhuone kuntoon!
20.00 Uskomattomat videot
21.00 JIM D Rikos: Kotonani väijyy murhaaja
22.00 Hurjat poliisivideot
23.00 Katastrofitutkimus
23.30 JIM D Henkilökuva: Prinssi Charles

00.30 Ostosruutu
01.30 Taitopeli.com


© Nostalgia-TV Productions