Nostalgia-TV
TV-päivä 1.10.2006

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Avara luonto: Pohjoisen karhut
08.50 Ihmeelliset eläimet
09.00 Tv-uutiset
09.05 Sunnuntaivekkari
09.40 Taito-tv: Käsityön kieli
09.55 Tv-uutiset
10.00 Jumalanpalvelus
11.00 Tv-uutiset
11.05 Maailmannäyttämöllä
11.35 Etälukio: Viestintä- ja mediaosaaminen
12.05 Historiantekijät
12.35 Puheenvuoroja sivistyksestä
13.05 Wienin valtionooppera juhlii
14.05 Vaihdetaan koulua
14.25 Kotisatama
15.10 Kaikenkarvaiset ystäväni
16.00 Nürnbergin salaiset muistiot
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Strömsö

17.45 FST: SUOLA
18.15 FST: TV-nytt
18.25 FST: Sportnytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 K-reppu: Hurahtanut jiddishiin
18.55 Kiehtova maailma: Orkidean metsästys
19.45 Arto Nyberg
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Ykkösdokumentti: Minun on paratiisi
22.10 Poliisikomentaja Blake
23.20 Euronews

23.30 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Revolveri
08.00 FST: BUU-klubben: Babar
08.30 PIKKU KAKKOSEN AAMU
08.31 Huvitutti
08.50 Pipsa Possu
09.00 GALAXI
09.01 Samu ja Salla
09.15 Poinzi
09.30 Antti Aamunen
09.40 Kilpa-ajot
10.00 Superfarmi
10.30 Jumppa: Reggaeton 2
11.00 Kotimaan viikko
11.40 Kamera kiertää
11.55 Saaristolaislääkäri
12.50 Kapteeni Blood
14.45 Erätulilla
15.10 Inhimillinen tekijä
16.00 Jalkapallon veikkausliiga 2006
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen syyssää
18.15 Urheiluruutu
18.20 Maan mainiot
18.50 Ruutulippu
19.15 Monsteri-talli
20.05 Doctor Who
20.50 Kath & Kim
21.15 Se on siinä
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Ihana Elisa
23.00 Yle Live: Robbie Williams Leedsissä
00.55 Rikas vai rukka?

01.15 Maapallomatka
02.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Se Oikea
07.30 Ostoskanava
08.30 F1 Pre Race
08.50 Formula 1: Grand Prix
10.35 F1 Palkintojenjako
10.45 F1 Yhteenveto
11.05 Joka kodin asuntomarkkinat
11.40 T.i.l.a.
12.10 Köyhät ritarit
12.35 Navigare
13.05 Salatut elämät
13.35 Kevin Hill
14.30 Simpsonit
15.00 Kadotettu rakkaus
17.00 Motor Forum Extra: Ralli SM
17.30 Elixir
18.00 Luova luokka
18.30 Perhe sotajalalla
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Ennätystehdas
20.00 Maajussille morsian
21.00 Rikospoliisi ei laula
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Viikon sää
22.25 Tulosruutu
22.35 C.S.I. Miami
23.30 NYPD Blue

00.25 Ostoskanava
00.55 MTV3 Chat

Nelonen

05.05 Talk Deitti
06.10 Ostosruutu
08.00 Talo
09.00 Kohti unelmataloa
09.30 Bella
10.00 Inno
10.30 Eläimelliset veljekset
11.30 Discovery: Pietari Suuri
12.30 Dr. Phil
13.30 Osbournes
14.00 Tuho-osasto
14.30 SM-liiga: Viikkomakasiini
15.00 American Chopper
16.00 Järjen jättiläiset
17.00 West Wing
18.00 Strong Medicine – kovaa lääkettä
19.00 Amyn lailla
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 IS Urheilu-uutiset
20.15 Einstein
20.58 Keno
21.00 Pirates of the Caribbean: Mustan helmen kirous
23.50 Myöhäisuutiset ja sää
00.00 IS Urheilu-uutiset
00.10 Shield – Lain varjolla

01.10 Yöpeli
01.40 Ostosruutu
02.40 Talk Deitti

YLE FST5

04.00 Textnytt
08.00 BUU-klubben: Babar
08.30 Textnytt
17.05 Strömsö
17.45 SUOLA
18.15 TV-nytt
18.25 Sportnytt
18.30 Siniset seinämaalaukset
19.00 Tina kiertää Ruotsia
19.30 Närbild
19.55 Tärningen
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Neon
20.45 Jox
21.10 Pää pystyyn, Hamlet

21.55 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
10.00 DragonBall Z
10.25 Batman
10.50 Kukkulan kuningas
11.15 Tilt.tv
11.45 Ihmemies MacGyver
12.40 Aikahyppy
13.30 Mad TV
14.15 Criss Angel – tajunnanräjäyttäjä
14.45 Mieheni on palkkionmetsästäjä
15.15 Sukuvika
15.40 Melrose Place
16.30 Discon tarina
17.30 Venus & Apollo
18.00 Tunteet pelissä
19.00 Smallville
20.00 Ny-Lon
21.00 Big Brother Talk Show
22.30 Salaiset kansiot
23.20 Yhdestoista hetki
00.10 Klubi
00.55 Kauhua kryptasta

01.25 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Moottoriurheilumakasiini: Martini World Circuit
09.30 Golf: Naisten Euroopan Tour – Finnair Masters
10.35 Lentopalloliiga: Viesti – Vanajan RC
12.35 SLU – Hyvä Seura
12.45 Superbike: Italia, kisa 1 (suora)
13.55 Urheilukanavan viikon esittely
14.00 SLU – Hyvä Seura
14.10 Superbike: Italia, supersport (suora)
15.20 Urheilukanavan viikon esittely
15.25 Urheilun iltapäivä: Täällä Pasila ja SLU
15.55 Italian liiga Serie A: Cagliari – Inter (suora)
18.00 EA Sports Street Hockey SM 2006
18.30 Superbike: Italia, kisa 2 (suora)
20.00 Painia: Cadettien kansainvälinen vapaapainiturnaus
21.20 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.50 Espanjan jalkapallon La Liga: (suora)

23.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
09.10 Uutisviikko
09.55 Tv-uutiset

10.00 Uutisikkuna
10.05 Pressiklubi
10.35 Närbild
11.00 Tv-uutiset
11.05 Maailmannäyttämöllä
11.35 Viikko viitottuna
11.45 Taru-TV
12.00 Euronews

12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Kotimaan viikko
16.45 Provinssi
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisviikko
17.50 Uutismixi
18.00 Tv-uutiset
18.10 Sää
18.15 Urheiluruutu
18.20 Maailmannäyttämöllä
18.50 Filmikellari
19.00 Tv-uutiset
19.05 Ulkolinja: Minun moskeijani
20.00 Tv-uutiset
20.05 Viittomakieliset uutiset
20.10 A-plus
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Jälkiviisaat
21.30 Silminnäkijä: Jäätä suonissa
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutisviikko

22.50 Uutisikkuna
23.00 Euronews
23.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
13.00 Ateljee: Hollywoodin pelastajat
15.00 Amerikan sisällissota
15.45 8 mm katse: Yrjö Hyrkkäsen elämää
16.00 Médico de familia
17.00 Hiidenvirta
18.00 Jumalten asunnot
18.30 Kinoklubi
19.00 Kino Klassikko: Miehet jotka astuivat tiikerin hännälle
20.00 Mravinski
21.30 Fokin ja Nijinsky Pariisissa
22.30 Valtakunta

23.35 Teematieto

MTV3+

06.00 Drop 3
08.50 Formula 1:n Grand Prix (s)
12.30 Tank Wars Desert
15.00 Drop 3
17.05 Myyrä (s)
17.15 Pokémon (s)
17.35 Bratz (s)
18.00 Formula 1:n Grand Prix (s)
20.00 Motor Forum Extra: Ralli SM

20.25 Drop 3
21.00 Sudoku
23.00 Tank Wars Desert
00.30 Sudoku


© Nostalgia-TV Productions