Nostalgia-TV
TV-päivä 1.10.2005

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Aikamatka sisäoppilaitokseen
08.55 Ihmeelliset eläimet
09.00 Tv-uutiset
09.05 Kirppis
10.00 Tv-uutiset
10.05 Lauantaiseura
10.45 Itse valtiaat
11.00 Tv-uutiset
11.05 Voimala
11.55 Etälukio: Solubiologia
12.25 Arjen pieniä hetkiä
12.30 Basaari: Mundo
12.40 Basaari: Ikuinen muukalainen
13.00 Tv-uutiset
13.05 Pirjo, Pirjo ja Mato
13.50 Ruotsin teollisuuden syntysijoilla
14.20 Kansakunnan perilliset
15.10 Matlock
16.00 Holby Cityn sairaala
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Jox
17.30 FST: Näyttämö
17.40 FST: Tärningen
17.45 FST: Tinan keittiössä
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Ykköskatsomo
18.50 Avara luonto: Norsujen vuori
19.45 Monk
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Pääroolissa
21.17 Itse valtiaat
21.30 Pääroolissa
21.45 Uutisvuoto
22.15 Pääroolissa
22.25 Vikatikki
23.20 Frasier
23.40 Vallan varjossa
01.10 Euronews

01.20 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Etsi viisi virhettä
08.00 LASTEN AAMU
08.01 Himpulat
08.20 Mitä ihmettä
08.25 Aistit
08.30 Katinkontti
09.00 GALAXI
09.01 Elisa ja eläinystävät
09.25 Hetkinen
10.00 Laura kaupungissa
10.30 Ohukainen ja Paksukainen: Parhaat palat
10.35 Onnen päivät
11.45 Peliuutiset
12.15 Erätulilla
12.45 FST: Närbild
13.15 FST: Bumerang
13.16 FST: Kielen päällä
13.45 FST: Fribby: Piano ja laulu
14.00 FST: Huulipunaa
14.15 FST: Pohjoismainen videolista
14.45 Suomisen perhe
16.35 V75-ravit
17.15 Kausi elämässä
18.00 Tv-uutiset
18.10 Urheiluruutu
18.15 Kestävyyden rajoilla: EQ 2005
18.45 Painin MM-kilpailut
19.30 Estradilla: Club for Five
20.50 Siska
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Rallin MM-sarja
22.35 Krokotiilin kyyneleet (K15)
00.10 Top40
00.55 Iron Maiden Special

01.25 Tellus-tietovisa
03.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Se Oikea
06.50 Ostoskanava
07.50 Sinisen talon nalle
08.15 Tomi Traktori
08.30 Hamtaro
08.55 Väiski Vemmelsääri
09.05 Duel Masters
09.30 Disneyn piirretyt: Tikun ja Takun pelastuspartio
09.55 Transformers Energon
10.20 Tilt.tv
10.50 Pussycat Dolls: Don’t Cha
10.55 Trivial Pursuit
11.55 Ostoskanava
12.15 Rantalentis
12.45 Drop 3
13.15 Maali!
13.45 Salatut elämät
14.10 Salatut elämät
14.35 Salatut elämät
15.05 Hanna Pakarinen: Stronger Without You
15.10 Jani Wickholm: Alumiinitähdet
15.15 Simpsonit
15.45 Ukkosen kaiku
17.30 Avec Sara
18.00 Kymppitonni
18.30 Karpolla on asiaa
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Haluatko miljonääriksi?
20.00 Huuma
21.00 Kauhukeittiö
21.50 Näin tehtiin Kreikkalainen naimakauppa
21.55 Lotto ja Jokeri
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Tulosruutu
22.30 Vakoojaveli
00.10 Bernie Mac Show

00.35 Se Oikea

Nelonen

06.00 4deitti
06.40 Ostosruutu
08.30 Sporttipalat
09.00 Nelosen urheiluaamu
10.00 SM-liiga: PreGame
10.30 UCL-viikkomakasiini
11.00 Koeajo.tv
11.30 Vaaleanpunainen pantteri
11.45 MotoGP: Qatar
13.00 Play
13.30 NRJ Top 10
14.30 Inno
15.00 Ylämaan kettu
16.00 Veikkausliiga
18.15 Stand by Me – viimeinen kesä
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 IS Urheilu-uutiset
20.15 SM-liiga: TimeOut
21.03 Keno
21.05 Navaronen haukat
23.35 Myöhäisuutiset ja sää
23.40 IS Urheilu-uutiset
23.50 Lotto ja Jokeri
23.55 Gun Shy – aseeton

01.55 Ostosruutu
02.55 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
12.45 Närbild
13.15 Bumerang
13.16 Kielen päällä
13.45 Fribby: Piano ja laulu
14.00 Huulipunaa
14.15 Pohjoismainen videolista

14.45 Textnytt
17.05 Jox
17.30 Scen
17.40 Tärningen
17.45 Tinan keittiössä
18.15 TV-nytt.
18.30 Seportaasi: Kauniit punaiset kynnet
19.00 Hornblowerin seikkailut
19.50 Pyhäpäivä: Enkeleiden päivä – mikkeli
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Foreign Objects
20.45 Maailmanperintömme
21.00 Nuori kapinallinen

22.50 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
11.30 Peliputki: Drop
13.15 Peliputki: Caterpillar Shift
13.45 Peliputki: Rantalentis
14.10 Emmy Awards
16.10 E! Entertainment: 101 kohuromanssia
16.55 Iron chef
17.40 Teräsmieheni
18.30 Ihmemies MacGyver
19.30 Manitbois
20.00 Vegasin kasinolla
20.30 Vegasin kasinolla
21.00 Yli synkän virran
22.00 Big Brother
23.00 World Poker Tour
00.35 Hurt Bert
01.00 Amerikan ilotalot
01.30 Sextaasi

01.55 Peliputki: Battle of sexes
02.55 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Derby -mobiilipeli
10.30 Ravi-tv: Jyväskylän ravit
11.00 Urheilun iltapäivä (chat)
12.00 Yleisurheilun arvokisamitalistit: Valentin Kononen
12.05 Urheilukanavan viikonlopun esittely

12.10 Urheilun iltapäivä (chat)
13.00 Derby -mobiilipeli
13.30 Urheilun iltapäivä (chat)
14.55 EA Sports Street Hockey 2005
15.30 Golf: European Tour, dunhill links championship (suora)
19.30 Tähtiä ja tuloksia – urheilun maailma
20.30 Urheilijakokkikoulu: suunnistaja Janne Salmi
21.00 Veikkauksen Loton, Jokerin, Kenon ja Mitalipelin numerot
21.05 Veikkausliiga: avoin ottelupari
22.45 FIFA Futbol Mundial -jalkapallomakasiini
23.15 SLU – Reilu peli: Tarkkuussuunnistus
23.25 Urheilukanavan viikonlopun esittely

23.30 Ostoskanava
00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutispäivä
09.40 Aamutohtori
09.55 Painin MM-kilpailut
14.00 Euronews

14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Lauantaiseura
16.45 Kirjavieras
16.55 Painin MM-kilpailut
21.00 Viikko viitottuna
21.15 Lauantaiseura
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutisviikko
23.00 Euronews

23.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
11.00 Ohjelmakirjasto: Etälukion kestävää kehitystä
12.50 Teematieto
13.55 Grigori Sokolov soittaa
15.00 Glenn Gould: Alkemisti äänitysstudiossa
15.45 Danse, danse: Nykytanssia Euroopasta

16.15 Teematieto
17.00 Historia: Elämää muurin takana
17.50 Mestarin siveltimestä
18.00 Kolmas ulottuvuus: Kun sota on ohi
19.00 South Bank Show: Germaine Greer
19.50 Mestarin siveltimestä
20.00 Teemalauantai: Hyvinvointionneloita
20.00 Teemaillan esittely
20.01 Hyvinvointivaltio
20.30 Teemaillat: Hyvinvointivaltion riisuttu malli
21.50 Köyhän asialla
22.45 Minun televisioni: Hyvinvointivaltio, osa 1/3
23.50 Ihaninta Italiaa

00.15 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
07.00 Mobiilipeli: King of the Hill
08.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
10.00 Mobiilipeli: Beach King
12.00 Mobiilipeli: King of the Hill
13.00 MotoGP. Qatar
16.15 Mobiilipeli: Blockate
19.00 Ostosruutu
20.00 Mobiilipeli: Blockate
22.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
01.00 Mobiilipeli: King of the Hill


© Nostalgia-TV Productions