Nostalgia-TV
TV-päivä 1.10.2004

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Kaikenkarvaiset ystäväni
10.10 FST: X-tra
10.30 FST: X-tra Special: Tupakka
10.40 FST: Pussel
11.00 Tv-uutiset
11.05 YLE Teema: Avoin foorumi
11.35 YLE Teema: Avoin foorumi

12.05 Uutisikkuna
12.30 Extra en francais
13.00 Tv-uutiset
13.05 Prisma Studio
13.35 Jos
14.30 Muistoja sodasta
14.40 A-plus
15.00 Tv-uutiset
15.05 Hetty ratkaisee
15.50 Maailmanmenoa: Kamerakaara
16.00 Atlas
16.30 Ajan Sävel: Tuulipuku kahisee
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Itämeri jääkaudelta EU-aikaan
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Apinasta ötökkään
18.15 FST: TV-nytt
18.30 FST: Närbild
18.35 Uutisotsikot
18.36 Top40
19.15 Naurun paikka: Mutapainin ystävät
19.45 SF-studio
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-piste
21.30 Elonkorjuujuhla
23.00 Tv-uutiset
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 FST: Kvällsnytt
23.20 Ulkolinja: Beslanin painajainen
00.00 Euronews

00.10 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Muistatko missä? tv-peli
06.30 Mikämikä-tvpeli
10.00 Traffic-tvpeli
12.30 Euroopan vuoksi: Kirsikoti Toscanassa
13.00 Raivoisa maa
13.25 Tänään otsikoissa
14.20 Tinan keittiössä
15.00 Jumppa: Askellusjumppa
15.30 Noora
16.55 Pikkukarhun tarinoita
17.20 Lastenohjelmat 40 vuotta: Lastenruutu
17.35 Lastenohjelmat 40 vuotta: Myttö ja Kesä
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen syyssää
18.20 Kamera kiertää
18.30 Pisara
18.35 FST: OBS
19.00 Persona Non Grata
19.30 Kansakunnan lisämuisti: Pappa ja robottikoira
20.00 Rallin MM-sarja: Italia
20.30 Makujen matkassa: Ranskan herkut
21.00 Missä vika?
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Kova laki
22.50 Näkemiin vaan, muru!
23.50 Kuudes aisti (K15)

01.35 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu
09.30 Tunteita ja tuoksuja

10.15 Ostoskanava
12.15 MTV3 Chat
13.00 SPLASH!
13.30 Koulussa
14.25 MAALI!
14.45 Paljon pelissä
15.45 Teini-ikäiset Mutantti Ninja Kilpikonnat
16.10 Oikeus ja kohtuus
17.05 Sähkeuutiset
17.10 Ruokala

17.25 Paljon pelissä tänään
17.35 Emmerdale
18.05 G5
18.30 Kauniit ja rohkeat
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Kahdeksan Uutiset
20.05 Diili
21.00 Ruben & Joonas
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Sleepers – katuvarpuset
01.10 Kaksi kaveria ja tyttö

01.40 Pulssi
03.10 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 4deitti
07.00 Taikaprinsessa
07.25 Peikkotarinoita
07.55 Koalaveljekset
08.05 Buusteri
08.30 Päivien viemää

09.15 Soittis
10.15 Ostosruutu
11.30 4deitti
13.30 Ostosruutu
14.40 Viiden juttu
15.30 Buusteri

16.00 Soittis
16.40 Päivien viemää
17.25 Nelosen uutiset ja sää
17.30 Vaimoni on noita
18.00 Koiran hommaa
18.30 Nanny
19.00 Kilpakosijat näytillä
20.00 Kahdeksan uutiset, talous ja sää
20.15 Vaimot vaihtoon
21.08 Keno
21.10 Vaarallinen tehtävä
23.20 Myöhäisuutiset
23.25 IS Urheilu-uutiset
23.35 Strong Medicine – kovaa lääkettä

00.30 Ostosruutu
01.00 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
10.10 X-tra
10.30 X-tra Special: Tupakka
10.40 Pussel

11.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.15 Bumerang
17.16 X-tra
17.35 X-tra Special: Tupakka
18.15 TV-nytt
18.30 Närbild
18.35 OBS
19.00 Sanomalehtielämää
19.30 Enigma
20.00 TV-nytt
20.20 Jools Holland Show
21.25 Tärningen
21.30 Elonkorjuujuhla
23.15 Kvällsnytt

23.20 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
08.00 Suoraa huutoa
08.25 Late Night with Conan O’Brien
09.10 Britannian noloimmat vanhemmat
09.35 Kuvauksissa
10.00 Taka-ajatuksia

10.25 Kaksoiselämää
12.20 Peliputki: Katapultti
13.05 Peliputki: Tank Wars
14.05 Parantola
14.50 Peliputki: MAALI!
16.30 Sessions
16.45 Cow & Chicken
17.10 Bionic Woman
18.00 Viihteellä
18.30 Famous
19.00 Frendit
19.30 Jeparit
20.00 Suoraa huutoa
20.25 Sub-sähkeet
20.30 Kulisseissa: Ministry of Sound
20.55 Sessions Leffa
21.00 Pikku-Britannia
21.30 Kaksi tuoppia, kiitos!
22.05 Bottom
22.40 Gavin Crawford Show
23.10 Sessions
23.25 Late Night with Conan O’Brien
00.15 Hyvät kicksit
01.05 Smackdown!

01.55 Kaksoiselämää

Urheilukanava

09.00 Putti-mobiilipeli
11.00 UrheiluChat
17.00 Pelistudio (suora)
18.00 Salibandyliiga: Oilers-SSV, ennakkotunnelmat (suora)
18.25 Salibandyliiga: Oilers-SSV (suora)
21.00 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.05 Olympiamitalistit: keihäänheittäjä Pauli Nevala
21.10 Purjehdus: Seamaster Sailing
21.40 Ravi-tv: Ylivieskan ravit
22.10 ASP Pro Surfing: Billabong Pro, Jeffrey’s Bay, Etelä-Afrikka
23.05 Golf: European Tour, the Heritage Highlights

00.00 Putti-mobiilipeli
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Bush vastaan Kerry
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 A-plus
10.30 Atlas
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Press Review

12.15 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Tv-uutiset
14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Atlas
17.40 A-plus
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous.
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 Hardtalk
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 Hardtalk
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 A-piste
00.00 Tv-uutiset
00.05 Uutispäivä

00.40 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Etälukio: Lakitieto
16.30 Retkiä Ranskaan
17.00 Prisma Studio
17.30 Luontodokumentti: Nerokas luonto
18.00 Tiededokumentti: Kasvien voima
18.50 Jazz1
19.00 Historia: Medicit – renessanssin kummisedät
19.55 Kulttuuriuutiset
20.00 Taidetta koteihin
20.30 Rajapinnalla
20.55 Jazz1
21.00 Ateljee: Tulevaisuuden kaiho
22.30 Filosofia: Kohti hyvää elämää
22.55 Keskusteluohjelma: T-klubi
23.45 Tutka

00.15 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
07.00 SM-liiga Hockey Night+ (m)
07.20 SM-liiga Hockey Night+ (m)
07.40 SM-liiga Hockey Night+ (m)

08.00 Ei lähetystä
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Ei lähetystä
19.00 Ihana aamu
19.50 Ei lähetystä
22.45 SM-liiga Hockey Night+ (m)
22.55 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions