Nostalgia-TV
TV-päivä 1.10.2003

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Rakkauden tähden
10.10 Koulu-tv: Eilisvisio
10.40 Eskari-tv: Hoksaamo
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.30 FST: Cosmomind
12.00 FST: What’s so good about Roald Dahl
12.15 FST: Treffpunkt Berlin
12.30 Koulu-tv: Luontoluuppi
13.00 Tv-uutiset
13.05 Supisuomea
13.35 Retkiä Espanjaan
14.05 Päivärinta
15.00 Tv-uutiset
15.03 EU-keskustelu
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Prisma Studio
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: BUU-klubben: Bärtil
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Luonnossa
19.05 Maailman media
19.15 Ulkolinja: Israelin salainen ase
20.00 Muuttujat
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 A-talk
21.55 Taistelutoverit
22.55 Avaruuden tuntua
23.20 Tv-uutiset
23.30 Kulttuuriuutiset
23.35 FST: Kvällsnytt
23.40 YLE Teema: Verkkoyhteys
00.05 Ylen avoin yönäytös: Miksi soditaan

02.00 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Mikämikä-tvpeli
11.25 YLE Teema: T-klubi
12.15 Ruutiukot
12.45 Tänään otsikoissa
13.45 Ajankohtainen kakkonen
15.45 S Club 7
16.10 Raumanmeri 2003: Klamydia
16.55 Puistovahti Paavo Puska
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen syyssää
18.20 Suomi puhuu
19.00 Rankkareita ja mustia sukkia
19.50 Palvelijat
20.00 Kansankynttilät
20.30 Soosissa
20.50 Mr Bean
21.05 Pakanamaan kartta
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Dokumenttiprojekti: Tien päällä Michael Moore
23.35 Dokumenttiprojekti: Jalkapalloa ja taikakeinoja

00.35 Mikämikä-tvpeli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu
09.30 Tunteita ja tuoksuja
10.10 Kokkisota
10.45 Ruokala.tv

11.00 Ostoskanava
13.50 Zap
14.40 Ring-a-Ling
15.40 Pokémon
16.05 Vielä kerran
17.00 Viiden uutiset
17.05 Lööpin takana

17.25 Ring-a-Ling
17.35 Kauniit ja rohkeat
18.00 Emmerdale
18.30 Bonus
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Uutiset ja sää
20.05 45minuuttia
21.00 C.S.I.
21.55 Vikinglotto
22.00 Kymmenen uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Oikeus ja kohtuus
23.25 Taivaan vallat
00.15 Tilt.tv

00.45 Ostoskanava
01.00 Pulssi
03.00 MTV3 Deitti

Nelonen

04.00 Ei lähetystä
07.00 Digimon
07.25 Tweenies
07.45 Stuart Little
08.10 Buusteri
08.35 Päivien viemää
09.20 Giljotiini

09.50 Ostosruutu
11.05 4deitti
14.05 Ostosruutu
15.15 Play
15.45 Perhe on pahin
16.15 Buusteri
16.45 Dream Team
17.15 Päivien viemää
18.00 Oh Baby!
18.30 Kaikki rakastavat Raymondia
19.00 Jamien keittiössä
19.30 Giljotiini
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Maailman sää ja Keno
20.30 Seikkailu Robinson
21.30 UEFA Champions League
23.45 Myöhäisuutiset
23.50 Urheilu-uutiset
23.55 Vikinglotto ja V5
00.00 Mustan kissan kuja

00.45 Ostosruutu
01.15 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
11.30 Cosmomind
12.00 What’s so good about Roald Dahl
12.15 Treffpunkt Berlin

12.30 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 BUU-klubben: Bärtil
18.15 TV-nytt
18.35 Sportmagasinet
19.00 gogo
19.30 Värillinen maailma
20.00 TV-nytt
20.15 Närbild
20.20 Tinan keittiössä
20.50 Suomalaisia valokuvaajia
21.05 Pakanamaan kartta

21.50 Textnytt
23.35 Kvällsnytt
23.40 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
11.00 Late Night with Conan O’Brien
11.45 Lätkässä
12.30 Taka-ajatuksia
12.55 Tosielämää New Orleans

13.20 Peliputki: Fusion X
14.30 Peliputki: Polttopallo
15.45 Ritari Ässä
16.35 DragonBall Z
17.00 Yllätysvieras
17.30 Sessions
18.00 Tyylipoliisi
18.30 Famous
19.00 Reba
19.30 Party!
20.00 Dharma & Greg
20.30 Pulttibois
20.55 Sessions Live: Markus Nordenstreng
21.00 Big Night
22.50 Kohtaamisia
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.45 Sessions
00.15 ROCsport.TV
00.45 Valokeilassa
01.10 Beavis ja Butt-head

01.35 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Putti-mobiilipeli
11.00 Chatsähkeet
11.05 Urheiluchat
17.00 Pelistudio
17.40 SM-liiga Hockey Night Highlight (u/MTV3+)
17.55 Pelistudio
18.00 Golfia: European Senior Tour, Travis Perkins Seniors Masters
18.55 Olympiamitalistit: heittäjä Ville Pörhölä
19.00 Golfmakasiini
19.30 V5 Ravit Vermo
21.00 Vikinglotto
21.03 Olympiamakasiini: Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.15 Golden Moments of Olympics: Äärimmäiset suoritukset
21.45 Kalastusta: Big Fish
22.15 Golfia: European Senior Tour, Nigel Mansell Classic

23.05 Putti-mobiilipeli
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.20 Uutispäivä
10.00 Tv-uutiset
10.10 Ajankohtainen kakkonen
11.00 Tv-uutiset
11.05 Ajankohtainen kakkonen
12.15 Euronews
12.23 Press Review

12.25 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.10 Tänään otsikoissa
14.00 Tv-uutiset

14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.03 EU-keskustelu
16.00 Tv-uutiset
16.05 EU-keskustelu
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 SVT uutiset
19.30 Jos hän jäisi yksin
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Uudenmaan uutiset
20.20 Hämeen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 Hardtalk
21.40 Europeans
21.50 Pass
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Tv-oddasat
23.30 Maailmannäyttämöllä
00.00 Tv-uutiset
00.05 Uutispäivä

00.40 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
13.00 Kouluportti
13.00 Koulu-tv: Osaatko lausua nimeni?
13.20 Koulu-tv: Kotipaikka Kauhava
13.35 Koulu-tv: Eurooppalaisia lapsia

13.50 Teematieto
15.00 Kouluportti
15.00 Koulu-tv: Osaatko lausua nimeni
15.20 Koulu-tv: Kotipaikka Kauhava
15.35 Koulu-tv: Eurooppalaisia lapsia

15.50 Teematieto
16.00 Nael kummi
16.15 Das ist Deutschland
16.30 Matematiikkaa luokanopettajille
17.00 Avoin foorumi: Kieli ja valta
17.30 Avaimia lukemiseen: Ovi raollaan
17.55 Tempo: Madison
18.00 Tiedettä, ei taikuutta
18.30 Taito-tv: Lampuri
18.45 Taito-tv: Esiinnytään
19.00 Nael kummi
19.15 Das ist Deutschland
19.30 Ajatuksia asumisesta
20.00 Henkinen Eurooppamme
20.30 Mitä ihmisruumiissa oikein tapahtuu
20.55 Jazzklassikko
21.00 Prisma: Homeopatia testissä
21.50 Tempo: Cha-cha-cha
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Kino Into: Mothran ylösnousemus
23.45 Into: Fight – tarina vapaaottelijasta

00.15 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
12.00 Huomenta Suomi
14.00 Ei lähetystä
22.30 Talousuutiset
22.40 SM-liiga Hockey Night

22.50 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä
21.00 UCL-studio
21.45 UEFA Champions League
23.45 UCL: Maalikooste
00.05 UEFA Champions League

02.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions