Nostalgia-TV
TV-päivä 1.10.2001

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Kyllä Jeeves hoitaa
10.10 Koulu-tv: Kotitallilla

10.25 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset YLE24
11.05 Uutisikkuna
11.35 FST: Pussel
11.55 FST: Minun kaupunkini
12.20 Koulu-tv: Konstikkaat kosiomenot

12.45 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset YLE24
13.05 A-studio
13.35 Kaken pesula
14.05 Luonnossa
15.00 Tv-uutiset YLE24
15.05 Lauantaivekkari
16.00 Sohva
16.05 Sankarimme Kale
16.30 Tiikeri
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Basaari
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Pussel
18.05 FST: Snoken och Skarpen
18.15 FST: Tv-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Esiopetuksen abc
19.05 Haastattelijana Mirja Pyykkö
20.00 MOT
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.20 Kotikatsomo: Laina-aika
22.20 Tervo & Päivärinta
23.15 Tv-uutiset
23.25 Katarsis: Draama, teatteri ja oppiminen
23.55 Ylen avoin: Eetosta etsimässä
00.25 Etälukion yönäytös: Elämänkatsomustieto

02.20 Uutisikkuna

YLE TV2

05.55 Uutisikkuna
09.15 Virityskuva
14.05 Tänään otsikoissa
15.10 Jalkapallon alle 17-vuotiaiden MM-kilpailut
16.10 Makupalat
16.35 Karvinen
16.55 Pikkukarhun tarinoita
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Pohjois-, Lounais- ja Keski- Suomen uutiset
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen syyssää
18.20 Kotimaa.Nyt
18.35 FST: Liikkeellä luonnossa
19.05 FST: Artur
19.35 FST: Korsholman musiikkijuhlat
20.00 FST: Tv-nytt
20.15 FST: Närbild
20.20 FST: Randström & Co
21.00 FST: Sportmagasinet
21.25 FST: 360 grader
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu YLE24
22.00 FST: Kvällsnytt
22.05 FST: gogo
22.35 FST: Dokumentti: Äidilläni oli neljätoista lasta

23.55 Ei lähetystä

MTV3

05.00 Ostoskanava
06.00 Huomenta Suomi
09.05 Formula 1: Grand Prix

11.10 Ostoskanava
11.30 Junior: Poochini
12.00 Saldo – Kodin rahat
12.25 Ensi-ilta
12.50 Urheilukanavan ikkuna
14.00 Junior: Koirani on Fang
14.30 Merenneito
15.00 Jyrki
16.25 Hotelli Seger
16.55 Ruututoimitus
17.00 Viiden uutiset
17.05 Marienhof
17.30 Kauniit ja rohkeat
18.00 Kymppitonni
18.30 Emmerdale
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Huijarinainen
21.00 Yhdeksän uutiset
21.15 Tulosruutu
21.20 Piparkakkumies
23.30 Päivän pari
23.40 Chicagon poliisit

00.35 Ostoskanava
01.35 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
07.00 Voittamattomat ritarit
07.25 Calimero
07.50 Puuha-Pete
08.00 Voitto kotiin!

08.30 Ostosruutu
09.45 4deitti
13.20 Golfia: Ryder Cupin parhaat palat
14.10 Ostosruutu
15.20 Elämä käsissä
16.15 Saint Tropez
17.10 Sunset Beach
18.00 Kaikki rakastavat Raymondia
18.30 Voitto kotiin!
19.00 Saari
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Huomisen sää
20.30 70’s Show
21.00 Pulkkinen
21.30 Paritellen
22.05 Siskoni on noita
23.05 Myöhäisuutiset
23.10 Urheilu-uutiset
23.15 Saari
00.15 CI5 – ammattilaiset (K)
01.10 Ars 4 You

01.15 Ostosruutu
01.45 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
11.35 Pussel
11.55 Minun kaupunkini

12.10 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 Pussel
18.05 Snoken och Skarpen
18.15 TV-nytt
18.35 Liikkeellä luonnossa
19.05 Artur
20.00 TV-nytt
20.15 Närbild
20.20 Randström & Co
21.00 Sportmagasinet
21.25 360 grader
21.50 Meidän puumme
22.00 Kvällsnytt
22.05 Gogo
22.35 Dokumentti: Äidilläni oli neljätoista lasta

23.55 Textnytt

Subtv

06.00 Pelichat
11.00 Sub chat
18.30 Late Night with Conan O’Brien (u)
19.15 Tuubi
19.30 Joogamatto
20.00 Selviytyjät (u)
20.50 Hypnotic (u)
21.00 X-Men
21.30 Will & Grace
21.55 Tuubi
22.00 Buffy, vampyyrintappaja
22.50 Late Night with Conan O’Brien
23.35 Fashion Television
00.00 Queer TV (K)

00.25 Sub yöchat

Urheilukanava

17.00 Urheilustudio
18.00 Jalkapallon Veikkausliiga. HJK-Atlantis
21.00 V4 Ravit ja Päivän Pari
21.30 Sports Desk

22.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset YLE24
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset YLE24
11.05 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset YLE24
13.10 Uutisikkuna
14.00 Tv-uutiset YLE24
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset YLE24
15.10 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset YLE24
16.05 Tänään otsikoissa YLE24
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous

17.10 Uutisikkuna
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen sää
18.20 Pohjois-Suomen uutiset
18.30 Kotimaa.Nyt

18.45 Uutisikkuna
19.00 Tv-uutiset YLE24
19.05 SVT uutiset
19.15 A-studio

19.45 Uutisikkuna
20.00 Tv-uutiset YLE24
20.14 Uutisikkuna
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Valopilkku

21.30 Uutisikkuna
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu YLE24
22.00 Uutisikkuna
23.00 Tv-uutiset ja sää
23.15 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
18.00 Tiedefoorumi: Kriisikattilat ja uskonnot maailmanpolitiikassa
19.00 Das ist Deutschland
19.15 Pique-nique 1
19.30 Fast Track English
20.00 TV-Arkisto esittää: Yleisradion aika
21.00 Prisma Studio
21.30 Tutkittu juttu: Muumiot kryptasta
21.55 Digitaalinen maailma: Kybersielut

22.25 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja
14.15 Pelirumpu
15.30 Lataamo
16.00 REC
16.30 Never Trust A Hippie
17.30 Top 6 -musiikkivideot/Taisto (HTVn verkossa)
18.00 Crasher
18.30 Movie File
19.00 Nousu
19.30 Musta pippuri
20.00 Purkka
20.45 URL
21.00 DJ Esko goes Siberia
21.30 REC
22.00 Videoraati
22.45 Word
23.30 Pornostara
00.00 MoonTV-spesiaalit: ECTS-pelimessut
00.30 Radalla
01.00 Uusintoja

ATV

04.00 Viikonlopun tiutiloinnit jatkuu
18.30 Luupin vaihto; Ajankohtaisaiheita, säätiedotus
01.00 Aikuisviihdettä: Hustler Nights osa 1


© Nostalgia-TV Productions