Nostalgia-TV
TV-päivä 1.9.2020

Yle TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 MOT: Paluu Olympiastadionille
06.25 Ylen aamu
09.30 Puoli seitsemän
10.00 Kyläsairaala
10.50 Yle Uutiset Uusimaa
10.58 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.06 Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.14 Yle Uutiset Häme
11.22 Yle Uutiset Pirkanmaa
11.30 Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11.38 Yle Uutiset Itä-Suomi
11.46 Yle Uutiset Pohjanmaa
11.54 Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.02 Yle Uutiset Lappi
12.10 Yle Oddasat
12.14 Oddasat
12.30 Kotiin takaisin
13.20 Putkinotko
14.55 Sanakirja
15.00 Ylen aamun parhaat
15.55 A-studio
16.40 Yle Uutiset selkosuomeksi
16.45 Yle Oddasat
16.50 Novosti Yle
16.55 Yle Uutiset viittomakielellä
17.00 Yle Uutiset
17.06 Yle Uutiset alueeltasi
17.10 Kotiin takaisin
17.55 Tulossa: Rauhantekijä
18.00 Yle Uutiset
18.21 Yle Uutiset alueeltasi
18.30 Puoli seitsemän
19.00 Laulava lihakauppias
19.45 Mittatilaustyönä
20.00 Elossa 24h
20.30 Yle Uutiset
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.30 Perjantai-dokkari: Nainen ja halu
21.42 Maanalainen elämä
21.45 Yle Uutiset
21.49 Urheiluruutu
21.53 Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.00 Kahden keikka – vaaralliset yhdessä
23.00 Oddasat
23.15 Jackie Malton: Rikollisen jäljillä
00.05 Puoli seitsemän

00.35 Uutisikkuna

Yle TV2

04.00 Uutisikkuna
06.50 Pikku Kakkonen
06.51 Nimipäiväonnittelu: 1.9.
06.53 Kimmo Kuu
07.15 Kuminakuja 19
07.24 Pikin eläimet
07.32 Simo
07.39 Ninni ja Nestori
07.52 Askarrellaan
07.57 Puu Fu Tom
08.22 Galaxi
08.23 Urheiluhullut
08.25 Lassie
08.50 Näin Norjassa
09.00 Casualty
09.50 Näin Norjassa
10.00 Uusi päivä
10.30 Unelmia ja studiohommia
11.00 Loukko
11.25 Line ja huomisen ruoka
12.00 Lofoottien kalamestari
13.00 Tanskalainen maajussi
13.30 Luontomatkalla Ugandassa
14.30 Ruoka tekee onnelliseksi
15.30 Rakkaani WTC
16.00 Team Bachstad Karibialla
16.30 Uusi päivä
17.00 Pikku Kakkonen
18.00 Näin Norjassa
18.10 Casualty
19.00 Karjalan kunnailla
19.46 Pirjo
19.49 Pirjo
20.00 Suuri keramiikkakisa
21.00 Theroux ja vihatuimman perheen paluu
22.00 Maailmojen sota
23.25 Hollannin au pairit Losissa

00.15 Uutisikkuna

MTV3

04.45 Lähetystauko MTV3
06.15 Aamusää
06.25 Uutisaamu
07.00 Uutisaamu
08.00 Uutisaamu
09.05 Mitä tänään syötäisiin?
09.10 Kauniit ja rohkeat
09.35 Emmerdale
10.05 Ensitreffit alttarilla
11.00 Ensitreffit alttarilla

12.00 Ostoskanava Tvins.com
13.00 Remontilla rahoiksi
14.00 Grand Designs Australia
15.00 Maajussille morsian
16.00 Salatut elämät
16.30 Kauniit ja rohkeat
16.58 Uutiset
17.04 Päivän sää
17.05 Viiden jälkeen
17.25 Uutiset
17.30 Viiden jälkeen
17.55 Uutiset
18.00 Päivän sää
18.05 Viiden jälkeen
18.25 Emmerdale
18.55 Mitä tänään syötäisiin?
19.00 Seitsemän uutiset
19.20 Päivän sää
19.25 Tulosruutu
19.30 Salatut elämät
20.00 MasterChef 2020
21.00 Ensitreffit alttarilla
22.00 Kymmenen uutiset
22.20 Päivän sää
22.25 Tulosruutu
22.35 Maria Wern: Pahan aikeet 1
23.35 Paras vuosi ikinä
00.05 Paras vuosi ikinä
00.35 Maajussille morsian
01.30 Kauneuden hinta
02.25 Rakas, sinusta on tullut pullukka
03.20 Remontilla rahoiksi

Nelonen

05.00 Astral-TV
06.00 Rusty Rivets
06.25 Ritariprinsessa Nella
06.50 Disney esittää: Avalorin Elena
07.15 LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.30 LEGO Ninjago
07.40 LEGO City Adventures
07.55 Arthur ja minimoit
08.20 LEGO Jurassic World
08.45 Transformers Cyberverse
09.00 Huvila & Huussi
10.00 Tulossa: MM 95: Takaisin Leijonaksi
10.05 Hauskat kotivideot
11.00 LIVE: Onnenarpa
12.00 LIVE: Tiedä ja Voita
13.55 Huvila & Huussi
14.55 Syke: tapahtunut aiemmin
15.00 Tulossa: MM 95: Takaisin Leijonaksi
15.05 Hauskat kotivideot
16.05 Onnenarpa
16.10 Syke: tapahtunut aiemmin
16.15 Remppa vai muutto Vancouver
17.15 MasterChef Australia
18.55 Tulossa: MM 95: Takaisin Leijonaksi
19.00 Poliisit 2020
20.00 MM 95: Takaisin Leijonaksi
20.58 Keno ja Synttärit
21.00 007 – Quantum of Solace
23.15 MM 95: Takaisin Leijonaksi
00.15 Panttilainaamo
00.45 Panttilainaamo
01.15 Poliisit 2020
02.15 Madventures III
03.00 Pelastushelikopteri
03.30 Pelastushelikopteri

Yle Teema & Fem

04.00 Textnytt
08.30 YLE FEM
08.30 Jenni tapaa romaneja
09.00 Efter Nio
10.00 Elämä käännekohdassa
10.30 Aktivismin aika
11.00 Eloonjääneet
11.30 Egenland
12.00 YLE TEEMA
12.00 Historian siivillä
13.00 Orjuus nyt: Pohjois-Korean orjat
14.00 Ruotsin salaiset huoneet
14.15 Historia: Viktoriaanisen ajan perintö
15.00 La Señora
15.50 Päivä Ruotsissa
16.05 Pieni talo preerialla
16.55 Tulevaisuuden unelma-asunnot
17.25 YLE FEM
17.25 Almost never
17.55 Yle Nyheter TV-nytt
18.00 BUU-klubben
18.30 Gudrun – ihmisenä olemisen taidosta
19.30 Yle Nyheter TV-nytt
19.53 Arkistosta: Hjälprock
20.00 YLE TEEMA
20.00 Miksi tanssimme?
21.00 Historia: Irlannin vapaussota
22.00 The Handmaid’s Tale – Orjattaresi
22.45 Uusi Kino: TransVersum
23.05 Uusi Kino: Butterfly Lovers
23.35 ZZ Top: That Little Ol’ Band From Texas

01.05 Textnytt

Sub

04.25 Simpsonit
04.55 Top Gear

05.55 Lähetystauko Sub
06.30 Chuggington
06.40 Taikapuutarhan pikkuötökät
06.50 Muumilaakson tarinoita
07.15 Muumilaakson tarinoita
07.40 Paavo Pesusieni
08.05 Nuori Robin Hood
08.15 Nuori Robin Hood
08.30 Alvin ja pikkuoravat
08.40 Viidakon veijarit
08.50 Professori Balthazar
09.00 Superior Donuts
09.30 Fresh Off the Boat
10.00 Lemmen viemää

11.00 Ostoskanava Tvins.com
12.00 Emmerdale
12.30 Salatut elämät
13.00 First Dates UK
14.00 Sääntö-Suomi
15.00 Nuori MacGyver
16.00 Simpsonit
16.30 Simpsonit
17.00 Julkkis Pomo piilossa
18.00 Ulosottomiehet
19.00 Frendit
19.30 Frendit
20.00 Rantabaari
20.30 Simpsonit
21.00 Suicide Squad
23.30 Rantabaari
00.00 ESL One Köln 2020 finaali
03.05 Pitääkö olla huolissaan?

TV5

04.25 Sinkkuisät rakkautta etsimässä
05.20 Tiny House, Big Living

05.50 Yö Ikkuna
06.05 Maailman hauskimmat kotivideot
07.00 Asunnon metsästäjät
07.25 Rantataloa etsimässä
07.55 Kiinteistöveljekset
08.50 Maailman herkullisimmat ruoat
09.20 Maailman herkullisimmat ruoat

09.45 TV Shop
10.45 Asunnon metsästäjät
11.15 Rantataloa etsimässä
11.45 Kiinteistöveljekset
12.40 Ruokakaupparalli
13.30 Maailman hauskimmat kotivideot
14.25 Lost In Translation
16.15 Ruokakaupparalli
17.05 Maailman herkullisimmat ruoat
17.35 Maailman herkullisimmat ruoat
18.00 Kadonneet
19.00 Will & Grace
19.30 Will & Grace
20.00 Kova laki: Erikoisyksikkö
21.00 Bad Boys 2
23.55 Mine
01.50 Kova laki: Erikoisyksikkö
02.45 Kadonneet
03.40 Ruokakaupparalli

Liv

04.00 Astral-TV
05.00 Astral-TV
06.00 LIVE: Astral-TV
09.00 Napakymppi
10.00 Remppa vai muutto Australia
11.00 Rempalla kaupaksi
12.00 Häät sulhasen tapaan
13.00 Sinkkuillallinen
14.00 Napakymppi
15.00 Tulossa: Big Brother Suomi
15.05 Tanssin superäidit
16.00 Remppa vai muutto Australia
17.00 Häät sulhasen tapaan
18.00 Sinkkuillallinen
19.00 Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
20.00 Remppa vai muutto Australia
21.00 Syke
21.30 Syke
22.00 Tulossa: Big Brother Suomi
22.05 Liv D: Luksuslentoyhtiö
23.05 Paratiisihotelli Ruotsi
00.05 Sinkkuillallinen
01.05 Remppa vai muutto Australia
02.05 Häät sulhasen tapaan
03.00 Napakymppi

JIM

04.00 Astral-TV
05.00 Astral-TV
06.00 LIVE: Astral-TV
09.00 Asuntokaupat sokkona
09.55 Tulossa: MM 95: Takaisin Leijonaksi
10.00 Uusi elämä etelässä
11.00 Suomalainen menestysresepti
12.00 Australian rajalla
12.30 Australian rajalla
13.00 Team Ahma
13.30 Team Ahma
14.00 Suomen huutokauppakeisari
15.00 Amerikan kovimmat keräilijät
16.00 Australian rajalla
16.30 Australian rajalla
17.00 Metsien miehet
17.55 Tulossa: Big Brother Suomi
18.00 Panttilainaamon parhaat
18.30 Panttilainaamon parhaat
19.00 Amerikan kovimmat keräilijät
20.00 Madventures Suomi
21.00 Rillit huurussa
21.30 Rillit huurussa
21.55 Tulossa: Big Brother Suomi
22.00 Stand Up!
23.00 Muinaiset avaruusoliot
00.00 Metsien miehet
01.00 JIM D: Terrori-iskut ja kaappaukset
02.00 Australian rajalla
02.30 Australian rajalla
03.00 Poliisit
03.30 Poliisit

Kutonen

04.30 Maailman herkullisimmat ruoat
05.00 Maailman herkullisimmat ruoat
05.25 Maailman herkullisimmat ruoat

05.55 Yö Ikkuna
06.15 Xtreme Waterparks
06.45 Pool Kings
07.10 Pool Kings
07.40 Valmistuksen salat
08.05 Valmistuksen salat
08.35 Miten kaikki tehdään?
09.05 Miten kaikki tehdään?
09.35 Uljas universumi
10.30 Arvokaman etsijät
11.25 Huippusalaiset uimapaikat
12.20 Huippusalaiset uimapaikat

13.10 TV Shop
14.10 Wheeler Dealers
15.05 Gold Rush
16.05 Gold Rush spesiaali
17.00 Wheeler Dealers
17.55 Top Gear
19.00 Arktiset pelastajat
20.00 Wheeler Dealers
21.00 Top Gear
22.00 Löytöretki tuntemattomaan
23.00 Museoiden mysteerit
23.55 Fast n’ Loud: Hauskat videot
00.50 Bitchin’ Rides
01.50 Ghost Adventures
02.40 Ghost Adventures
03.35 Monsterien metsästäjät

TLC

04.30 Say Yes to the Dress
05.00 Say Yes to the Dress
05.30 Kakkukuningas

06.00 Ei lähetystä
06.25 Say Yes To The Dress
06.55 Say Yes To The Dress: Britannia
07.25 Say Yes To The Dress: Britannia
07.55 Say Yes To The Dress: Britannia
08.25 Say Yes To The Dress: Britannia
08.55 Tarjousten metsästäjät
09.20 Tarjousten metsästäjät
09.50 Viestejä tuonpuoleisesta
10.20 Viestejä tuonpuoleisesta
10.50 Tervetuloa kuutoset
11.45 Sisarvaimot
12.40 Sisarvaimot
13.35 90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
14.30 90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
15.25 Hengenvaarallisesti lihava
17.10 90 päivää morsiamena
18.59 90 päivää morsiamena: Jälkipyykki
20.00 90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
22.00 90 päivää morsiamena: Jälkipyykki
23.00 90 päivää morsiamena: Maailmalla
00.00 Hengenvaarallisesti lihava
01.45 Apua, mikä tauti!
02.40 Apua, tyttäreni on raskaana
03.35 Upea lihava elämäni

FOX

04.35 Wayward Pines
05.15 Family Guy
05.40 Family Guy
06.00 Moderni perhe
06.20 Moderni perhe
06.40 Simpsonit
07.05 Simpsonit
07.25 Simpsonit
07.50 Moderni perhe
08.10 Lapin poliisit
08.30 Huutokaupan metsästäjät Suomi
08.55 The Cool Kids
09.15 Moderni perhe
09.40 Miehen puolikkaat
10.00 Simpsonit
10.25 Simpsonit
10.50 Family Guy
11.15 Family Guy
11.40 Moderni perhe
12.05 The Cool Kids
12.30 Huutokaupan metsästäjät Suomi
12.55 Lapin poliisit
13.20 Miehen puolikkaat
13.45 Miehen puolikkaat
14.10 Bless This Mess
14.35 Huutokaupan metsästäjät Suomi
15.00 Huutokaupan metsästäjät Suomi
15.25 Numb3rs
16.15 Miehen puolikkaat
16.40 Simpsonit
17.05 Simpsonit
17.30 Simpsonit
17.55 Family Guy
18.20 Family Guy
18.45 Simpsonit
19.10 Simpsonit
19.35 Simpsonit
20.00 Melkein MENSA
21.00 CSI: Miami
22.00 Criminal Minds
23.00 Keinoja kaihtamatta
00.50 Family Guy
01.15 Family Guy
01.40 Simpsonit
02.05 Simpsonit
02.30 Haihurrikaani 5

AVA

04.35 Yön AVA
06.00 Aamun AVAus
07.00 Lemmen viemää
08.00 Ostoskanava Tvins.com
10.00 Täydelliset naiset
11.00 The Last Resort
12.00 Tuubi
13.00 Lapsivanhemmat
13.30 Remontilla rahoiksi
14.55 Esittelyssä: AVAn syksy 2020
15.00 Samassa liemessä
16.00 Lemmen viemää
17.00 Grand Designs – parhaat unelma-asunnot
18.00 Remontilla rahoiksi
19.05 Villa Hintikka
20.00 Maajussille morsian
21.00 Onnela
21.30 Onnela
22.00 AVA rikosputki: NCIS: New Orleans
22.55 Esittelyssä: AVAn syksy 2020
23.00 True crime: Lääkärissä – lupa tappaa
00.00 Emmerdale
00.25 Life
02.25 Rouva Ministeri
03.20 True crime: Hengenvaaralliset valheet

Hero

06.00 Ei lähetystä
10.55 Yksin kotona Suomi
11.40 Pallon ympäri
12.25 Eläinsairaala
12.50 Eläinsairaala
13.15 Haapasalon Suomi
14.00 Martina ja hengenpelastajat
14.45 MasterChef USA
15.30 Kaverille ei jätetä
16.15 Suomen Tulli
17.00 Wahlburgers
17.30 Wahlburgers
18.00 Australian rajalla
18.30 Australian rajalla
19.00 This Is Us
20.00 Kyttäputki: NCIS Rikostutkijat
21.00 The Girl with the Dragon Tattoo
00.05 Kyttäputki: NCIS Rikostutkijat
01.00 Paratiisihotelli Norja
01.45 Kaverille ei jätetä
02.30 Suomen Tulli

03.15 Ei lähetystä

AlfaTV

06.00 Ei ohjelmaa
08.00 Uutisia ja tiedotteita
08.15 Sanna Ukkola ja Pandoran lipas
09.00 Merkit
09.30 Pirren olkkarissa
10.00 Matkalla Miss Suomeksi
10.30 Mökki ja potkuri
11.00 H.E.T.K.I. saaristossa
11.30 Ripen Grilli
12.00 Kansan kesken
13.00 Lukutoukat
13.30 Costalaiset – Elämää Aurinkorannikolla
14.00 Ajankohtaistunti
15.00 Pentula
15.30 Senioriseisake
16.00 Äärirajoilla

16.30 Uutisia ja tiedotteita
17.00 Dosentti: Juha Mäenpää
18.00 Charley Boorman
19.00 Behind The Scenes: Pallon viemää
19.15 Behind The Scenes: Pallon viemää
19.30 Uutiset
19.45 360 Studio
20.30 Pirren olkkarissa
21.00 Huippunaiset
21.30 Tammerkosken rannalla
22.00 Uutiset
22.15 360 Studio
23.00 Tiedotteita ja uusintoja. (Kaapeli-tv).

00.00 Ei ohjelmaa

Frii

04.25 Asunnon metsästäjät maailmalla
04.55 Asunnon metsästäjät maailmalla
05.20 Asunnon metsästäjät maailmalla

05.50 Yö Ikkuna
06.00 Eläinlääkärin elämää
06.55 Caribbean Life
07.20 Caribbean Life
07.50 Caribbean Life
08.20 Caribbean Life
08.50 Nuoret äidit
09.40 Hawaii Life
10.10 Hawaii Life
10.35 Hawaii Life
11.05 Hawaii Life
11.30 Hawaii Life
12.00 Hawaii Life
12.25 Rantatalon metsästäjät
12.55 Rantatalon metsästäjät
13.25 Rantatalon metsästäjät

13.50 TV Shop
14.50 Rantatalon metsästäjät
15.20 Rantatalon metsästäjät
15.45 Rantatalon metsästäjät
16.15 Remonttipari
17.05 Eläinlääkärin elämää
18.00 Tunnelbanan
19.00 Ambulanssin matkassa
19.30 Maailman herkullisimmat ruoat
20.00 Dodo Heroes
21.00 People Magazine Investigates
22.00 Kova laki: Erikoisyksikkö
22.55 Valheiden hinta
23.55 Murhanauhat
00.50 Pikkukaupungin murhatarinat
01.45 People Magazine Investigates
02.40 Tavallinen murhaaja
03.35 Tappavat suhteet

National Geographic

04.30 Kiven sisällä
05.15 Saari ilman lakeja
06.00 Tabu
06.45 Vaarallisen valtatien pelastajat
07.30 Alaskan lentopelastajat
08.15 Food Factory
08.40 Food Factory
09.00 Autonraadot rahaksi
09.50 Morgan Freeman: Monet jumalat
10.45 Saari ilman lakeja
11.40 Uskomaton eläinlääkäri Pol
12.35 Tri K:n eksoottiset eläimet
13.30 Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
14.25 Gordon Ramsayn makuseikkailut
15.20 Australian rajalla
15.50 Australian rajalla
16.15 Yukonin kultamaat
17.10 Lentoturmatutkinta
18.05 Autojen ensiapu
19.00 Australian rajalla
19.30 Australian rajalla
20.00 Lentoturmatutkinta
21.00 Salakuljettajat satimeen
22.00 Äärimmäinen selviytyjä
23.00 Huumebisnes Oy: Kevätloma
23.55 Rajasota
00.50 Salakuljettajat satimeen
01.45 Äärimmäinen selviytyjä
02.35 Australian rajalla
03.00 Lentoturmatutkinta
03.45 Alaskan poliisit

TV Finland

03.00 Uutisikkuna
06.59 Elävä arkisto esittää
07.00 Nousu Pispalaan
07.30 Esirippu nousee
08.00 Metson näköinen kirjasto
08.30 Pisara

08.35 Uutisikkuna
10.00 Yle Uutiset Uusimaa
10.08 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
10.15 Yle Uutiset Lounais-Suomi
10.24 Yle Uutiset Häme
10.32 Yle Uutiset Pirkanmaa
10.40 Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
10.48 Yle Uutiset Itä-Suomi
10.56 Yle Uutiset Pohjanmaa
11.04 Yle Uutiset Pohjois-Suomi
11.12 Yle Uutiset Lappi
11.20 Yle Oddasat
11.24 Oddasat

11.40 Uutisikkuna
12.55 Putkinotko
14.31 Ylen aamun parhaat
15.25 Uusi päivä
15.59 Nimipäiväonnittelu: 1.9.
16.00 Askarrellaan

16.15 Uutisikkuna
16.25 Prinsessat
16.44 Prinsessat
17.06 Prinsessat
17.30 Puoli seitsemän
18.00 Unelmia ja studiohommia
18.30 Yle Nyheter TV-nytt
19.00 Elossa 24h
19.30 Yle Uutiset
19.55 Urheiluruutu
20.00 A-studio
20.45 Karjalan kunnailla
21.30 Efter Nio

22.30 Uutisikkuna


© Nostalgia-TV Productions