Nostalgia-TV
TV-päivä 1.9.2008

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Tanssi ajan pyörteissä
10.10 Viihdekonkarit
10.30 Kuinka muuttolinnut suunnistavat?
11.00 Tv-uutiset
11.05 Historiaa: Tuntematon muumio
12.00 Tänään otsikoissa
13.00 Tv-uutiset
13.05 Kermavaahtorintama
13.45 Kuningaskuluttaja
14.30 Tohtorit
15.00 Tv-uutiset
15.05 Antiikkia ja arvoituksia
15.55 Pisara
16.00 A-zoom
16.30 Alkoholi ja aivot
17.00 Tv-uutiset
17.08 Elämää Ballykissangelissa
18.00 Kuuden tv-uutiset ja sää
18.30 Uutisvuoto
19.05 Prisma: Aurinkoenergia myötätuulessa
20.00 MOT: Totuus Patriasta
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kotikatsomo: Partanen
22.35 5 kulmaa kosmologiaan: Tiekartta tähtiin
23.35 Priima
00.20 Ihmisten puolue
00.35 Ulkolinja: Espanjan maa on musta
01.30 Euronews

01.40 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Sudoku
05.00 Mikämikä-tvpeli
06.00 Tellus-tietovisa
06.50 PIKKU KAKONEN
06.51 Nalle Luppakorva
07.01 Sääveikkaaja
07.03 Lilli ja kukkaisystävät
07.14 Mio Mao
07.20 Tomi ja Tytti
07.26 Aamujumppa
07.29 Korkeasaaren eläinlapset
07.35 Keltaisen kirahvin eläintarinoita
07.43 Pipsa Possu
07.47 Neppajymykerho
07.55 Muumilaakson tarinoita
08.20 Tohtori Koira
08.33 Hämärä luonto

08.50 Tellus-tietovisa
11.30 OK – oikea kysymys tv-peli
12.00 Mikämikä-tvpeli
13.00 Tellus-tietovisa
14.00 Unelmien puutarha
14.30 Ihana Elisa
15.20 Matkapassi special: Vietnam
16.10 McLeodin tyttäret
16.55 Norjaa ristiin rastiin
17.00 Rakkain terveisin Felix
17.24 Pikku Kakkonen
18.00 Oikea kysymys
18.25 Mistralin tuulet
18.50 Tv-uutiset
19.00 Alueellinen uutislähetys
19.10 Urheiluruutu
19.15 Kakkosen syyssää
19.20 Muuttohaukantie
19.50 Makujen matkassa: Ruokasafari
20.15 Mr Bean
20.30 Poliisikamera – käy!
20.55 Hullu juttu
21.25 Skithouse
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Hädän hetkellä
22.50 Tähtimerkkimurhat

00.25 OK – oikea kysymys tv-peli
01.00 Tellus-tietovisa
02.00 Mikämikä-tvpeli
03.00 Piilosana

MTV3

05.50 Aamusää
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Pöytä kolmelle

10.00 Laita järjestykseen
10.50 Emmerdale
11.20 Emmerdale

11.50 Ostoskanava
13.05 MTV3 Chat
13.55 Kukkulan kuningas
14.25 Laita järjestykseen
14.55 L.A. Law
15.50 Viihdeuutiset

15.55 Laita järjestykseen
16.25 Kauniit ja rohkeat
16.55 Uutiset
17.00 45min Special: Kuninkaalliset kulissien takana
17.55 Mitä tänään syötäisiin?
18.00 Emmerdale
18.30 Elixir
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Päivän sää
19.20 Kauppalehden talousuutiset
19.30 Salatut elämät
20.00 Mogadishu Avenue
20.56 Kenon arvontatulos
21.00 Yhdeksän Uutiset
21.10 Tulosruutu
21.20 Perhe on painajainen
23.30 Idols – menneet vuosikymmenet
23.32 Pelon merkit
00.30 Keittiön tähdet

01.00 Voittopotti Late Night
02.15 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Taitopeli.com
07.00 Carl potenssiin 2
07.25 W.i.t.c.h.
07.50 Pirpanat
08.05 Oy Rakkaus Ab
08.30 Eddie & Jeff
09.00 Nigella
09.30 Taaperotiimi
10.00 Sisustustiimi

11.00 Ostosruutu
13.00 Vauva tulossa
13.30 Nuorennusleikkaus
14.00 Pikakurssi kodinostoon
14.30 Makumatka Kreikkaan
15.00 Dr. Phil
16.00 Nelosen uutiset ja sää
16.05 Päivien viemää
17.00 Ruma Betty
18.00 Australian Huippumalli haussa
19.00 Inno
19.30 Nelosen uutiset
19.45 Nelosen sää
19.50 IS Urheilu-uutiset
19.55 B-Studio
20.00 Huippumalli haussa
21.00 Riitasointuja
22.00 Shield – Lain varjolla
23.05 Nelosen uutiset ja sää
23.15 IS Urheilu-uutiset
23.25 Frasier
23.55 Damages

00.55 Ostosruutu
01.25 Taitopeli.com

YLE FST5

04.00 Textnytt
06.00 God morgon med A-laget
10.00 Selman pulla
10.00 Veta
10.10 Selman pulla
10.20 Liikkuvaa tietoa
10.30 Alice joka säällä
10.40 opettaja.tv: Yhdistävä äidinkieli
10.55 opettaja.tv: Taito ja taide på svenska

11.10 Textnytt
16.45 Pyöräilyn iloa Tanskassa
17.14 Kortnytt
17.15 Laura Trenter esittää: Apua! Ryöstö!
17.45 BUU-klubben: Tohtori Koira
18.15 TV-nytt
18.30 Liikkeellä luonnossa: Susi
18.54 Mitäs me munijat
19.00 Ruotsin hetkiä
19.30 Tippi ja maailman eläimet
19.56 Gazoon: Äidinvaisto
20.00 TV-nytt
20.20 Sportnytt
20.25 Strömsö
21.04 5 minuuttia
21.10 Bettina kiertueella
21.50 Viimeisinä tiedon saavat
22.50 Kvällsnytt
22.55 Oddasat
23.10 Tieteen koukerot
23.40 Liveä Abbey Roadilta

00.30 Textnytt

Sub

06.00 Sub chat
07.00 Possu Preston
07.10 Code Lyoko
07.35 Batman

08.00 Sub chat
09.00 Kahvia & keksejä
10.05 Lemmen viemää
11.00 Hollyoaks
12.30 SubPlay
14.30 Big Brother Game
15.30 Tuhkimotarina
16.30 Piilokamera
17.00 Hauskat mainospätkät
17.30 Hollyoaks
18.00 Lemmen viemää
19.00 Big Brother Extra
19.30 Will & Grace
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Num3rot
22.00 Big Brother
23.00 Num3rot
23.50 Num3rot
00.40 Late Night with Conan O’Brien
01.35 Bones
02.25 Yhdestoista hetki

03.15 Se Oikea

Urheilukanava

08.00 Gillette World Sport
08.30 Ostoskanava
08.45 Koripallon EM-karsinta: Suomi – Serbia
10.50 Ostosruutu
11.20 Suunnistuksen Huippuliiga: 4. osakilpailu – Espoo
13.05 Ostosruutu
13.35 Yleisurheilun maailma – osa 30
14.05 SLU – Hyvää Seuraa, vieraana Ringa Junnila

14.20 Ostoskanava
14.35 Bundesliiga: avoin ottelupari
16.25 Moottoriurheilu: Imatran Ajot 2008
16.55 Veikkauksen arvonnat
17.00 IS Urheilu-uutiset
17.05 Pelistudio
17.15 Urheilu+Studio
17.30 Ravi-tv: Pelivihjeet
17.55 IS Urheilu-uutiset
18.00 FHRA: Power and Speed
18.30 Veikkausliiga: ennakkotunnelmat
18.55 Veikkausliiga LIVE: FC Inter – FC KooTeePee
20.45 Jälkipeli LIVE
21.10 Veikkausliigan huippuhetket 21 – kierros 18
21.30 R.A.M.P. – 15. jakso
22.00 Ravi-tv: Jyväskylän ravit
22.30 Urheilukanavan viikon ohjelmiston esittely
22.35 Golfin Champions Tour: Boeing Classic
23.40 Urheilukanavan viikon ohjelmiston esittely
23.45 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
23.50 IS Urheilu-uutiset

00.00 Ei lähetystä

YLE Teema

04.00 Teematieto
10.15 Opettaja.tv: Maailman sadut
10.30 Teematieto
11.15 Opettaja.tv: Olipa kerran… ihminen
11.40 Teematieto
12.00 Ohjelmakirjasto: Jos olisit minä
13.55 Teematieto
15.00 Opettaja.tv
16.00 Lääkärikilta: Onko uusin lääke paras?
16.30 Lähikuvia Kiinasta
16.45 Nael kummi
17.00 Historia: Maailma sodassa
17.50 Rakennustaiteen aarteita
18.00 Opettaja.tv
19.00 Francon aika – näin sen koimme
20.15 Yhteinen ystävämme
21.05 Rockin klassikkolevyt: John Lennon: Plastic Ono Band
22.00 Rokkiusaus: Smells like Henkka
22.05 Kino Into: Yakuzakyttä ja salamurhaaja (K15)
23.30 Kokoa, tehoa, koneita

23.55 Teematieto

JIM

06.00 Taitopeli.com
09.00 Ostosruutu
10.00 Älypää-TV
14.20 Ostosruutu
15.20 Matkusta kun vielä voit
16.10 Grilli kuumana
16.35 Maistuva maailma
17.00 Retkiherkkuja
17.30 Kokki liemessä
18.00 Anthony Bourdain maailmalla
19.00 Pikaremppa
19.30 Rakennusunelmia
20.00 Uskomattomat videot
21.00 JIM D Rikos: Huumehelvetti osa 2/2
22.00 Hurjat poliisivideot
23.00 Jimmy Kimmel Live!
00.00 JIM D Henkilökuva: Sotapäällikkö Hannibal osa 1/2
01.00 Katastrofitutkimus

01.30 Ostosruutu
02.30 Taitopeli.com


© Nostalgia-TV Productions