Nostalgia-TV
TV-päivä 1.9.2006

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Elämä käsissä

10.05 Uutisikkuna
10.10 FST: Sodan varjossa
10.30 FST: Zon5: Station T
11.00 Tv-uutiset
11.05 Opetuksen päivänäytös: Street USA 1-3
12.35 Go Yoyo Go
12.45 Es español 2
13.00 Tv-uutiset

13.05 Uutisikkuna
14.15 A-plus
14.35 Atlas
15.00 Tv-uutiset
15.05 Diagnoosi: Murha
16.00 Knud Holscher – arkkitehti ja muotoilija
16.30 Antiikkia, antiikkia
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Historiantekijät
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Kolmoset
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Uutisotsikot
18.31 Pisara
18.40 Ihmiskunnan aarteita
18.55 Sydämen asialla
19.45 Kotisatama
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.30 Puhu hänelle
23.20 Tv-uutiset
23.30 Kulttuuriuutiset
23.35 FST: Kvällsnytt
23.40 Tähtihetki
23.50 Euronews

00.00 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 YLEKaX
10.00 Piilosana + Pelikukkaro
11.00 Sudoku + Pelikukkaro
12.20 Onnen päivät
12.45 Tänään otsikoissa
13.40 Silminnäkijä: Kyllä elämä kantaa
14.10 Tohtori Ben Casey
15.00 Jumppa: Lihaskunto
15.30 Elämäni eläimet
16.00 Tyttöfrendit
16.23 Futismamma
16.25 Delta State
16.49 Puhetta tuulen läpi: Reetta Lehtonen
16.55 Benin salainen maailma
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen syyssää
18.20 Provinssi
18.35 Rallin MM-sarja: Japani
19.00 Golfia: Naisten Euroopan Tour
20.30 Makujen matkassa: Aussikokit
21.00 Tartu Mikkiin
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Kova laki
22.50 Mahdoton mies

00.20 Maapallomatka
02.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.20 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Voittopotti
10.10 Ostoskanava
12.05 Drop 3
12.50 OTV
14.15 Teini-ikäiset Mutantti Ninja Kilpikonnat
14.40 Sisko ja sen sisko

15.05 Beach soccer
15.35 Englannin kuninkaalliset
16.30 Ruokala

16.40 Voittopotti
17.05 Emmerdale
17.35 Kauniit ja rohkeat
18.00 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.15 Viihdeuutiset
18.30 Joka kodin asuntomarkkinat
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Vintiöt – Ten Years After
20.00 MTV3.doc: Mette-Marit – Norjan prinsessa
21.00 Ilman johtolankaa
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 UPE: Hot Shots! -kaikkien elokuvien äiti
00.05 Reba

00.35 Voittopotti
01.35 Se Oikea

Nelonen

06.00 Talk Deitti
07.00 W.i.t.c.h.
07.25 Peikkotarinoita
07.50 Puuha-Pete
08.00 Kaikki rakastavat Raymondia
08.30 Boston Common

09.00 Ostosruutu
10.15 Talk
13.30 Voittopotku
14.30 Ostosruutu
15.40 Rouva Presidentti
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Oprah
18.30 Pulmuset
19.00 Vaimot vaihtoon
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.13 IS Urheilu-uutiset
20.15 Haukkuvat tähdet
21.13 Keno
21.15 Kuka sanoo tahdon?
23.20 Myöhäisuutiset ja sää
23.25 IS Urheilu-uutiset
23.35 Kadonneiden jäljillä
00.35 Kuoleman viettelys

02.55 Ostosruutu
03.25 Talk Deitti

YLE FST5

04.00 Textnytt
10.10 Sodan varjossa
10.30 Zon5: Station T

11.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.16 Zon5: Pip ja papukaija
17.45 BUU-klubben: Kolmoset
18.15 TV-nytt
18.30 Obs.
19.00 Kirjastoauto
19.30 Ilmastonmuutoksia: Intiassa
20.00 TV-nytt
20.20 Jools Holland Show
21.20 Eläinmaailman kirjo
21.30 Puhu hänelle
23.35 Kvällsnytt

23.40 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
09.10 Ihmeiden aika
10.00 Pelastakaa julkut

10.45 Rahalinko
11.45 E! Entertainment: Lemmenliemessä
12.10 E! Entertainment: Rikas tyttörukka
12.35 Jackie Collins esittää

13.20 Peliputki: Drop
14.00 Peliputki: Street soccer
14.35 Peliputki: Tank Wars
15.10 Peliputki: Word Puzzle
16.15 Late Night with Conan O’Brien
17.00 E! Entertainment: 101 viihteen hätkähdyttävintä hetkeä
18.00 E! Entertainment: Spesiaalit
18.45 Emmy-gaalan kulisseissa
19.00 Big Brother Extra
19.30 Simpsonit
20.00 Lunta tupaan
20.35 Kaksi miestä ja blondi
21.10 Rysän päällä
22.00 Big Brother
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.50 Miami Vice
00.40 RAW (K15)
01.30 SmackDown! (K15)
02.20 Shock Movie Massacre (K15)

02.45 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Ravi-tv: Mikkelin ravit
09.30 Derby -mobiilipeli
09.45 Golden Goal mobiilipeli
10.00 Tietovisa: Urheilumania
10.30 Golden Goal mobiilipeli
11.00 Urheilun iltapäivä (chat)
11.30 Urheilumania
11.35 Urheilukanavan viikonlopun esittely
11.40 Urheilun iltapäivä (chat)
12.35 Urheilumania
12.50 Urheilukanavan viikonlopun esittely
12.55 Urheilun iltapäivä (chat)
13.55 Urheilumania
14.00 Urheilukanavan viikonlopun esittely
14.05 Urheilun iltapäivä (chat)
15.25 Tietovisa: Urheilumania finaali
15.30 Moottoriurheilua: Rally Action
16.30 Golf:Euroopan kiertue 2006, BMW International Open (suora)
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Golf:Euroopan kiertue 2006, BMW International Open (suora)
18.55 Urheilusähkeet
19.00 Golf:Euroopan kiertue 2006, BMW International Open (suora)
19.30 Moottoriurheilua: Rally Action
20.25 Ratamoottoripyöräilyä – Ducati cup: Räyskälä
20.55 Purjehdus: Seamaster Sailing
21.25 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.30 Ravi-tv: Helsingin ravit
22.00 Naisten neljän maan koripalloturnaus

23.00 Ostoskanava
23.30 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 A-plus
10.30 Atlas
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 A-plus
17.30 Atlas
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Tänään otsikoissa
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 Liikenteessä
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.05 Kulttuurikalenteri
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
21.55 Liikenteessä
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 A-studio
00.00 Uutispäivä

00.35 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
12.35 Go Yoyo Go
12.45 Das ist Deutschland

13.00 Teematieto
15.30 TV-arkisto: …ja Helena soittaa
17.00 Tutkittu juttu. Viinan vammauttamat
17.30 Lääkärikilta
18.00 Todellinen James Dean
19.00 Jumalten asunnot
19.30 Valokuvastin. Totuus uutiskuvasta
20.00 Monty Pythonin lentävä sirkus
20.30 Taidesafari
21.00 Valtakunta
22.05 Ateljee. Mozartia etsimässä
00.15 Mariseva joukko
00.45 Kulttuuriuutiset

00.50 Teematieto

MTV3+

06.00 Drop 3
08.30 Tank Wars Farm
09.30 Sudoku
12.30 Tank Wars Desert
15.00 Drop 3
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Word Puzzle
18.00 Myyrä (s)
18.10 Pokémon (s)
18.30 Bratz (s)

19.00 Word Puzzle
20.00 Motor Forum Extra: Superrallicross
20.25 Drop 3
21.00 Sudoku
23.00 Tank Wars Desert
00.30 Sudoku

Nelonen Plus

04.00 Älypeli: Sudoku
07.00 Taitopeli: SanaSeppä
08.00 Taitopeli: SanaPala
09.00 Taitopeli: SanaSeppä
10.00 Taitopeli: SanaPala
11.00 Taitopeli: SanaSeppä
12.00 Taitopeli: SanaPala
13.00 Taitopeli: SanaSeppä
14.00 Taitopeli: SanaPala
15.00 Taitopeli: SanaSeppä
16.00 Taitopeli: SanaPala
17.00 Taitopeli: SanaSeppä
18.00 Ostosruutu
20.00 Taitopeli: SanaPala
21.00 Taitopeli: SanaSeppä
22.00 Taitopeli: SanaPala
23.00 Taitopeli: SanaSeppä
00.00 Taitopeli: SanaPala
01.00 Taitopeli: SanaSeppä
02.00 Taitopeli: SanaPala
03.00 Taitopeli: SanaSeppä


© Nostalgia-TV Productions