Nostalgia-TV
TV-päivä 1.9.2005

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Sydämen asialla

10.05 Uutisikkuna
10.15 Uutismixi
10.25 Koulu-tv: Vilma

10.40 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.35 Uutismixi
12.45 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Ulkolinja: Iranin ydinsalaisuudet
14.00 A-talk
14.45 Taito-tv: Silkille siveltimin: Maailman hienoin kuitu
15.00 Tv-uutiset
15.05 Wycliffe
16.00 Ikhtys – myrkkyä pirulle
16.30 Tosi tarina: Rallikartturi
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Tutkittu juttu: Monimuotoinen lihavuus
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Oppåner å hitådit
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Ben Furman
19.15 Kuningaskuluttaja
19.45 Kotikatu
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 A-plus
21.30 Atlas
21.55 Kosmos: Markus, Matti ja Mannerheim
22.15 Varas vastoin tahtoaan
23.30 Tv-uutiset
23.40 Kulttuuriuutiset
23.45 FST: Kvällsnytt
23.50 Euronews

00.00 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Tellus-tietovisa
06.30 YlekaX
10.00 Tellus-tietovisa
13.00 Tänään otsikoissa
13.55 Oikeuden puolesta
14.40 Suomi puhuu
15.20 Se on siinä -kesäshow
15.55 Pelottaako?
16.20 Aaveiden ilta
16.40 Uutismixi
16.55 Vekarat!
17.20 Pikku kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen syyssää
18.20 Kotimaan kasvot
18.35 Muutetaan yhteen!
19.05 Kesäillan valssi: Eräjärvi
19.55 Se on siinä -erikoinen
20.00 Jääkiekkoilun Euro Hockey Tour
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Poliisi-tv
22.35 Silminnäkijä: Kalterin varjosta pois
23.05 Eurodraama: Perlasca – rohkeuden valinta

00.45 Tellus-tietovisa
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Se Oikea
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu

09.30 Voittoputki
10.30 Ostoskanava
12.40 MTV3 Chat
13.15 Rap-stara
13.45 Rantalentis
14.20 Pokémon
14.45 Boxi
15.15 South Park
15.40 Vielä kerran
16.30 Ruokala

16.40 Voittoputki
17.05 Emmerdale
17.35 Kauniit ja rohkeat
18.00 Kuuden Uutiset
18.15 Viihdeuutiset
18.30 Liemessä
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Joey
20.30 Miehen puolikkaat
21.00 Everwood
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 MTV3.doc: Tappavatko antibiootit?
23.30 Kun oksa katkeaa
01.25 Viihdeuutiset

01.40 Ostoskanava
02.15 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 4deitti
07.00 Beyblade
07.25 Pellepoliisit
07.40 Lelumaan Niksu
07.55 Tuomas-veturi

08.05 Ostosruutu
08.30 Soittis
09.30 4deitti
13.00 Soittis
14.25 Ostosruutu
16.25 Saint Tropez
17.25 Nelosen uutiset ja sää
17.30 Vaimoni on noita
18.00 Hulluna sinuun
18.30 Paparazzi vasten tahtoaan
19.00 Hurja remontti
20.00 Kahdeksan uutiset
20.20 Nelosen sää
20.27 Keno ja Ässä-arpa
20.30 Krisse
21.00 Siipat vaihtoon
22.00 Pelkokerroin
23.00 Myöhäisuutiset ja sää
23.05 IS Urheilu-uutiset
23.15 Törkytorstai: Wildboyz
23.45 Törkytorstai: The Man Show
00.15 Monster Jam

00.45 Ostosruutu
01.15 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.15 Bumerang
17.16 Pohjoismainen videolista
17.45 BUU-klubben: Oppåner å hitådit
18.15 TV-nytt
18.35 Minulla on kaksi äitiä
19.30 Närbild
20.00 TV-nytt
20.20 Rajaton rakkaus
20.50 Billin ruoka
21.15 Murhakomissio

22.15 Textnytt
23.45 Kvällsnytt
23.50 Textnytt

Subtv

06.00 Deittichat
09.30 Melrose Place
10.15 Teräsmieheni

11.00 Soittomania
12.00 Reba
12.25 Peliputki: Eläinkuoro
13.15 Peliputki: Caterpillar Shift
14.00 Peliputki: Maali
14.30 Peliputki: Rantalentis
15.15 Soittomania
16.15 Late Night with Conan O’Brien
17.00 E! Entertainment: Pikkurahalla
17.30 E! Entertainment: Kauneuden kulisseissa
18.00 E! Entertainment: Paparazzit
19.00 Big Brother Extra
19.30 Simpsonit
20.00 Will & Grace
20.30 Kolmas kivi auringosta
21.00 Louis Theroux Special
22.00 Big Brother
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.45 Kerran varas, aina varas
00.35 Kuin viimeistä päivää
01.00 SmackDown!

01.50 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Fintoto Derby -mobiilipeli
09.30 V5-ravit Vermo
10.55 Urheilun iltapäivä (chat)
12.00 Yleisurheilun arvokisamitalistit: Mika Halvari
12.05 Urheilukanavan viikonlopun esittely

12.10 Urheilun iltapäivä (chat)
13.00 Fintoto Derby -mobiilipeli
13.30 Urheilun iltapäivä (chat)
14.45 Fintoto Derby -mobiilipeli
15.00 Urheilun iltapäivä (chat)
15.55 Urheilusähkeet (suora)
16.00 Pelistudio (suora)
16.30 Golf: European Tour, Omega European Masters (suora)
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Golf: European Tour, Omega European Masters (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Golf: European Tour, Omega European Masters (suora)
18.55 Urheilusähkeet (suora)
19.00 Golf: European Tour, Omega European Masters (suora)
19.30 Urheilusähkeet (suora)
19.35 Formula BMW Adac: Zandvoort
21.00 Navigare Extra
21.25 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.30 Ravi-tv: Lahden ravit
22.00 Beach volleyn SM-finaali: naisten finaali
22.55 Urheilukanavan viikonlopun esittely
23.00 Golfin naisten Euroopan kiertue: Nykredit Masters
23.55 Urheilukanavan viikonlopun esittely

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 A-talk

11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Uutismixi
17.20 Kotimaan kasvot
17.35 A-piste
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 Hardtalk Extra

18.55 Uutisikkuna
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Kaakkois-Suomen uutiset
19.30 Keski-Suomen uutiset
19.40 Itä-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Uudenmaan uutiset
20.20 Lounais-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 Atlas
00.00 Uutispäivä

00.35 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.00 Kouluportti
15.45 Teematieto
16.00 YLE Foorumi: Luentotaltiointi
16.30 Tiedettä, ei taikuutta!
17.00 Etälukio: Filosofia
17.30 Prisma Studio
18.00 Cap des Pins
18.50 Avaruuskansiot
19.00 Koulutarinoita
19.30 Karjala: Kahden riikin riitamaa
20.00 T-klubi
20.50 Mestarin siveltimestä
21.00 Prisma: Sydän täynnä toivoa
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Kino Into: Seksipeto
22.50 Dokumenttiprojekti: Elokuvahullut

23.45 Teematieto

MTV3+

06.00 Polttopallo
08.35 Astronautti 3
10.00 Eläinkuoro
11.00 Maali!
12.00 Katapultti 2
14.35 Drop
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Astronautti
20.00 Formula 1: Inside Grand Prix (m)
20.25 Drop
22.05 Polttopallo
00.00 Katapultti 2
01.35 Polttopallo

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
07.00 Mobiilipeli: King of the Hill
08.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
10.00 Mobiilipeli: Beach King
12.00 Mobiilipeli: King of the Hill
14.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
15.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
17.00 Mobiilipeli: Blockate
18.00 Ostosruutu
20.00 Draivi
20.30 Mobiilipeli: Blockate
23.00 Mobiilipeli: King of the Hill
01.00 Mobiilipeli: Blockate


© Nostalgia-TV Productions