Nostalgia-TV
TV-päivä 1.9.2004

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Kaikenkarvaiset ystäväni
10.10 Koulu-tv: Koulun kirjaseikkailu
10.30 Näin tehtiin Ekolokero

10.40 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 FST: Ramp om hälsa
12.00 FST: Katse Eurooppaan
12.30 Koulu-tv: Ekolokero

12.45 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Venäläisen lastenkodin opetukset
14.05 Eläinmaailman vaeltajat
14.10 Valotuksia
15.00 Tv-uutiset
15.05 Täällä alkaa seikkailu
16.30 Tulevaisuuden historia
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Prisma Studio
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Bärtil

17.50 Uutisikkuna
18.15 FST: TV-nytt
18.30 FST: Närbild
18.35 Uutisotsikot
18.36 Luontohetki: Meren jättiläiset
19.05 Ulkolinja: Malin kalliit kapiot
20.00 Antiikkia, antiikkia
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 A-talk
21.55 Lopullinen ratkaisu
23.30 Tv-uutiset
23.40 Kulttuuriuutiset
23.45 FST: Kvällsnytt
23.50 Todella upeeta
00.20 Euronews

00.30 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Muistatko missä? tv-peli
06.30 Mikämikä-tvpeli
10.00 Traffic-tvpeli
13.15 Tänään otsikoissa
14.10 Musiikin voimaa
14.55 Lähikuvassa luonto
15.05 Ajankohtainen kakkonen
15.55 HALOO!
15.56 Pelottaako?
16.20 Hopea-aaveen perintö
16.45 Kaaoskylä: Koopari Hulk
16.55 Karhuset
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen syyssää
18.20 Suomi puhuu
19.00 Raumanmeri 04: Agents & The Boys
20.00 Micallef
20.25 Rakastaa … ei rakasta
20.55 Nyrölä 3
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Dokumenttiprojekti: Kainuun tähti
23.05 Dokumenttiprojekti: Ravintola Pekingissä

00.15 Mikämikä-tvpeli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu
09.30 Tunteita ja tuoksuja

10.15 Ostoskanava
12.15 MTV3 Chat
13.30 Cowboy
14.20 MAALI!
15.15 He-Man
15.45 Rakkaat siskot
16.40 Ruokala
16.55 Sähkeuutiset
17.00 Crash Palace
17.25 Pitkät ennakkomainokset 2004
17.35 Emmerdale
18.05 Kauniit ja rohkeat
18.30 Kauniit ja rohkeat
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Kahdeksan Uutiset
20.05 45minuuttia
21.00 C.S.I.
21.55 Vikinglotto
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Tähtiportti
23.25 Tappajan takaa-ajo
00.15 Tilt.tv

00.40 Pulssi
02.10 MTV3 Deitti

Nelonen

05.00 Ostosruutu
07.00 Digimon
07.25 Pikku väkeä
07.30 Manu ja Matti
07.45 Tweenies
08.05 Päivien viemää
08.45 Jääkiekon World Cup: Kanada – USA
11.00 Ostosruutu
12.15 4deitti
15.10 Ostosruutu
16.20 Viiden juttu
17.15 Päivien viemää
18.00 Seinfeld
18.30 Häähullut
19.30 Nelosen uutiset ja talous
19.40 Maailman sää
19.45 Jääkiekon World Cup: Ruotsi – Tsekki
23.00 Myöhäisuutiset
23.05 IS Urheilu-uutiset
23.15 Vikinglotto ja V5
23.20 Odyssey 5
00.15 Jääkiekon World Cup
02.00 Jääkiekon World Cup: Kanada – Slovakia

YLE FST

04.00 Textnytt
11.30 Ramp om hälsa
12.00 Katse Eurooppaan

12.20 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.15 Bumerang
17.16 Kotitilan kaksoset
17.40 Klav’n roll: Ingen hör era skrän
17.45 BUU-klubben: Bärtil

17.50 Textnytt
18.15 TV-nytt
18.30 Närbild
18.35 Kath & Kim
19.00 Saari merellä
19.30 Raportti tulevaisuudesta
20.00 TV-nytt
20.20 Bettina S
20.55 Korsholman musiikkijuhlat
21.25 360 grader
21.50 Taitona siivous
23.45 Kvällsnytt

23.50 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
08.00 Suoraa huutoa
08.25 Saturday Night Live
09.10 Beverly Hills, 90210
09.55 Taka-ajatuksia

10.20 Kaksoiselämää
12.20 Peliputki: Polttopallo
13.20 Peliputki: Katapultti
14.20 Peliputki: Tank Wars
15.20 Peliputki: MAALI!
16.30 Sessions
16.45 DragonBall Z
17.10 Ritari Ässä
18.00 Kuvauksissa
18.30 Kauneussalonki
19.00 Frendit
19.30 Reba
20.00 Suoraa huutoa!
20.25 Sub-sähkeet
20.30 Pulttibois
21.00 Yksi nolla liikaa
23.00 Sessions
23.15 Saturday Night Live
00.05 Popkorni
00.50 DragonBall Z

01.15 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Putti-mobiilipeli
11.00 UrheiluChat
17.00 Pelistudio (suora)
18.00 Golf: European Tour, BMW International Open Highlights
19.00 Ravi-tv: Vermon ravit
19.30 V5-ravit Vermo (suora)
21.00 Veikkauksen Kenon, Mitalipelin ja Vikingloton numerot
21.05 Olympiamitalistit: Voimistelujoukkue Helsinki -52
21.10 Rane Survival
21.40 Suunnistuksen Huippuliiga: MM-katsastuksen sprintti
23.10 Golf: European Tour, BMW International Open Highlights

00.00 Putti-mobiilipeli
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 Ajankohtainen kakkonen
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Press Review

12.15 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Tv-uutiset
14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Ajankohtainen kakkonen
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 Hardtalk Extra
18.55 Uutisikkuna
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 Hardtalk
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 360 grader
00.00 Uutispäivä

00.35 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Supisuomea
16.30 Retkiä Ranskaan
17.00 Etälukio: Filosofiaa tässä ja nyt
17.30 Etälukio: Suomen historian käännekohtia
18.00 Cap des Pins
18.45 Tanssia kameralle
19.00 Molto piacere!
19.15 At Your Service
19.30 Arjen esineet
19.55 Lapset puhuvat
20.00 Tutkittu juttu: Auttaako psykoterapia?
20.30 Lääketieteen uudet tuulet: aivojen salat
20.55 Kulttuuriuutiset
21.00 Kolmas ulottuvuus: Sota tuntuu sodalta
22.00 Kisailua ja kitarointia

23.15 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä
23.30 Jääkiekon World Cup: Kanada-USA
00.15 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions