Nostalgia-TV
TV-päivä 1.9.2003

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Muotitalo
10.10 Koulu-tv: Kotieläinten kodit

10.35 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Yle Teema: Avoin foorumi
11.35 FST: Pussel
11.50 FST: Skolmusik 2003

12.20 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Sunnuntaivekkari
13.45 Italia – modernin ruokakulttuurin kehto
14.10 Ykkösdokumentti: Epäonnistunut ihmiskokeilu
15.00 Tv-uutiset
15.05 Lovejoy
16.00 A-studio
16.30 Kuningaskuluttaja
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Basaari
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Pussel
18.00 FST: Fribby
18.10 FST: Tärningen
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.40 Toista maata
19.10 Ben Furman
20.00 MOT
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.20 Kotikatsomo: Seurojentalon tango
22.05 Päivärinta
23.00 Tv-uutiset
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Rakennusperintömme
23.45 Arjen esineet
00.10 Euronews

00.20 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Mikämikä-tvpeli
13.50 Tänään otsikoissa
14.50 Pisara
14.55 Saanko luvan
15.50 Sankarimme Kale
16.15 Hetkinen
16.45 Minttu esikoulussa
16.55 Timo menee esikouluun
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen syyssää
18.20 Kotimaan kasvot
18.35 FST: Lukuonni
19.05 FST: Tinan keittiössä
19.35 FST: Artur
20.00 FST: TV-nytt
20.15 FST: Närbild
20.20 FST: Bettina S.
21.00 FST: Sportmagasinet
21.25 FST: 360 grader
21.50 Tv-uutiset
22.00 FST: Kvällsnytt
22.05 FST: Popsmart
22.35 FST: Dokumentti: Kiven sisällä Bogotassa

23.30 Mikämikä-tvpeli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Astronautti-mobiilipeli
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu
09.30 Tunteita ja tuoksuja

10.10 Ostoskanava
12.40 MTV3 Chat
15.15 Koirani on Fang
15.45 Isojen poikien leikit
16.10 Ally McBeal
17.00 Viiden uutiset
17.05 Lööpin takana
17.30 Pilanpäiten
17.35 Kauniit ja rohkeat
18.00 Emmerdale
18.30 Bonus
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.20 Maikkarin syksyn leffat
20.30 Speden parhaat
21.00 Yhdeksän uutiset
21.10 Tulosruutu
21.15 Rakkaudesta peliin
23.45 Aina mielessä
00.15 Roswell

01.05 Ostoskanava
01.35 MTV3 Chat

Nelonen

04.00 Ei lähetystä
07.00 Dan Dare
07.25 Puuha-Pete
07.35 Tuomas-veturi
07.40 Haamuetsivät
08.05 Päivien viemää

08.50 Ostosruutu
10.05 4deitti
13.40 Ostosruutu
14.50 Up North
15.50 Matkalla Kaliforniaan
16.45 Perhe on pahin
17.15 Päivien viemää
18.00 Naistenmies
18.30 Baby Bob
19.00 Sheena
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Nelosen sääviikko ja Keno
20.30 Gimme Gimme Gimme
21.05 Isänmaan toivot
21.35 Bob & Rose
22.35 Siskoni on noita
23.30 Myöhäisuutiset
23.35 Urheilu-uutiset
23.40 Seinfeld
00.10 4Pop

00.40 Ostosruutu
01.10 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
11.35 Pussel
11.50 Skolmusik 2003

12.20 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 Pussel
18.00 Fribby
18.10 Tärningen
18.15 TV-nytt
18.35 Lukuonni
19.05 Tinan keittiössä
19.35 Artur
20.00 TV-nytt
20.15 Närbild
20.20 Bettina S
21.00 Sportmagasinet
21.25 360 grader
21.50 Merihistorian kertomaa
22.00 Kvällsnytt
22.05 Popsmart
22.35 Dokumentti: Kiven sisällä Bogotassa

23.30 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
11.00 Late Night with Conan O’Brien
11.45 Saturday Night Live
12.30 Popkorni: Boyz II Men

13.15 Peliputki: Water War 2
14.30 Peliputki: Polttopallo
15.45 Idän soturit
16.35 DragonBall Z
17.00 Anarkistit
17.15 Anarkistit
17.30 Sessions
18.00 Feng Shui
18.30 Kamera käy
19.00 Kaksi kaveria, tyttö ja pizzapaikka
19.30 Amerikan tyhmimmät rikolliset
20.00 Dharma & Greg
20.30 ROCsport.TV
21.00 Pimeyden sydän
22.00 Vetelehtijät
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.45 Sessions
00.15 Buffy, vampyyrintappaja

01.25 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Putti-mobiilipeli
11.00 ChatSähkeet
11.05 Urheiluchat
17.00 Pelistudio
18.00 Golfia: European Tour 2003
19.50 Illan jalkapallo-ottelu: Allsvenskan, Östers IF – Hammarby
20.50 Olympiamakasiini: Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.00 Illan jalkapallo-ottelu: Allsvenskan, Östers IF – Hammarby
21.50 Moottoriurheilu: Motocrossin Toptronics SM-sarja, Tampere
22.15 Ravi-tv: Turun ravit

22.45 Urheiluchat
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutisviikko
10.00 Tv-uutiset

10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.08 Press Review

12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.10 Tänään otsikoissa
14.00 Tv-uutiset

14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.10 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Hardtalk
17.40 Kamera kiertää
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Sää
18.30 Pohjois-Suomen uutiset
18.40 Keski-Suomen uutiset
18.50 Lounais-Suomen uutiset
19.00 Tv-uutiset
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 SVT uutiset
19.30 Basaari
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Uudenmaan uutiset
20.20 Hämeen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.10 Hardtalk
21.40 Kotimaan kasvot
22.00 Tv-uutiset
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Tv-oddasat
23.40 A-studio
00.00 Tv-uutiset
00.05 Uutispäivä

00.40 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Abitreenit
16.30 Teollisuuden kehtoja
17.00 Tiedefoorumi: Uskonto ja terrorismi
18.00 Carita pintada
18.45 Portugalia matkailijoille
19.00 Supisuomea
19.15 Kulttuurin kääntämisen taakka
19.30 Rakennusperintömme
20.00 Kuvastin: Monta tapaa tehdä veistos
20.20 Muodon vuoksi: Jukka Setälä
20.30 Suomi kodiksi
20.55 Jazzklassikko
21.00 Tiededokumentti: Elämän käsikirjoitus
21.50 Tempo: Java
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Minun televisioni: Teemu Mäki
23.45 Prisma Studio

00.15 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
12.00 Huomenta Suomi
14.00 Ei lähetystä
22.30 Talousuutiset
22.40 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions