Nostalgia-TV
TV-päivä 1.9.2002

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Avara luonto: Elämän voittokulku
09.00 Tv-uutiset
09.05 Sunnuntaivekkari
09.45 Digitelevision ABC
10.00 Tv-uutiset
10.05 Benettonin maailma
11.00 Tv-uutiset
11.05 Kahden maan kansalainen
12.05 English Zone
12.30 Molto piacere!
12.45 Huvitav maa ja rahvas
13.00 Helsingin Juhlaviikoilla: Susanna Mälkki
14.20 Tasavallan presidentti avaa sotainvalidien viikon 14.35 Annie Oakley – mestariampuja
16.05 Kambodzhan unohdetut temppelit
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Soolo: Lilli Paasikivi
17.35 FST: Kulttuuriprofiili: Wava Stürmer
18.00 FST: Katsopa tuota!
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Eurooppalainen kielimatka
18.55 Lihavat ystävät
19.45 Yokotai
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Ykkösdokumentti: Joutilaat
22.35 Kirja A & Ö
23.05 Syystarina
00.55 Euronews

01.05 Uutisikkuna

YLE TV2

07.55 Virityskuva
08.00 FST: BUU-klubben
08.30 Huvitutti
09.00 Risto Räppääjä: Missä huivi?
09.05 Herpertti
09.35 Inkun päiväkirja: Juutalainen joulu
10.00 Messu Stella Maris -toimintakeskuksessa
12.00 FST: Jumalanpalvelus: Katolinen päämessu
13.00 FST: Valittu
13.15 Kansakunnan lisämuisti: Miksi eno putosi?
13.45 Inhimillinen tekijä
14.35 Melonnan MM-kilpailut
15.20 Suuri seikkailu
16.15 Vain yksi elämä
17.00 Satumaa
17.30 Pallo hallussa
18.00 Tv-uutiset
18.10 Ruutulippu
18.35 Kakkosen syyssää
18.40 Italokokki
19.05 Pohjantähden alla: Äitipartio
19.35 Varustamo
20.20 Melonnan MM-kilpailut
20.45 Katkonen
21.00 Thilia thalia
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Kova laki: Erikoisyksikkö
22.50 Kunnian miehet
23.35 Ruutulippu

00.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Deitti
07.35 Ostoskanava
09.05 Marsupilami
09.35 Pokémon
10.00 Poochini
10.25 Formula 1: warm up
11.15 mol.fi
11.55 Helsingin muuttuvat kasvot III
12.20 Bänd-X
13.15 Kielletty rakkaus
13.40 Irti arjesta
14.30 Formula 1: Grand Prix
16.45 Viiden uutiset
16.50 Formula 1 -studio
17.35 Elämä lapselle special
18.05 Mahdoton majatalo
18.30 Motor Forum
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Tulosruutu
19.25 MTV3-menu
19.30 Vintiöt
20.00 Kolme sydäntä
21.45 MTV3-menu: Syksyn satoa
22.00 Kymmenen uutiset
22.15 Viikon sää
22.20 Tulosruutu
22.30 NYPD Blue
23.25 Martial Law

00.20 Ostoskanava
01.50 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
10.30 Ostosruutu
12.20 Näin tehtiin Kymmenen riivinrautaa
12.50 Folken matkassa
13.50 R-Studio
14.20 Moesha
14.50 Sinkkuhaaremi
15.15 VIP
16.10 Allan Quatermain ja kadonnut kultainen kaupunki
18.00 Kuuden uutiset ja sää
18.05 Ystävämme Charlie
19.00 Strong Medicine
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 Urheilu-uutiset ja Keno
20.15 Yllytyshullut
22.55 Myöhäisuutiset
23.00 Urheilu-uutiset
23.05 Välitila
24.00 Pää sekaisin

00.35 Ostosruutu
01.35 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
08.00 BUU-klubben
08.30 Textnytt
12.00 Jumalanpalvelus: Katolinen päämessu
13.00 Valittu

13.15 Textnytt
17.05 Soolo: Lilli Paasikivi
17.35 Kulttuuriprofiili: Wava Stürmer
18.00 Katsopa tuota!
18.15 TV-nytt
18.30 Unelmia harjan varressa
19.30 Alaston kokki
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Vallan korttitalo
21.15 Avanti!n kesäkonsertti

21.45 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
07.00 Sub Mobile Games
10.00 Sub chat
12.00 Chat Show!
16.00 Mad TV
16.45 Rokkistaran käsikirja
17.10 Adventure Central
17.35 Miekan lumo
18.25 Melrose Place
19.15 Being Eve
19.40 Villi Pohjola
20.30 Tom Jones Show
20.55 Kerava
21.00 Monty Pythonin lentävä sirkus
21.30 Angel
22.15 Rysän päällä
23.00 Exploitica
23.50 Bionic Woman

00.40 Deittichat

Urheilukanava

11.00 Urheilupähkinä
15.35 Ei lähetystä
16.05 Peukaloruuvi
16.35 Pesis.TV
17.05 Esteratsastusta: Nations Cup
18.00 Illan ottelukooste: Beach volley
19.00 Illan ottelukooste: Beach volley
20.00 Tähtien ottelu
21.00 Ysin tee
21.30 Golfia: European Tour 2002

00.30 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.10 Uutisviikko
10.00 Tv-uutiset

10.05 Uutisikkuna
10.35 Europeans
10.45 Pass
10.50 Kulttuuriviikko
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.05 Europeans
14.15 Pass

14.20 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 Uutisviikko
19.00 Tv-uutiset
19.05 Kulttuuriviikko
19.15 Sää

19.20 Uutisikkuna
19.50 Europeans
20.00 Tv-uutiset
20.05 Viittomakieliset uutiset

20.10 Uutisikkuna
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Kulttuuriviikko
21.30 Silminnäkijä: Aito väärennös
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu

22.15 Uutisikkuna
22.45 Europeans
22.55 Pass
23.00 Euronews
23.10 Uutisviikko
00.00 Euronews
00.10 Flashback

00.25 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.00 Avoin foorumi: Työ ja etiikka
16.00 Koulu-tv: Suomenlinna
16.20 Koulu-tv: Kaksi käyntiä Kiasmassa
16.40 Koulu-tv: Kaksi käyntiä Ateneumissa
17.00 Avara luonto: Eurooppa kämmenellä
17.50 Suomen villieläimet
18.00 Oskar ja Aarre Merikanto
18.50 Kolme vuodenaikaa: Perämeren rantaniityt
19.00 T-klubi
19.50 Takakansi
20.00 Mennyt maailma
20.50 Päällystakki
22.10 Nimetön
22.41 Guggenheimin museo, Bilbao

23.15 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja
11.00 Rec
11.30 Kun olit yössä
13.00 Extreme Duudsonit
13.15 MoonTV-spesiaalit
14.15 Purkka
15.00 Overdose
15.30 Word!
16.15 Boksi
16.30 Chilli pippuri
17.00 Crasher
17.30 Nousu
18.00 REC
18.30 Player
19.00 URL
19.15 Extreme Duudsonit
19.30 MoonTV-spesiaalit
20.30 Dresscode
21.00 Ugrit
21.30 Videoraati
22.15 Kasari
22.45 667 sekuntia
23.30 MoonTV-spesiaalit
00.30 Movie File
01.00 Uusintoja

ATV

05.00 Viikonlopun vitaalinen, Beats and Styles, säätiedotus
00.30 Aikuisviihdettä: Kesä-Erotiikkaa, osa 18

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions