Nostalgia-TV
TV-päivä 1.9.2001

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset YLE24
08.05 Muumiot – äänet haudan takaa
09.00 Tv-uutiset YLE24
09.05 Lauantaivekkari
10.00 Tv-uutiset YLE24
10.05 Vladimir Vladimirovitsh Putin
10.30 Suomen linnut: Riekko
10.45 Itse valtiaat
11.00 Tv-uutiset YLE24
11.05 Taito-tv: Elekielellä
11.20 Tuhat vuotta, sata kirjaa
11.30 Prisma Studio
12.00 Kiista saamelaisuudesta
12.50 Havannan rytmejä
12.55 Menneisyyden jäljillä
13.45 Jazz1
14.00 Vladimir Vladimirovitsh Putin
14.30 Sinun tähtesi: Santana – Supernatural Live
16.00 Sohva
16.05 Klaani
16.30 Tiikeri-dokumentti 48h – Ollin viikonloppu
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Närbild Svenskfinland
17.30 FST: SICSAC
18.00 FST: Idrottsbiten
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Ykköskatsomo
18.45 Avara luonto: Anakondan valtakunta
19.40 Hetty ratkaisee
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Itse valtiaat
21.30 Tuuliviiri
22.30 Frasier
22.55 Pelon merkki
23.45 Jazz1
00.00 Euronews

00.10 Uutisikkuna

YLE TV2

07.55 Virityskuva
08.00 Teletapit
08.25 Peten posti
08.55 Veturi
09.50 Ralle Ryökäle
10.00 Kotimaa.Nyt-Remix
11.20 Peliuutiset
11.50 Hot Sport
12.15 Ihme juttu
12.45 FST: Viimeinen maajussi
13.15 FST: Frank ja minä
13.45 FST: Lukuonni
14.45 Dokumenttiprojekti: Katrin ensimmäinen rakkaus
15.35 Yleisurheilumaaottelu Ruotsi-Suomi
18.00 Tv-uutiset
18.10 Yleisurheilumaaottelu Ruotsi-Suomi
19.10 V75-ravit
19.30 Superpesis 2001
20.50 Kahden keikka
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu YLE24
22.05 Salaliittoteoria
00.15 Korppikotkan kolme päivää (K)

02.10 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Deitti
08.00 Ostoskanava
09.30 Äly ja väläys
09.55 Pokémon
10.20 Merenneito
10.45 Ihmeellinen luonto
11.10 Formula 1: vapaat harjoitukset
12.05 Tilt!
12.30 Finnische Nacht – Suomalaista tangoa Saksassa
12.55 Kuuluisat perheet
13.45 Formula 1: aika-ajot
15.15 Rallia: Legenda ja oppipoika
15.40 Salatut elämät
16.05 Salatut elämät
16.30 Seikkailu-urheilua
17.00 Viiden uutiset
17.05 Ruututoimitus
17.10 Äksymmät vanhat herrat
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Tulosruutu
19.20 Sää ja luonto
19.30 Veljeni vartija
20.00 BumtsiBum!
21.00 Lotto ja Jokeri
21.05 Formula Café
22.00 Kymmenen uutiset
22.15 Tulosruutu
22.30 Con Air – lento vapauteen (K)
00.35 Motown Live

01.20 Ostoskanava
02.50 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
08.10 Ostosruutu
10.00 Digimon
10.25 Addams Family
10.50 Motocrossin EM-osakilpailu
11.20 Unelmamatka
12.00 Countdown to Ryder Cup 2001
12.30 UEFA Champions League -viikkomakasiini
13.30 Rata-autoilua
14.00 Yleisurheilua
14.45 Amerikkalaisen jalkapallon finaali
15.50 Luvattu maa
16.40 Uudesti eletty
17.30 Matkalla jossain Suomessa
18.00 Kuuden uutiset
18.05 Unohdettu rakkaus
19.45 Saari
20.00 Kahdeksan uutiset
20.10 Urheilu-uutiset
20.15 Brittipaikka: Neljä isää
21.15 Korkeuskammo
23.00 Myöhäisuutiset
23.05 Urheilu-uutiset
23.10 Puhdas muodollisuus
01.15 Saari

01.30 Ostosruutu
02.30 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
12.45 Viimeinen maajussi
13.15 Frank ja minä
13.45 Lukuonni

14.45 Textnytt
17.05 Närbild Svenskfinland
17.30 SICSAC
18.00 Idrottsbiten
18.15 TV-nytt
18.30 Leväkukinnat
19.00 Alaston kokki
19.30 Falkenswärdin mööpelit
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Rhapsody in Rock
21.00 Veranta tenorille

22.30 Textnytt

Subtv

06.00 Pelichat
14.15 Jyrki+
16.15 Hercules
17.00 Tosielämää New Orleans
17.30 Paljastuksia
18.00 Tilt!
18.30 Monty Pythonin lentävä sirkus (u)
19.00 Kuuden miljoonan dollarin mies
20.00 Avaruusasema Alfa (u)
20.50 Subdigital (u)
21.00 Saturday Night Live
21.50 Smackdown
22.40 Ufoa!
23.05 Yanky Panky
23.45 Real Sex (u) (K)

00.45 Chat Show!
02.45 Deittichat

Urheilukanava

18.00 Urheilustudio
20.00 Hyväntahdon Kisat – Goodwill Games
21.00 Urheilustudio
21.30 Sports Deck
22.00 Hyväntahdon Kisat – Goodwill Games

23.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset YLE24
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset YLE24
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset YLE24
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset YLE24
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset YLE24
13.10 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset YLE24
15.10 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset YLE24
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.10 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 Uutisikkuna
19.00 Tv-uutiset YLE24
19.05 Viittomakieliset uutiset
19.15 Vladimir Vladimirovitsh Putin

19.40 Uutisikkuna
20.00 Tv-uutiset YLE24
20.05 Kulttuuriuutiset

20.17 Uutisikkuna
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Valopilkku
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu YLE24

22.05 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
18.15 Aleksis K
18.45 Uusi Kino: Ruutana
18.55 Veera
19.10 Animaatioklubi
19.40 Värien valtakunta
20.10 Suomalaisia taloja
20.30 Pori Jazz Files: Vibrafonistit I
21.15 Ajan lyhyt historia
22.35 Prisma. Uusinta maanantailta

23.05 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, mielipiteet ja uusintoja
09.45 Pelirumpu
11.00 Kun olit yössä
12.30 MoonTV -spesiaalit: Rantarock
13.30 REC
14.00 Musta pippuri
14.30 Åbsurd
14.45 Damage
15.00 Movie File
15.30 Videoraati
16.15 URL
16.30 Nousu
17.00 Purkka
17.45 Peliuutiset
18.00 Play
18.30 PC-luola
19.00 Crasher (uusi ohjelma)
19.30 Verstas
20.00 MoonTV -spesiaalit: Kaivarin poppikonsertti
20.30 World Sports Special
21.00 MoonTV -spesiaalit: Ankkarock
22.00 Never Trust A Hippie
23.00 Pornostara
23.30 DJ Esko goes Siberia
00.00 Movie File
00.30 Kun olit yössä
02.00 Uusintoja

ATV

05.00 Viikonlopun vitaalinen, Beats and Styles, säätiedotus
01.00 Aikuisviihdettä: Salier – Inside Gabriel osa 3


© Nostalgia-TV Productions