Nostalgia-TV
TV-päivä 1.8.2008

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
06.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Serranon perhe
10.40 Pakeneva maa
11.00 Tv-uutiset
11.05 Sydämen asialla
12.00 Tänään otsikoissa
12.45 Viihdekonkarit
13.15 Tosi tarina: Työtä päin
13.45 Kolme vuodenaikaa: Kurjenpolvet
14.00 Puutarhaunelmia
14.30 Tohtorit
15.00 Tv-uutiset
15.05 Tohtorit
15.35 Serranon perhe
17.00 Tv-uutiset
17.08 Sydämen asialla
18.00 Kuuden tv-uutiset ja sää
18.20 Luontohetki: Afrikan eläinlapsia
18.45 Maailman luonnon helmiä
18.50 Foylen sota
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-zoom
21.30 Sydäntenmurskaaja
23.15 Tv-uutiset
23.20 William S: Paljon melua tyhjästä
00.50 Euronews

01.00 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Sudoku
05.00 Mikämikä-tvpeli
06.00 Tellus-tietovisa
07.15 PIKKU KAKKONEN
07.18 Sääveikkaaja
07.19 Milja
07.26 Postimies Pate
07.41 Keksijä-Kyösti
07.43 Eloisat esineet: Puhelin ja luettelo
07.47 Pipsa Possu
07.52 Neppajymykerho
08.00 Vekarat!
08.23 Huvitutti
08.43 Syrhämä: Kinahmi kateissa
09.15 Uudenmaan uutiset
09.25 Kaakkois-Suomen uutiset
09.35 Lounais-Suomen uutiset
09.45 Hämeen uutiset
09.55 Keski-Suomen uutiset
10.05 Itä-Suomen uutiset
10.15 Pohjanmaan uutiset
10.25 Pohjois-Suomen uutiset
10.35 Summeri
11.35 Pieni talo preerialla
12.25 Mistralin tuulet
12.50 Mistralin tuulet
13.15 Parempi ero
14.05 Uutisvuosi
14.10 Laatuaikaa
14.40 Ulkosuomalaisen tarina Kiinassa
15.10 Monsteri-talli
16.00 Summeri
17.00 Rakkain terveisin Felix
17.22 Pikku Kakkonen
18.00 Pieni talo preerialla
18.50 Tv-uutiset
19.00 Alueellinen uutislähetys
19.10 Urheiluruutu
19.15 Kakkosen kesäsää
19.20 Kamera kiertää
19.30 Eurovision Dance Contest Finaali 2007
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Kova laki
22.50 David Nolanden painajainen
23.40 Skithouse

00.05 OK – oikea kysymys tv-peli
01.00 Piilosana
02.00 Tellus-tietovisa
03.00 Piilosana

MTV3

05.50 Lomasää
07.00 Huomenta Suomi
09.10 Mitä tänään syötäisiin?
09.15 Pöytä kolmelle

10.05 Laita järjestykseen
11.10 Ostoskanava
12.25 Kuka teki mitä kesä
13.20 Word Puzzle
14.15 Rantalentis
15.00 Laita järjestykseen
16.30 Salatut elämät
17.00 Salatut elämät
17.25 Salatut elämät
17.55 Mitä tänään syötäisiin?
18.00 Käenpesä
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Kauppalehden talousuutiset
19.20 Tulosruutu
19.25 Päivän sää
19.30 Ennätystehdas
20.00 Columbo
21.00 Neste Oil Ralli
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.35 Kenon arvontatulos
22.36 Formula 1: Extra
22.50 Kill Bill 1
00.55 Commando

01.55 Voittopotti Late Night
03.10 Se Oikea

Nelonen

06.00 Älypää-TV
08.00 Hoidon tarpeessa
08.30 Täydelliset naiset

09.25 Älypää-TV
13.10 Ostosruutu
15.40 Nanny
16.10 Nelosen uutiset ja sää
16.15 Päivien viemää
17.10 Dr. Phil
18.05 Koti kuntoon
18.35 Täydelliset naiset
19.30 Nelosen uutiset
19.45 Nelosen sää
19.50 IS Urheilu-uutiset
19.55 Eerikäinen ekolomalla
20.00 Kid Nation
21.00 Operaatio Donnie Brasco
23.30 Nelosen uutiset ja sää
23.40 IS Urheilu-uutiset
23.50 Deadwood
00.55 Luojan kiitos, on perjantai!

02.40 Ostosruutu
03.10 Taitopeli.com

YLE FST5

04.00 Textnytt
07.00 X3M: God morgon med B-laget
10.00 Textnytt
17.14 Kortnytt
17.15 Anaconda
17.45 Muumilaakson tarinoita
18.08 Pipalina
18.15 TV-nytt
18.25 Elämäni kirja
18.30 Rahan maailma
19.00 Puutarhassa tuoksuu ruoka
19.30 Seitsemän maagista kehää
19.55 Futz
20.00 TV-nytt
20.15 Kirjastoauto
20.45 Nero Wolfe: Samppanjaa yhdelle
22.15 Dokumentti: Priretsnyi
23.10 Kvällsnytt

23.20 Textnytt

Sub

06.00 Sub chat
08.00 Ti-Ti-Tyy
09.00 Pätkis
09.30 Tohtori Saukko
09.40 Winx-klubi
10.05 Lemmen viemää
11.00 Hollyoaks

11.30 Juoruvisa
12.30 SubPlay
13.50 Nellin maja
14.50 Ihmemies MacGyver
15.45 Aikahyppy
16.40 Late Night with Conan O’Brien
17.30 Tuhkimotarina
18.30 Hollyoaks
19.00 Lemmen viemää
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Madventures
21.35 Me, Myself & I
22.05 Bones
23.00 C.S.I.
00.00 Late Night with Conan O’Brien
00.50 Rysän päällä
01.40 Vinkkuelämää
02.10 Jesse
02.35 Jesse

03.00 Sub chat

Urheilukanava

08.00 Ravi-tv: Kouvolan ravit
08.30 Ostoskanava
08.45 Veneilyä: Navigare
09.15 Huippuyleisurheilua: IAAF Super Grand Prix, Tukholma

11.15 Ostoskanava
11.30 SLU – Hyvää Seuraa, vieraana Arto Nyberg
11.40 Ravi-tv: Pelivihjeet, lounasravit 2008
11.55 Lounasravit 2008

13.15 Ostosruutu
13.45 HUPSIS! – Sattuikohan sitä?
13.55 Ostosruutu
14.25 Yleisurheilun maailma – osa 26
15.00 Naisten ykköspesis: Vuokatin Veto – Pattijoen Urheilijat
17.00 IS Urheilu-uutiset
17.05 Pelistudio
17.30 Ravi-tv: Pelivihjeet
17.55 IS Urheilu-uutiset
18.00 Sivuvaunullisten moottoripyörien MM-sarja: Sachsenring
18.30 Huippuyleisurheilua: IAAF Super Grand Prix, Lontoo
20.30 Ratamoottoripyöräilyä: SM Road Racing – Alastaro ja Veteli
21.00 SmackDown
22.00 Ravi-tv: Vieremän ravit
22.30 Pro Rodeo – osa 10
23.30 Yleisurheilustudio
23.45 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
23.50 HUPSIS! – Sattuikohan sitä?

00.00 Ei lähetystä

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.20 Kuhmo 2004: Haydnin jousikvartettoja
17.05 Palin: Tyynenmeren kierros
17.55 Sydämessä chanson
18.55 Tolonen!
19.35 Kelttimytologiaa: Kuoleman enteet
20.00 Historia: Ruokapöydän ilot
20.53 Tanssia kameralle
21.00 Rock-kulttuurin vaihtoehtovuodet
21.50 Elokuva käy pöytään
22.53 Kino Kesä: Kultaa kadulta

00.10 Teematieto

JIM

06.00 Taitopeli.com
08.00 Taitopeli: Finaali
09.00 Ostosruutu
10.00 Älypää-TV
13.20 Ostosruutu
14.20 Valtavat vehkeet
15.15 Penn & Teller
15.45 Kenny vs. Spenny
16.15 Koukussa kalastukseen
16.45 Puutöitä
17.10 Keskeneräinen kuntoon
17.35 Kylppäriremontti
18.00 Talo muutettavana
18.30 Matkalla Intiassa
19.00 Remonttipartio pelastaa
19.30 Puuseppä paikalle
20.00 Testiryhmä
20.30 Sakottajat
21.00 JIM D Rikos: Tähtäimessä terroristi
22.00 Miamin tatuointitarinat
23.00 Uskomattomat videot
00.00 Täysillä tutkaan
00.30 Miten se tehtiin

01.00 Ostosruutu
02.00 Taitopeli.com


© Nostalgia-TV Productions