Nostalgia-TV
TV-päivä 1.8.2006

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
06.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Bramwell – naiskirurgin oppivuodet
10.10 Tv-uutiset
10.15 Jumalanpalvelus: Kolmen vartin kirkko

11.00 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Ashtonin perhe
16.00 Tv-uutiset
16.05 Euronews
16.10 Murhasta tuli totta
17.00 Tv-uutiset
17.05 Kasviminuutit: Haisukurjenpolvi
17.10 Suo
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Tomi ja Tytti
17.50 FST: Karsten ja Petra
18.00 FST: Tarinoita tulen loimussa
18.15 FST: TV-nytt
18.30 FST: Norjaa ristiin rastiin
18.35 Uutisotsikot
18.40 Kansakunnan perilliset
19.30 Pois paitsiosta!
20.00 Tosi tarina: Auttajat: Kulkukoirat
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 FST: Sumopaini idässä ja lännessä
21.55 FST: Hissi
22.00 FST: Komisario Lynley
22.45 FST: Kukkaloistoa
22.50 Tv-uutiset
23.00 Kulttuuriuutiset
23.05 FST: Kvällsnytt
23.10 Satusuomalainen: Kapteeni Pirk
23.40 Euronews

23.50 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 YLEKaX
10.00 Summeri
11.00 Suuri kupla
11.25 Tohtori Ben Casey

12.15 Sudoku + Pelikukkaro
14.05 Tähtisilmä
15.15 Tänään otsikoissa
15.55 Summeri
16.55 Franklin
17.20 Pikku kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja kesäsää
18.20 Paketti
18.45 Koko hoito
20.20 Uinnin EM-kilpailut
20.50 Näin tehtiin Tartu Mikkiin -ohjelma
21.00 Ajankohtainen kakkonen
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Terminal City
22.55 Punainen lanka
23.40 Uinnin EM-kilpailut

00.10 Ei lähetystä

MTV3

06.30 MTV3 Chat
06.55 Ostoskanava
07.00 Huomenta Suomi
09.10 Salatut elämät
09.35 Salatut elämät
10.00 Salatut elämät

10.30 Voittopotti
11.30 Ostoskanava
13.20 OTV
15.00 Boxi
15.30 Voittopotti
17.05 Melrose Place
18.00 Everwood
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Kauppalehden talousuutiset
19.20 Tulosruutu
19.25 Päivän sää
19.30 Paristo
20.00 O.C.
21.00 Todistettavasti syyllinen
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Sinkkuelämää
23.10 Seksigurut
00.00 Tremors

00.55 Ostoskanava
01.30 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Talk Deitti
07.00 Disney esittää: Kaapo
07.25 Disney esittää: 101 dalmatialaista

07.50 Ostosruutu
09.05 Talk
14.10 Ostosruutu
15.20 Kyborgi 009
15.45 Päivien viemää

16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Anastasia
17.30 Oprah
18.30 Melkein täydellinen
19.00 Jerryn juoksupoika
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Nelosen sää
20.20 Ulkona
20.25 IS Urheilu-uutiset
20.27 Keno ja Ässä-arpa
20.30 Start!
21.00 Bad Girls
21.55 4D: Sata orgasmia päivässä
22.55 Myöhäisuutiset ja sää
23.00 IS Urheilu-uutiset
23.10 Kovat otteet
00.05 Hitchcock esittää

00.40 Ostosruutu
01.10 Talk Deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 Tomi ja Tytti
17.50 Karsten ja Petra
18.00 Tarinoita tulen loimussa
18.15 TV-nytt
18.30 Rakettimies
19.30 Kaksoismurha Peter Bangsvejillä
20.00 TV-nytt
20.15 Eläinmaailman kirjo
20.20 Strömsö
21.00 Sumopaini idässä ja lännessä
21.55 Hissi
22.00 Komisario Lynley: Palomuuri
22.45 Kukkaloistoa: Talvikit
22.50 Livenä: Texas
23.05 Kvällsnytt

23.10 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
09.00 Rahalinko
10.00 Peliputki: Drop
10.50 Peliputki: Sudoku
11.35 Rahalinko
12.35 Peliputki: Noste
13.20 Peliputki: Street soccer
14.00 Peliputki: Tank Wars
14.40 Peliputki: Drop
15.20 Peliputki: Sudoku
16.00 DragonBall Z
16.25 Ihmeiden aika
17.15 Anoppi
17.45 Late Night with Conan O`Brien
18.30 E! Entertainment: Mä haluun viihdyttää
19.20 Hurmaava kokki
19.30 Lomakuumetta
20.30 Simpsonit
21.00 Kymppikerho
22.00 Salaiset kansiot
22.50 Late Night with Conan O’Brien
23.40 Pelastaja
00.30 Angel
01.15 RAW
02.05 Crash Palace

02.30 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Ravi-tv: Turun ravit
09.30 Derby -mobiilipeli
09.45 Golden Goal mobiilipeli
10.00 Tietovisa: Urheilumania
10.30 Urheilukanavan viikon esittely
10.35 Golden Goal mobiilipeli
11.00 Urheilun iltapäivä (chat)
11.30 Tietovisa: Urheilumania
11.35 Urheilukanavan viikon esittely
11.40 Urheilun iltapäivä (chat)
12.35 Tietovisa: Urheilumania
12.50 Urheilukanavan viikon esittely
12.55 Urheilun iltapäivä (chat)
13.55 Tietovisa: Urheilumania
14.00 Urheilukanavan viikon esittely
14.05 Urheilun iltapäivä (chat)
15.00 Golf:Euroopan kiertue 2006, DB Players’ Championship
17.00 Pelistudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Tietovisa: Urheilumania finaali
18.00 Urheilijakokkikoulu: pikajuoksija Markus Pöyhönen
18.30 Golfmakasiini
18.55 Urheilukanavan viikon esittely
19.00 SLU – Hyvä Seura
19.10 Teivon ravit (suora)
19.30 Esteratsastuksen maailma # 6
20.00 Golfin naisten Euroopan kiertue: Catalonia Ladies Masters
20.55 Veneilyä: Navigare
21.25 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.30 Ravi-tv: Tampereen ravit
22.00 Kireitä siimoja: Ahvenen jigikalastus
23.00 Golfmakasiini

23.25 Ostoskanava
23.55 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
07.00 Ykkösen aamu-tv
10.00 Euronews
10.10 Tv-uutiset

10.15 Uutisikkuna
10.30 Euronews
10.40 Uutisikkuna
11.00 Euronews
11.10 Uutisikkuna
11.30 Euronews
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Euronews
13.10 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
16.30 Euronews
16.40 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.15 Tänään otsikoissa
18.00 Tv-uutiset ja kesäsää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 A-studio
19.00 Euronews
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 Sää
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Euronews
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Kulttuurikulma
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Suunnistuksen MM 2006
23.45 Kulttuurikulma
00.00 Uutispäivä

00.30 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.55 Retkiä Italiaan
17.25 Moskovan valot ja varjot
17.50 Médico de familia
19.00 Siirtolaisuus Euroopassa
19.30 Tutkittu juttu: Kuudes massasukupuutto?
20.00 Lähikuvassa: Mikael Fortelius
20.30 Michael Moore – vallan vahtikoira
20.55 Kulttuuriuutiset
21.00 Eurooppa keskiajalla
21.50 Kino Kauko: Kivinen lautta
23.35 Kadonneet kansat

00.00 Teematieto

MTV3+

06.00 Drop 3
08.30 Tank Wars Farm
09.30 Sudoku
12.30 Tank Wars Desert
15.00 Drop 3
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Word Puzzle
20.00 Drop 3
21.00 Sudoku
23.00 Tank Wars Desert
00.30 Sudoku

Nelonen Plus

04.00 Älypeli: Sudoku
11.00 Taitopeli: Sanaseppä
13.00 Älypeli: Miinaharava
15.00 Sudokun palkintotunnit
17.00 Katapultin palkintotunti
18.00 Ostosruutu
20.00 Älypeli: Sudoku
22.00 Älypeli: Miinaharava
23.00 Taitopeli: Astronaut3
00.00 Älypeli: Sudoku


© Nostalgia-TV Productions