Nostalgia-TV
TV-päivä 1.8.2005

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
06.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Sydämen asialla
10.10 Tv-uutiset
10.15 Holby Cityn sairaala

11.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Euronews
15.10 Maailman ympäri 80 päivässä
16.00 Tv-uutiset
16.05 Murhasta tuli totta
16.55 Pisara
17.00 Tv-uutiset
17.05 City folk
17.35 Jazz1
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Apinasta ötökkään
18.15 FST: TV-nytt
18.30 FST: Tate Modern: Taide = Lääke
18.35 Uutisotsikot
18.40 Vielä virtaa
19.10 Prisma: Elämän ja kuoleman yhtälö
20.00 Onnelliset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.20 Esittely: Siivoton juttu
21.25 Kotikatsomo: Siivoton juttu
23.05 Tv-uutiset
23.15 Kulttuuriuutiset
23.20 Pimeys
00.00 Minä vakooja
00.50 Euronews

01.00 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Tellus-tietovisa
06.30 YlekaX
10.00 Summeri
11.00 Angela Anakonda
11.15 MM-uinnit

12.15 Etsi viisi virhettä
14.25 Oikeuden puolesta
15.10 Tänään otsikoissa
15.55 Summeri
16.55 Hevoshullun ABC: Ratsastajan varusteet
17.00 Muumilaakson tarinoita
17.25 Muumilaakson tarinoita
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset
18.15 Kakkosen kesäsää
18.20 Kotimaan kasvot
18.35 FST: Ruskaa kansallispuistossa
19.05 FST: Sportmagasinet
19.30 FST: Kulttuuriprofiili: Pehr Henrik Nordgren
20.00 FST: TV-nytt
20.10 FST: Kymmenen suomalaista arkkitehtia
20.20 FST: Karmein kieli
20.50 FST: Laulun lumoissa
21.50 Tv-uutiset
22.00 FST: Kvällsnytt
22.05 FST: Amerikkalainen
23.25 FST: Pohjoismainen videolista: Remix

00.00 Mikämikä-tvpeli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.45 Ostoskanava
07.00 Huomenta Suomi
09.05 Bel Airin prinssi
09.30 Bel Airin prinssi
09.55 Formula 1: Grand Prix

11.40 Ostoskanava
13.50 Rap-stara
14.45 Maali!
15.15 Rantalentis
16.00 Voittoputki
17.00 Sähkeuutiset
17.05 Melrose Place

17.55 Voittoputki
18.05 Salatut elämät
18.30 Salatut elämät
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Kauppalehden talousuutiset
19.20 Tulosruutu
19.25 Päivän sää
19.30 Dharma & Greg
20.00 Rikospoliisi Maria Kallio
21.00 Yhdeksän Uutiset
21.10 Tulosruutu
21.15 Mexican
23.30 Pisnesmies Toni

00.10 Ostoskanava
00.45 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 4deitti
07.00 Disney esittää: Timon ja Pumba
07.25 Disney esittää: Ankronikka

07.50 Ostosruutu
09.05 4deitti
13.30 Ostosruutu
14.40 MotoGP: Kooste, Saksan GP
15.40 Paratiisihotelli
16.30 Saint-Tropez
17.25 Nelosen uutiset ja sää
17.30 Dr. Phil
18.30 Kaikki rakastavat Raymondia
19.00 Aarteenmetsästäjä
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Nelosen sää
20.20 Ulkona
20.27 Keno ja Ässä-arpa
20.30 Paritellen Amerikassa
21.00 Pelinaiset: Vehkeilyjä
21.45 Näkijä
22.40 Carmen + Dave = Kohti alttaria
23.10 Myöhäisuutiset ja sää
23.15 IS Urheilu-uutiset
23.25 4-4-2
23.55 Agentit

00.50 Ostosruutu
01.20 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 Apinasta ötökkään
18.15 TV-nytt
18.30 Tate Modern: Taide = Lääke
18.35 Ruskaa kansallispuistossa
19.05 Sportmagasinet
19.30 Kulttuuriprofiili: Pehr Henrik Nordgren
20.00 TV-nytt
20.10 Kymmenen suomalaista arkkitehtia
20.20 Karmein kieli
20.50 Laulun lumoissa
21.50 Eläinmaailman kirjo
22.00 Kvällsnytt
22.05 Dokumentti: Amerikkalainen perheeni
23.25 Pohjoismainen videolista: Remix

23.55 Textnytt

Subtv

04.40 Deittichat
06.00 Sub chat
09.00 Subin aamu: Miika ja Anitta
11.00 Soittomania
12.00 Peliputki: Rantalentis
12.45 Peliputki: Maali
13.30 Peliputki: Caterpillar Shift
14.30 Soittomania
15.30 Peliputki: Maali
16.15 Peliputki: Rantalentis
17.00 Apinoiden planeetta
17.50 Green Hornet
18.15 Late Night with Conan O’Brien
19.00 E! Entertainment: Hyvältä näyttää
20.00 Crash Palace
20.30 Simpsonit
21.00 Amorin apulainen
22.00 Salaiset kansiot
22.50 Late Night with Conan O’Brien
23.35 Mies vailla nimeä
00.20 South Park:
00.45 Neon Genesis Evangelion
01.10 Saturday Night Live
01.55 Amerikan tyhmimmät rikolliset

02.20 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Mobiilipeli
10.30 Urheilun iltapäivä (chat)
12.00 Urheilukanavan viikonlopun esittely
12.05 Yleisurheilun arvokisamitalistit: Mikaela Ingberg

12.10 Urheilun iltapäivä (chat)
13.00 Fintoto Derby -mobiilipeli
13.30 Urheilun iltapäivä (chat)
14.45 Fintoto Derby -mobiilipeli
15.00 Urheilun iltapäivä (chat)
16.00 Fintoto Derby -mobiilipeli
16.10 Urheilun iltapäivä (chat)
17.00 Pelistudio (suora)
17.45 Mobiilipeli
18.00 Ratsastus: Nations Cup, Falsterbo
19.00 Superbike: Iso-Britannia (suora)
19.50 Superbike: Iso-Britannia (suora)
20.40 Superbike: Iso-Britannia
21.25 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.30 Ravi-tv: Turun ravit
22.00 Yleisurheilun arvokisamitalistit: Mika Halvari
22.05 Lentopallon naisten EM-karsinta: Suomi-Ranska

23.30 Ostoskanava
00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
07.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutisikkuna
10.00 Euronews
10.10 Tv-uutiset

10.15 Uutisikkuna
11.00 Euronews
11.10 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Euronews
13.10 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.15 Tänään otsikoissa
18.00 Tv-uutiset
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 A-studio
19.00 Euronews
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 Sää
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Euronews
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 Hardtalk
22.00 Tv-uutiset
22.15 A-studio
22.35 Kotimaan kasvot
22.50 SVT:n uutiset
23.00 Euronews

23.10 Uutisikkuna
00.00 Euronews
00.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto.
09.00 Testi YLE Teemalle, Pohjois-Suomi
16.35 Teematieto
17.00 Avoin foorumi: Pohjanmaa ja Eurooppa
17.30 Kielimatka Kiinaan
17.55 Lapset puhuvat
18.00 Shadipur
18.30 Kiikarissa oma yritys
18.55 Mansikkapaikka: Jarkko Laine
19.00 Kino Klassikko: Pikkuveli
20.20 Tanssia kameralle
20.30 Retkiä Espanjaan
21.00 Tiededokumentti: Aidsin juurilla
21.45 Mestarin siveltimestä
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Krypta
23.00 Dokumenttiprojekti: Murha Teksasissa

00.15 Teematieto

MTV3+

06.10 Polttopallo
08.35 Astronautti 3
10.00 Eläinkuoro
11.00 Maali!
12.00 Katapultti 2
14.35 Drop
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Astronautti
19.00 Motor Forum
19.30 Navigare

20.05 Drop
22.05 Polttopallo
00.00 Katapultti 2
01.35 Polttopallo

Nelonen Plus

06.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
07.00 Mobiilipeli: King of the Hill
08.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
10.00 Mobiilipeli: Beach King
12.00 Mobiilipeli: King of the Hill
14.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
16.00 Mobiilipeli: Blockate
17.00 Mobiilipeli: King of the Hill
18.00 Ostosruutu
20.00 Draivi
20.30 Draivi
21.00 4-4-2: Suoraa puhetta futiksesta
21.30 Veikkausliigan peli lauantailta

23.30 Mobiilipeli: Blockate
02.00 Mobiilipeli: King of the Hill


© Nostalgia-TV Productions