Nostalgia-TV
TV-päivä 1.8.2004

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Avara luonto: Eurooppa kämmenellä
09.00 Tv-uutiset
09.05 Sunnuntaivekkari
09.45 Taito-tv: Silkille siveltimin
10.00 Tv-uutiset
10.05 Sopalla ja sydämellä
10.30 Korentolampi
10.55 Eläinmaailman vaeltajat
11.00 Tv-uutiset
11.05 Nobel-keskustelu 2003
12.05 Valtatie
13.00 Top40
13.45 Vihdoinkin hääyö
15.00 Tv-uutiset
15.05 Lovejoy
16.00 Euronews
16.10 Stalin – teräksinen hirmuvaltias
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Rakkaudesta taloon: Ovet
17.15 FST: Elokuvamusiikin lumoissa
18.05 FST: Kymmenen suomalaista arkkitehtia
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Maailmanmenoa: Hanhiravit
18.40 Kiehtova maailma: Kartanon vieraskutsut
19.35 Forsytein taru
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Sininen laulu: Suomen taiteiden tarina
22.15 Epäilyksen polttopiste
23.10 Uusi Kino: Sielun etsijä
23.25 Uusi Kino: Elämän reunalla (K15)
01.00 Euronews

01.10 Uutisikkuna

YLE TV2

08.30 LASTEN AAMU
08.31 Richard Scarryn touhukas maailma
08.56 Salamaja
09.05 Herpertti
09.30 Hetkinen
10.00 Kotimaan viikko
10.50 Punaviinisukupolvi
11.50 Kauhun hetkiä
13.40 Pariskooppi
14.10 Kajon suhteellisuusteorioita
14.20 Katso pois
15.10 Vaaleanpunainen pantteri
15.15 Kun haikara pettää
15.45 Kodin kääntöpiiri – unelmia ja ikuisuutta
16.15 Ateenan olympialaiset: Olympialainen Odysseya.
17.05 Kesämakupalat
17.35 Pienen mielen liikkeitä
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen kesäsää
18.15 Pohjantähden alla: Loma ainakin lapsille!
18.45 Ruutulippu
19.15 Kalevan Kisat
20.50 Vaaleanpunainen pantteri
21.00 Telakka
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 act!one (K15)
22.35 Unelmien tytöt
00.25 Ruutulippu

00.55 Muistatko missä? tv-peli
03.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Deitti
08.15 Ostoskanava
09.00 Gnarffit
09.15 He-Man
09.40 Teini-ikäiset Mutantti Ninja Kilpikonnat

10.05 Ostoskanava
10.40 SPLASH!
11.30 MTV3 Chat
13.30 Taidekeskus Salmelan kesää
14.00 Käytäväpeliä
14.50 Saman katon alla
15.15 Kesän loppu
17.00 Näin tehtiin Harry Potter ja Azkabanin vanki
17.25 Sähkeuutiset
17.30 Motor Forum
18.00 Sydämen sivistystä
18.45 Pilanpäiten
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.20 T.i.l.a. Extra
19.35 Good Morning, Miami
20.00 Pähkähullu Suomi
21.30 Piilokamera
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Viikon sää
22.20 Tulosruutu
22.30 C.S.I. Miami
23.25 Poliisipäällikkö Mannion

00.15 Ostoskanava
00.45 Rantalentis
02.40 Flirtti

Nelonen

06.00 4deitti
09.00 Sailrace-mobiilipeli
11.15 Ostosruutu
13.15 Draivi
13.45 Sporttitähdet
14.15 Matkalla maailmalla
14.45 Villiä menoa
15.35 NewsRadio
16.00 Unelmien poikamies
16.50 JKX: Jamie Kennedy Experiment
17.20 Eron lait
18.20 Kesäleffa: Ace Ventura – lemmikkidekkari
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 IS Urheilu-uutiset
20.15 Yllytyshullut
20.58 Keno
21.00 Elämä on ihanaa
23.35 Myöhäisuutiset
23.40 IS Urheilu-uutiset
23.50 Ongelmia paratiisissa
00.40 Draivi

01.10 Ostosruutu
02.10 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.05 Rakkaudesta taloon: Ovet
17.15 Elokuvamusiikin lumoissa
18.05 Kymmenen suomalaista arkkitehtia
18.15 TV-nytt
18.30 Filmix: Aarteenetsijät
18.45 D-dax: Unelma
19.00 Villi itä – Ulan Bator
19.55 Norjaa ristiin rastiin
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Twitch City
20.45 Komentokukkulat

21.40 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
10.00 Rela
13.40 Peliputki: MAALI!
15.00 Date with design
15.25 Date plate
15.50 Myrskylinnut
16.40 Sessions
17.30 Sessions Selections
18.00 Roswell
19.00 Buffy, vampyyrintappaja
20.00 Yllätyshäät
21.00 Anoppi
21.30 Madventures
22.00 Big Brother
23.00 Britannian noloimmat vanhemmat
23.25 Kulisseissa: Ministry of Sound
23.50 Sairasta sakkia
00.15 RAW
01.05 SmackDown!
01.50 Ammattilaiset

02.45 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Putti-mobiilipeli
11.00 UrheiluChat
12.35 Formula 3: Nürburgring, 2. lähtö
13.25 Maalikamera

13.30 UrheiluChat
14.20 Futbol Mundial -jalkapallomakasiini
14.50 Moottoriurheilu: DTM, Nürburgring
16.20 ATP Tennis Masters Series: Toronto, 2. semifinaali
18.00 Golf: European Tour 2004, Scandinavian Masters
21.00 ATP Tennis Masters Series: Toronto, finaali (suora)
23.50 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
23.55 Olympiamitalistit: St. Moritz -48, viestihiihto

00.00 Putti-mobiilipeli
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Euronews
13.10 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kotimaan viikko
19.00 Ulkolinja: Petettyjen bulevardi
20.00 Euronews
20.10 Sää
20.15 Viittomakieliset uutiset
20.20 Kulttuuriviikko
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.20 Viikko viitottuna
21.30 A-studio: Kesävieras
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Iltapala
23.00 Euronews

23.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.10 Kotiseutu: Pikku Hermann
18.30 Maailman kodit
19.00 Stalinin sodat
19.50 Kulttuuriviikko
20.00 Keskusteluohjelma: T-klubi
20.50 Taru-TV
21.00 Rosa – säveltäjän kuolema
22.30 Dracula – sivuja neitsyen päiväkirjasta

23.45 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions