Nostalgia-TV
TV-päivä 1.8.2003

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
06.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Muotitalo
10.05 Summeri
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Lovejoy
16.00 Euronews
16.05 Cazaletin perhe
17.00 Tv-uutiset
17.05 Suomen päiväperhosten parissa
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Apinasta ötökkään
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Top40
19.15 Naurun paikka: Fry & Laurie
19.45 Makaroff & Modig
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.30 Professori
23.20 Tv-uutiset
23.30 Kulttuuriuutiset
23.35 FST: Kvällsnytt
23.45 Ruma-klubi
00.20 Euronews

00.30 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Mikämikä-tvpeli
14.50 Tänään otsikoissa
15.35 Erätulilla
16.05 Eläintarhassa tapahtuu
16.35 Lentävät lääkärit
17.20 SanoNYT: Kova – pehmeä
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset
18.15 Kakkosen kesäsää
18.20 Kotimaa.Nyt
18.35 FST: Kulttuuriprofiili: Erika Kihlman
19.00 Pisara
19.05 Kesämakupalat
19.35 Pesäpallon Itä-Länsi-ottelu
21.00 Tammerkosken sillalla
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Pyhät ja Pahat
22.50 Taigatulet – paluu arkeen
23.20 Da Vincin murhatutkimukset
00.05 Hupiklubi

00.20 Mikämikä-tvpeli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.45 Ostoskanava
07.00 Huomenta Suomi
09.05 Melrose Place

09.55 Ostoskanava
12.25 Polttopallo-mobiilipeli
13.40 Putti-mobiilipeli
14.55 Formula 1: aika-ajot
16.00 Renada
16.30 Rantojen kunkku
17.00 Viiden uutiset
17.05 Maailman hauskimmat
17.15 Bel Airin prinssi
17.40 Kielletty rakkaus
18.05 Juuret
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Talousuutiset
19.20 Tulosruutu
19.25 Päivän sää
19.30 Formula 1: aika-ajot
20.00 Uutiset ja sää
20.05 Salatut elämät
20.30 Salatut elämät
21.00 Greed
22.00 Kymmenen uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 This Is Spinal Tap

00.00 Ostoskanava
00.15 MTV3 Chat

Nelonen

04.00 Ei lähetystä
09.00 4deitti
15.10 Ostosruutu
17.10 Dawson’s Creek
18.00 Perhe on pahin
18.30 Perhe on pahin
19.00 Luokkakokous Havaijilla
20.00 Kahdeksan uutiset
20.10 Euroopan lomasää ja Keno
20.15 Niin Graham Nortonia
21.00 Anakonda (K15)
22.45 Myöhäisuutiset
22.50 Urheilu-uutiset ja Allergiasää
22.55 Älä kerro äidille 2
23.50 Norpan yöradio

00.50 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 Apinasta ötökkään
18.15 TV-nytt
18.35 Kulttuuriprofiili: Erika Kihlman
19.00 Kotitilan kaksoset
19.25 Kesäloma rannalla
19.30 Världsmat
19.45 Angela Anakonda
20.00 Balticum revisited
20.30 Hollywood – 100 vuotta, 100 elokuvaa

21.20 Textnytt
23.35 Kvällsnytt
23.45 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
11.00 Peliputki: Tiedä ja valtaa
12.00 Peliputki: Zap
13.00 Peliputki: Fusion X
14.00 Peliputki: Water War 2
16.00 Peliputki: Polttopallo
18.00 DragonBall Z
18.25 Late Night with Conan O’Brien
19.10 Sessions
19.40 SmackDown!
20.30 Festarit
21.00 Ratkaiseva aisti
21.50 Pilanpäiten
22.00 Pimeyden sydän
22.50 Big Brother
23.45 Late Night with Conan O’Brien
00.30 Julkvisti
01.00 Sessions
01.30 Räsypokka
01.50 Puhutaan Siitä
02.15 Nälkä
02.45 DragonBall Z

03.10 Deittichat

Urheilukanava

13.00 Putti-mobiilipeli
15.00 Urheiluchat
17.30 Pelistudio
18.00 Urheiluchat
20.30 Brittijalkapalloa: UK Football Show
21.00 Olympiamakasiini: Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin arvonta
21.10 Olympiastudio
21.25 Golf: European Tour, Scandic Carlsberg Scandinavian Masters

00.25 Putti-mobiilipeli
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
07.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutisikkuna
10.00 Euronews
10.10 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Euronews
13.10 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.15 Tänään otsikoissa

17.45 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 Tänään otsikoissa
19.00 Euronews
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 SVT uutiset
19.30 Pohjois-Suomen uutiset
19.40 Keski-Suomen uutiset
19.50 Lounais-Suomen uutiset
20.00 Euronews
20.10 Uudenmaan uutiset
20.20 Hämeen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.10 Telakka
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uudenmaan uutiset
22.25 Hämeen uutiset
22.35 Lounais-Suomen uutiset
22.45 Keski-Suomen uutiset
22.55 Pohjois-Suomen uutiset
23.05 SVT uutiset
23.15 Kulttuuriuutiset
23.20 Tv-uutiset
23.30 A-studio
00.00 Tv-uutiset

00.05 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
20.00 Näitä minä laulan: Anne Sofie von Otter
20.55 Tanssia kameralle
21.00 Dokumenttiprojekti: Näin tehtiin Sopeutumattomat
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 TV-arkisto: 1970-luvun nostalgiaa
22.00 Horisontti: Tulevaisuuden työ
22.35 Pienviljelijöitä: Veikko ja Linnea
23.00 Mennyt maailma

23.50 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
12.00 Huomenta Suomi
14.00 Mies joka ei osannut sanoa ei

15.40 Ei lähetystä
22.30 Talousuutiset
22.40 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions