Nostalgia-TV
TV-päivä 1.7.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Avara luonto: Päiväntasaajan mahti
09.00 Tv-uutiset
09.05 William & Mary
09.55 Mundo: Rajatapaus
10.00 Tv-uutiset
10.05 Musta koira – tarinoita Espanjan sisällissodasta
11.00 Tv-uutiset
11.05 Ulkolinja: Sota kannattaa
12.00 Uusi Kino: 365 päivää – Reijo Kelan videopäiväkirja 1999
12.15 Uusi Kino: Argentiinan ryöstö
14.15 Diagnoosi: Murha
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
16.00 Historiaa: Kadonneet kaupungit
16.55 Viittomakieliset uutiset
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: TV-nytt
17.15 Monk
18.00 Sanakirja – viikon sanat
18.15 Manne-tv
18.45 Ylikomisario Morse
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Opeta mua rakastamaan
21.55 Lehtisensaatioiden uhrit
22.25 Anna Pihl
23.10 Get up, stand up – Musiikki politiikan voimana
00.05 Euronews

00.15 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Revolveri
08.30 PIKKU KAKKOSEN AAMU
08.35 Mainio Manu
09.00 GALAXI
09.01 Anna ja lohikäärme
09.24 Action!
09.32 Late lammas
09.41 Suolaa ja pippuria
09.51 Sketsiä!
10.00 6teen
10.25 Pikku suutari
11.50 Digi ABC
11.55 Primus Ikaalinen 2007
13.50 Puutarhassa tuoksuu ruoka
14.20 Pesäpalloa: Miesten Itä-Länsi
17.00 Rytmisen voimistelun EM-kilpailut
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen kesäsää
18.15 Urheiluruutu
18.20 Raviurheilua: Suur-Hollola-ajo
18.55 Yleisurheilun eliittikisat
20.30 Prinsessa Dianan muistokonsertti
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Löylynlyömät
22.35 Doctor Who
23.20 Prinsessa Dianan muistokonsertti

MTV3

06.00 Se Oikea
08.30 Ostoskanava
09.00 Bambukarhut
09.30 Yugioh!
09.55 Prätkähiiret
10.20 Woimaxi

10.50 Beach soccer
12.00 Voittopotti
13.00 Joey
13.30 Jack & Bobby
14.25 Tangomittari 2007
14.30 Formula 1 Studio
15.00 Poikamies pulassa
17.00 Beach Volley
17.30 Ratsailla ja rattailla
18.00 Formula 1: osakilpailu
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Formula 1 Studio
19.30 Edessä uusi elämä
20.00 Kaunotar ja nörtti
20.55 Sankaritarinoiden syksy 2007
21.00 Selviytyjät
21.55 Lotto ja Lauantai-Jokeri
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Viikon sää
22.20 Tulosruutu
22.30 Kenon arvontatulos
22.31 Formula 1 Studio
22.40 Murphyn lailla
23.50 Formula 1: osakilpailu

01.20 Ostoskanava
01.25 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Taitopeli.com
07.40 Ostosruutu
09.30 Red Bull Air Race
10.30 Discover
11.30 Alaston tiede
12.30 Oprah
13.30 Tuho-osasto
14.00 Pulmuset
14.30 Viritetyt vehkeet
15.00 American Chopper
16.00 Kellarin kunkku
16.30 Lapsuuteni luuserina
16.55 Kaikki rakastavat Raymondia
17.25 Viikkorahat
19.30 Nelosen uutiset
19.40 Nelosen sää
19.45 IS Urheilu-uutiset
20.00 Pelkokerroin
21.00 Tyttö tuollainen
23.05 Nelosen uutiset ja sää
23.15 IS Urheilu-uutiset
23.25 Veikkauksen pelit
23.30 Century City
00.30 Hitchcock esittää

01.05 Ostosruutu
02.05 Taitopeli.com

YLE FST5

04.00 Textnytt
17.05 TV-nytt
17.15 Analoginen taustapeili
17.45 SUOLA
18.15 TV-nytt
18.25 Sportnytt
18.30 Epätoivoinen asuntounelma
19.00 Jaksaa! Jaksaa!
19.45 Bussi
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Kulkurin Eurooppa: Balkan
20.45 Vauhtia uralle
21.45 Pelimiehet – paluu

23.15 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
10.00 Kuvapeli
11.15 Brunssi
12.15 Peliputki: Rantalentis
13.15 Batman
13.40 E! Entertainment: Tähtäimessä häät
14.30 Venus & Apollo
15.00 Aikahyppy
15.50 Ihmemies MacGyver
16.45 Noriko Show
17.15 Mountain
18.00 Tunteet pelissä
19.00 Summerland
20.00 Smallville
21.00 100 Women – Pelastava enkeli
22.45 Tosipaikka
23.45 Viimeiseen mieheen
00.35 Salaiset kansiot
01.20 Lomakuumetta

02.10 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Maastopyöräilyn Avalanche trophy 2007, Lyon
09.30 Ostoskanava
09.45 Autourheilun Formula 3 -sarja, lähtö 2. Magny-Cours
10.25 Urheilukanavan viikon esittely
10.30 Golfin Champions Tour, Bank of America Championship
11.30 Urheilukanavan viikon esittely
11.35 Pesäpallon naisten Itä-Länsi-ottelu. Uusinta
13.35 Lentopallon maailmanliigaa, Suomi-Brasilia
15.35 Mika Kallion ajokoulu
16.05 Rally Action 13
17.00 Traktorin vedon SM-osakilpailu, Haapajärvi
18.00 Lentopallon maailmanliigaa, Italia-USA
20.00 Yleisurheilun Euroopan Cup, Superliiga, 2. kilpailupäivä
23.00 Veikkauksen Loton, Jokerin, Kenon ja Mitalipelin numerot
23.05 Golfin naisten Euroopan kiertue, Catalonia Ladies Masters

00.00 Ei lähetystä

YLE Extra

04:00 Mielensäästäjä
08:00 Testikuva
09:00 Mielensäästäjä
10:00 Testikuva
11:00 Mielensäästäjä
12:00 Testikuva
13:00 Mielensäästäjä
13.55 Live Earth: Round and Round
14.00 Rytmisen voimistelun EM-kilpailut
16.05 Live Earth: Tuuli
16.10 Live Earth: Yksi auto vähemmän
16.20 Live Earth: Swich On Swich Off
16.25 Live Earth: Sähkömaa
16.35 Live Earth: Sunny Day
16.40 Live Earth: Cough, Cold, and High Fever
16.45 Live Earth: The Rewind
16.55 Live Earth: Super Power Bloke
17.00 Musiikki-tv: Tuska 2007
19.30 London live
20.00 Live Earth: Think

20.05 Testikuva
21:00 Mielensäästäjä
22:00 Testikuva
23:00 Mielensäästäjä

YLE Teema

04.00 Teematieto
11.10 Oi kallis Suomenmaa
11.40 60-luvun kuvakirja
12.10 Kotiseutu: Tienrakentajat
13.10 Ateljee: Bruno Ganz
14.35 Monty Pythonin lentävä sirkus
15.05 Seksin ja sensuurin valkokangas
16.05 Idiootti
16.58 Mata Harin oikea minä
17.53 Diana-konsertti: Prinssien haastattelu
18.00 Prinsessa Dianan muistokonsertti

00.30 Teematieto

JIM

06.00 Taitopeli.com.
09.00 Ostosruutu
10.00 Taitopeli.com.
13.30 Ostosruutu
14.30 Navigare
15.00 Nissan Sports Adventure
15.30 Nissan Sports Adventure
16.00 Hurma
16.30 Hollywoodin autodiilerit
17.00 JIM D Historia: Viikinkien Amerikka
18.00 Viinitilalliset maailman malliin
18.30 Kohti grillikautta
19.00 Anthony Bourdain maailmalla
20.00 Kiinni jäit!
21.00 JIM D Henkilökuva: Perhe Hussein
22.00 Lost (K15)
23.00 JIM D Rikos: Kuolemantuomion jälkeen (K15)

23.55 Ostosruutu
00.55 Taitopeli.com


© Nostalgia-TV Productions