Nostalgia-TV
TV-päivä 1.7.2006

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Tulevaisuus ei ole entisensä
09.00 Tv-uutiset
09.05 Laakson kuningas
10.00 Tv-uutiset
10.05 Viulun salaisuus
11.00 Tv-uutiset
11.05 Nuohooja tuo onnea

11.35 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Kaikenkarvaiset ystäväni
16.00 Holby Cityn sairaala
16.58 Kasviminuutit: Isotalvikki
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Zon5: Loppshop
17.30 FST: Lisää huulipunaa
17.35 FST: Zon5: Dalin veljekset ja Kaarle XII:n damaskit
18.05 FST: 13 valokuvaajaa
18.15 FST: TV-nytt
18.25 FST: Sportnytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Ihmiskunnan aarteita
18.50 Avara luonto: Maan pienimmät
19.40 Yorkshiren etsivät
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Itse valtiaat
21.30 Ähläm Sähläm
22.10 Leikaten
23.05 Frasier
23.30 Vajonnut
00.40 Euronews

00.50 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Piilosana + Pelikukkaro
08.30 LASTEN AAMU
08.31 Poko
08.55 Pingu
09.05 GALAXI
09.06 Kuustamuuttajat
09.20 Leffatuutti Zurbaani
09.30 Hillitön hotelli
10.00 Elämäni eläimet
10.30 Lista
10.45 London Live
11.15 Nuori nainen Berliinissä
11.40 Peliuutiset
12.10 Salainen agentti 86
12.35 Corneil & Bernie
12.50 Korjausrakentamista ja käsityöperinnettä
13.20 Kesäillan valssi
14.10 Pesäpalloilua: Naisten Itä-Länsi-ottelu
17.05 V75 Ravit
17.45 Jalkapallon MM-kilpailut: puolivälieräottelu
20.00 Nolojen tilanteiden mies
20.30 Dokumenttiprojekti: Minun valintani
20.40 Etsivä Lea Sommer
21.30 Jalkapallon MM-kilpailut: puolivälieräottelu
21.45 Tv-uutiset
21.50 Jalkapallon MM-kilpailut: puolivälieräottelu
00.00 Lola, missä olet?

01.25 Jalkapallon MM visa
02.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Se Oikea
08.00 Ostoskanava
09.00 Tomi Traktori
09.15 Pokémon
09.40 Transformers Energon
10.05 Yugioh!
10.35 Disneyn piirretyt: Nokkapokka
11.00 Disneyn klassikkopiirretyt

11.10 Ostoskanava
11.20 OTV
12.50 Boxi
13.50 Voittopotti
15.00 Taidekeskus Salmelan kesää
15.30 World Circuit
16.00 Talven loppu
17.55 Tangomittari 2006
18.00 Nitrokabinetti
18.30 Nitrokabinetti
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Wimbledon
19.50 Formula 1: aika-ajot
21.05 Selviytyjät
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Tulosruutu
22.30 Lotto ja Lauantai-Jokeri
22.35 Independence Day – maailmojen sota
01.20 Anopin otteessa

01.50 Voittopotti
02.50 Se Oikea

Nelonen

06.00 Talk
07.00 Ostosruutu
09.00 Nelosen urheiluaamu
10.00 Sporttipalat
10.30 Start!
11.00 Jukolan viesti 2006: Salo
11.40 Inspector Cartoons
11.50 Laivaromansseja
12.15 Laivaromansseja
12.40 Viimeinen ranta
13.10 Suomen Robinson
14.00 Inspector Cartoons
14.05 Hope Island
15.00 Roolihuijaus
16.00 Suomen Robinson
16.55 Laivaromansseja
17.20 Paluu rakkauden järvelle
19.00 Charlien enkelit
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 IS Urheilu-uutiset
20.15 Pelkokerroin
21.13 Keno
21.15 Tanssii susien kanssa
01.30 Veikkauksen pelit
01.35 American Chopper

02.35 Ostosruutu
03.35 Talk

YLE FST

04.00 Textnytt
17.05 Zon5: Loppshop
17.30 Lisää huulipunaa
17.35 Zon5: Dalin veljekset ja Kaarle XII:n damaskit
18.05 13 valokuvaajaa
18.15 TV-nytt
18.25 Sportnytt
18.30 Seportaasi: Minä ITE
19.00 Arnin valtakunta
19.45 Livenä: Oasis
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Jazzin vuosisata
21.20 Eversti Redl

23.35 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
10.00 Peliputki: Drop
11.00 Peliputki: Sudoku
12.05 Peliputki: Street soccer
13.05 Bobin maailma
13.30 E! Entertainment: Takaisin telkkariin
14.15 E! Entertainment: 101 pahinta tyylimokaa
15.00 Pepsi World Challenge
15.55 Hollywood Stars
16.20 Iron chef
17.05 Ihmemies MacGyver
18.00 Teräsmieheni
18.50 Vesiposti vastaa
19.00 Yllätyshäät
19.50 Hurmaava kokki
20.00 Piinaavat naapurit

20.55 Jättis – pelattava mainos
21.00 Kymppikerho
22.00 C.S.I. Miami
22.50 World Poker Tour
00.25 Yhdestoista hetki
01.15 Suloisia syntejä
01.55 Alaston maailma

02.20 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Ravi-tv: Porin ravit
09.30 Rally Action
10.30 Urheilukanavan viikonlopun esittely
10.35 Golf:Euroopan kiertue 2006, Open de France Alstom
12.35 Urheilukanavan viikonlopun esittely
12.40 Sulkapallon Thomas & Uber Cup
13.35 Joga Bonito jalkapallotapahtuma
14.05 Golfin naisten Euroopan kiertue: Algarve Ladies Open
15.00 Golf:Euroopan kiertue 2006, Open de France Alstom (suora)
18.00 Superbike: San Marino, huippuhetket
18.30 SM-rallisprintti: Leppävirta
19.00 Martini World Circuit
19.30 FIFA Futbol Mundial -jalkapallomakasiiini
20.00 Tähtiä ja tuloksia – urheilun maailma
21.00 Veikkauksen Loton, Jokerin, Kenon ja Mitalipelin numerot
21.05 Veikkausliiga: HJK – IFK Mariehamn

23.25 Ostoskanava
23.55 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.05 Uutisikkuna
10.30 Euronews
10.40 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Euronews
13.10 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
16.30 Euronews
16.40 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Viikko viitottuna
17.15 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 Urheiluruutu
18.15 Jälkiviisaat
18.30 A-studion kesävieras
19.00 Ajankohtainen kakkonen
19.30 A-studio
20.00 Euronews
20.10 Viittomakieliset uutiset
20.15 Kotimaan kasvot
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Tuhansien tarinoiden maa
21.45 Viikko viitottuna
22.00 Tv-uutiset
22.15 Uutisviikko
23.00 Euronews

23.10 Uutisikkuna
00.00 Uutisviikko
00.40 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
12.30 Middlemarch
16.00 Cap des Pins
17.00 Historia: Euraasia
18.00 Haaste maailmalle: Sairas ruoka
19.00 Kolmas ulottuvuus: Kadonnut muisti
20.00 Teemalauantai: Star Wreck
20.00 Star Wreck VI: In the Pirkinning
21.40 Star Wreckin henki
22.30 Star Wreck
22.35 Star Wreck II: The Old Shit
22.45 Star Wreck III: The Wrath of the Romuclans
23.15 Star Wreck IV: Kilpailu
24.00 Star Wreck V: Lost Contact
00.35 Tv-arkisto: Kalassa

01.40 Teematieto

MTV3+

06.00 Drop 3
08.30 Tank Wars Farm
09.30 Sudoku
12.25 Ei lähetystä
13.40 Inside Grand Prix (s)
14.05 Formula 1: vapaat harjoitukset (s)
16.25 World Circuit
16.55 Formula 1:n vapaat harjoitukset (s)

18.05 Ei lähetystä
19.20 Superside
19.50 Formula 1:n aika-ajot (s)

21.05 Ei lähetystä
22.30 World Circuit
22.55 Formula 1:n vapaat harjoitukset (s)
00.05 Formula 1:n aika-ajot (s)

01.20 Ei lähetystä

Nelonen Plus

04.00 Älypeli: Sudoku
13.00 Älypeli: Miinaharava
14.00 Taitopeli: Match Dayn palkintotunti
15.00 Ostosruutu
17.00 Älypeli: Sudokun palkintotunti
18.00 Älypeli: Sudoku
19.00 Ostosruutu
20.00 Taitopeli: Match Dayn palkintotunti
21.00 Taitopeli: Astronaut3:n palkintotunti
22.00 Älypeli: Miinaharava
23.00 Älypeli: Sudoku


© Nostalgia-TV Productions