Nostalgia-TV
TV-päivä 1.7.2005

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
06.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Sydämen asialla
10.10 Tv-uutiset
10.15 Holby Cityn sairaala

11.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Euronews
15.10 Rakkauden tähden
16.00 Tv-uutiset
16.05 Wycliffe
17.00 Tv-uutiset
17.05 Antiikkia, antiikkia
17.35 Jazz1
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Nooan saari
18.10 FST: Meren olennot: Merilehmät
18.15 FST: TV-nytt
18.30 FST: Norjaa ristiin rastiin
18.35 Uutisotsikot
18.36 Pisara
18.45 Uusi Kino 10 v: Henkäys
18.55 Ramses III – myytti ja todellisuus
19.45 Kesäparatiisi ulkomailla
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.30 Vaarattomia vakoilijoita
23.15 Tv-uutiset
23.25 Kulttuuriuutiset
23.30 FST: Kvällsnytt
23.35 Minä vakooja
00.25 Euronews

00.35 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Tellus-tietovisa
06.30 YlekaX
10.00 Summeri
11.00 Jytäkytät
11.25 Angela Anakonda

11.40 Etsi viisi virhettä
14.40 Elämäni eläimet
15.10 Tänään otsikoissa
15.55 Summeri
16.55 Muumilaakson tarinoita
17.20 Hui Hai Hiisi: Rohto
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset
18.15 Kakkosen kesäsää
18.20 Suomi puhuu
18.35 FST: Alaston pyhiinvaeltaja
19.00 Tammerkosken sillalla – silloin
19.35 Puskuri
20.05 Kansainvälinen harmonikkafinaali 2005
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Kova laki: Rikollinen mieli
22.50 Peltirumpu (K15)

01.05 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.45 Ostoskanava
07.00 Huomenta Suomi
09.05 Kotijoukot
09.55 Tangomittari 2005

10.00 Ostoskanava
12.10 MTV3 Chat
13.15 Rap-stara
14.00 Maali!
15.00 Rap-stara
15.55 Voittoputki
16.55 Tangomittari 2005
17.00 Sähkeuutiset
17.05 Melrose Place

17.55 Voittoputki
18.05 Salatut elämät
18.30 Salatut elämät
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Kauppalehden talousuutiset
19.20 Tulosruutu
19.25 Päivän sää
19.30 Formula 1: vapaat harjoitukset
20.00 Simple Life – leidit landella
20.25 Suurin pudottaja
21.40 Vintiöt
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Sinkkuelämää
23.05 Illasta aamuun
00.50 Reba

01.15 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
07.00 Mobiilipeli: King of the Hill
08.00 Mobiilipeli: Blockate
08.30 4deitti
12.40 Ostosruutu
15.10 Paratiisihotelli
16.00 Jamien keittiössä
16.30 Saint-Tropez
17.25 Nelosen uutiset ja sää
17.30 Vaimoni on noita
18.00 Nanny
18.30 Teinitytön kasvatusopas
19.00 Unelmien poikamies
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.15 Unelmakämppä Australiassa
20.58 Keno
21.00 Yleisurheilun Golden League: Pariisi
23.00 Myöhäisuutiset ja sää
23.05 IS Urheilu-uutiset
23.15 Syntisesti sekaisin
01.10 Coldplay – X:stä Y:hyn

02.20 Ostosruutu
02.50 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 Nooan saari
18.10 Meren olennot: Merilehmät
18.15 TV-nytt
18.30 Norjaa ristiin rastiin
18.35 Alaston pyhiinvaeltaja
19.00 Falkenswärdin mööpelit
19.30 Kirjava joukko
19.55 Vehkeitä ja vempeleitä
20.00 TV-nytt
20.10 Ajankuvia Tukholmasta
20.20 Jools Holland show
21.20 Salaperäinen Egypti
21.30 Vaarattomia vakoilijoita

23.15 Textnytt
23.30 Kvällsnytt
23.35 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
09.00 Subin aamu: Miika ja Anitta
11.00 Soittomania
12.00 Peliputki: Caterpillar Shift
13.00 Peliputki: Maali
14.00 Peliputki: Rantalentis
14.30 Soittomania
15.30 Peliputki: Rantalentis
16.00 Peliputki: Maali
16.35 Ritari Ässä
17.25 Ritari Ässä
18.15 Late Night with Conan O’Brien
19.00 E! Entertainment: Pikkurahalla
19.30 E! Entertainment: Tähtityyli
20.00 Crash Palace
20.30 Simpsonit
21.00 Sinkut Losissa
21.55 System Of A Down: B.Y.O.B.
22.00 Miami Vice
22.50 Late Night with Conan O’Brien
23.35 RAW
00.25 South Park
00.50 Star Trek
01.40 Seksin salat: Fetissit

02.30 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Ostoskanava
09.30 Mobiilipeli
10.30 Ravi-tv: Mikkelin ravit
11.00 Urheilun iltapäivä (chat)
12.00 Urheilukanavan heinäkuun esittely
12.05 Yleisurheilun arvokisamitalistit: Torbjörn Lassenius

12.10 Urheilun iltapäivä (chat)
13.00 Mobiilipeli
13.30 Urheilun iltapäivä (chat)
14.45 Mobiilipeli
15.00 Urheilun iltapäivä (chat)
16.00 Mobiilipeli
16.10 Urheilun iltapäivä (chat)
16.30 Pelistudio (suora)
17.00 Golf: European Tour, Smurfit European Open (suora)
20.00 EM-rallicross: Momarken
20.40 Rally Action
21.00 Purjehdus: Seamaster Sailing
21.30 Urheilustudio ja Veikkauksen arvontatulokset (suora)
22.00 Yleisurheilun arvokisamitalistit: Olavi Rinteenpää
22.05 Ravi-tv: Porin ravit
22.35 Tractor Pulling: SM-osakilpailu, Haapajärvi
23.05 Moottoriurheilu: MotorStars

23.35 Ostoskanava
00.05 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
07.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä

09.45 Uutisikkuna
10.00 Euronews
10.10 Tv-uutiset

10.15 Uutisikkuna
11.00 Euronews
11.10 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Euronews
13.10 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.15 Tänään otsikoissa
18.00 Tv-uutiset
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 Hardtalk
19.00 Euronews
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 Sää
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Euronews
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 Hardtalk
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT:n uutiset
23.00 Euronews

23.10 Uutisikkuna
23.30 A-studio
00.00 Uutispäivä

00.30 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
17.00 Médico de familia
18.00 Tiededokumentti: Kasvien voima
18.50 Avaruuskansiot
19.00 Luontodokumentti: Nerokas luonto
19.30 Operatunity – mahdollisuus maineeseen
20.20 Mestarin siveltimestä
20.30 A niinkuin Itävalta
20.55 Kulttuuriuutiset
21.00 Ateljee: Vastarinnan teatteri
22.30 Rockin klassikkolevyt: Nirvana
23.20 Historia: Amerikan sisällissota
00.10 Tv-arkisto: Iltatähti special

01.30 Teematieto

MTV3+

06.10 Polttopallo
08.35 Astronautti 3
10.00 Eläinkuoro
11.00 Ei lähetystä
11.30 Formula 1: Inside Grand Prix (u) (m)
11.55 Formula 1: vapaat harjoitukset (m)

13.05 Ei lähetystä
14.55 Formula 1: vapaat harjoitukset (m)
16.05 Ei lähetystä
16.25 GP2-aika-ajot (m)
17.05 Tv-kortin salaustesti
17.35 Astronautti 3
20.00 Formula 1: vapaat harjoitukset (u) (m)
22.20 GP2-aika-ajot (u) (m)

23.00 Ei lähetystä
00.00 Katapultti 2
01.35 Polttopallo

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
07.00 Mobiilipeli: King of the Hill
08.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: SmashBalls
10.00 Mobiilipeli: Pirates
12.00 Mobiilipeli: King of the Hill
14.00 Mobiilipeli: SmashBalls
15.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
17.00 Mobiilipeli: King of the Hill
18.00 Ostosruutu
20.00 Draivi
20.30 Mobiilipeli: King of the Hill
23.00 Yleisurheilun Golden League: Pariisi
23.50 Mobiilipeli: CodeBreaker
01.00 Mobiilipeli: Blockate


© Nostalgia-TV Productions