Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2014

Yle TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Yle Uutiset
08.05 Avara luonto: Kaksi valkoista leijonaa
09.00 Yle Uutiset
09.05 Aamusydämellä
09.45 Palanen: Laatokan ympäri – Vitele
09.55 Yle Uutiset
10.00 Kartanopuutarhojen aatelia
11.00 Yle Uutiset
11.05 Yle Uutiset Viikko viitottuna
11.15 Rakkaudesta puutarhaan
11.40 Iloa puutarhasta
12.10 Viimeiset sanani
12.40 Sydämen asialla
13.30 Jaakko ja maailmanvalloittajat
14.00 Pohjoismaisia puutarhoja: Pyhäniemen kartano
14.30 Puutarhaunelmia
15.00 Yle Uutiset
15.05 Yle News
15.10 Vielä virtaa
15.40 Tarinateltta
15.55 Historia: Suursodan tunnelinkaivajat
16.50 Novosti Yle
16.55 Yle Uutiset viittomakielellä
17.00 Yle Uutiset
17.10 Ravisuora
18.00 Yle Uutiset
18.10 Urheiluruutu
18.15 Luontohetki: Erikoisia ekosysteemejä
18.45 Löytöretkiä maailmaan
19.00 Kettu
20.00 Antiikkia,antiikkia
20.30 Yle Uutiset
20.45 Urheiluruutu
21.05 Kotikatsomo: Enon opetukset
22.00 Rikospaikalla
23.30 Ykkösaamu

00.10 Uutisikkuna

Yle TV2

04.00 Uutisikkuna
07.45 Unna Junná
08.00 PIKKU KAKKONEN
08.01 Nimipäiväonnittelu: 1.6.
08.02 Kimmo Kuu
08.22 Sasu
08.34 Maukka ja Väykkä
08.46 Petteri Kaniini
09.00 Galaxi
10.00 Ihan sama
10.28 Ihan sama
10.56 Ihan sama
11.25 Ihan sama
11.53 Ihan sama
12.22 Ihan sama
12.50 HulaHula
13.45 Värikästä hääloistoa
14.15 Satuhäät
15.05 Cherry Healey: Eka kerta
16.05 Kuningattaresta kerjäläiseksi
16.35 Löytöretkiä maailmaan
16.55 Tanssiurheilua : Vakiotanssien EM
17.50 Mestarien liigan makasiini
18.15 Juoksukoulu – kohti unelmaa
18.30 Kohti Fifan jalkapallon MM-kisoja 2014
19.00 Yle Uutiset
19.05 Matkapassi: Englannin rakentajat
20.00 Bonneville Speedway
21.00 Hatfields & McCoys
21.40 Minun New Yorkini
21.50 Yle Uutiset
21.55 Urheiluruutu
22.05 Fresh Meat
22.41 Fresh Meat
23.25 Becky ja Steve
23.55 Boardwalk Empire
00.50 Boardwalk Empire

01.50 Uutisikkuna

MTV3

06.00 Eurojahti
07.05 Ostoskanava Tvins.com
08.05 Chuggington
08.20 Professori Balthazar
08.30 Katti kaiken tietää!
09.00 Pokémon
09.25 Teini-ikäiset mutanttininjakilpikonnat
09.50 Tom ja Jerry
10.15 Angry Birds Toons
10.20 Loton ja Jokerin tulokset
10.25 Pientä mökkiremonttia
11.25 Remonttimestari
11.55 Saaristoruokaa
12.25 Keidas
12.55 Kaappaus keittiössä
13.55 Sydänjää
14.50 Tähdet kertovat
15.45 Oikeustaistelu
17.55 Suuret setelit
18.55 Naapurit-arvonta
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 MTV Sport Uutiset
19.30 Tähdet, tähdet -konsertti
21.00 Kosto
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Viikon sää
22.20 MTV Sport Uutiset
22.35 24 – Lontoo
23.35 Maria Wern
00.35 Labyrintti

01.35 Eurojahti

Nelonen

05.00 Ennustaja-TV
06.05 Ostosruutu
06.35 Ostosruutu
07.05 Ostosruutu
07.35 My Little Pony: Ystävyyden taikaa
08.00 Chuckin ja ystävien seikkailut
08.15 Chuckin ja ystävien seikkailut
08.30 Jaksa paremmin
09.00 Suomen kaunein mökki
10.00 Nelonen Pro: Moor Gääs
10.30 Guinness World Records – Ihmeelliset ennätysvideot
11.00 Eden
11.30 Hurja remontti
12.30 Huvila & Huussi
13.25 Merieläinten pelastaja
13.55 Eläintarhassa tapahtuu
14.25 Koiralle koti
15.30 Amerikan hauskimmat kotivideot
16.00 Amerikan hauskimmat kotivideot
16.30 Amerikan hauskimmat kotivideot
17.00 Himohamstraajat
17.55 Victoria’s Secret Fashion Show 2013
18.55 HS-uutiset
18.58 HS-sää
19.00 Hauskat kotivideot
19.30 Vain elämää
20.57 Keno
21.00 Kulman pojat
22.50 Nelonen Pro: Moor Gääs
23.20 Mustat lesket
00.40 Tudors
01.50 Holmes NYC
02.50 Blue Bloods

03.50 Ennustaja-TV

Yle Fem

04.00 Textnytt
08.15 Unna Junná
08.30 BUU-klubben: Muumilaakson tarinoita
09.00 SVT: Det stora uppdraget
09.15 SVT: Lillefinger
09.20 SVT: Schack
09.30 SVT: Svaleskär
10.00 SVT: Rapport
10.05 SVT: Minnenas television: Zarah Leander
11.05 SVT: Gudstjänst

11.50 Textnytt
15.05 Dok: Pohjolan painajainen 2
15.35 X3M-tv
16.05 Jälkivääntö
16.45 Muotokuvassa: Nils Erik Villstrand
17.15 Strömsö
17.55 Yle Nyheter TV-nytt
18.00 BUU-klubben: Muumilaakson tarinoita
18.30 Luontomatkalla Ugandassa
19.30 Yle Nyheter TV-nytt
19.40 Sportnytt
19.51 Minun New Yorkini
20.00 Dok: Valentinon ruusutarha
20.52 30 vastausta
21.00 Fantomas ja Scotland Yard

22.40 Textnytt
23.00 SVT: Sportnytt
23.10 SVT: Eurovision Young Musicians 2014
01.10 SVT: Världen
02.10 SVT: Lulu Zipadoo
02.25 SVT: Pysselskogen
02.40 SVT: 10 saker du inte visste om
03.00 SVT: Babel

Sub

06.00 Eurojahti
08.00 Ostoskanava Guthy Renker
09.00 Ostoskanava Tvins.com
11.00 Simpsonit
11.30 Simpsonit
12.00 Simpsonit
12.30 Simpsonit
13.00 Simpsonit
13.30 Simpsonit
14.00 Farm Kings
15.00 Pitch – kuningasidea
16.00 XOX Betsey Johnson
17.00 Malliduunarit
18.00 Uskomaton Mr. Goodwin
19.00 Viidakon tähtöset
20.00 Myytinmurtajat
21.00 Skeleton Key
23.00 C.S.I.
00.00 Grimm
01.00 Pahan jäljillä
02.00 Supernatural
03.00 Lain nimessä

03.30 Eurojahti

Yle Teema

04.00 Teematieto
10.00 Frau Bergman
10.30 Arabialainen kättely
11.00 Tyhmiä kysymyksiä musiikista
11.30 YleXPop 2014
14.15 8 mm katse: Poika
14.30 Buddenbrookit
16.00 Mielen salattu voima
17.00 Saari
18.00 Kino Klassikko: Lännen mies
19.36 Unelma hyvästä elämästä
20.32 Magnum – tarina valokuvan takana
21.00 Elokuvamusiikin kulta-aika
21.55 Yle Live: Coldplay Los Angelesissa
22.52 Yle Live: Emeli Sandé Albert Hallissa

23.51 Teematieto

Liv

04.05 Ennustaja-TV
05.00 Ennustaja-TV
06.30 Ostosruutu
07.00 Ostosruutu
07.30 Ostosruutu
08.00 Ostosruutu
08.30 Ostosruutu
09.00 Sisustus uusiksi miehen tapaan – USA
10.00 Sisustuskaksoset
10.30 Yhteinen taloprojekti
11.00 Kaisa ja puoli valtakuntaa
12.00 Kaisa ja puoli valtakuntaa
13.00 Pikakurssi kodinostoon
13.30 Koti Suomessa
14.00 Kodikkaasti vuokralla
14.30 Emilyn sisustussalaisuudet
15.00 Himosiivoojat New Yorkissa
16.00 Neljät häät Amerikassa
17.00 Eden
17.30 Piha kuntoon
18.00 Huvila & Huussi
19.00 Manhattanin äitiyskonsultti
20.00 Pappien tekopyhät tyttäret
21.00 Protector
22.00 Jutta ja puolen vuoden superdieetit
23.00 Sinkkulaiva
23.30 Sinkkulaiva
00.00 Nashville
01.00 Tosielämän L-koodi
02.10 Lemmi, kosi, vältä
02.50 Lemmi, kosi, vältä

03.30 Ennustaja-TV

JIM

05.00 Ennustaja-TV
07.00 Ostosruutu
07.30 Ostosruutu
07.35 Ostosruutu
08.05 Ostosruutu
08.35 Ostosruutu
09.05 Merimaili
09.35 Britannian paras leipomo
10.30 Britannian paras leipomo
11.30 Maailman oudoimmat ravintolat
12.00 Maailman oudoimmat ravintolat
12.30 Maailman oudoimmat ravintolat
13.00 Lihamestarit
13.25 Huippusalaiset reseptit
14.20 Kuuluisat kuppilat
15.15 Suomen paras leipomo
16.10 Pomo piilossa
17.05 Gordon Ramsay ja paras ravintola
18.00 Poliisit
18.30 Poliisit
19.00 Poliisit
19.30 Poliisit
20.00 Poliisit
20.30 Poliisit
21.00 Poliisit
21.30 Poliisit
22.00 Poliisit
22.30 Poliisit
23.00 Poliisit
23.30 Poliisit
00.00 Australian rajalla
00.30 Panttilainaamo
01.00 JIM D: Muinaiset avaruusoliot
01.55 Jopet-show
02.30 Jopet-show
03.05 Jopet-show
03.40 Jopet-show

TV5

06.00 Yö Ikkuna
06.25 Bratz The Movie
08.20 TV Shop Tvins
11.20 LauantaiForum: Kohti kesää
11.55 Tavallista elämää
12.25 Tavallista elämää
12.56 Tavallista elämää
13.26 Ammattina sankari
14.00 Myytinmurtajat: Likainen tusina
15.00 Matlock
16.00 Ihmemies MacGyver
17.00 Ritari Ässä
18.05 Sinua on varoitettu
19.05 Judy Moody and the Not Bummer Summer
21.00 Bean – äärimmäinen katastrofielokuva
22.50 That ’70s Show blooper
23.00 Spartacus: Kirottujen sota
00.10 Num3rot
01.05 Last Resort
02.00 Uneton Seattlessa

03.55 Yö Ikkuna

Kutonen

06.00 Voice TV
07.00 Voice TV
08.00 Voice TV

09.00 TV Shop Tvins
12.00 Voice TV
13.00 Iskelmä TV
14.00 Radio City TV
15.00 Voice TV
16.00 Iskelmä TV
17.00 Radio City TV
18.00 Glee
19.00 6D: Brasilian MM-kisoja rakentamassa
20.00 Trokarit
21.00 Wheeler Dealers
22.00 Hiuskarvan varassa
23.00 Aarrejahdissa
23.30 Aarrejahdissa
00.00 Glee
01.00 Playboy esittää: 69 seksiseikkailua
01.30 Playboy esittää: 69 seksiseikkailua
02.05 Voice TV

FOX

04.05 Family Guy
04.30 Family Guy
04.55 Family Guy
05.20 Family Guy

05.45 Sky News
06.00 Sky News
06.33 FOX Kids: Sketsiä!
06.45 FOX Kids: Sketsiä!
06.57 FOX Kids: Lola & Virginia
07.12 FOX Kids: Pound Puppies
07.35 FOX Kids: Vipo – lentävän koiran seikkailut
07.50 FOX Kids: Vipo – lentävän koiran seikkailut
08.04 FOX Kids: Vipo – lentävän koiran seikkailut
08.18 FOX Kids: Vipo – lentävän koiran seikkailut
08.33 FOX Kids: My Little Pony
08.56 FOX Kids: Avatar 3
09.21 FOX Kids: Monsuno
09.45 FOX Kids: Trollz
10.10 24Kitchen: Valentinen villit herkut
10.40 24Kitchen: Sara Chafak suolasta sahramiin
11.10 24Kitchen: Sara Chafak suolasta sahramiin
11.40 Aivopelit
12.05 Aivopelit
12.35 Lentoturmatutkinta
13.40 Lentoturmatutkinta
14.40 Lentoturmatutkinta
15.40 Ari ja Kirsi: Kotirempat
16.05 ShowHau 4
16.35 Varastojen metsästäjät
17.00 Varastojen metsästäjät
17.25 Varastojen metsästäjät
17.50 Varastojen metsästäjät
18.15 Autojen ensiapu
19.10 Kuningaskalastajat
20.05 Rojua, rojua
21.00 S.H.I.E.L.D. Agentit
21.55 Alien vs. Predator
23.45 Avaruusolioiden hyökkäys
01.35 Ilman johtolankaa
02.20 Ilman johtolankaa

03.05 Sky News

AVA

06.00 Aamun AVAus
08.05 Namaste jooga
08.35 Ostoskanava Tvins.com
09.35 Hullut hamstraajat
10.35 American Idol
11.35 American Idol
13.30 Upeat skandikodit
14.00 Ruokaritarit Jamie ja Jimmy
15.00 Sadan tonnin talot
15.55 Mitä tänään syötäisiin?
16.00 Unelmakoti puoleen hintaan
17.00 Unelmakoti puoleen hintaan
18.00 Kadonneen jäljillä
19.00 Kaappaus keittiössä
20.00 Nopsajalka
20.05 Valtiatar
21.00 Suurin pudottaja
22.00 Nymfit
23.00 Lipstick Jungle
00.00 Stylisti Rachel Zoe

01.00 Yön AVA


© Nostalgia-TV Productions