Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2013

Yle TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Yle Uutiset
08.05 Kiehtova maailma: Kengurukopla
09.00 Yle Uutiset
09.05 Ylen aamu-tv
10.00 Yle Uutiset
10.05 Ykkösaamu
10.45 Löytöretkiä maailmaan
11.00 Yle Uutiset
11.05 Pisara
11.10 Muksalman pieni ihme
11.40 Peliuutiset
12.00 A-studio: Stream
12.30 Totuus rakkaudesta
13.00 Dokumenttiprojekti: Etanan planeetta
14.25 Maailman matkailuaarteet
14.35 Rakkaudesta puutarhaan
15.00 Yle Uutiset
15.05 Yle News
15.10 Viimeiset sanani
15.35 Luonnon ihmeitä
15.50 Viinakeisarin salaisuus
16.50 Novosti Yle
16.55 Yle Uutiset viittomakielellä
17.00 Yle Uutiset
17.05 Hakekaa kätilö!
18.00 Yle Uutiset
18.10 Urheiluruutu
18.15 Rytmisen voimistelun EM
18.45 Avara luonto: Maapallo lintujen silmin
19.40 Ryhmä Pullman
20.30 Yle Uutiset
20.45 Urheiluruutu
21.15 Menneisyyden haavat
22.50 Rytmisen voimistelun EM
23.50 Kuka oikein olet?: Kim Cattrall

00.30 Uutisikkuna

Yle TV2

04.00 Uutisikkuna
07.45 Pikku Kakkonen
07.46 Nimipäiväonnittelu: 1.6.
07.48 Kaapo
08.12 Pikku Kakkosen posti
08.19 Anniina Ballerina
08.47 Babar ja Badun seikkailut
09.00 Galaxi
09.01 Mimosan kummitustarinat: Kauhutarinoita
09.05 Kesäleiri
09.20 Late lammas
09.29 Galaxin mestari: Koulujen Taisto
10.00 Kortesmäen karavaani: Kevätjuhla
10.30 Satuhäät – suomalaisia rakkaustarinoita
11.15 Satuhäät – suomalaisia rakkaustarinoita
12.05 Satuhäät – suomalaisia rakkaustarinoita
12.50 Villit eläinystävämme: Takaisin luontoon
13.00 Poikaystäväparantola
14.00 Yle Live: YleXPop2012
14.50 Kortesmäen karavaani: Lakkiaiset
15.20 Latela
15.50 Latela
16.20 Latela
16.50 Novellielokuva: Suurin ja kaunein
17.20 Pitkä kuuma kesä
19.00 Yle Uutiset
19.05 Urheiluruutu
19.20 Yle Uutiset sää
19.30 Kortesmäen karavaani: Keikka
20.00 Boss
21.00 Yle Live : YleXPop2013
21.50 Yle Uutiset
21.55 Urheiluruutu
22.05 Source Code – Lähdekoodi
23.35 Mikä meitä hallitsee?
00.25 The Wire

01.23 Uutisikkuna

MTV3

06.00 MTV3 Deitti
07.00 Ostoskanava
08.00 Smurffit
08.25 Ystävien kylä
08.40 Tom & Jerry Kids Show
09.05 Winx-klubi
09.35 PopPixie
09.55 Pokémon
10.20 Jokakoti.fi
10.50 Kiihdytysajot: Power & Speed
11.25 Motor Forum: FINRAce
11.55 Salatut elämät
12.25 Salatut elämät
12.55 Frederik: Gran Canaria
13.00 Perheleffa: Dinot New Yorkissa
14.25 Suomessa on yritystä
15.00 Junioriliiga 2013
16.00 Madagascar
17.50 Top Gear
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.30 KIDSing
20.25 Amanda: My Favorite Drug
20.30 Vedetään hatusta
21.00 Amazing Race
22.00 Kymmenen Uutiset
22.10 Päivän sää
22.15 Tulosruutu
22.30 MM-ralli: Kreikka – RalliExtra
22.40 Walk the Line
01.20 Southland
02.15 MM-ralli: Kreikka

02.45 MTV3 Deitti

Nelonen

05.00 Älypää-TV
05.50 Ostosruutu
06.20 Ostosruutu
07.50 LIVE: Tiedä ja Voita
08.30 Elixir
09.00 Start!
09.30 Eläintarhojen elämää
10.00 Neljän tähden illallinen
10.30 Neljän tähden illallinen
11.00 Neljän tähden illallinen
11.30 Neljän tähden illallinen
12.00 Eläintenpelastustiimi
12.30 Eläintenpelastustiimi
13.00 Eläinten ABC
13.30 Koiralle koti
14.35 Eläintenpelastustiimi
15.05 Shake It Up
15.35 90210
16.30 Neljän tähden talkoot
17.00 Neljän tähden talkoot
17.30 Neljän tähden talkoot
18.00 Neljän tähden talkoot
18.30 Nelosen uutiset
18.50 Nelosen sää
19.00 Spiderwickin kronikat
20.57 Keno
21.00 Hymypoika
23.15 Nelosen uutiset
23.25 Nelosen sää
23.30 Paranormal Activity 2
01.25 Turpa rullalle
01.55 Perhe on pahin

02.30 Älypää-TV

Yle Fem

04.00 Textnytt
07.00 SVT: En bok, en författare Ingenting är anstötligare än sanningen
07.30 SVT: Låtarna som förändrade musiken: New York
08.00 SVT: Sverige!
08.30 SVT: Price och Blomsterberg
09.00 SVT: Amigo
09.30 SVT: Barda
10.00 SVT: Rapport
10.05 SVT: Debatt
10.50 SVT: Sofi Oksanen – född till författare
11.50 SVT: Östersundsrevyn: På skroten
12.50 SVT: Tord och Tord

13.00 Textnytt
13.15 Opiskelijaelämää
13.45 Pelastakaa sotamies Osen
14.15 Magnus ja Petski
14.45 Osoite New York: Irvington
15.15 Spotlight : Taistelu lohikannasta
15.42 Kulissien takana
15.45 Bettina
16.25 Antiikkiaarteita Tanskasta
16.55 Ruotsalaisia salaisuuksia
17.10 Molanderin perhe
17.55 Yle Nyheter TV-nytt
18.00 Saariston lapset seikkailevat
18.30 Perheeni on bändini
19.00 Tohtori Åsa
19.30 Yle Nyheter TV-nytt
19.40 Sportnytt
19.50 Käänteentekevät kappaleet
20.20 Strömsö
21.00 SVT: Hungerhjälpen: Insamlingsgalan
22.30 SVT: Özz Nûjen: Dålig stämning
00.00 SVT: Minnenas television: Nya tiotusenkronorsfrågan 1973
01.25 SVT: Hotell Kantarell
01.50 SVT: Yohio
02.00 SVT: Bert

02.30 Textnytt

Sub

06.00 SubChat
08.15 Ostos-tv
11.15 American Idol
12.10 American Idol
14.00 Kreisiä menoa
14.30 Kreisiä menoa
15.00 Tyhjätaskut
15.30 Täydelliset parit
16.00 Jamie Oliverin ruokavallankumous
17.00 Top Chef
18.00 Rakkaudella katettu
19.00 Masterchef USA
20.00 Viidakon tähtöset
21.00 Koston suudelma
23.00 C.S.I. New York
00.00 Grimm

01.00 SubChat

Yle Teema

04.00 Teematieto
14.40 Francon jälkeen – Alcantaran perhe
16.00 Yle Live: Janelle Monae
17.05 Historia: Valistusajan perintö
18.00 Tiededokumentti: Seksin ABC
19.00 Kesäkonsertti Schönbrunnista
20.40 Rakennustaiteen aarteita: Kölnin Sankt Maria im Kapitol
20.55 Yle esittää: Yle Areena
21.00 Kino: Taking Woodstock
22.56 Jimi Hendrix: Woodstock 1969

23.51 Teematieto

Liv

05.00 Älypää-TV
06.30 LIVE: Tiedä ja Voita
07.30 Ostosruutu
09.00 Arvostele mun illallinen Australiassa
09.30 Arvostele mun illallinen Australiassa
10.00 Arvostele mun illallinen Australiassa
10.30 Arvostele mun illallinen Australiassa
11.00 Arvostele mun illallinen Australiassa
11.30 Kotiruokaa Rachael Rayn tapaan
12.00 Näin teet ranskalaista ruokaa
12.30 Kakkutehdas
13.30 Sikke – Ruokaa rakkaudella
14.00 Huikeat kakut
15.00 Huippukokki lähtee maalle
15.30 Juhlat puutarhassa
16.00 Yllätyskokki Niki
16.30 Olet mitä syöt
17.00 Ilme nuoremmaksi – Australia
18.00 Sarahin sisustusvinkit
18.30 Olgan kotona
19.00 Kaisa ja puoli valtakuntaa
20.00 Ruotsin miljonääriäidit New Yorkissa
21.00 7 päivää seksiä
22.00 Greyn anatomia
23.00 Greyn anatomia
00.00 Greyn anatomia

01.00 Älypää-TV

JIM

05.00 Älypää-TV
06.05 LIVE: Tiedä ja Voita
07.05 Ostosruutu
08.35 Merimaili
09.05 Jaksa paremmin
09.30 Anthony Bourdain minilomalla
10.25 Anthony Bourdain minilomalla
11.20 Anthony Bourdain minilomalla
12.15 Huijarirakentajat
13.10 Rantavahdit
13.40 Maistuva New York
14.10 Ruotsalainen remonttisota
15.05 Elämää halpalentoyhtiössä
15.35 Gordon Ramsay ja paras ravintola
16.30 JIM D Henkilökuva: Scarlet Johansson
17.30 Henkka & Niki vs. Amerikka
18.00 Kuuluisat kuppilat
18.30 Vaihtokauppiaiden kuninkaat
19.00 Poliisit
19.30 Poliisit
20.00 Poliisit
20.30 Poliisit
21.00 Leijonan luola USA
22.00 Havaiji 5-0
23.00 Havaiji 5-0
23.55 Villit nettivideot
00.30 South Park
01.00 South Park
01.25 Gene Simmonsin sukukalleudet
02.20 Los Angelesin tatuointitarinat
03.10 Los Angelesin tatuointitarinat

TV5

04.20 Tarzan
04.50 Yö Ikkuna
07.05 Pulmuset
07.35 Nooran kanssa kaupungilla

08.00 Matlock
09.00 TV shop
10.00 Best direct
11.00 Best direct
12.00 LauantaiForum: Koti ja vapaa-aika
12.35 5D: Naishamstraajat
13.30 Leidit laukkamatkalla
14.00 Viestejä tuonpuoleisesta
14.30 5D: Karvaiset naiset
15.30 Ruokamatkalla
16.00 Höösäävä äiti
17.45 Englantilainen potilas
21.00 Robin Hood
23.40 Playboy esittää: Sexcetera
00.50 Cover Me
02.35 Höösäävä äiti

Kutonen

06.00 Me Rakastamme Musiikkia
07.00 Me Rakastamme Musiikkia
08.00 Me Rakastamme Musiikkia

09.00 Tvins
10.00 Best Direct
10.30 Best Direct
11.00 Best Direct
11.30 Best Direct
12.00 Me Rakastamme Musiikkia
13.00 Me Rakastamme Musiikkia
14.00 Latauslista
15.00 Voicen uutuudet
16.00 Radio City TV
17.00 The Voice
18.00 Killer Karaoke
19.00 Vuokralaiset helvetistä
19.30 Pakkolunastajat
20.00 Rumpumiehet
20.30 Tatuointitarinoita
21.00 C.S.I.
22.00 C.S.I.
23.00 Radio
01.05 Stafford Brothers
01.35 Num3rot
02.25 Seinfeld
02.50 Me Rakastamme Musiikki
a

FOX

06.00 Ei lähetystä
06.22 FOX Kids: Sannin taikamatka
06.34 FOX Kids: Prätkähiiret
06.56 FOX Kids: Prätkähiiret
07.18 FOX Kids: Transformers
07.40 FOX Kids: Transformers
08.02 FOX Kids: Gormiti
08.27 FOX Kids: Avatar
08.50 FOX Kids: Hot Wheels
09.12 FOX Kids: Lola & Virginia
09.26 FOX Kids: Sketsiä!
09.40 Grillimaisteri Hans Välimäki
09.45 24Kitchen: Nopeaa ja herkullista
10.15 24Kitchen: Makujen lähteillä
10.45 Samun salainen keittiö
11.10 Hei me leivotaan
11.35 Mr & Miss ShowHau
12.00 Wipeout Suomi
12.55 Tappajaeläimet
13.50 Lentoturmatutkinta
14.45 Hetki ennen tuhoa
15.15 Hetki ennen tuhoa
15.45 Alaskan poliisit
16.40 Alaskan poliisi
17.35 Montanan poliisit
18.30 Mandelan perijättäret
19.00 Wipeout Suomi
20.00 Nolot vartalot
21.00 Tabu
22.00 Tabu
23.00 Ilman johtolankaa
23.50 Ilman johtolankaa
00.40 Vicky Cristina Barcelona
02.25 American Dad
02.50 Family Guy
03.15 Family Guy
03.40 Family Guy

AVA

06.00 Aamun AVAus
08.20 Ostoskanava
09.20 Market Kitchen
10.15 Market Kitchen
11.10 Market Kitchen
12.05 Oma koti kaunein koti
13.05 Grand Designs – unelma-asunnot
14.05 Grand Designs – unelma-asunnot
15.05 Grand Designs – unelma-asunnot
16.00 Grand Designs – unelma-asunnot
17.00 AVA Dokumentti: Chanel myytin takana
18.00 Kotia kohti
19.00 Grand Designs – unelma-asunnot
20.00 AVA Elokuva: Bridget Jones – elämäni sinkkuna
22.00 AVA Elokuva: Teoria miehistä
00.00 Kovat kaulassa
00.55 Erilaisia suhteita
01.25 Isän suusta

01.55 Yön AVA


© Nostalgia-TV Productions