Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2012

Yle TV1

04.00 Uutisikkuna
06.24 Ylen aamu-tv
09.30 Antiikkimakasiini
10.00 Ylämaan kettu
10.50 Kolme vuodenaikaa: Kurjenpolvet
11.00 Yle Uutiset
11.05 Yle News
11.10 Avara luonto: Emot ja eläinpienokaiset
12.05 Ukot
12.35 Tohtorit
13.05 Rantasalmen sulttaani
14.20 Laila
15.00 Yle Uutiset
15.05 Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa
16.00 Kuningatar Elisabetin maailma
16.52 Maapallo sylissämme
16.55 Yle Uutiset viittomakielellä
17.00 Yle Uutiset
17.10 Ylämaan kettu
18.00 Yle Uutiset
18.30 Pokka pitää
19.00 Emma
19.54 Maapallomme ihmeitä
20.00 Muslimielämää
20.30 Yle Uutiset
20.55 Urheiluruutu
21.00 New Yorkin monet kasvot
21.27 Euroopan yllä
21.30 Tosi tarina: Siuruan Rubens
22.00 Estradilla: Paula Koivuniemi – Live!
23.15 Yle Uutiset
23.20 Uudelleenlaskenta
01.11 Oddasat
01.25 Eurojackpot

01.31 Uutisikkuna

Yle TV2

04.00 Uutisikkuna
06.50 PIKKU KAKKONEN
06.53 Nalle Luppakorva
07.00 PIKKU KAKKONEN
07.01 Anjan satuhetki
07.05 PIKKU KAKKONEN
07.06 Anton Siilinen ratkaisee
07.18 PIKKU KAKKONEN
07.18 Kotirannan kalajuttu
07.27 PIKKU KAKKONEN
07.27 Noksu
07.33 PIKKU KAKKONEN
07.33 Zip-Zap muu
07.40 PIKKU KAKKONEN
07.41 Käytöskukka
07.46 Pikku Kakkosen posti
07.52 PIKKU KAKKONEN
07.54 Disney esittää: Ystäväni Tiikeri & Nalle Puh
08.20 Galaxi
08.20 Ping-pong
08.43 Viidakkojytä
08.50 Lentävät lääkärit
09.35 UP: Vilma ja Jani – Todella kaunis
09.40 Yle Uutiset Uusimaa
09.50 Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
10.00 Yle Uutiset Lounais-Suomi
10.10 Yle Uutiset Häme
10.20 Yle Uutiset Keski-Suomi
10.30 Yle Uutiset Itä-Suomi
10.40 Yle Uutiset Pohjanmaa
10.50 Yle Uutiset Pohjois-Suomi
11.00 Loma!
11.22 Mr Bean
11.33 Loma!
11.55 Sincopats
12.00 Free Radio
12.22 Sinikeltaisia unelmia
12.50 Isä Matteon tutkimuksia
13.47 Ruohonjuuritasolla
13.55 Tanskan uudet maanviljelijät
14.25 Kohtauspaikka: Menestyksen hinta
14.55 Sydänääniä
15.25 Neljä unelmaa muutoksesta
16.10 Matkalla maailmalla
16.15 Viinitilan keisari
17.00 Pikku Kakkonen
18.00 Taisto – koulujen kisa
18.30 Loma!
18.52 Sincopats
18.55 UP: Vilma ja Jani – Todella kaunis
19.00 Yle Uutiset
19.10 Yle Uutiset alueeltasi
19.20 Yle Uutiset Suora linja
19.30 Erätulilla
20.00 Rytmisen voimistelun EM
20.35 Free Radio
21.00 Tartu Mikkiin
21.50 Yle Uutiset
22.05 Kova laki: Kirjaimet rinnassa
22.50 Poliisi-tv
23.15 Tyttökauppiaat

00.05 Uutisikkuna

MTV3

05.20 Aamusää
05.50 Studio55.fi
06.25 Huomenta Suomi
09.25 Studio55.fi
10.00 Mitä tänään syötäisiin?
10.05 Emmerdale
10.35 Emmerdale

11.05 Ostoskanava
13.00 Lääkärit
13.55 Mitä tänään syötäisiin?
14.00 Michelin-tähdet: täydellisyyden hulluus
15.05 Rita Rocks
15.35 Nigel Marvenin suuri käärmehyökkäys

16.40 Älynväläys
16.50 Onnenpeli hyväntekeväisyysarpa
17.00 Uutiset
17.05 Tunteita ja tuoksuja
17.55 Mitä tänään syötäisiin?
18.00 Emmerdale
18.30 Emmerdale
19.00 Seitsemän Uutiset
19.20 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.05 Minuuttipeliä
21.00 Mercyn sairaala
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Päivän sää
22.25 Tulosruutu
22.35 Meren raivo
01.10 Mental

02.10 Älynväläys
03.10 MTV3 Deitti

Nelonen

06.00 Ostosruutu
06.20 Ostosruutu
06.40 Ostosruutu
07.00 Disneyn esikoulu: Pupujen kaupunki
07.25 Disney esittää: Finias ja Ferb
07.50 Disney esittää: Timon ja Pumba
08.15 Lazy Town
08.45 Lego Ninjago
09.00 Niki viinitilojen keittiöissä
09.30 Vauvan tarina
10.00 Kierrätysmuotia Hollywoodissa
10.30 Pikakurssi kodinostoon

11.00 Ostosruutu
11.40 Ostosruutu
12.20 Ostosruutu
13.00 Vauvan tarina
13.30 Kierrätysmuotia Hollywoodissa
14.00 Pikakurssi kodinostoon
14.35 Niki viinitilojen keittiöissä
15.05 Lapsuuteni luuserina
15.35 Lapsuuteni luuserina
16.05 Hurja remontti
17.05 Nelosen sää
17.10 Pulmuset
17.45 Dr. Phil
18.45 Nelosen uutiset
18.55 Nelosen sää
19.00 Hauskat kotivideot
20.00 The Voice of USA
20.57 Keno
21.00 13 ja risat
23.05 Nelosen uutiset
23.15 Nelosen sää
23.20 Isänmaan toivot
23.55 Kumman kaa: Music Award
00.25 Black Snake Moan – vangitut vietit
02.45 Detroit 1-8-7

03.45 Älypää-TV

Yle Fem

04:00 Textnytt
07.00 Min Morgon
08.30 SVT: Gomorron Sverige
11:00 SVT: ABC
11:08 SVT: Smålandsnytt
11:16 SVT: Västnytt
11:25 SVT: Kulturnyheterna
11:40 SVT: Uutiset
11:55 SVT: Programtablå
12:00 SVT: Thaifjord
12:45 SVT: Beredskapsårens hjältinnor
13:40 SVT: Student 92, femton år senare
14:30 SVT: Världens händelser

15.00 Textnytt
15.55 Alistairin hirmuinen kosto
16.23 Pingviinipuuhia
16.25 Niklaksen keittiössä
16.55 TV-nytt
17.00 Peter Lund Madsen opintomatkalla
17.18 5 minuuttia
17.25 Obs.: Obs
17.55 TV-nytt
18.00 BUU-klubben: Tiikeriankan poppoo
18.30 123 asiaa jotka jokaisen ruotsalaisen tulisi tietää
19.00 Aamusta iltaan
19.30 TV-nytt
19.55 Sportnytt
20.00 Kirjaohjelma: Suomalaisia naiskirjailijoita
20.30 Pixel
21:00 SVT: Claes Eriksson: MAX
22:05 SVT: Fredagsbio: Luftslottet som sprängdes

00:30 SVT: 24 Vision
00:35 SVT: Aktuellt
01:10 SVT: Östnytt
01:18 SVT: Aktuellt
01:30 SVT: Nyhetssammanfattning
01:35 SVT: Björnes magasin
02:05 SVT: Barda
02:30 SVT: Vem vet mest?
03:00 SVT: Mästarnas mästare

Sub

06.00 SubChat
08.00 Lemmen viemää
09.00 SubChat
10.10 Älynväläys
11.00 Ostos-tv
14.00 Madagascarin pingviinit
14.30 Piilokamera
15.00 Gwyneth Espanjassa

15.55 Onnenpeli hyväntekeväisyysarpa
16.00 Howien jekut
17.00 Lemmen viemää
18.00 Ensisilmäyksellä
18.30 American Idol
20.30 Simpsonit
21.00 American Pie
23.00 30 Rock
23.30 C.S.I.
00.30 Taran monta elämää
01.00 Taran monta elämää
01.30 Taran monta elämää
02.00 Taran monta elämää
02.30 Salaiset kansiot

03.25 SubChat

Yle Teema

04.00 Teematieto
16.50 Kuvakudos syntyy
16.57 Hopean hohdetta
17.29 Varttia yli kaksitoista ja hiljaisuus
18.00 Etsivä Lea Sommer
18.48 Avaruuskansiot
19.00 Historia: Ensimmäiset australialaiset
19.54 Lapset puhuvat
20.00 Tie Roomaan: kaksi pientä elefanttia
20.45 Arkistojen salat: Suora lähetys Kuusta
21.15 Kino: Vaarallinen tyttöystävä
23.05 Rockin klassikkolevyt: Metallica

23.55 Teematieto

Liv

06.00 Ostosruutu
07.30 Ostosruutu
09.00 Neulontakerho
09.30 Kotiruokaa Rachael Rayn tapaan
10.00 Vanessa ja pikkuväki
10.30 Unitupa
11.00 Supernannyn uudet opit
12.00 Illallissota
13.00 Pikakurssi kodinostoon
13.30 Ihmisen paras ystävä
14.00 City-puutarhuri
14.30 Ilme nuoremmaksi – Britannia
15.30 Hulluna häämekkoihin
16.00 Keittiöstä catwalkille
17.00 Huikea kakkukisa
18.00 Design Star
19.00 Suomi-tytöt New Yorkissa
20.00 Arvostele mun illallinen Suomessa
20.30 Kiinteistökuningatar Kaisa
21.00 Sisustusmatkalla Minnan kanssa
21.30 Unelmamökki
22.00 Koirantrimmaajat kilpasilla
23.00 Arvostele mun illallinen Suomessa
23.30 Olivian armoilla
00.00 Neljät häät Britanniassa

01.00 Älypää-TV

JIM

06.00 Älypää kuvavisa
08.30 Ostosruutu
09.30 Ostosruutu
10.30 Ostosruutu
11.30 Lentokenttä
12.00 Ruotsin karmein koti
13.00 Eräkuksa
13.30 Start!
14.00 Maailman rankimmat korjausurakat
15.00 Leijonan luola Kanada
16.00 Team Ahma
16.30 Australian rajalla
17.00 Ruotsalaiset pelastajat
18.00 Kokin vapaapäivä
18.30 Likaisen työn sankarit
19.00 Lentokenttä
19.30 South Park
20.00 Ruotsin karmein koti
21.00 JIM D Rikos: Matkalla kiven sisään
22.00 Huijarirakentajat
23.00 Stockholm-Arlanda
00.00 Fifth Gear
00.35 Trigger Happy TV
01.05 Mestariampuja
02.00 Villit nettivideot
02.30 Rikollisjahdissa
03.00 Alaston piilokamera
03.30 Alaston piilokamera

TV5

06.00 Yöikkuna
07.00 Lentokentällä
07.30 Lentokenttä UK
08.00 70’s show
08.30 Aarteenmetsästäjä
09.20 Lentokentällä

09.45 Ostos-TV
11.45 Best Direct
12.45 Good in Bed
14.30 70’s show
15.00 Diivakoirat
15.55 Lentokenttä UK
16.30 Amerikan hauskimmat kotivideot
17.30 Meidän faija
18.00 70’s show
19.00 Ihmemies MacGyver
20.00 NCIS Rikostutkijat
21.00 Zorron legenda
23.40 Num3rot
00.30 Ei yhdeksän uutiset
01.00 Pineapple Express – ohutta yläpilveä
03.00 Tough Love

03.50 Yöikkuna

The Voice

06.00 Heräämö Best of
07.00 Heräämö Live
09.00 Parasta Suomesta
10.00 Me Rakastamme Musiikkia

11.00 Best Direct
12.00 Tvins
14.00 Me Rakastamme Musiikkia
15.00 Voicen uutuudet
16.00 Me Rakastamme Musiikkia
18.00 Latauslista
20.00 Me Rakastamme Musiikkia
21.00 Seinfeld
21.30 Ammu vaan!
22.00 NewsRadio
22.30 Nanny
23.00 Seinfeld
23.30 Ammu vaan!
00.00 Viikonloppu Voicella
02.00 Me Rakastamme Musiikkia

FOX

06.00 Ei lähetystä
13.00 24Kitchen: Makujen lähteillä
13.25 24Kitchen: Nopeaa ja herkullista
13.55 Ally McBeal: Haaveissa vain
14.40 Conan
15.25 Rajasota
16.15 Lentoturmatutkinta
17.05 24Kitchen: Makujen lähteillä
17.30 24Kitchen: Nopeaa ja herkullista
18.00 STT Uutiset
18.04 Kierroksilla: Salamavihjeet
18.10 Ally McBeal
19.00 Lentoturmatutkinta
20.00 Hain saalistajat
20.58 Kierroksilla: Illan Salama
21.00 Criminal Minds
22.00 Fever Pitch
23.50 Conan

00.40 WWW.SUOMITV.FI

AVA

06.00 Aamun AVAus
08.45 Ostoskanava
09.45 Sinkkuäitien talossa
10.45 Martha Stewart Show
11.35 Market Kitchen
12.25 Lasten kanssa maailmalla
13.00 Kotiruokaa Sandran tapaan:
13.30 Kylän hurja remontti
14.00 Selvänäkijä John Edward
14.50 Green Touch
15.05 Vauvamania
15.35 Sinkkuvanhempien talossa
16.35 Market Kitchen
17.25 Lääkärit
18.10 Martha Stewart Show
19.00 Salatut elämät
19.30 Annan ja Kristinan tyylivinkit
20.00 Sisustuksen maailma
20.50 Green Touch
21.00 Grand Designs – unelma-asunnot
22.00 Puumanainen
22.30 Moderni perhe
23.00 Kasvun paikka
00.00 Kuutosia kasvattamassa

00.50 Yön AVA


© Nostalgia-TV Productions