Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2011

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
06.25 Ykkösen aamu-tv
09.30 Opettaja ohjaimissa
10.20 Rakkauden tähden: Xie ja osmo
10.50 Eläinten elämää maalla ja merellä
11.00 Tv-uutiset
11.05 YLE News
11.10 Pérezin soittokunta
12.10 Pankkiryöstäjän viimeinen mahdollisuus
12.45 Attenborough: Nisäkkäiden maailma
13.35 Anna ystävämme
14.30 Aivot ja keho
15.00 Tv-uutiset
15.05 Ykkösen aamu-tv: Tänään otsikoissa
16.00 Avara luonto: Niitty elää
16.55 Viittomakieliset uutiset
17.00 Tv-uutiset
17.10 Opettaja ohjaimissa
17.50 Maailman matkailuaarteet
18.00 Kuuden Tv-uutiset ja sää
18.30 Rakkauden tähden: Som ja Mari
19.00 Historiaa: Juutalaislasten harharetki
20.00 Benidorm
20.25 Viking Lotto ja Jokeri
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.05 A-studio
21.40 Ulkolinja: Isku talibanien ytimeen
22.35 Lintu
22.45 Terapiassa
23.10 Tv-uutiset
23.15 Lauantaiprojekti
23.45 Taiteilijaelämää

00.40 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Uutisikkuna
06.50 PIKKU KAKKONEN
06.51 Norsulan perhe
07.04 Lilli Pii
07.09 Ika Oka
07.20 Wilma Vikkelä
07.25 Katinkontti Remix
07.40 Seikkailija Saku
07.45 Neppajymykerho
07.51 Iso maailma
08.20 Poinzi
08.35 Vasikantanssi: Muutto
08.50 Uudenmaan uutiset
09.00 Kaakkois-Suomen uutiset
09.10 Lounais-Suomen uutiset
09.20 Hämeen uutiset
09.30 Keski-Suomen uutiset
09.40 Itä-Suomen uutiset
09.50 Pohjanmaan uutiset
10.00 Pohjois-Suomen uutiset
10.10 Ihana Elisa
10.55 Yhteys
11.00 Mikaelin naiset
11.10 Matkapassi: Mikronesia
12.05 Pekka ja Pätkä miljonääreinä
13.40 Ajankohtainen kakkonen
14.30 Jako kahteen
15.00 Pat & Stan
15.10 Yle Live: Irina
16.10 Lentävät lääkärit
17.00 Anniina Ballerina
17.25 Pikku Kakkonen
18.00 Tartu Mikkiin
18.50 Tv-uutiset
19.00 Alueellinen uutislähetys
19.10 Urheiluruutu
19.15 Kakkosen kesäsää
19.20 Verta, hikeä ja luksusta
20.10 Haukka ja kyyhkynen
21.00 Kymmenen riivinrautaa (K11)
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Kova laki: Erikoisyksikkö
22.50 Navaronen tykit
01.20 Ensiapuosasto

02.05 Uutisikkuna

MTV3

05.35 Kimppadiili
05.50 Aamusää
06.25 Huomenta Suomi
09.25 Mitä tänään syötäisiin?
09.30 Tunteita ja tuoksuja
10.20 Suurin pudottaja
11.15 Tennistä: Ranskan avoimet

12.15 Ostoskanava
13.20 Voittovisa
13.35 Mitä tänään syötäisiin?
13.40 Ensisilmäyksellä
14.10 Perhesiteet
15.10 Pientä pintaremonttia

16.10 Kimppadiili
16.25 Salatut elämät
16.55 Salatut elämät
17.25 Salatut elämät
17.55 Mitä tänään syötäisiin?
18.00 Suurin pudottaja
19.00 Seitsemän Uutiset
19.20 Päivän Sää
19.30 Karavaanarit
20.00 45min Special: Shokkipelastus – lentoturmasta selvinneet
21.00 C.S.I. New York
21.55 Vikinglotto ja Keskiviikko-Jokeri
22.00 Kymmenen uutiset
22.20 Päivän Sää
22.25 Tulosruutu
22.35 Diili
23.35 Nautintona olut
00.05 D.E.A. Huumepoliisit
01.05 Tennistä: Ranskan avoimet

02.05 Ostoskanava
02.20 Kimppadiili
02.35 Se Oikea

Nelonen

06.00 Älypää-TV
07.00 Lehmä, kissa ja valtameri
07.15 Lehmä, kissa ja valtameri
07.30 Disney esittää: Kim Possible
08.00 Lazy Town
08.30 Isännän ja koiran käytöskoulu Amerikassa
09.30 Hyvä kokki, Paha kokki
10.00 Vauvan tarina
10.30 Morsiandieetti

11.00 Ostosruutu
11.05 Ostosruutu
11.50 Ostosruutu
11.55 Ostosruutu
12.55 Ostosruutu
13.00 Vauvan tarina
13.30 Morsiandieetti
14.00 Pikakurssi kodinostoon
14.30 Hyvä kokki, Paha kokki
15.00 Huippumalli haussa
15.55 Eläinsairaala
16.25 Pulmuset
16.55 Nelosen sää
17.00 Päivien viemää
17.50 Oprah
18.45 Nelosen uutiset
18.55 Nelosen sää
19.00 Stage
20.57 Keno
21.00 Greyn anatomia
22.00 Shield – Lain varjolla
23.05 Nelosen uutiset
23.15 Nelosen sää
23.20 Frasier
23.50 Konttori
00.20 Mad Men
01.20 Lost

02.20 Ostosruutu
02.35 Älypää-TV

YLE FST5

04.00 Textnytt
06.45 Min Morgon
08.30 Hill Street Blues

09.15 Textnytt
16.55 Perheeni on bändini
17.25 Sportmagasinet
17.55 TV-nytt
18.00 BUU-klubben: Bärtil
18.30 Tintti: Kuningas Ottokarin valtikka 1/2
18.53 Ruohonjuuritasolla
19.00 Aamusta Iltaan
19.30 TV-nytt
19.55 Sportnytt
20.00 Purtavaa Pohjolasta
20.30 Kuvakirjeitä Euroopasta
20.40 Pixel
21.00 Aivojen synty ja kuolema
21.30 Veljekset
22.15 Miksi näin?
22.40 Oddasat
22.55 Sportmagasinet

23.30 Textnytt

Sub

06.00 SubChat
08.00 Lemmen viemää
08.55 SubPlay
09.30 Voittovisa
10.00 SubPlay
11.00 Ostos-tv
14.00 Futurama
14.30 Kukkulan kuningas

15.00 Voittovisa
15.30 Baywatch
16.30 Marienhof
17.00 Gossip Girl
18.00 Subin uutiset
18.05 Lemmen viemää
19.00 Kahjot jenkit
20.00 American Idol
21.00 Tanssien tähtiin
22.00 Mallimaailman huipulle
23.00 L-koodi
00.45 Pelastajat
01.15 Supernatural

02.05 SubChat

YLE Teema

04:00 Teematieto
15:35 Matkalla jossain Suomessa
16:35 Tiededokumentti: Auttaako tiede…
17:25 Francon aika – näin sen koimme (Cuéntame cómo pasó)
18:57 Ajattelen siis olen…
19:00 Sukupuu (K13)
20:30 Ranskalainen kylä (K13)
21:25 Romy Schneiderin elämä
23:15 Mullan alla (K15)

00.05 Teematieto

Liv

06.00 Älypää-TV
07.00 Ostosruutu
07.05 Ostosruutu
07.50 Ostosruutu
07.55 Ostosruutu
08.55 Ostosruutu
09.00 Kokataanko teillä?
09.30 Arvostele mun illallinen Britanniassa
10.00 Livingetc sisustaa
10.30 Vanessa ja pikkuväki
11.00 Sillä silmällä
12.00 Arvostele mun illallinen tunnissa
13.00 Pikakurssi kodinostoon
13.30 Kodikkaasti vuokralla
14.00 Jamie Italiassa
14.30 Kokataanko teillä?
15.00 Kokataanko teillä?
15.30 Morsiandieetti
16.00 Häähullut
17.00 Hulluna häämekkoihin
17.30 Ilme nuoremmaksi – Britannia
18.30 Arvostele mun illallinen Britanniassa
19.00 Koirakuiskaaja
20.00 Arvostele mun illallinen Ruotsissa
20.30 Miljonääriäidit Maria & Nina
21.00 Ruotsin miljonääriäidit
22.00 Miten löytää kunnon mies?
23.00 Parempaa avioseksiä kiitos!
00.00 Arvostele mun illallinen Britanniassa
00.30 Sillä silmällä

01.30 Ostosruutu
01.45 Älypää-TV

JIM

06.00 Älypää kuvavisa
09.55 Ostosruutu
10.55 Ostosruutu
11.55 MasterChef Australia
12.55 Tylerin ruokamatkat
13.25 Pintaremontilla rahoiksi
13.55 Iron Chef UK
15.00 Ruotsalaiset pelastajat
16.00 Australian rajalla
16.30 Nelonen Pro esittää: MotoGP-makasiini
17.00 Los Angelesin tatuointitarinat
18.00 Ruotsalaiset pelastajat
19.00 Australian rajalla
19.30 South Park
20.00 Fifth Gear
20.30 Poliisit: Vantaa
21.00 JIM D: Suezin kanaali
22.00 Madhouse
23.00 Tuhottu sekunneissa
23.30 Sali
00.00 JIM D: Kaikkien aikojen voimakkain maanjäristys, osa 2/2
01.00 Teho-osasto

01.30 Ostosruutu
01.45 Älypää kuvavisa

TV5

06.00 Yöikkuna
06.30 Heräämö Live
09.34 Parhaat musiikkivideot
10.00 Ostos-TV
12.00 Home and away
12.30 K11
13.00 70’s show
13.30 Kellarin kunkku
14.00 Voice On
16.00 Amerikan hauskimmat kotivideot
16.30 Supertähdet: Carmen Electra
17.30 K11
18.00 70’s show
18.30 Kellarin kunkku
18.55 Amerikan hauskimmat kotivideot
19.25 Todella upeeta
20.00 5D: Erikoiset lemmikit
21.00 Heat – ajojahti
00.25 Tähtikino
01.00 Just for Laughs
01.30 Tiedän mitä teit viime kesänä 3
03.10 NCIS Rikostutkijat

The Voice

06.00 Heräämö Live
10.00 Me Rakastamme Musiikkia
12.00 Parasta Suomesta
13.00 Me Rakastamme Musiikkia
15.00 Deja Voice
15.30 Voicen Uutuudet
16.00 Me Rakastamme Musiikkia
17.00 Top 5 @ 5
17.30 Me Rakastemme Musiikkia
18.00 Killer Karaoke
19.00 Heräämö Best Of
20.00 Deja Voice
20.30 Voicen Uutuudet
21.00 Me Rakastamme Musiikkia
23.00 Top 10
00.00 Me Rakastamme Musiikkia

SuomiTV

06.00 SuomiTV:n Ruutu
17.00 Nuoret vakoojat
17.30 Nuoret vakoojat
18.00 Sairaala meren rannalla
18.30 SuomiTV:n Uutiset
18.35 Rakastetut tähdet – Basil Rathbone
18.45 Ravit: Vihjevartti
19.00 Ravit: Vermon suora
21.00 IRR-TV: Reppuooppera
22.00 Kokki kotona
22.30 Kummallinen maailma
23.00 Kymppitonni
23.30 Uskomattomat eläimet

00.00 SuomiTV:n Ruutu

AVA

06.00 Aamun AVAus
10.45 Namaste jooga
11.10 Martha Stewart Show
12.00 Lääkärit
12.50 Debbie Travis – Koti vaihtaa väriä
13.15 Koti kirkkaaksi
14.05 Videofashion News
14.30 Muutto vai remontti?
15.00 Luonnon oma apteekki
15.30 Eastenders
16.00 Market Kitchen
16.45 Martha Stewart Show
17.30 Lääkärit
18.15 Pientä pintaremonttia:
19.00 Planeettamme puolesta
19.30 Fantastiset farmarit
20.00 Alter Eco
21.00 AVA Draama: David Copperfield
22.45 NYC:n täydelliset naiset
23.35 Fantastiset farmarit
00.05 Steven & Chris

00.55 Yön AVA


© Nostalgia-TV Productions