Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2010

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
06.25 Ykkösen aamu-tv
09.30 Naapureina Madridissa
10.25 Eläinten elämää maalla ja merellä
10.35 Luontohetki: Luontokuvaajan matkassa
11.00 Tv-uutiset
11.05 YLE News
11.10 Tie Avonleaan
12.00 Tänään otsikoissa
13.00 Perinnemestari
13.30 A-studio
14.00 Ihmiskunnan aarteita
14.15 Tuholaiset
15.00 Tv-uutiset
15.05 Coronation Street
15.55 Holby Cityn sairaala
16.55 Viittomakieliset uutiset
17.00 Tv-uutiset
17.09 Sydän paikallaan
18.00 Kuuden tv-uutiset ja sää
18.30 Perinnemestari
19.00 Mennyttä etsimässä: Matkalla vanhuuteen
20.00 Tosi tarina: Virtuaalirakkaus
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 John Adams
22.05 Pikku-Britannia USA (K15)
22.30 Eläinten elämää maalla ja merellä
22.45 Terapiassa
23.15 Tv-uutiset
23.20 Make up!
23.50 Prisma: Haitin maanjäristys

00.35 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Sudoku
05.00 Mikämikä-tvpeli
06.00 Tellus-tietovisa
06.50 PIKKU KAKKONEN
06.52 Roope-karhun taikaseikkailut
07.04 Maltti ja Valtti
07.18 Pikku prinsessa
07.31 Niko ja ystävät
07.37 Pompulat
07.44 Neppajymykerho
07.50 Kaapo
08.18 Lulu ja lehmä
08.25 Animalia
08.53 Ruohonjuuritasolla
09.00 Oddasat
09.15 Uudenmaan uutiset
09.25 Kaakkois-Suomen uutiset
09.35 Lounais-Suomen uutiset
09.45 Hämeen uutiset
09.55 Keski-Suomen uutiset
10.05 Itä-Suomen uutiset
10.15 Pohjanmaan uutiset
10.25 Pohjois-Suomen uutiset
10.35 McLeodin tyttäret
11.20 Mestarihuijarit
11.50 Islantilainen tiedekeskus
12.15 Suomi express: yleisön pyynnöstä
12.25 Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
12.55 Vuokrasulhanen
14.10 Ikimuistoinen: Danny
14.25 Lehmän vuosi
15.15 Kolmen kopla
15.40 Tuntematon Norja
16.10 Lentävät lääkärit
17.00 Kekseliäs Kaisa
17.23 Pikku Kakkonen
18.00 Satuhäät
18.50 Tv-uutiset
19.00 Alueellinen uutislähetys
19.10 Urheiluruutu
19.15 Kakkosen kesäsää
19.20 Lapsityrannit
20.00 Trasselirakastaja
20.50 Suomi express: yleisön pyynnöstä
21.00 Ajankohtainen Kakkonen
21.50 Uutiset ja sää
22.00 Urheiluruutu
22.05 Talvisota – ensimmäinen torjuntavoitto
23.00 Uusi maailma
01.10 Seksin ABC
01.35 Sisu

02.05 Mikämikä-tvpeli
03.00 Piilosana

MTV3

05.50 Aamusää
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Mitä tänään syötäisiin?
09.15 EastEnders
09.50 EastEnders
10.25 Emmerdale
10.50 Emmerdale
11.20 Tennistä: Ranskan avoimet

12.20 Televisa
12.40 Ostoskanava
13.40 GoFinland.fi
14.20 Huomenta Suomen parhaat
14.45 Mitä tänään syötäisiin?
14.50 Alf
15.20 She’s Got The Look

16.15 Televisa
16.40 Salatut elämät
17.05 Salatut elämät
17.30 Salatut elämät
17.55 Mitä tänään syötäisiin?
18.00 Emmerdale
18.30 Emmerdale
19.00 Seitsemän Uutiset
19.20 Päivän sää
19.30 Peili
20.05 Perhesiteet
21.00 Todistettavasti syyllinen
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Päivän sää
22.20 Tulosruutu
22.30 C.S.I.
23.30 L-koodi
00.30 Kolmas kivi auringosta
01.00 Tennistä: Ranskan avoimet

02.00 Televisa
02.40 Se Oikea

Nelonen

06.00 Älypää-TV
07.00 Disney esittää: Finias ja Ferb
07.25 Disney esittää: Kim Possible
07.50 Puuha-Pete
08.05 Yhteinen taloprojekti
08.30 Venäläinen Nanny
09.00 Hyvä kokki, Paha kokki
09.30 Taaperotiimi
10.00 Muodin ABC
10.30 Pikakurssi kodinostoon

11.00 Ostosruutu
12.00 Ostosruutu
13.00 Taaperotiimi
13.30 Lisäarvoa asunnolle
14.25 Hyvä kokki, Paha kokki
14.55 Huoneen muodonmuutos
15.25 Kanadan Huippumalli haussa
16.20 Hurja remontti
17.15 Nelosen sää
17.20 Lapsuuteni luuserina
17.50 Dr. Phil
18.45 Nelosen uutiset
18.55 Nelosen sää
19.00 Poliisit
19.30 Ou Nou!
20.00 Huvila & Huussi
20.57 Keno
21.00 NCIS Rikostutkijat
22.00 4D: Isäni painaa 400 kg
23.00 Nelosen uutiset
23.05 Nelosen sää
23.10 Urheilu-uutiset
23.20 Frasier
23.50 Start!
00.20 Navigare
00.50 Shield – Lain varjolla

01.50 Ostosruutu
02.05 Älypää-TV

YLE FST5

04.00 Textnytt
06.45 Min Morgon
08.30 Hill Street Blues

09.15 Textnytt
17.25 Närbild
17.55 TV-nytt
18.00 BUU-klubben
18.30 Space Trainees II
19.00 Aamusta Iltaan
19.30 TV-nytt
19.55 Sportnytt
20.00 Dok: Hristinan talot
20.52 Kuvakirjeitä Etelä-Amerikasta
21.00 Sportmagasinet
21.30 Pikkukeskiviikko
22.00 TV-nytt
22.10 Kallion arvoitus
23.05 Vankilakierre poikki
23.35 Oddasat

23.50 Textnytt

Sub

06.00 Sub chat
07.00 Bakugan
07.30 Hannah Montana

08.00 Nellin maja
09.00 Lemmen viemää
09.55 Televisa
10.25 Milk Bar
11.10 Ostos-tv
14.10 Xena (2.es)
15.00 American Idol
16.00 112 – hengenpelastajat (3.es)
16.30 City
17.00 Poliisikoira Rex
18.00 Subin uutiset
18.05 Lemmen viemää
19.00 Pelastajat
19.30 Will & Grace
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Ruotsin huonoimmat kuskit
22.00 Sons of Anarchy
23.15 Tähtiportti
00.10 Duudsonit
00.40 Päätöntä menoa
01.10 Peep Show
01.40 Genesis – tappajan jäljillä

02.40 Sub chat

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.25 Aivokirurgit
16.50 Välimeren historian aalloilla
17.20 Henkinen Eurooppamme
17.50 Francon aika – näin sen koimme
19.00 Viro – Tuulten pieksämä maa
20.05 Historia: Pako Auschwitzista
21.00 Historia: Taistelu Norjasta
21.55 Tv-arkisto: Irwin
21.55 Kultainen kurjuus
22.35 Irwin Goodman – Nyt!
23.20 Löytöretki

00.05 Teematieto

Liv

06.00 Älypää-TV
06.30 Ostosruutu
07.30 Ostosruutu
08.30 Kotiruokaa Rachael Rayn tapaan
09.00 Sarah’n talo
09.30 Eden
10.00 Pienten perhe
10.30 Deittipalvelu
11.00 Nuorennusleikkaus
11.30 Tyyliä pikkurahalla
12.00 Ellen DeGeneres Show
13.00 Jamien keittiössä
13.30 Eden
14.00 Uuteen kotiin
15.00 Pienten perhe
15.30 Eroon liikakiloista
16.00 Häähullut
17.00 Tyyliä vai ei
18.00 Täydellinen juhlapöytä
18.30 Kokataanko teillä?
19.00 Ellen DeGeneres Show
20.00 Isännän ja koiran käytöskoulu
20.30 Pienten perhe
21.00 Sarah’n talo
21.30 Eden
22.00 Amyn lailla
23.00 Arvostele mun illallinen
23.30 Deittipalvelu
00.00 Ellen DeGeneres Show

01.00 Ostosruutu
01.15 Älypää-TV

JIM

06.00 Älypää kuvavisa
09.15 Ostosruutu
10.15 Ostosruutu
11.15 Remonttipartio pelastaa
11.40 Kylpyhuone kuntoon!
12.05 American Hot Rod
13.00 Remontoijan unelma vai valmis koti?
13.30 Mahdollisuuksien koti
14.00 Brady Barrin vaarallinen luonto
15.00 Teho-osasto
15.30 Hengenpelastajat
16.00 Fifth Gear
16.30 Täysillä tutkaan
17.00 Hullut japanilaiset
17.30 Kahjot ninjat
18.00 Teho-osasto
18.30 Uppsalan sairaala
19.00 Fifth Gear
19.30 Matkaoppaat
20.00 Amerikan ansa-autot
20.30 Poliisit
21.00 JIM D: Air France 447 – Kadonnut lento
22.00 Gene Simmonsin sukukalleudet
22.30 Rikollisjahdissa
23.00 Alaston piilokamera
23.30 Uskomattomat uutiset
00.00 JIM D Rikos: Amerikan gangsterit
01.00 American Hot Rod

02.00 Ostosruutu
02.15 Älypää kuvavisa

TV Viisi / The Voice

06.00 The Voice: Heräämö Live
10.00 The Voice: Killer Karaoke
11.00 The Voice: Parasta Suomesta
12.00 The Voice: Deja Voice
13.00 The Voice: Me Rakastamme Musiikkia
15.00 The Voice: 100% Rock
16.00 The Voice: Me Rakastamme Musiikkia
17.00 The Voice: Top 5 @ 5
17.30 The Voice: Voicen Uutuudet
18.00 TV Viisi: 70’s show
18.30 TV Viisi: Perhe paketissa
19.00 TV Viisi: Amerikan hauskimmat kotivideot
19.30 TV Viisi: Meidän faija
20.00 TV Viisi: Selvänäkijä Lisa Williams Live
21.00 TV Viisi: Isän tyttö
22.55 TV Viisi: Perhe paketissa
23.20 TV Viisi: Late Night with Jimmy Fallon
00.20 TV Viisi: 70’s show
01.00 The Voice: Me Rakastamme Musiikkia

SuomiTV

06.00 SuomiTV:n Ruutu
07.00 Kolumbus
07.30 Taikatuokio

08.00 SuomiTV:n Ruutu
14.30 Ruutukauppa
16.30 Taikatuokio
17.00 Lilli ja tytöt
17.30 Lilli ja tytöt
18.00 SuomiTV:n Uutiset
18.05 Uusi elämä
18.30 Uusi elämä
19.00 SuomiTV:n uutiset
19.01 Kymppitonni
19.30 Patafonia
20.00 SuomiTV:n uutiset
20.10 SuomiTV:n kesäsää
20.15 Uhka menneisyydestä K-7
21.15 SuomiTV:n kesäsää
21.20 Avain
22.20 SuomiTV:n kesäsää
22.25 Kymppitonni
22.55 SuomiTV:n kesäsää
23.00 Outo ja uskomaton Venäjä
00.00 Black Harbour

00.30 SuomiTV:n Ruutu


© Nostalgia-TV Productions