Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2009

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
06.25 Ykkösen aamu-tv
09.30 Tie Avonleaan
10.18 Dave’s London
10.48 Kolme vuodenaikaa: Nätkelmät
11.00 Tv-uutiset
11.05 YLE News
11.10 Elämä käsissä
12.00 Tänään otsikoissa
13.00 Antiikkia, antiikkia
13.30 Arto Nyberg
14.15 Vaalit 09: Vaalizoom
15.00 Tv-uutiset
15.05 Diagnoosi: Murha
15.55 Pisara
16.00 Holby Cityn sairaala
17.00 Tv-uutiset
17.08 Elämä käsissä
18.00 Kuuden tv-uutiset ja sää
18.30 Niin kauan kuin
19.00 Prisma: Mihin katosivat mehiläiset?
19.50 Ensyklopedia
20.00 Paska juttu: Paha tuotos, hyvä tuotos
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kotikatsomo: Rotanloukku
22.05 Julkisuuden trauma
22.55 Tv-uutiset
23.00 Ulkolinja: Kirjeitä presidentille

23.50 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Sudoku
05.00 Mikämikä-tvpeli
06.00 Tellus-tietovisa
06.50 PIKKU KAKKONEN
06.53 Mio Mao
07.00 Lauran tähti
07.11 Aamujumppa
07.16 Milja
07.23 Pikku ötökät
07.30 Samsam
07.37 Hertan maailma
07.41 Nalle Luppakorva
07.48 Neppajymykerho
07.56 Vekarat!
08.20 Poinzi
08.35 Tohtori Koira
08.50 Onnen päivät
09.15 Matka Färsaarille
09.45 Kesärenkimix
09.55 Norsujen orpokoti
10.25 Eläimellistä menoa
10.35 Summeri
11.35 Salainen miljonääri
12.25 Ihanan Elisan tytär
13.25 Ruusun vuosi
13.50 Se on siinä
14.20 Metsolat
15.10 Pieni talo preerialla
16.00 McLeodin tyttäret
16.45 Luontoretkellä
17.00 Kaapo
17.23 Pikku Kakkonen
18.00 Ensiaskeleita
18.05 Vuoristosairaala
18.50 Tv-uutiset
19.00 Alueellinen uutislähetys
19.10 Urheiluruutu
19.15 Kakkosen kesäsää
19.20 Kesätorppa kuntoon
19.50 Kruununprinssi Rudolfin kohtalo
21.20 Pasila
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Tyttökauppiaat (K15)
22.55 Hädän hetkellä

23.35 Piilosana
01.00 Tellus-tietovisa
02.00 Mikämikä-tvpeli
03.00 Piilosana

MTV3

05.30 Aamusää
06.05 Studio55
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Studio55
09.35 Mitä tänään syötäisiin?
09.40 Tunteita ja tuoksuja

10.25 Lomaraha
10.35 Käenpesä
11.25 Ostoskanava
12.25 Astro-tv
12.55 Kesäkahvila
13.30 Huomenta Suomen parhaat
13.55 Tuntemattomat
14.45 Pilanpäiten
14.55 Salatut elämät
15.25 Salatut elämät
15.50 Salatut elämät

16.20 Lomaraha
16.45 Lääkärit
17.40 EastEnders
18.15 EastEnders
18.50 Mitä tänään syötäisiin?
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Ne Salmiset
21.00 Life
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Päivän sää
22.20 Tulosruutu
22.30 Fringe – rajamailla
23.35 Vihjeet hukassa
00.30 Naisten maailma

01.25 Lomaraha
02.25 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Taitopeli.com
07.00 Avatar
07.25 Disney esittää: Lilo ja Stitch
07.50 Alpo ja Turo
08.00 Nanny
08.30 Asuntotarjous päivässä
09.00 Makumatka Kreikkaan
09.30 Vauva tulossa
10.00 Häät haltuun
10.30 Pikakurssi kodinostoon

11.00 Ostosruutu
13.00 Vauva tulossa
13.30 Nuorennusleikkaus
14.00 Pikakurssi kodinostoon
14.30 Syödään yhdessä
15.00 Dr. Phil
15.55 Päivien viemää
16.45 Oprah
17.40 Nelosen sää
17.45 Huippumalli haussa
18.45 Nelosen uutiset
18.55 Nelosen sää
19.00 Poliisit
19.30 Sinkkuelämää
20.00 Suomen Huippumalli haussa
20.57 Keno
21.00 Dirty Sexy Money
22.00 Tracey Ullman
22.30 Puhelintytön päiväkirja
23.00 Nelosen uutiset ja sää
23.10 Urheilu-uutiset
23.15 Frasier
23.45 Lost

00.45 Ostosruutu
01.15 Taitopeli.com

YLE FST5

04.00 Textnytt
06.00 God morgon med A-laget
10.00 Textnytt
15.00 Lockie Leonard
15.25 Koukussa koiriin

15.30 Textnytt
16.55 Homo, taivas vai helvetti
17.25 TV-nytt
17.30 Närbild
18.00 BUU-klubben: Tohtori Koira
18.30 Made in Europe
18.45 Finland
19.00 Liikkeellä luonnossa
19.30 TV-nytt
19.54 5 minuuttia
20.00 Taivas tarjolla
20.45 Bussi
21.00 Valokeilassa: Christer Björkman
21.40 TV-nytt
21.50 Dok: Adan galleria
22.45 Tenniksen Ranskan avoimet
23.45 Elokuvan aika
00.00 Pixel

00.20 Textnytt

Sub

06.00 Sub chat
08.00 Ti-Ti-Tyy
09.00 Smurffit
09.25 Eläköön Pinata
09.40 Code Lyoko
10.05 Lemmen viemää
11.00 112 – hengenpelastajat

11.30 Milk Bar
13.00 Nellin maja
13.30 Rantalentis
14.00 Repliikki
14.40 Ostos-tv
15.40 Xena
16.30 Hurjat Hoganit
17.00 E! Entertainment: Tyylikkäimmät julkkikset
18.00 112 – hengenpelastajat
18.30 Lemmen viemää
19.30 Miehen puolikkaat
20.00 Kovan onnen kundi
20.30 Simpsonit
21.00 Poseidon
23.00 Tosipaikka: Hiukset myynnissä
23.55 OC:n täydelliset naiset
00.50 Criss Angel – tajunnanräjäyttäjä
01.20 Tähtiportti

02.10 Sub chat

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.55 Francon aika – näin sen koimme
17.10 Historia: Hullu vuosi 1968
17.55 Kansakunnan kalenteri
18.00 Palin: Maailman ympäri 80 päivässä
18.50 Avaruuskansiot
19.00 Buddenbrookit
20.00 I Am Trying to Break Your Heart
21.35 Theroux Killadelphiassa
22.35 Kino Kauko: Puku miehen tekee

00.10 Teematieto

Liv

04.00 No program
06.00 Ostosruutu
07.00 Ellen DeGeneres Show
08.00 Annan mehukas keittiö
08.30 Näin teet ranskalaista ruokaa
09.00 City-puutarhuri
09.30 Yhteinen taloprojekti
10.00 Shalom kotiin!
11.00 Tyylituomarit
11.30 Eroon liikakiloista
12.00 Ellen DeGeneres Show
13.00 Annan mehukas keittiö
13.30 Näin teet ranskalaista ruokaa
14.00 City-puutarhuri
14.30 Yhteinen taloprojekti

15.00 Ostosruutu
15.30 Meille tuli vauva
16.00 Tyylituomarit
16.30 Eroon liikakiloista
17.00 Ellen DeGeneres Show
18.00 Annan mehukas keittiö
18.30 Näin teet ranskalaista ruokaa
19.00 Shalom kotiin!
20.00 Tavisnaisesta malliksi
21.00 Yhteinen taloprojekti
21.30 City-puutarhuri
22.00 Liv D: Rintasyöpäperhe
23.00 Shalom kotiin!

00.00 Ostosruutu
01.00 No program

Urheilukanava

08.00 Ostosruutu
08.30 Yleisurheilun maailma – osa 17
09.00 Ostosruutu
09.15 Ostosruutu
09.45 Ravi-tv: Illan huippuhetket
10.15 Yleisurheilua: Belgrad
12.15 Tennis: Billie Jean King Cup
13.55 Espanjan jalkapalloliiga: avoin ottelupari
15.40 Jalkapallon FA Cup: Chelsea – Everton
17.30 Casino- ja Ässä-arvan lisäarvontojen voittajat
17.35 Ravi-tv: Pelivihjeet
18.00 Peli-ilta LIVE
18.30 Veikkausliiga LIVE: Inter – Honka, ennakkotunnelmat
18.55 Veikkausliiga LIVE: Inter – Honka
20.45 Jälkipeli LIVE
21.00 Huippuyleisurheilua: IAAF GP-kisa Hengelo
23.30 Ravi-tv: Illan huippuhetket

00.00 Ei lähetystä

JIM

06.00 Taitopeli.com
09.00 Ostosruutu
10.00 Ei lähetystä
14.40 Ostosruutu
15.40 Australian rajalla
16.10 Anthony Bourdain maailmalla
17.00 Kokkien viikonloppu
17.30 Remonttipartio pelastaa
18.00 Banzuke
18.30 Anthony Bourdainin matkaeväät
19.00 Työkalupakki
19.30 Mahdollisuuksien koti
20.00 Uskomattomat selviytymistarinat
21.00 JIM D Rikos: Tuhoisat autopommit
22.00 Hengenlähtö lähellä
23.00 Roast – Pamela Anderson 1/2
23.45 JIM D Henkilökuva: Al Gore
00.45 Alaston piilokamera

01.15 Ostosruutu
02.15 Taitopeli.com

TV Viisi / The Voice

06.00 The Voice: Voice Heräämö Live
10.00 The Voice: Me Rakastamme Musiikkia
11.00 The Voice: Parasta Suomesta
12.00 The Voice: Me Rakastamme Musiik
12.30 The Voice: GC Top-25
13.00 The Voice: Me Rakastamme Musiikkia
13.30 The Voice: POP Best of
14.00 The Voice: Deja Voice
14.30 The Voice: Me rakastamme musiikkia
15.00 The Voice: New 4 U
15.30 The Voice: Me Rakastamme Musiikkia
16.00 The Voice: Parasta Suomesta
17.00 The Voice: Me Rakastamme Musiikkia
17.30 The Voice: POP Best of
18.00 TV Viisi: Konnankoukkuja kahdelle
19.00 TV Viisi: Bel Airin prinssi
19.30 TV Viisi: Amerikan hauskimmat kotivideot
20.00 TV Viisi: Lentokentällä
20.30 TV Viisi: Nuoret äidit
21.00 TV Viisi: Ylipainoinen
21.50 TV Viisi: 5D: Saalistajanaiset
22.00 The Voice netti-TV: Me Rakastamme Musiik
22.45 Lihaa tohtori Jacksonille
00.00 The Voice: 100% Rock
01.00 The Voice: Me Rakastamme Musiikkia


© Nostalgia-TV Productions