Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2008

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Avara luonto: Chile – vastakohtien maa
09.00 Tv-uutiset
09.05 2000 eekkeriä taivasta
09.55 Tv-uutiset
10.00 Jumalanpalvelus
11.20 Tv-uutiset
11.25 Sydämen asialla
12.13 Todistajat
13.00 Tv-uutiset
13.05 Viittomakieliset uutiset
13.10 Viikko viitottuna
13.20 Puutarhan lumoissa
13.50 Puutarhaunelmia
14.20 Vankilapastori
15.05 Paluu luontoon
16.05 Historiaa: Rakkauden kesä 1967
17.00 Tv-uutiset
17.08 Sydämen asialla:
18.00 Kuuden Tv-uutiset ja sää
18.15 Urheiluruutu
18.20 Sukupuu
18.45 Ylikomisario Morse
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Ykkösdokumentti: Adidas vastaan Puma
22.00 Hiljainen todistaja
23.45 Yksi elämä: Viina, äiti ja minä
00.30 Euronews

00.40 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Mikämikä-tvpeli
05.00 Sudoku
06.00 Sanapeli
07.00 Tellus-tietovisa
07.45 Unna Junná
08.00 PIKKU KAKKONEN
08.03 Niko ja ystävät
08.10 Nökö ja Simppa
08.18 Jojon sirkus
08.42 Katinkontti Remix: Frendikäs kissa
09.00 GALAXI
09.01 Hupsisen perhe
09.25 Poinzi
09.45 Sakke
10.00 Patrickin planeetta
10.25 Eläinten tahtiin
10.30 Tiettömän taipaleen takana
11.00 Pieni talo preerialla
11.50 Sunnuntaidokkari: Bernin ihme
13.20 Bensaa & parfyymia
13.35 Peliuutiset
14.05 Celine Dion – Las Vegas 2007
15.40 Eläinten tahtiin
15.45 Monsteri-talli
16.35 Suomen Urheilugaala: Yleisöäänestys
16.40 Salainen miljonääri
17.30 Matkapassi: Kiina kutsuu
18.20 Kohtauspaikka: Luokkakuva
18.50 Tv-uutiset
19.00 Urheiluruutu
19.05 Kakkosen kesäsää
19.10 V75-ravit
19.40 Estradilla: Eino Grön 65
20.55 Kunnian hinta
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Se on siinä
22.35 Tankki täyteen
23.05 Comedy Inc.
23.30 Yle Live: Glastonbury 2007
00.25 Suomen Urheilugaala: Yleisöäänestys
00.30 HUBA 4: Näin tehtiin HUBA 4

00.50 Sanapeli
02.00 Tellus-tietovisa
03.00 Piilosana

MTV3

06.00 Se Oikea
07.30 Nakke Nakuttaja
08.00 Winx-klubi
08.25 Teini-ikäiset Mutantti Ninja Kilpikonnat
08.50 Power Rangers: Mystic Force
09.15 Eläinten puisto
09.35 Joka kodin asuntomarkkinat
10.10 T.i.l.a.
10.40 Täydellinen päivä
11.10 Elixir
11.40 MTV3.doc: J.K. Rowling
12.45 Salatut elämät
13.15 Salatut elämät
13.45 Äitini – eläintarhan tohtori
14.50 Perheen kalleudet
15.20 Simpsonit
15.50 Kultainen Liiga
18.00 MM-ralli: Kreikka
18.30 Piilokamera
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.30 Uuno Turhapuro armeijan leivissä
20.00 Kauhukeittiö
21.00 Ilman johtolankaa
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Viikon sää
22.25 Tulosruutu
22.35 Kenon arvontatulos
22.36 Rakkauden ammattilaiset
23.40 L-koodi
00.45 MTV3.doc: Idolin viimeiset päivät

01.50 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Älypää-TV
06.10 Ostosruutu
08.00 Häntä pystyyn
08.30 Jamie Italiassa
09.00 Eden
09.30 Eden
10.00 Discovery: Käärmemies
11.00 Eläinkunnan ennätykset
12.00 Frasier
12.30 Frasier
13.00 MotoGP: Mugello, 250 cc
14.15 MotoGP: Mugello, Studio
14.45 MotoGP: Mugello, MotoGP-luokka
16.00 Entäs Brian?
17.00 Einstein
17.45 Einstein
18.30 Usko tai älä
19.30 Nelosen uutiset
19.40 Nelosen sää
19.45 IS Urheilu-uutiset
20.00 Suomen Huippumalli haussa
21.00 FC Venus
23.15 Nelosen uutiset ja sää
23.25 IS Urheilu-uutiset
23.35 Rooma
00.40 Rouva Palkkionmetsästäjä
01.40 Navigare

02.10 Ostosruutu
03.10 Taitopeli.com

YLE FST5

04.00 Textnytt
10.00 BUU-klubben: Jason ja Kiukku-Agnes
10.30 Unna Junná
10.45 Kuonoja ja kavioita
10.55 opettaja.tv: Hampurilainen
11.00 Makuja on monenlaisia

11.10 Textnytt
12.00 Tennistä: Ranskan avoimet
14.30 Textnytt
15.35 Kulkurin Afrikka
15.59 5 minuuttia
16.05 Seportaasi: Edon bensa-asema
16.35 Kirjakausi
17.05 Strömsö
17.45 BUU-klubben: Jason ja Kiukku-Agnes
18.15 TV-nytt
18.25 Sportnytt
18.30 Miehuuskoe
19.20 Ilmamatka Euroopan rannikoille
19.30 Närbild
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 TV-pastori
20.43 Marian näpsät niksit
20.50 Dokumentti: Nimeni tarina
21.40 Nobelistien aatelia
21.50 Kirjava joukko
22.15 Hurri talossa: Glenn muuttaa
22.45 Scissor Sisters

23.40 Textnytt

Sub

06.00 Sub chat
09.40 Näin tehtiin elokuva Speed Racer
10.00 Futurama
10.30 Futurama
11.00 Batman
11.30 Tilt.tv
12.00 Verkossa
12.30 Pala juustoa, tilkka viiniä
12.40 Pala juustoa, tilkka viiniä
12.55 Hurmaava kokki
13.10 Tunteet pelissä
14.00 Veronica Mars
14.50 Jack & Jill
15.40 Xena
16.30 Jesse
17.00 Takana loistava tulevaisuus
18.00 Janice Dickinsonin mallitoimisto
18.30 Janice Dickinsonin mallitoimisto
19.00 American Idol
21.00 24
22.00 Entourage
22.35 Tosipaikka: Liian nuorena raskaaksi
23.35 Madventures
00.10 Yli synkän virran
01.05 Buffy, vampyyrintappaja
01.55 Morrissey-special

02.25 Se Oikea

Urheilukanava

08.00 Täällä Pasila ja SLU
08.30 Urheilukanavan viikon ohjelmiston esittely
08.35 LPGA Golf: LPGS Corning Classic

09.50 Ostosruutu
10.20 Superpesis: Koskenkorva – PattU, Raahe
12.30 Ostosruutu
13.00 Espanjan jalkapalloliiga: Real Madrid – Barcelona
14.50 Autourheilua – DTM: Lausitzringin osakilpailu
15.50 Gillette World Sport
16.20 Keilailua: Miesten SM-finaali
17.20 Koripalloa: NBA Action
17.50 Huippuyleisurheilua: IAAF GP-kisa Zaragoza
20.35 IS Urheilu-uutiset
20.45 Urheilukanavan viikon ohjelmiston esittely
20.50 Ratamoottoripyöräilyä LIVE: Superbike, USA – 1. lähtö
21.50 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.55 Drag Racing: Phoenix

00.00 Ei lähetystä

YLE Teema

04.00 Teematieto
07.50 TV-arkisto
07.50 TV-arkiston haastattelut: Juhani Linnovaara kertoo
08.00 Juhani Linnovaara
08.38 Eila Hiltunen
09.10 Ensimmäinen piiri
10.00 Madame de Pompadour – kuninkaan lemmikki
11.40 Francon aika – näin sen koimme
12.50 Rakkauden kesä 1967
13.45 Kansanmusiikki+
14.15 Veitsen terällä: Polven nivelrikko
14.45 Kilpailu pohjoisnavan öljystä
15.15 Tiededokumentti: Tomaatti – punainen kulta
16.10 Provinssirock 30
17.10 Historia: Hyvään kotiin
18.00 Charles Dickens: Varjot lankeavat
19.00 Kino Klassikko: Sierra Madren aarre
21.00 Karajanin harjoituksissa
21.25 Karajan – kauneus silmissäni
22.30 Karajan ja Beethovenin 9. sinfonia
23.35 Afroditen kyynel

00.35 Teematieto

JIM

06.00 Älypää-TV
07.00 Ostosruutu
09.00 Navigare
09.25 Nissan Sports Adventure
09.55 Kalassa
10.25 Reppureissu
10.50 Paratiisisaaret
11.15 Monster Jam
11.45 MotoGP: Mugello, 125 cc
13.00 Autoklassikot
13.25 Asfalttisoturit
14.10 Anthony Bourdain maailmalla
15.05 American Hot Rod
16.00 Testiryhmä
16.30 Sakottajat
17.00 JIM D Historia: Salaperäinen Timbuktu
18.00 Grilli kuumana
18.30 Tautinen matka
19.00 Matkusta kun vielä voit
20.00 Kiinni jäit!
21.00 JIM D Henkilökuva: Brunein sulttaani
22.00 Onnettomuustutkijat
23.00 Ultimate Fighter
00.45 JIM D Rikos: Rasistinen viha

01.45 Ostosruutu
02.45 Taitopeli.com


© Nostalgia-TV Productions