Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2006

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Sherlock Holmesin muistikirja
10.10 Tv-uutiset
10.15 Gilmoren tytöt
11.00 Eduskunta 100 v Juhlajumalanpalvelus

12.00 Uutisikkuna
12.30 Eduskunnan 100-vuotisjuhlaistunto
13.30 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Ashtonin perhe
15.55 Insinöörin kohtalo
16.00 Tv-uutiset
16.05 Euronews
16.10 Murhasta tuli totta
16.58 Kasviminuutit: Tikankontti
17.00 Tv-uutiset ja viiden talous
17.10 Tosi tarina: Työmaana katastrofi
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Amuletti
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Eduskunnan 100-vuotisjuhlakonsertti
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.05 Dekkariaika
21.45 Rakkauden ja kärsimyksen kronikka
23.15 Tv-uutiset
23.25 Kulttuuriuutiset
23.30 FST: Kvällsnytt
23.35 Euronews

23.45 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 YleKaX
10.00 Piilosana + Pelikukkaro
11.00 Sudoku + Pelikukkaro
13.20 Tänään otsikoissa
14.00 Taivaanranta
14.45 Akuutti: Tuberkuloosi tappaa taas
15.25 Se on siinä
16.00 Suuri kupla
16.22 Futismamma
16.25 Popklubi
16.55 Franklin
17.20 Pikku kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kesäsää
18.20 Matkalla Suomessa
19.00 Löytöretkellä: Islannissa
19.27 Olen. Ajattelenko?
19.30 Kettu
20.30 Ohukainen & Paksukainen: Parhaat palat
20.35 Onnen päivät
21.00 Kesäillan valssi
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Kurileiri
22.55 Silminnäkijä: Miljardien eläkeveljet
23.25 Hädän hetkellä

00.10 Tellus-tietovisa
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Se Oikea
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu
09.30 Tangomittari 2006

09.35 Voittopotti
10.35 Ostoskanava
12.30 OTV
14.05 Skabadabaduu!
14.35 Oliver B

15.00 Boxi
15.30 Putouksen lumoissa
16.25 Ruokala

16.35 Voittopotti
17.00 Emmerdale
17.30 Kauniit ja rohkeat
18.00 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.15 Viihdeuutiset
18.30 Sillä siisti
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Me Stallarit
20.00 Amorin apulainen
21.00 Teho-osasto
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Sinkkuelämää
23.10 Enkelit
01.20 Viihdeuutiset

01.35 Ostoskanava
02.10 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Talk
07.00 Beyblade
07.25 Disney esittää: Nalle Puhin uudet seikkailut
07.50 Tuomas-veturi
08.00 Buusteri

08.30 Ostosruutu
09.45 Talk
13.30 Ostosruutu
14.40 Kellarin kunkku
15.10 Siipat vaihtoon
16.05 Buusteri
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Pulmuset
19.00 Hurja muodonmuutos
20.00 Kahdeksan uutiset
20.20 Nelosen sää
20.25 IS Urheilu-uutiset
20.27 Keno ja Ässä-arpa
20.30 Comeback
21.00 Lost
22.00 4400
23.00 Myöhäisuutiset ja sää
23.05 IS Urheilu-uutiset
23.15 Törkytorstai: Reno 911
23.45 Törkytorstai: Jackass
00.15 POP-ikoni On The Road

00.45 Ostosruutu
01.15 Talk

YLE FST

04.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.16 Zon5: Station T. Hyttyset harrastavat paljon pistokokeita
17.45 BUU-klubben: Amuletti
18.15 TV-nytt
18.30 13 valokuvaajaa
18.35 Tie helmiportille
19.30 Liikkeellä luonnossa: Merten nisäkkäät
20.00 TV-nytt
20.20 Naapureita ja ystäviä
21.10 Kulkurin Eurooppa: Latvia
21.35 Komisario Lynley
22.20 Komisario Lynley

23.05 Textnytt
23.30 Kvällsnytt
23.35 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
10.00 Peliputki: Drop
10.50 Peliputki: Sudoku
11.35 Rahalinko
12.25 Peliputki: Noste
13.40 Peliputki: Street soccer
14.50 Peliputki: Sudoku
16.00 DragonBall Z
16.25 Ihmeiden aika
17.15 Bernie Mac Show
17.45 Late Night with Conan O’Brien
18.30 E! Entertainment: 101 pahinta tyylimokaa
19.30 Kaiken se kestää
20.25 Gnarls Barkley: Crazy
20.30 Simpsonit
21.00 Kymppikerho (K15)
21.50 Hurmaava kokki
22.00 Baari
22.50 Late Night with Conan O’Brien
23.40 Boomtown
00.30 Yö Rakelin kanssa
01.00 Sinkut Losissa
01.50 SmackDown! (K15)
02.40 Crash Palace

03.05 Subchat

Urheilukanava

09.00 V5-ravit Vermo
10.25 Derby -mobiilipeli
11.00 MiniRally
12.00 Urheilumania
13.30 Urheilun iltapäivä (chat)
15.55 Urheilukanavan viikonlopun esittely
16.00 Urheilun iltapäivä (chat)
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Golf:Euroopan kiertue 2006, Celtic Manor Wales Open (suora)
18.55 Urheilusähkeet (suora)
19.00 Golf:Euroopan kiertue 2006, Celtic Manor Wales Open (suora)
20.00 SM-rallisprintti: Nurmijärvi
20.30 Ducati cup: Jurva
21.00 Golfmakasiini
21.25 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.30 Ravi-tv: Lahden ravit
22.00 Golf:Euroopan kiertue 2006, Celtic Manor Wales Open

23.25 Ostoskanava
23.55 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutisikkuna
10.00 Euronews
10.10 Tv-uutiset
10.15 Uutisikkuna
10.30 Euronews
10.40 Uutisikkuna
11.00 Euronews
11.10 Uutisikkuna
11.30 Euronews
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Eduskunnan 100-vuotisjuhlaistunto
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
16.30 Euronews
16.40 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.15 Tänään otsikoissa
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Kulttuurikalenteri
18.30 A-studion kesävieras
19.00 Euronews
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 Sää
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Euronews
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.05 Kulttuuriuutiset
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
21.55 Kulttuurikalenteri
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 Suo
00.00 Uutispäivä

00.30 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.35 Minun televisioni: Kesäkapina
18.00 Cap des Pins
18.45 Mestarin siveltimestä
19.00 Israelin armeijan naissotilaat
19.30 Rockin klassikkolevyt: Fleetwood Mac
20.30 Luontodokumentti: Nerokas luonto
21.00 Prisma: Lintuinfluenssan jäljillä
21.50 Kino Into: Voittamaton Herkules
00.20 Kulttuuriuutiset

00.25 Teematieto

MTV3+

06.00 Drop 3
08.30 Tank Wars Farm
09.30 Sudoku
12.30 Tank Wars Desert
15.00 Drop 3
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Word Puzzle
20.00 Drop 3
21.00 Sudoku
23.00 Tank Wars Desert
00.30 Sudoku

Nelonen Plus

04.00 Älypeli: Miinaharava
10.00 Älypeli: Sudoku
15.00 Taitopeli: Match Day
17.00 Älypeli: Miinaharava
18.00 Ostosruutu
20.00 Älypeli: Miinaharava
23.00 Taitopeli: Astronaut3
03.00 Älypeli: Miinaharava


© Nostalgia-TV Productions