Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2005

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Sydämen asialla
10.10 Tv-uutiset
10.15 Holby Cityn sairaala

11.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 On lautalla pienoinen kahvila
16.30 Teitten tarinat: Viisi päivää härkätiellä
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Puutarhaunelmia
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Vaahteramäen Eemeli
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Luontohetki: Huippuemot
19.05 Ulkolinja: Laittomat
20.00 Antiikkia, antiikkia
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 A-studio: Kesävieras
21.35 Kolmoismurha Provencessa
23.10 Tv-uutiset
23.20 Kulttuuriuutiset
23.25 FST: Kvällsnytt
23.30 Kokemuksia sodasta: Mikseivät naiset sodi?
00.30 Euronews

00.40 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Tellus-tietovisa
06.30 YlekaX
10.00 Etsi viisi virhettä
13.35 Ajankohtainen kakkonen
14.25 Oikeuden puolesta
15.10 Tänään otsikoissa
15.55 Haloo! Sartsa ja Timppa
15.56 Kohtalon ketju: Näin tehtiin Kohtalon ketjua
16.20 Jytäkytät
16.45 Angela Anakonda
16.55 Muumilaakson tarinoita
17.20 Pikku kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kesäsää
18.20 Matkalla Suomessa
18.50 Ei voi olla totta!
19.15 Jalkapalloilua: 21-vuotiaiden maaottelu
20.30 Kyllä isä osaa
21.00 Operaatio Interheil (K15)
21.44 Ohukainen & Paksukainen: Parhaat palat
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Dokumenttiprojekti: 1939
23.50 Dokumenttiprojekti: Kuilun partaalla

01.05 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu
09.30 Kotijoukot

10.25 Ostoskanava
12.35 STOP
13.15 Rap-stara
13.55 Voittoputki
14.55 Cocco Bill
15.10 Cocco Bill
15.25 Suuri Seikkailu 2005
15.50 Rakkaat siskot
16.45 Ruokala
17.00 Sähkeuutiset
17.05 Melrose Place

17.55 Voittoputki
18.05 Salatut elämät
18.30 Salatut elämät
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Dharma & Greg
20.00 45min Special: Kennedyn salaisuudet
21.00 Todistettavasti syyllinen
21.55 Vikinglotto
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Suuri Seikkailu 2005
23.00 Diili
23.55 NYPD Blue

00.50 Ostoskanava
01.25 MTV3 Deitti

Nelonen

06.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
07.00 Mobiilipeli: King of the Hill
08.00 Mobiilipeli: Blockate
08.30 4deitti
12.10 Ostosruutu
14.40 Beyblade
15.05 Missä olet, Peter Aava?
15.50 Felicity
16.40 Päivien viemää
17.25 Nelosen uutiset ja sää
17.30 Dr. Phil
18.30 20 parasta paikkaa
19.00 Lavalla Jamie Oliver
19.30 Sisustustesti
20.00 Kahdeksan uutiset
20.20 Nelosen sää
20.27 Keno ja Ässä-arpa
20.30 Sillä silmällä
21.30 Tappava seitti
23.35 Myöhäisuutiset
23.40 IS Urheilu-uutiset
23.50 Vikinglotto ja V5
23.55 Ehdonalaiset
00.55 Legendaarinen Ibiza

01.30 Ostosruutu
02.00 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.15 Bumerang
17.16 Apinasta ötökkään
17.45 BUU-klubben: Vaahteramäen Eemeli
18.15 TV-nytt
18.35 Penn & Teller – magiaa ja mysteerejä
19.26 Norjaa ristiin rastiin
19.30 Historian näyttämöitä: Viipuri
20.00 TV-nytt
20.20 Bettina S
20.55 Bettina S
21.05 Stafettkarnevalen

22.30 Textnytt
23.25 Kvällsnytt
23.30 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
11.00 Soittomania
12.00 Peliputki: Rantalentis
12.45 Peliputki: Maali
13.30 Peliputki: Eläinkuoro
14.25 Rock-legendat: Van Halen
15.35 Soittomania
16.35 Ritari Ässä
17.25 Ritari Ässä
18.15 Late Night with Conan O’Brien
19.00 E! Entertainment: Hollywoodin tositarinat
19.55 Jättis – pelattava mainos
20.00 Crash Palace
20.30 Simpsonit
21.00 Deep Blue Sea
22.55 Late Night with Conan O’Brien
23.40 Tilt.tv
00.05 Buffy, vampyyrintappaja
00.50 South Park
01.15 Star Trek
02.05 Farscape

02.50 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Ostoskanava
10.30 Ravi-tv: Tampereen ravit
11.00 Veikkauskanava

12.00 Urheilun iltapäivä (chat)
13.00 Urheilun iltapäivä: Täällä Pasila ja SLU (suora)
13.30 Urheilun iltapäivä (chat)
14.45 SLU – Reilu peli: Jalkapallo
14.55 Olympiamitalistit: hiihtäjä Mirja Hietamies

15.00 Urheilun iltapäivä (chat)
16.00 Veikkauskanava
17.00 Pelistudio (suora)
18.00 NBA Action -makasiini
18.35 Golf: European Tour PGA Championship -kooste
19.30 V5-ravit Vermo (suora)
20.25 Urheilu-uutiset
20.30 V5-ravit Vermo (suora)
21.00 Moottoriurheilu: MotorStars
21.30 Urheilustudio ja Veikkauksen arvontatulokset (suora)
22.00 Olympiamitalistit: painija Harri Koskela
22.05 Espanjan jalkapalloliiga: Avoin ottelupari

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 Tv-uutiset

10.15 Uutisikkuna
11.00 Euronews
11.10 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.55 Ranskan avoin tennisturnaus
16.00 Tv-uutiset

16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.15 Tänään otsikoissa
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 Hardtalk Extra
19.00 Euronews
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 Sää
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Euronews
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää.
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 Hardtalk
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.15 Oddasat

23.30 Uutisikkuna
00.00 Uutispäivä
00.35 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
17.00 Teollisuuden kehtoja
17.30 Tutkittu juttu: Salakavalat kalataudit
18.00 Antiikin keksinnöt
18.50 Avaruuskansiot
19.00 Autokoulu
19.30 Maista musiikkia: Alan Stivell
20.20 Tanssia kameralle
20.30 Pietarin myytti
20.55 Kulttuuriuutiset
21.00 Kolmas ulottuvuus: Battun kinokaravaani
22.00 T-klubi
22.50 Tv-arkisto: Kesyttömät veljekset
00.20 Lähikuvia Kiinasta

00.35 Teematieto

MTV3+

06.10 Polttopallo
08.35 Astronautti 3
11.00 Eläinkuoro
12.15 Katapultti 2
14.30 Maali!
15.30 Polttopallo
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Astronautti 3
20.00 Maali!
21.00 Ei lähetystä
23.30 Katapultti 2
01.30 Ei lähetystä
01.35 Polttopallo

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
07.00 Mobiilipeli: King of the Hill
08.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: SmashBalls
10.00 Mobiilipeli: Pirates
12.00 Mobiilipeli: King of the Hill
14.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
16.00 Mobiilipeli: Blockate
17.00 Mobiilipeli: King of the Hill
18.00 Ostosruutu
20.00 Mobiilipeli: King of the Hill
22.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
00.00 Mobiilipeli: Blockate
02.00 Mobiilipeli: King of the Hill


© Nostalgia-TV Productions