Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2003

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Avara luonto: Euroopan lepakot
09.00 Tv-uutiset
09.05 Sunnuntaivekkari
09.45 Taito-tv: Ruokamatka
10.00 Tv-uutiset
10.05 Maailmannäyttämöllä
10.35 Maailmanmenoa: Kamerakaara
10.40 Aljosha – moskovalainen
11.00 Tv-uutiset
11.05 Ylen avoin: Puheenvuoroja sotien syistä
11.35 Ylen Avoin: Rauhantiellä
12.00 Kasvata oma sademetsäsi
12.30 Boulez ja Chicagon sinfoniaorkesteri
14.00 Kansalainen Kane
16.00 Wadstena – luostarikaupunki
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Strömsö
17.45 FST: Skolmusik 2003
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Tämä vaikea elämä
19.05 Kukkaloistoa
19.10 Elämä tilauksessa
20.00 Sisaret
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Pietari 300 vuotta: Juhlakonsertti
22.55 Marius ja Jeannette
00.35 Euronews

00.45 Uutisikkuna

YLE TV2

08.00 FST: BUU-klubben
08.30 Peukaloisen retket
08.55 Katja-Kai ja Aimo-Anna
09.00 Nooan saari
09.30 Herkulliset naapurit
09.50 Herra Heinämäen lato-orkesteri
10.00 Puutarhaloistoa Englannista
10.30 Akuutti-reportaasi: Kotisynnytys
11.00 Kansakunnan lisämuisti: Kehittyykö kehitysyhteistyö?
11.25 Hot Sport
11.50 Birgittalaiset 700 vuotta juhlajumalanpalvelus
13.30 Mol.fi
14.00 Jalkapallon naisten EM-karsinta
14.55 Inhimillinen tekijä
15.45 Johan Galtung – rauhantutkijan maailmanmatka
16.40 Pallo hallussa
17.10 V75 ravit
17.35 Ruutulippu
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen kesäsää
18.15 Pohjantähden alla: Kallis
18.45 Veikkausliiga: TPS-HJK
20.55 Vaaleanpunainen pantteri
21.05 Pori Jazz 2002: Suo, kuokka ja Jussi 1/2
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Hupiklubi
22.20 Hullujussi: 30 v. Friduna Skikuna
22.50 Blues Brothers
01.00 Ruutulippu

01.25 Mikämikä-tvpeli
03.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Deitti
06.55 Ostoskanava
09.00 Sinisen talon nalle
09.30 Hilarius-hiiren seikkailut
09.45 Ankantahtiin
10.00 Cocco Bill
10.15 Koirani on Fang
10.45 Tarinoita Suomesta
11.15 Elixir Sport

11.45 Kuvajokeri-mobiilipeli
12.40 Suositut
13.30 Titus
14.00 Näin tehtiin Matrix Reloaded
14.30 Formula 1 -studio
14.50 Formula 1: Grand Prix
16.45 Formula 1 -studio
17.25 Viiden uutiset
17.30 Suuri seikkailu 2003
18.00 Saman katon alla
18.30 Motor Forum
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Tulosruutu
19.20 Sää ja luonto
19.30 Paristo
20.00 Rakkauskirje
21.40 Pilanpäiten
22.00 Kymmenen uutiset
22.15 Viikon sää
22.20 Tulosruutu
22.30 Suuri seikkailu 2003
23.00 Fastlane
23.55 Big Brother

00.55 Ostoskanava
01.25 EuroJahti-mobiilivisa
01.55 Putti-mobiilipeli

Nelonen

05.00 Ei lähetystä
09.50 Ostosruutu
10.50 Folken matkassa
11.50 Draivi
12.20 Seikkailu Robinson
13.15 Tuulta päin
13.45 Paluu siniselle laguunille
15.30 Matkalla Kaliforniaan
16.20 Unelmastartti
17.15 As If
17.45 4Pop: Klubi-ABC
18.00 Felicity
19.00 West Wing
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 Urheilu-uutiset ja Keno
20.15 Tosi-tv
20.30 Yllytyshulluimmat
21.00 Mies ja alaston ase
22.50 Myöhäisuutiset
22.55 Urheilu-uutiset
23.00 Usko tai älä
23.55 Draivi

00.25 Ostosruutu
01.25 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
08.00 BUU-klubben
08.30 Textnytt
17.05 Strömsö
17.45 Skolmusik 2003
18.15 TV-nytt
18.30 Erämaan kutsu
19.00 Kuka oli Tim Rose?
19.55 48 x Bach
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Cleo
20.50 Krishna – uskoa ja pelkoa

22.05 Textnytt

Subtv

06.00 Peliputki: Astronautti
09.45 Pulssi
10.00 Sailor Moon
10.25 Cow & Chicken
10.50 SubSuosikki: Kukkulan kuningas
11.15 Ed Sullivan Show
11.45 Robot Wars
12.35 Idän soturit
13.25 Iron chef
14.15 Mad TV
15.00 Popkorni: Bon Jovi
15.50 Aika matka!
16.15 Amerikan tyhmimmät rikolliset
16.40 Nikki
17.05 X-Kromosomi
17.30 Melrose Place
18.20 Vetelehtijät
19.10 Rysän päällä
20.00 SubSuosikki: Buffy, vampyyrintappaja
20.45 SubSuosikki: Angel
21.30 RAW (K)
22.20 SmackDown! (K)
23.10 Madventures
23.40 Kameleontti
00.25 Yanky Panky
01.05 Media Television
01.30 Potkua petiin

01.55 Deittichat

Urheilukanava

15.00 Putti-mobiilipeli
18.45 Moottoriurheilua: Motocrossin avoin Toptronics SM-sarja 2003
19.15 Moottoriurheilua: Britannian rallimestaruussarja
20.05 Pesis.TV
20.35 Futbol Mundial
21.05 Olympiamakasiini
21.10 Golfia: European Tour 2003

00.10 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.10 Uutisviikko
10.00 Tv-uutiset
10.05 Maailmannäyttämöllä
10.35 Europeans
10.45 IT-uutisviikko
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews venäjäksi
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.05 Europeans
14.15 Pass

14.20 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews venäjäksi
15.40 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.10 Uutisviikko
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kulttuuriviikko
18.20 Maailmannäyttämöllä
18.50 Sää

18.55 Uutisikkuna
19.00 Tv-uutiset
19.05 A-talk
20.00 Tv-uutiset
20.05 Viittomakieliset uutiset
20.10 Iltapala
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 IT-uutisviikko
21.30 Maailmannäyttämöllä
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Lauantaiseura
23.00 Euronews
23.10 Uutisviikko
00.00 Euronews
00.10 Flashback

00.25 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Tiedefoorumi: Liikenne ja ympäristö
17.00 Verkkoyhteys
17.30 Prisma.Jr
18.00 Tiedettä, ei taikuutta
18.30 Takaisin luontoon: Eläintenkuningas
19.00 Keskusteluohjelma: T-klubi
19.50 Kulttuuriviikko
20.00 Kaunis Helena
22.05 Aragon, elävä legenda

23.00 Teematieto

MoonTV

06.00 Uusintoja
08.00 Double Life Chat
12.30 Extreme Wipe Outs
13.00 Overdose
13.30 Moonstock
14.30 Gillette World Spors
15.00 Mustapippuri Barbeque
15.30 Mustapippuri
16.00 Extreme Duudsonit
16.15 Shakum
16.30 East Europe
17.00 Chillipippuri
17.30 Purkissa
18.00 PC-Peliluola
18.30 MoonTV -spesiaali
19.15 Musiikkivideoita
19.30 Extreme Wipe Outs
20.00 Kaupunkikiertue
20.30 Mennään Bussilla
21.00 Extreme Duudsonit
21.15 Aivoradio
21.30 Entertainment Now
22.00 MiMos
22.30 Dresscode
23.00 Erotiikkamessut 2003 -spesiaali
23.30 Colin’s Sleazy Friends
00.00 Erotiikkaa

01.00 Uusintoja

MTV3+

06.00 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions